Rawa Blues - koncert dla Ryśka

Co i gdzie w "trawie gra"

Moderator: smar666

Dorian07

Re: Rawa Blues - koncert dla Ryśka

Postautor: Dorian07 » pn paź 13, 2014 11:58 pm

Ziemniaq pisze:Moim zdaniem jeśli już robić cover to niech on będzie równie dobry jak oryginał, a nawet lepszy. .

..slyszales moze covery grane przez Gov`t Mule czy ABB?..wydaje mi sie ze pojecia "dobre" lub "lepsze" sa pojeciami wzglednymi, to "sprawa" raczej indywidualna, chyba kazdy oczekuje czegos innego..kocham muzyke grana przez Dzem, ale sluchajac coverow granych przez Muli czy chocby teraz przez Windera&Co odkrywam te muzyke na nowo, w inny sposob..Dzem jest Dzemem i (muzycznie) chwala im za to, co nie znaczy ze innosc interpretacji musi byc z "urzedu" gorsza!

Jak slusznie zauwazyles "Dzem jest istniejacym oraz koncertowo aktywnym zespolem", chcac posluchac ich "oryginalow" mozna to zrobic na jednym z ich niezliczonych koncertow!
Awatar użytkownika
Ziemniaq
Kontaktowanie:

Postautor: Ziemniaq » wt paź 14, 2014 8:14 am

Dorian07 pisze: ....ale sluchajac coverow granych przez Muli czy chocby teraz przez Windera&Co odkrywam te muzyke na nowo, w inny sposob.....

Masz rację- można odkryć, że interpretacje prezentowane przez niektórych artystów są interpretacjami granymi, powiedzmy... "na skróty". Pozwala to odkryć piękno oryginalnych wersji.
;)

P.S Założyłem coverowy wątek, zerknij sobie
viewtopic.php?f=31&t=4435
Pozdrawiam
Marcin Ziemiański

fanclub@dzem.com.pl
Oficjalny Dżemowy Fan Club
"Skazani na Bluesa"
Dorian07

Postautor: Dorian07 » wt paź 14, 2014 9:51 am

Masz rację- można odkryć, że interpretacje prezentowane przez niektórych artystów są interpretacjami granymi, powiedzmy... "na skróty". Pozwala to odkryć piękno oryginalnych wersji.
;)

Drogi Ziemniaqu, jestem przekonany ze nie ma na Twoja "sugestie" uniwersalnej odpowiedzi, mysle ze "odkrywanie piekna" moze w tej kwestji dzialac jednak w "obie strony"..konczac ta dyskusje dedykuje Tobie (oraz wszystkim fanom jammrocka :)) nastepujacy cover :twisted: :

https://www.youtube.com/watch?v=9ikHbFaJ8pA

Pozdrawiam wszystkich,
P.
stadzio2

Postautor: stadzio2 » sob lis 01, 2014 10:45 am

Dziś po północy (właściwie jutro) - o godz. 00:35 na TVP2 zostanie wyemitowany "Koncert dla Ryśka Riedla. Rawa Blues Festival 2014". Polecam wszystkim :)

Pozdrawiam.
Dorian07

Postautor: Dorian07 » sob lis 01, 2014 5:06 pm

stadzio2 pisze:Dziś po północy (właściwie jutro) - o godz. 00:35 na TVP2 zostanie wyemitowany "Koncert dla Ryśka Riedla. Rawa Blues Festival 2014". Polecam wszystkim :)

Pozdrawiam.

Super wielkie dzieki za info..az sie boje spytac czy ktos bedzie nagrywal?
stadzio2

Postautor: stadzio2 » sob lis 01, 2014 5:56 pm

Ja bym z chęcią nagrał, ale niestety w robocie siedzę. Dobrze, że chociaż praca taka, że spokojnie można obejrzeć :P
poncek

Postautor: poncek » ndz lis 02, 2014 11:51 am

Wg mnie TVP poleciała wczoraj w .... bo, chyba, wszyscy się nastawili na występ nie tylko Bastka, ale też Maćka Lipiny, Agnieszki Łapki i Mariusza Korczyńskiego, a tu tylko trzy kawałki które zaśpiewał Bastek i w jednym Maciek. The Blind Boys of Alabama - grać grali fajnie, ale skoro miał to być koncert poświęcony pamięci Ryśka to coś tu jest nie tak...
Mam jeszcze wiarę, że odmieni się los...
Awatar użytkownika
Armin
Kontaktowanie:

Postautor: Armin » ndz lis 02, 2014 6:17 pm

Odkąd pojawił się 'trailer' tego koncertu, 'świetna' pora emisji no i hasło "Koncert dla Ryśka RIDLA" przeczuwałem, że TVP nie tylko taki psikus nam szykuje. Nie zawiodłem się. Żenada.
boston

Postautor: boston » ndz lis 02, 2014 8:12 pm

ŻENADA - to mało powiedziane :?
Odnoszę wrażenie, że coraz częściej nazwisko Ryśka służy za przynętę dla takich kretynów jak ja......
poncek

Postautor: poncek » pn lis 03, 2014 9:33 am

chojnac pisze:Ale, ja nigdy nie przepadałem za Cree więc może dlatego

Z czystej ciekawości spytam, dlaczego?
Dorian07

Postautor: Dorian07 » pn lis 03, 2014 10:55 am

poncek pisze:
chojnac pisze:Ale, ja nigdy nie przepadałem za Cree więc może dlatego

Z czystej ciekawości spytam, dlaczego?

Poncek..ja, oraz kilku innych "klasycznych" fanow Dzemu rowniez nigdy nie przepadali za Cree..
Awatar użytkownika
kikan

Postautor: kikan » pn lis 03, 2014 11:35 am

chojnac pisze:Sebastian nie jest wybitnym gitarzystą i chyba tego nie rozumie.

O ile z pozostałą częścią wypowiedzi mogę w zasadzie się zgodzić tak tutaj zapytam z czystej ciekawosci:) co Ci się nie podoba w jego grze? Ja np. duzo bardziej cenię go jako gitarzystę niż wokalistę. A skoro wkroczyliśmy na ten temat: Cree to dla mnie przede wszystkim plyta "za tych". Tam każdy dźwięk sie zgadzał. Podobała mi sie tez ta przedostatnia. "Diabli nadali"? Tam kompozycje byly naprawdę spoko, ale położyły je teksty. To chyba największa bolączka tego zespołu ogólnie... Ciągle powtarzanie podobnych lub tych samych zwrotów + na siłę nawiązywanie do Rycha. A no i jednego wała gitarowego nie przemilczę:). Na ostatniej płycie w którymś tam utworze możemy usłyszeć zrzynkę co do dźwięku ze Slasha. Chyba z November rain, ale nie pamiętam juz. W każdym razie jak to uslyszalem, to zlapalem się za głowę. Masakra. Tak czy owak myślę, że mają w sobie spory potencjał. Trzeba by było tylko znaleźć jakiegoś tekściarza, wyjść z cienia ojca i nie bać sie eksperymentować. A no i jeszcze sprawa koncertów. Nie bylem juz kilka lat, ale pare razy dostarczyli mi najnudniejszy koncert w zyciu. Potrafią smyncic nieźle... :D
"Nothingman... Isn't it something...?"
dejw

Postautor: dejw » pn lis 03, 2014 3:23 pm

Włączę się i ja do tej interesującej wymiany zdań.
Ziemniak: Wydaje mi się, że jesteś trochę stronniczy i brakuje Ci obiektywnego spojrzenia. Nie rozumiem dlaczego jednym, według Ciebie wolno grać covery Dżemu a innym nie. Po głębszym zastanowieniu, uważam, że jeżeli Bastek chce grać i ktoś chce tego słuchać to proszę bardzo. Uważam, że piosenki napisane przez swojego ojca ma pełne prawo wykonywać i często śpiewa je lepiej niż ktokolwiek inny. Warstwa muzyczna to zupełnie inna sprawa i tu się z Tobą zgadzam, że cieżko jest komukolwiek dorównać do tego w jaki sposób grają to panowie z Dżemu. Wg. mnie każdy instrument brzmi lepiej w rękach Dżemowców.
Co do wydarzeń typu "Tribute to Rysiek" na tegorocznej Rawie. Osobiście nie widzę w tym nic złego. Lubie i cenie każdego z wykonawców, który tam wystąpił. To co znalazłem na YT zrobiło na mnie wrażenie, mimo, że nie było napewno idealne. Ważne są też emocje, jakaś magia miejsca i czasu. To tam było.
Na tegorocznej Rawie nie byłem. Nie trawie formuły tego festiwalu i po latach brania udziału, świadomie ją bojkotuje.
Dopuki Pan Dudek nie przestanie traktować "festiwalowiczów" jak pospolitego bydła, które napewno chce go oszukać, nie wróce(chodzi mi tu o brak możliwości opuszczenia Spodka w trakcie trwania kilkunastogodzinnej imprezy). Jak tylko to się zmieni pierwszy ustawię się w kolejce i kupie bilet ;-)
poncek

Postautor: poncek » pn lis 03, 2014 8:47 pm

chojnac pisze:Ale po iluś latach powinno się skończyć odcinanie kuponów, zwłaszcza po nie swojej sławie, a tu jest coraz większe czerpanie.

chojnac pisze: a jadą na nazwisku RR

To co, według Ciebie, Bastek powinien zmienić nazwisko? A co powiesz o Patrycji Markowskiej, Braciach Cugowskich, Ani Rusowicz, Natalii Niemen? Oni też powinni zmienić nazwisko?
Ostatnio zmieniony wt lis 04, 2014 12:22 am przez poncek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kikan

Postautor: kikan » pn lis 03, 2014 8:52 pm

chojnac pisze:Ależ oni są zespołem 20-letnim! O potencjale można mówić przy debiucie i wtedy im kibicowałem. Teraz to oni powinni być już ukształtowanym zespołem. a jadą na nazwisku RR.

Haha no prawda :)
"Nothingman... Isn't it something...?"

Wróć do „Wydarzenia/Koncerty”