Rawa Blues - koncert dla Ryśka

Co i gdzie w "trawie gra"

Moderator: smar666

Awatar użytkownika
ArekJ
Kontaktowanie:

Re: Rawa Blues - koncert dla Ryśka

Postautor: ArekJ » ndz paź 12, 2014 9:54 am

Kto gdzie śpiewał?
Bo wiem, że Maciek Lipina na pewno śpiewał podczas Słodkiej.
"Dlaczego chowacie pod klosz
wartości, wartości tego świata..."
Awatar użytkownika
Ziemniaq
Kontaktowanie:

Postautor: Ziemniaq » ndz paź 12, 2014 10:12 am

- Abym mógł przed siebie iść - Bastek
- Słodka - Maciek Lipina
- Człowieku co się z Tobą dzieje? - Maciek Lipina
- Modlitwa - Mariusz Korczyński
- Mamy forsę mamy czas - jakaś dziewczyna, nie wiem kto to
- Detox - Bastek
Pozdrawiam
Marcin Ziemiański

fanclub@dzem.com.pl
Oficjalny Dżemowy Fan Club
"Skazani na Bluesa"
boston

Postautor: boston » ndz paź 12, 2014 11:59 am

Dzięki Marcinie za te parę zdań.
Też byłam ciekawa relacji z tego koncertu.
Dorian07

Postautor: Dorian07 » ndz paź 12, 2014 1:09 pm

Dzieki za relacje!!
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Kwinto2

Postautor: Kwinto2 » ndz paź 12, 2014 1:37 pm

Ziemniaq pisze:

Pomimo tego, że na scenie pojawili się dobrzy muzycy to muzycznie było to bardzo, bardzo, bardzo słabe.
Z Dżemem miało to niewiele wspólnego.
Jedynym plusem tego koncertu był występ Maćka Lipiny, zaśpiewał bardzo dobrze.- Detox

Ziemniaqu tak czytam Twoją "recenzje" i dochodzę do wniosku że chyba byliśmy na dwóch różnych koncertach ... na początek pytanie A co niby miało to mieć z DZEMem wspólnego ? ... mieli ich perfekcyjnie skopiować ?
Był to koncert przyjaciół Ryśka głównie tych którzy mieli przyjemność przed laty osobiście z Nim zagrać,wspartych kilkoma młodymi "wilczkami" jak właśnie Mariusz Korczyński Głuch junior czy jak to napisałeś jakaś dziewczyna - nie wiem kto to .... a była to Agnieszka Łapka była wokalistka Śląskiej Grupy Bluesowej,a obecnie Oscillate ... żenada że nie kojarzysz tej zdolnej dziewczyny.
Koncert jak wiadomo był zorganizowany z okazji okrągłej rocznicy śmierci Ryśka i tutaj im wszystkim, a głównie Leszkowi Winderowi należą się wyjątkowe podziękowania za pamięć,za przypomnienie młodemu pokoleniu postaci Ryśka, a głównie jego muzyki.
Jak widać ze strony samego DZEMu czegoś takiego żeśmy się nie doczekali .... choć łudziłem się że być może któryś z muzyków pojawi się na scenie skoro już nie było im dane zagrać dla Niego na Festiwalu RR.
Koncert rozpoczął się pięknym gitarowo harmonijkowym duetem Winder - Dudek do których stopniowo dołączali kolejni muzycy,na odnotowanie zasługuje też fakt iż Bastek powiedział kilka bardzo ciepłych słów w kierunku Michała stawiając go w zasłużonym gronie najlepszych bębniarzy w tym kraju.
Podsumowując zobaczyliśmy kolejny świetny spontanicznie zorganizowany Winderowski projekt ( pierwszy był na Festiwalu pod nazwą Czarny Pies ) poświęcony Rysiowi i chwała im za to, za chęci, za upór, za poświęcony czas
Kwinto gg-6784791
OFC Skazani na Bluesa
k.zientkiewicz@skazaninabluesa.pl
Galerie
Kwinto - koncertowo http://picasaweb.google.com/Kwintokoncertowo
Tylko Dżem http://picasaweb.google.com/KwintoDZEMowo

Wiem, na pewno wiem, to już niedługo przyjdzie czas...
czarekkk

Postautor: czarekkk » ndz paź 12, 2014 2:25 pm

Kwinto2 pisze:Jak widać ze strony samego DZEMu czegoś takiego żeśmy się nie doczekali .... choć łudziłem się że być może któryś z muzyków pojawi się na scenie skoro już nie było im dane zagrać dla Niego na Festiwalu RR.

Przypieprzyć się do Dżemu - zawsze w modzie.
Awatar użytkownika
Kwinto2

Postautor: Kwinto2 » ndz paź 12, 2014 2:54 pm

czarekkk pisze:Przypieprzyć się do Dżemu - zawsze w modzie.

No cóż lepiej być modnym niż zaślepionym :-)))
Dorian07

Postautor: Dorian07 » ndz paź 12, 2014 4:51 pm

Kwinto2 pisze:
czarekkk pisze:Przypieprzyć się do Dżemu - zawsze w modzie.

No cóż lepiej być modnym niż zaślepionym :-)))

Dzieki Kwinto za fajna relacje, troche zaniepokoily mnie slowa Ziemniaqa, dlatego fajnie bylo przeczytac relacje widziana "innymi oczami".
Mialem nadzieje ze z koncertu pojawi sie jakas CD (osobiscie uwielbiam tego typu improwizowane i spontanichne sztuki, czasami wychodza niesamowite rzeczy) , chociaz patrzac na set mysle ze nie jest tego ze wiele, moze jednak napisze ktos jak dlugo trwal ten koncert?
Co do udzialu Dzemu, czy jego braku, wole byc ostrozny jesli chodzi o ocene tego faktu. Jakie sa relacje na lini Dzem/ Dudek, Winder, Antosiewicz, Bastek, przypuszczaja wszyscy, szczegoly znaja pewnie tylko sami zainteresowani- i niech tak pozostanie. Osobiscie bym sie jednak wcale nie zdziwil, gdyby sie okazalo ze nikt ich tam po prostu nie zaprosil!

Pozdrawiam,
P.
boston

Postautor: boston » ndz paź 12, 2014 6:14 pm

No ta na sercu zrobiło się troszkę lżej.
Słowa Marcina trochę mnie zaskoczyły bo miałam okazję zobaczyć i wysłuchać projekt "Czarnego Psa" dodatkowo ze Ścierańskim, w Starachowicach i byłam zachwycona!
Może ktoś jeszcze coś skrobnie - bo okazuje się, że ilu słuchaczy - tyle koncertów :)
Awatar użytkownika
ArekJ
Kontaktowanie:

Postautor: ArekJ » pn paź 13, 2014 12:58 pm

Słodka jeszcze jest na YT.
Wokalnie bardzo fajnie, a muzycznie różnie. Fragmentami jest ok, fragmentami zupełnie mi nie leży. Niektóre przygrywki Leszka Windera za pomocą slide'a (czy jak to się tam pisze) mi zupełnie nie podchodzą. Tak samo końcowe solo jest dla mnie jakieś takie przekombinowane trochę.
Ale ogólnie jakoś się słucha. Słyszałem lepsze wykonania, ale i dużo gorsze ;)
"Dlaczego chowacie pod klosz
wartości, wartości tego świata..."
Awatar użytkownika
Ziemniaq
Kontaktowanie:

Postautor: Ziemniaq » pn paź 13, 2014 9:28 pm

chojnac pisze:Ziemniakowi się nie dziwię, szefem fanclubu jest, nie wypada mu pochwalić "obcych" przedsięwzięć. A śląscy muzycy, cóż, zagospodarowali pewną "lukę" w obchodach tak ważnej rocznicy.

Nie o to chodzi. Nie podczepiajmy pod to "ideologii poprawności politycznej", ja na to tak nie patrzę. Uważam, że instrumentaliści nie byli odpowiednio przygotowani, bo numery Dżemu nie są wcale takie łatwe do zagrania. Jak dla mnie występ na Rawie, to było takie, "ogniskowe granie" z mniej lub bardziej przypadkowymi solówkami.

- Kurde, przecież numery Dżemu wszyscy znają, każdy potrafi zagrać- co, ja nie zagram?! A tu dupa, kto by się spodziewał, że takie "proste" numery są harmonicznie i brzmieniowo bardzo przemyślane, pełne smaczków i różnorodności.

Znam doskonale repertuar Dżemu i mnie to po prostu nie brzmi. Nie słyszycie, że to nie to? Proponuje, aby niedowiarki posłuchali sobie jakieś płyty, może być koncertowej - niech to będą "30 urodziny"- ale nie słuchali jej jako całość, tylko skupili się osobno na pojedynczych instrumentach (osobno na gitarze Jurka, osobno na gitarze Adama, potem perkusji itd...). A potem przesłuchali sobie w ten sam sposób nagranie z Rawy czy z innych miejsc.

pozdrawiam
Pozdrawiam
Marcin Ziemiański

fanclub@dzem.com.pl
"Skazani na Bluesa"
Dorian07

Postautor: Dorian07 » pn paź 13, 2014 10:41 pm

Znam doskonale repertuar Dżemu i mnie to po prostu nie brzmi. Nie słyszycie, że to nie to?

Ziemniaq, z calym szacunkiem, ale po co te ciagle porownania z Dzemem.. byl to przeciez koncert dla Ryska a nie dla Dzemow, chyba nikt nie mial tam zamiaru ich przebic czy technicznie pokonac..nie bylo mi dane tam byc, ale po przesluchaniu 2 kawalkow na YT uwazam ze Winder zrobil dobra robote..pewnie ze to nie brzmi na Dzem, mysle ze takie bylo tez zalozenie tego koncertu!!!
Awatar użytkownika
Ziemniaq
Kontaktowanie:

Postautor: Ziemniaq » pn paź 13, 2014 11:05 pm

Przecież to są utwory zespołu Dżem, a nie samego Ryśka. Istniejącego i aktywnie koncertujacego zespołu.
Pozdrawiam
Marcin Ziemiański

fanclub@dzem.com.pl
"Skazani na Bluesa"
Dorian07

Postautor: Dorian07 » pn paź 13, 2014 11:17 pm

Ziemniaq pisze:Przecież to są utwory zespołu Dżem, a nie samego Ryśka. Istniejącego i aktywnie koncertujacego zespołu.

..i dlatego Twoim zdaniem nalezy ich kopiowac czy nasladowac grajac ich (oraz Ryska) utwory?? slyszales moze kiedys "covery" innych kapel grane przez Dzem?..jesli wiesz o czym pisze to posluchaj ich uwaznie i pomysl czy sa identycznie zagrane jak "orginaly"!!!
Awatar użytkownika
Ziemniaq
Kontaktowanie:

Postautor: Ziemniaq » pn paź 13, 2014 11:43 pm

Moim zdaniem jeśli już robić cover to niech on będzie równie dobry jak oryginał, a nawet lepszy. Zobacz co zrobił Tool z "no quarter", Puscifer z "bohemian rhapsody" albo co robi Pearl Jam z coverami.
Co do Dżemu to owszem, słyszałem - były bardzo dobre.
Pozdrawiam
Marcin Ziemiański

fanclub@dzem.com.pl
"Skazani na Bluesa"

Wróć do „Wydarzenia/Koncerty”