10 piosenek które wpłynęły na nasze życie.

Wasze niezapomniane i najdroższe utwory, płyty, muzycy...

Moderator: smar666

Gość

Postautor: Gość » pt lip 04, 2008 9:01 pm

Dżem - "Wehikuł Czasu"
Dżem - "Autsajder"
Dżem - "List Do M."
Dżem - "Whisky"
Dżem - "Kiepska Gra"
Dżem - "Skazany Na Bluesa"
TSA - "51"
Harlem - "Kora"
Cree - "Po Co Więcej Mi"
Oddział Zamknięty - "Obudź Się"
Ostatnio zmieniony pt lut 06, 2009 9:05 pm przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.
Gość

Re: 10 piosenek które wpłynęły na nasze życie.

Postautor: Gość » wt sie 19, 2008 12:50 pm

Hmm...

Dżem - Naiwne pytania.
Hey - List
Akurat - Lubię mówić z Tobą
TSA - Alien
Happysad - Miłość
Dżem - Wiem na pewno wiem...
Nirvana - Rape me (Nie ma tu podtekstu xD)
Dżem - Tylko ja i ty
Dżem - Chce Ci coś (o)powiedzieć
Myslovitz - Peggy Brown

Myślę, że to był taki "początek". Mogłabym jeszcze i jeszcze i jeszcze :) 8)
Gość

Postautor: Gość » wt sie 19, 2008 8:11 pm

Dżem - Wehikuł czasu
Dżem - Whisky
Nirvana - the man who sold the world
Awatar użytkownika
Chiquita

Postautor: Chiquita » ndz paź 05, 2008 2:45 pm

Dużo takich jest. A to takie, które jakoś pierwsze mi na myśl przyszły:

1. Dżem - Wehikuł czasu
2. Lady Pank - Mała wojna
3. Metallica - Mama Said
4. Metallica - Nothing else matters
5. Dżem - Jak Malowany ptak
6. U2 - Sometimes you can't make it on your own
7. David Bowie - Station to Station
8. Ira - Nadzieja
9. KSU - Rozkaz
10. Guns N' Roses - Don't Cry
Jakubinho

Postautor: Jakubinho » śr paź 08, 2008 7:27 pm

1:King Crimson- Epitaph "Confusion will be my epiatph as i crawl ..." Bezcenny tekst z piosenki ;)
2:Metallica- Nothing Else Matters; tytuł ,który zawsze podnosi mnie na duchu
3:Queen- The Show must go on; jak wyżej
4:Scot McKenzie- San Francisco; za jego ponadczasowość i piękne słowa
5:The Moody Blues- Night in white satin; to już prywatna sprawa :twisted:
6:Dżem- Autsajder; znalazłem wiele prawd dotyczących życia pewne się sprawdziły "Kumpel zdradził mnie niejeden" "ja już nigdy się nie zmienię;zawsze będę żył już tak"
7:Dżem- Uśmiech śmierci; świetny tekst
8:Mamas And The Papas- California Dreaming; stan w który mnie wprawia ta piosenka jest nie do opisania :D
9:REM- Losing My Religion;
"But that was just a dream
Try, cry, why try?
That was just a dream
Just a dream, just a dream
Dream"
10:John Lennon- Imagine; świetna piosenka , kiedyś dużo czytałem o Lennonie i tak zostało już ;)
Pozwolę sobie na wymienienie ostatniej piosenki ,którą uważam za najlepszą

SCORPIONS-White Dove ( Piosenkę tą napisał zespół Omega i pierwowzór nosi nazwę "Gyöngyhajú lány ") Jednakże po przeanalizowaniu piosenki Scorpionsów doszedłem do wniosku ,że prawda tej piosenki idealnie zgadza się z realiami otaczającego nas świata. Rzekłbym śmiało dajmy Gołąbka na hymn ŚWIATA! :)
To tyle ode mnie
byłoby więcej tylko ,że tutaj miało być 10 :P
Gość

Postautor: Gość » wt paź 21, 2008 3:47 pm

Witajcie!!! :D Część z was z pewnością zna Brygidę z koncertów i spotkań fanclubu, ale niestety wielką szkodą jest, że nie jest zapisana w naszej internetowej społeczności fanclubowej, choć regularnie czyta wszystko co piszemy. Mam nadzieję, że kiedyś w końcu się zapisze na forum, bo jak z nią rozmawiam ma zawsze wiele ciekawych rzeczy do powiedzenia.

Poprosiła mnie, abym zamieściła w tym wątku tekst, który napisała - co czynię.
Także miłej lektury :) :

"Utwory muzyczne nie miały raczej na moje życie wpływu (tzn. nic się pod ich wpływem nie zmieniło); ale jest kilka (-naście) a może (-dziesiąt), które wywarły na mnie wielkie wrażenie. Są to dla mnie swojego rodzaju utwory „wszechczasów”; albo przynajmniej wielkie fascynacje muzyczne (z różnych okresów mojego życia). Nie sposób ich ponumerować od 1-10, jest to niewykonalne; kolejność taka jaka przychodzi mi do głowy.

• Procol Harum – Whiter shade of pale – cudne dźwięki nastrojowego utworu z czasów młodości

• Scott McKenzie – San Francisco
• The Mamas & Papas – California Dreamin’
Wspaniały niezapomniany klimat „Dzieci-Kwiatów”

• Jimi Hendrix – Hey Joe
• Jimi Hendrix – All Along The Watchtower
• Creedence Clearwater Revival – I Put A Spell On You
• Janis Joplin – Summertime
• Janis Joplin – Kozmic Blues
Niesamowity klimat pamiętnego lata ’69 (Woodstock) – dla mnie fascynujący okres jako ruchu społecznego “hippie”, a ponadto J.Joplin – coś niezwykłego w głosie dla mnie – najlepszy chyba “biały” wokal kobiecy. (Poza tym – innych raczej nie słucham – nie uznaję „babskich” wokali).

• Boston – More Than A Feeling
Jedna z piękniejszych ballad rockowych mojej młodości.

• Deep Purple – Perfect Strangers
• Deep Purple – Sometimes I Feel Like Screaming
Dla mnie najlepsze utwory Purpli, przebijające nawet słynny Smoke On The Water. Pierwsza bardzo energetyczna, druga nastrojowa.

• Led Zeppelin – Stairway To Heaven
Nieśmiertelna ballada ze światowej czołówki; „koronne” dzieło Zeppelinów.

• Led Zeppelin – All My Love – balladowo i romantycznie.
• Led Zeppelin – Since I’ve been Loving You
You Shook Me
I Can’t Quit You Baby
W tych utworach Zeppeliny pięknie – bluesowo.

• Black Sabbath – Changes – łagodne nastrojowe oblicze Ozzy’ego.
• Metallica – Nothing Else Matters – niesamowity wokal J. Hethfielda w pięknym nastrojowym wydaniu.
• Carlos Santana – Samba Pa Ti – cudne dźwięki nieśmiertelnej samby – moja młodość i wspomnienia…………
• Carlos Santana – Chill Out (Things Gonna Change) – Piękne połączenie – charakterystyczne dźwieki Santany plus “czarny”, bluesowy wokal J. Lee Hookera.

• Queen – Show Must Go On – największy chyba męski wokal w historii rocka; pełna goryczy prawda Freddiego o sobie samym… i nie tylko…

• Dire Straits – Brothers In Arms – bardzo piękna, smutna, nastrojowa ballada, przywołująca smutne wspomnienia.

• The Allman Brothers Band – Soulshine – często słucham – po prostu pięknie!!!

Teraz lżejsza nuta:

• Art Garfunkel – Bright Eyes
• Chicago - If You Leave Me Now
Wiążą się ze szczególnymi przeżyciami i wspomnieniami….

• Gerry Rafferty – Baker Street – utwór „nieco” odmienny, ale wiąże się ze wspomnieniami (Pierwszy raz na „Zachodzie”)

Mogłabym tak więcej i więcej…. (to już prawie jak jakaś praca)…. Dorzucę jeszcze garść utworów z lat młodości ( nie mogę się oprzeć) – są to w większości niezapomniane (dla mnie) ballady rockowe (uwielbiam je wszystkie – włącznie z wyżej wymienionymi).
No to jeszcze m.in. (tak na szybko):

• Nazareth – Love Hurts
• Kansas – Dust In The Wind
• Omega – The Girl With The Pearl’s Hair
• Uriah Heep – Lady In Black
• Status Quo – In The Army Now
• Electric Light Orchestra – Telephone Line
• Sweet – Fox On The Run
• The Animals – The House Of Rising Sun
• Eric Clapton - Layla

• Eagles – Hotel California
• Pink Floyd – Comfortably Numb
“Ścigające” się o miano solówki wszechczasów.
I tak dalej… i tak dalej…

Na koniec zostawiłam sobie DŻEM

Modlitwa III – słowa skierowane do Boga przez kogoś, kto czuje zbliżający się koniec; nie widzi raczej szansy – by zacząć jeszcze raz. Słowa dotyczą chyba każdego z nas – wszyscy mamy na sumieniu „te świństwa duże i małe”…

List do M. – słowa do matki; napisane bardzo daleko od domu. Wokół pustka i zwątpienie. Nawet śpiąca wokół Ona – nie jest w stanie rozświetlić mroku tej pustki.

Malowany ptak – każdy z nas zadaje sobie chyba to pytanie: „Czy przyjmiesz mnie mój Boże kiedy odejść przyjdzie czas; czy podasz mi swą rękę – a może będziesz się bał”…

Oh, Słodka – historia ulicznicy, „muzy półświatka”, a napisana i zaśpiewana tak jakby to była bogini (”kiedy szła ulicą – neony traciły swój blask”).

Niewinni i ja – tragizm i beznadzieja człowieka uwikłanego w narkotyki. Musi brać – wtedy „pęka wrogi świat i wraca tęcza barw”…

Ballada o dziwnym malarzu – gdzieś za rogiem pod jakimś murem siedzi człowiek – „karmiony pogardą i rzuconym groszem”; nie udaje mu się niczego sprzedać; ludzie mijają go obojętnie. Chudy, długowłosy – o zmęczonej twarzy… To przecież RYSIEK!!!

Utwory piękne, przejmujące, które wywarły na mnie największe wrażenie; do tego jeszcze ta muzyka! – uwielbiam je (także inne – bo to tylko niektóre); a jeszcze m.in.
Cała w trawie – „kiedyś zabłądziłem w snach, bo szukałem tam Ciebie” – cudne!
Klosz; Koszmarna noc – tak bardzo chciałabym usłyszeć na koncercie.
Dzień, w którym pękło niebo – czemu „Oni” upiekli te ptaki ???
Abym mógł przed siebie iść – „głód i chłód obudziły mnie”… przejmujące,

Będę już kończyć – (chociaż mogłabym jeszcze) …
boston

Postautor: boston » wt paź 21, 2008 5:35 pm

Dzięki za tak ciekawą wypowiedź!!
Brawo za uzasadnienia a nie tylko kolejną wyliczankę. Większość wymienionych przez Brydzię utworów pokrywa się z moimi ulubionymi.
Po prostu chyba jednak zbliżone pokolenia....
Karina - a Tobie całuski za to, że poświęciłaś swój czas na przekazanie tej wypowiedzi. :lol:
Gość

Postautor: Gość » wt paź 21, 2008 6:18 pm

Boston całuski to osobiście na spotkaniu opłatkowym OFC mam nadzieję :D
Bardzo chętnie przepisałam słowa Brygidy do tego postu, bo uważam, że było warto i nie zdarza się zbyt często, żeby forumowicze wypowiadali się tak wyczerpująco. Ktoś mógłby powiedzieć "ale miało być tylko 10 - jak w temacie" - jednak fajne są te komentarze, dlaczego właśnie ta piosenka mi się tak podoba.
Większość tych utworów znałam, a te które nie - to miałam możliwość poznać.

Poza tym drogie Panie to nie tylko zbliżone pokolenia, ale to co Wam w duszy gra i to jest piękne. Pozostaje pogratulować świetnego gustu muzycznego i podziękować za tytuły dla młodszych forumowiczów, którzy może nie znają a chcą poznać. Ja mam 15-letnia siostrę (Ewa), która słucha tych "staroci" namiętnie i ma niezły zakres wiedzy w muzyce lat 60-tych, 70-tych i 80-tych.

To rzeczywiście utwory wszechczasów, które chętnie słuchają młodsi i starsi - właśnie dzięki m.in. muzyce różne pokolenia znajdują wspólny język i nawiązują się tak potrzebne przyjaźnie. Tak było z moja znajomością z Brygidą - gdyby nie ten nasz DŻEM... :D Pozdrowionka i buziaczki dla Gity!!! :)
Gość

Postautor: Gość » pt maja 01, 2009 11:34 am

Dżem- Do kołyski
Dżem- Whisky
Dżem- Autsajder
Dżem- Paw
Dżem- Mała aleja róż
Dżem- Cała w trawie
Dżem- Czerwony jak cegła
Dżem- Chociaż raz, jeden raz
Dżem- Wehikuł czasu
Dżem- W życiu piękne są tylko chwile
To jest moja mała lista i jeszcze List do M.
Mam jeszcze więcej ale te są najlepsze :D
Pozdrawiam Bartek :P
metalliczna

Postautor: metalliczna » pn paź 26, 2009 3:17 pm

Dżem- Mała Aleja Róż
Metallica - Nothing Else Matters
Nirvana - Smells like teen spirit
Dżem - Autsajder
Perfect - Autobiografia
Metallica- Fade to black
Dżem- W życiu piękne są tylko chwile
Led Zeppelin – Stairway To Heaven
rolling_stone

Postautor: rolling_stone » sob paź 31, 2009 8:00 pm

ciężko na to odpowiedzieć...ale hm. kolejność nieważna ale to byłoby tak
1.O sobie samym - Gawliński, piękna piosenka, zawsze słucham jej z przyjemnością
2.So sad to be alone- Janis Joplin, najbardziej smutna piosenka jaką znam, rzadko pojawia się w sieci a szkoda..
3.Autsajder - Dżem , nie umiem uzasadnic, ona na mnie po prostu wpłynęła
4.San Francisco - Scott Mckenzie, taka piękna, że musiała się tu znaleźć
5.Po co więcej mi - Cree, musiałam ją tu umieścić.
6.Cała w trawie - Dżem, pamiętam jak śpiewaliśmy ją na dachu wieżowca :)
7.Don`t thin twice, it`s alright - Bob Dylan, ja w ogóle kocham Boba
8.Hipisówka - Kobranocka , chyba nie muszę uzasadniać
9.Kiepska gra - Dżem , zawsze towarzyszyła mi przy tragicznych momentach
10.Catch me daddy - Janis Joplin , ten głos..
Gość

Postautor: Gość » wt gru 29, 2009 6:43 pm

OK.
WIEC.
1.PAW
2.WEHIKUL CZASU.
3.LIST DO M.
4.SKAZANY NA BLUESA.
5.TANIEC SMIERCI.
6.OBLUDA.
7.TYLKO TY I JA.
8.KIM JESTEM-
JESTEM SOBIE.
9.PLYN MOJ BLUESIE PLYN.
10.POWIAL BOCZNY WIATR.
JEST JESZCZE WIELE UTWOROW. DZEM MIAL OGROMNY WPLYW NA MNIE.
ALE JESZCZE T.NALEPA,K.KLENCZON,SUPER UTWOR MYSLOWITZ-"DLUGOSC DZWIEKU SAMOTNOSCI",
Gość

Postautor: Gość » pn sty 04, 2010 9:28 pm

Bob Marley & The Wailers - No Woman No Cry - pierwszy kontakt z twórczością Boba Marleya, pierwsze kroki w poszukiwaniu muzyki mojego życia...

The Doors - The End - fascynacja Morrisonem, muzyką jako sprawą życia lub śmierci, poznanie filozofii Nietzschego, Dostojewskiego...

AC/DC - Touch Too Much - co tu dużo opowiadać, klasa i legenda sama w sobie, tym bardziej, że na wokalu po raz ostatni Bon Scott... Odrobinę za dużo...

Budgie - Parents - cudowna ballada, przynosi myśli podobne jak w 'Liście...', łagodny głos Burke'a, niesamowite solówki...

Iron Maiden - Strange World - niesamowita ballada z wyjątkowo "miękkimi" solówkami i wyjątkowo łagodnym głosem Di'Anno...

Cree - Nagle Ktoś - co tu dużo mówić... o czym jest utwór wszyscy wiemy, każdy w życiu czegoś doświadcza i z pewnością odczuwa stratę podobnie...

Dżem - A Jednak Czegoś Żal - pamiętam, powiedziałem sobie słuchając tego utworu pierwszy raz, że to najpiękniejsze co w życiu słyszałem, spowodowane było to przede wszystkim tym szczerym, "walczącym" głosem...

The Doors - Love Street - utwór bardzo osobisty, cynicznie-romantyczne dzieło z idealnym solem Manzarka i kojącym głosem Jima...

Iron Maiden - Hallowed Be The Name - jeden z najważniejszych utworów, jedna z najlepszych kompozycji, wspaniała liryka i oczywiście Bruce...

TSA - To nie jest proste - o wszystkim co nas boli, męczy i nie daje spokoju...

Dżem - List do M. - słowa, które z czasem zmieniają swoje znaczenie, słowa, które tak ciężko wypowiedzieć...

Dżem - Niewinni i ja - muzyczne arcydzieło, ideał utworu ukazującego tragizm i cierpienie...

AC/DC - jedna z najlepszych kompozycji, (jeżeli nie najlepsza) bluesowo-rockowych...

Iron Maiden - Phantom of the Opera - ideał NWOBHM, gitarowo mistrzostwo świata, fascynacja Iron Maiden...

Tak naprawdę każdy warty uwagi utwór wpływa na nasze życie w większym, czy mniejszym stopniu...
Ja miewam raczej tak, że cała twórczość i historia wpływa na moje życie, czasami i na poglądy.

Łatwiej byłoby chyba wymienić płyty, które na nasze życie wpłynęły!
Gość

Postautor: Gość » sob wrz 25, 2010 10:55 am

1. Led Zeppelin - Stairway to heaven
2. Led Zeppelin - Dazed and confused
3. The Doors - Light my fire
4. Led Zeppelin - Good times bad times
5. AC/DC - Highway to hell
6. Pink Floyd - Shine on your crazy diamonds
7. Nirvana - Smells like teen spirit
8. Black Sabbath - Paranoid
9. TSA - 51
10. Jimi Hendrix - Hey joe

nie są to moje ulubione piosenki, tylko jak nazwa tematu mówi - piosenki które wpłynęły na moje życie.
donia999
Kontaktowanie:

Postautor: donia999 » wt paź 12, 2010 5:03 pm

10 piosenek to w moim przypadku zbyt mało i to o dużo... większość piosenek ma jakiś wpływ ma moje życie;)

Wróć do „Ulubione...”