Wasze instrumenty

Porady, dyskusje na tematy techniczno-muzyczne

Moderator: smar666

Awatar użytkownika
borszysz
Kontaktowanie:

Re: Wasze instrumenty

Postautor: borszysz » wt sie 19, 2008 9:20 am

Takamine polecam. Sam mam Takaminke i jestem z niej bardzo zadowolony. W przedziale cenowym do 1000 zł nie mają sobie rownych. Akustyki Epiphone'a tylko ładnie wyglądają szczerze mówiąc, moim zdaniem kiepsko gadały, gdy kupowałem akustyka naprawde bardzo dużo czasu spedzilem w róznych sklepach ogrywając mase róznych gitarek i w koncu padło na Takaminke.

A odnosnie wolnych 6k zł to ja bym już pojechał w Martina, a nie klasycznie jak wszyscy w Gibola. Pzdr
Pozdrawiam!
Wojciech "Borszysz" Mirek

Stowarzyszenie Oficjalny Fan Club zespołu Dżem
"Skazani na bluesa"
http://www.skazaninabluesa.pl
w.mirek@skazaninabluesa.pl

www.HOODOOBAND.pl
LoSeK

Postautor: LoSeK » czw paź 09, 2008 8:03 pm

Echh muszę się pochwalić:D

Tydzień temu przyszła do mnie moja nowa gitarka.

http://guitar-shop.up.seesaa.net/image/YAMAHA20SLG100S.jpg To nie moje zdjęcie, ale mam ten sam model:D

Na tym samym modelu grał Mirek Breguła z Universe, w sumie to dzięki Niemu się właśnie na ten model skusiłem.

Po ograniu gitarki w Riifie zdecydowałem się, że muszę ją mieć. Zbierałem, zbierałem i w końcu uzbierałem, kupiłem nówkę za 1600 zł.

Muszę przyznać, że jest fantastyczna. Leciutka (nie ma nawet 2 kg), strasznie wygodna. Wygoda gry jak na elektryku. Wbudowane dwa reverby też świetnie się sprawdzają.

Póki co gitara wypróbowana tylko w warunkach domowych, ale myślę, że niedługo będzie okazja przetestować ją na większym sprzęcie.

W każdym razie gitarę polecam każdemu bo jest fantastyczna:D

Pozdrawiam!
Wojtek
Awatar użytkownika
smar666

Postautor: smar666 » czw paź 09, 2008 10:18 pm

Eeee dla mnie strasznie brzydka :wink: No ale najważniejsze by ci się fajnie grało :)

smar666
Piwko jedno, albo dwa....no i słoik Dżemu
Gość

Postautor: Gość » pt paź 10, 2008 2:16 pm

ciekawe jak to w ogole brzmi, o ile brzmi :-) ale najwazniejsze ze tobie pasuje
Awatar użytkownika
Adi
Kontaktowanie:

Postautor: Adi » pt paź 10, 2008 3:26 pm

jakis czas temu widzialem jak kabaret OTTO gral na czyms podobnym. Najpierw myslalem ze to atrapa, a muzyka leci z playbacku. Przygladnalem sie dokladniej i okazalo sie ze to naprawde gitara :P mi sie nie podoba, ale sam pomysl ciekawy, to trzeba przyznac ;)
Gość

Postautor: Gość » pt paź 10, 2008 5:36 pm

jesli sie nie myle to lider Blue cafe Paweł Rurak-Sokal bodajze ma taka...
ogolnie brzydka gitara ale kto co lubi...
Awatar użytkownika
borszysz
Kontaktowanie:

Postautor: borszysz » ndz paź 12, 2008 8:08 am

Gitara może i brzydka, ale jej zadaniem nie jest wyglądać ale brzmieć. A te gitarki sie baaardzo dobrze sprawdzają na nagłaśnianych koncertach- nie ma sprzęgania z pudła rezonansowego- bo nie ma pudła. Brzmi jak normalny akustyk, czy klasyk zależy jaki model się weźmie. Można naprawde ciekawe brzmienie ukręcić więc gratuluje zakupu:) Mimo, że jestem gitarowym tradycjonalistą to bardzo mi sie te wiosełka podobają. Ciekawostka jest fakt, ze te gitarki są rozkręcane- boczne krawędzie można wykrecić. Więc transport np. samolotem nie wymaga dopłaty:P
Pozdrawiam!

"Skazani na bluesa"

www.HOODOOBAND.pl
Gość

Postautor: Gość » czw gru 11, 2008 10:11 pm

Chciałabym sobie kupić gitarkę, zwykłą, klasyczną. Czy mógłby mi ktoś poradzić jaką? Grać nie umiem, chciałabym się dopiero uczyć i żeby nie była za droga :?
nataliaw

Postautor: nataliaw » czw gru 11, 2008 11:08 pm

Szczerze mówiąc, do nauki każda gitara się nada, byle nieużywana... W sumie jak masz używaną, to na te pierwsze początki może być, ale... Uważam, że nowa gitara jest lepsza z powodu jakości. Oczywiście marka się liczy, ale wg. mnie tylko dla profesjonalistów... Bo po co kupować sobie drogą, markową gitarę, kiedy dopiero uczysz się grać? Zdążysz sobie kupić w tym czasie kilka nowych i lepszych, mając satysfakcję tego, że możesz się sprzętem pochwalić nie pokazując cenę i markę, ale jakość Twoich umiejętności. Ja osobiście zaczęłam naukę w czerwcu. I powiem tylko tyle, że naprawdę warto się uczyć grać na gitarze. Moja gitara, którą obecnie mam została zakupiona w Niemczech przez mojego tatę. Wtedy gdy on kupował to w przeliczeniu na polskie kosztowała chyba 250-300 zł. Ale niedawno przeglądałam allegro i znalazłam ten sam typ gitary, który mam ja. Cena wynosiła chyba 190 zł bez kosztów przesyłki. A więc gitara nosi nazwę "Larida", jest elektro-akustyczna (choć nie jestem pewna, ponieważ teraz po zmienienu strun brzmi tak samo jak gitara mojej nauczycielki, ona z kolei ma w 100% klasyczną). Ze swojej gitary jestem bardzo zadowolona. Zgrabna, poręczna, "szczupła". Ma piękny, delikatnie rzeźbiony gryf. Orginalne struny miałam nylonowe, teraz mam metalowe i powiem szczerze, że bardziej jestem zadowolona z tych nowych. Ja mam czarną gitarę, ale kolor chyba nie gra ważniejszej roli. Mojemu tacie powiedziano, że jest to gitara w sam raz do nauki. Jeśli chcesz, służę pomocą. Pozdrawiam! :wink:
Awatar użytkownika
borszysz
Kontaktowanie:

Postautor: borszysz » pt gru 12, 2008 8:26 am

Ojjj nie zgodze sie z przedmówczynią:P
Gitara musi być dobrej jakości:) może marka faktycznie nie jest wazna, ważny jest egzemplarz, jak leży w ręce, czy prosty gryf, pudło itp. Ale zazwyczaj w tych tanszych wersjach nie znajdziesz dobrej gitary. A elektroakustyk za 190 zł... no to tak jak produkty z biedronki;)

Zawsze polecam i polecać będe używane gitarki. Jeśli szukasz klasyka, to gitary Sanchez lub Alvaro. Szukaj używanych, bo w takich gitarach wszystko co miało wyjść złego już wyszło. Gitara postała w ciepełku i sie wysuszyła.
Pozdrawiam!

"Skazani na bluesa"

www.HOODOOBAND.pl
Gość

Postautor: Gość » pt gru 12, 2008 11:07 am

zgodze sie z Borszyszem... gitara powinna lezec w rekach a nie wygladac... ja mam sam gitare 30 paro letnia i nie narzekam... od niej zaczynalem i na niej gram ladnych pare lat i chetnych na moja gitare mialem bo bardzo im sie brzeminie jej podobalo... gitare mam z jakiejs fabryki z Lubina i sobie ja chwale i chwalic bede, ta gitare dostana moje dzieci, wnuki itd... sam ja dostalem od pewnego swietej pamieci pana starszego ktory dal mi ja za darmo byla strasznie zniszczona, wystarczylo dokleic mostek, zmienic klucze i kupic struny i gra jak marzenie, jest wygodna, nie ma szerokiego gryfu i mieciutka a wyglad? podrapana i wyglada jak vintage ale mi sie takie podobaja akurat... Natalia jezeli masz w pudle kabelki a na pudle potencjometry no to masz elektro... a gitara za 190zl? no troszke jak na elektroakustyka za niska polka jest... firmy ktore polecalbym to marris, takamine itd ale to nie jest polka niska niestety, to jest ta troszke wyzsza i drozsza polka ale chwale sobie te firmy... zadne sky-waye, soundery, durango i inne tanie gitarki ktore sie rozlatuja niekiedy w rekach...
Gość

Postautor: Gość » pt gru 12, 2008 1:47 pm

Moja gitarka którą dostałem od taty
Fender Stratocaster Custom Shop - jest się czym chwalić :D :D :D :D
nataliaw

Postautor: nataliaw » pt gru 12, 2008 3:19 pm

No ale jak juz koleżanka zaznczyła-jej zakres cenowy nie jest szeroki. A skoro jestem zadowolona ze swojej gitary mimo, że mówicie co mówicie podtrzymuję swoje zdanie. Gitara używana- OK, ale to przecież nie to samo. Może źle się wyraziłam mówiąc, że niewarto kupować używanej gitary. W tej sprawie mocnych argumentów nie mam (używana gitara), więc się już nie odzywam 8)
Gość

Postautor: Gość » pt gru 12, 2008 4:07 pm

99% moich znajomych gitarzystow zaczynalo od uzywanych i jakos graja i potrafia cos zagrac i niektorzy maja zespoly i nagrywaja plyty wiec?
nataliaw

Postautor: nataliaw » pt gru 12, 2008 6:31 pm

Oj dobra nie naskakujcie tak :twisted: To moj błąd. Wybaczcie. Źle się wyraziłam. :wink:

Wróć do „Sprzęt”