Święto Zmarłych 2010

Pamięci tych którzy odeszli a na zawsze pozostaną w nas

Moderator: smar666

boston

Święto Zmarłych 2010

Postautor: boston » ndz paź 31, 2010 4:34 pm

Ten weekend zaskoczył mnie piękną, słoneczną pogodą i w związku z tym, chcąc uniknąć tłumów i korków, postanowiłam odwiedzić cmentarze.
Właściwie są to dla mnie najbardziej przykre dni w roku. Pełne nostalgii i smutku. Siłą rzeczy wracają wspomnienia i przede wszystkim tęsknota za ludźmi, których już nie ma... a których tak bardzo brakuje.
Między innymi wpadłam do Niemena i Tadka Nalepy powiedzieć Im, że pamiętam, że byli ważni w moim życiu i żeby zapalić świeczki. Obaj leżą na warszawskich Powązkach. Czesław - skremowany - ma swoją tablicę w murze a grób Tadka jest ładny ale strasznie "wciśnięty" między sąsiadów, tak że chyba leży tam na baczność wyprostowany jak strunka i nie ma już skrawka miejsca aby postawić stopę. Mimo to oba miejsca są chyba licznie odwiedzane. Świadczą o tym kwiaty i świeczki.
Oczywiście naszła mnie taka refleksja: jak niewiele z człowieka zostaje, jaki czas jest okrutny i jak bardzo jesteśmy sprawiedliwie traktowani po odejściu do krainy "wiecznych łowów".
Awatar użytkownika
serenity

Re: Święto Zmarłych 2010

Postautor: serenity » ndz paź 31, 2010 9:47 pm

Ja, tradycyjnie, jak co roku pójdę zapalić światełko Markowi Grechucie.
Masz rację, niewiele z człowieka zostaje ale za to tacy jak Marek, Czesław czy Tadek sporo nam na pamiątkę po sobie pięknych dźwięków zostawili....
boston

Postautor: boston » pn lis 01, 2010 8:24 am

Mam nadzieję, że każdy kto będzie w pobliżu grobów muzyków, których tak bardzo nam brak zatrzyma się na chwilę przy miejscu Ich wiecznego odpoczynku i wspomni życzliwie.
Awatar użytkownika
borszysz
Kontaktowanie:

Postautor: borszysz » pn lis 01, 2010 8:33 am

Ja co roku 1.11 wieczorem jeżdże po grobach moich znajomych i odwiedzam tez groby muzyków i osób których ceniłem. Więc świeczki OFC się pojawią na pewno:)
Pozdrawiam!
Wojciech "Borszysz" Mirek

Stowarzyszenie Oficjalny Fan Club zespołu Dżem
"Skazani na bluesa"
http://www.skazaninabluesa.pl
w.mirek@skazaninabluesa.pl

www.HOODOOBAND.pl
Awatar użytkownika
borszysz
Kontaktowanie:

Postautor: borszysz » pn lis 01, 2010 10:26 am

Celowo piszę post pod postem, więc nie krzyczcie o wielcy Admini!:)

Teraz wpadłem na taki pomysł- może spotkamy się wieczorem dzisiaj gdzieś w Katowicach, po czym przejedziemy do Piotrowic i na Wartogłowiec zapalić świeczki? Mam 3 miejsca w samochodzie w razie czego, myśle, że ktoś z autem się jeszcze znajdzie i będzie raźniej. Koło 19:00 bym proponował, co wy na to?
Pozdrawiam!
Wojciech "Borszysz" Mirek

Stowarzyszenie Oficjalny Fan Club zespołu Dżem
"Skazani na bluesa"
http://www.skazaninabluesa.pl
w.mirek@skazaninabluesa.pl

www.HOODOOBAND.pl
Awatar użytkownika
smar666

Postautor: smar666 » pn lis 01, 2010 10:46 am

Ja również się wybieram. Ziemniak z tego co mówił też. Jeszcze jacyś chętni ?
Piwko jedno, albo dwa....no i słoik Dżemu
Gość

Postautor: Gość » sob lis 13, 2010 11:15 am

Czy ktoś z Was wie, gdzie w Kato jest pochowany Jerzy "Kawa" Kawalec ? Szukałam Go na cmentarzu przy ul. Sienkiewicza ale niestety nie znalazłam ... przy okazji zapaliłam znicz Pani Krystynie Bochenek, Jerzemu Dudzie - Graczowi (mam nadzieję, że tak się odmienia Jego nazwisko :wink: ) oraz Zbyszkowi Cybulskiemu.

Wróć do „Zapal świeczkę”