Maciek Balcar "2015 TOUR"

Co i gdzie w "trawie gra"

Moderator: smar666

Awatar użytkownika
ArekJ
Kontaktowanie:

Re: Maciek Balcar "2015 TOUR"

Postautor: ArekJ » śr lut 04, 2015 2:05 pm

Byłem wczoraj w Ostrołęce i bardzo mi się podobało!
Koncert trwał około 2,5h, niestety musiał się skończyć bo piętro wyżej mieszkali ludzie i chcieli trochę pospać ;)
W solowych koncertach Maćka mega podoba mi się to, że co roku zmieniają się aranżacje. Przy każdym utworze trzeba chwilkę się zastanowić, żeby wiedzieć co tak naprawdę chłopaki grają.

Najbardziej do gustu przypadł mi nowy aranż "Czarno".

No i Luka na sam koniec zagrana i odśpiewana przez Maćka całkiem solo - bez zespołu - była bardzo miłym zakończeniem koncertu.

No i nie zapominajmy, że w tym roku Maćkowi towarzyszy Jasiu Gałach, który idealnie wpasował się w cały zespół!
"Dlaczego chowacie pod klosz
wartości, wartości tego świata..."
Awatar użytkownika
patpul

Postautor: patpul » czw lut 05, 2015 11:56 am

A ja byłem wczoraj w Olsztynie;)
Nie powiem, sympatyczna sztuka. Zespół mistrzowski.
"Czarno" niezgorzej zrobione (znaczy - słabsze, niż w pierwotnej wersji chyba nie może być:P). Mnie natomiast na cyce położyła "Wojna" - pod względem aranżacji koncertowej, bo na płycie jest tak sobie. Natomiast klimatycznie, tekstowo i ogólnie "Niewierni sobie" jest wymiataczem.
Jestem piwowarem domowym.

http://patpul.deviantart.com/
GG: 5684404
Awatar użytkownika
hiril

Postautor: hiril » pn lut 16, 2015 9:23 am

A ja dorzucę swoje "trzy grosze" na temat wczorajszego koncertu w Krakowie, bo było to niesamowite wydarzenie! Mimo, że był to ostatni koncert trasy (po granych codziennie 21. koncertach solowych i 3. Dżemowych) zupełnie nie dało się tego odczuć. Zespół miał mnóstwo energii i dał z siebie wszystko ;) Wydaje mi się, że świetnym posunięciem było usunięcie trzech pierwszych rzędów i udostępnienie miejsca przed sceną, gdzie można było swobodnie się bawić (do czego zachęcał Maciek w czasie spotkania w Empiku). Sprawiło to, że już na pierwszym utworze ("Dwa psy") ludzie zeszli się pod scenę i z każdym utworem sukcesywnie ich przybywało. Były wzruszenia i mnóstwo zabawnych sytuacji, były utwory promujące najnowszą płytę, jak i te nieco starsze. Mogliśmy usłyszeć wokal Maćka w najwyższej formie, jak i wspaniałe solowe popisy muzyków (zaproszenie do współpracy Jasia Gałach było najlepszym z możliwych posunięć). Wszystko to złożyło się na ponad 2,5-godzinny koncert, którego z pewnością długo nie zapomną jego uczestnicy.
"Dlaczego chowacie pod klosz
wartości, wartości tego świata?"
joasia78

Postautor: joasia78 » pn lut 16, 2015 9:44 am

Potwierdzam słowa "hiril" wczorajszy koncert Maćka z zespołem w krakowskiej Rotundzie był rewelacyjny, pełen energii, wzruszeń też nie zabrakło, zabawa była przednia, Maciek w fantastycznej formie. Emocje napewno pozostaną we mnie na długo. Teraz pozostało tylko czekać na koncert Dżemu na rzecz Cordis. :o

Wróć do „Wydarzenia/Koncerty”