Matura

Wszystko i nic, czyli tzw."wolność słowa"

Moderatorzy: Piotrek, Radek

Alka90

Matura

Postautor: Alka90 » ndz paź 12, 2008 10:20 pm

Temat był..bardzo rozwinięty..
ale został zamknięty, a zapewne znajdzie sie jakis tegoroczny maturzysta bądź tamtoroczny, który robił ustna z polskiego na temat Dżemowy.
ja mam temat:"specyfika jezyka tekstów piosenek młodzieżowych. Związek języka z trendami obyczajowymi, światopoglądowymi i kulturowymi młodzieży.Omów na wybranym wykonawcy."

totalnie nie wiem jaka dobrac literature podmiotu i przedmiotu i jak to ugryzc i tak sobie pomyslalam, ze ktos sie tu znajdzie chetny do pomocy..
i inni tez skorzystaja..
;))
Gość

Re: Matura

Postautor: Gość » pn paź 13, 2008 3:07 pm

Wymyśliłaś sama temat czy macie jakieś inne listy tematów ? U mnie na liście nie ma takiego :D Jedyne co znalazłam z muzyką to "kicz językowy w piosenkach disco-polo" :D:D
Gość

Postautor: Gość » pn paź 13, 2008 5:18 pm

Wymyśliłaś sama temat czy macie jakieś inne listy tematów ?

Z tego co wiemy, to każda szkoła ma swoje tematy układane przez polonistów... Sami też mogliśmy układać, ale zdaje się, że do czerwca ubiegłego roku (szkolnego), ale kto wtedy myślał już o MATURZE :lol:
Alka90

Postautor: Alka90 » pn paź 13, 2008 6:26 pm

Tak jak mowila poprzedniczka..tematy sa wewnatrzszkolne..
ja owszem podalam swoje propozycje w maju tamtego roku szkolnego ale ani jedna z nich nie znalazla sie na liscie..
bynajmniej zastanawiam sie nad zmiana tematu..
Gość

Postautor: Gość » pn paź 13, 2008 7:21 pm

Kurcze a ja myślałam że wszscy mają takie same tematy :D Ja sobie wzięłam akurat totalnie nie związane z muzyką "człowiek w warumkach życia obozowego - omów problem na wybranych przykładach". Jakoś to będzie z tą naszą maturą :D

Co zdajecie ?
Gość

Postautor: Gość » pn paź 13, 2008 10:04 pm

Eh no niech już będzie, przyjmę na siebie ten niełatwy karb doradzania (uwaga, nie umiem tłumaczyć ale mam dobre chęci :D)
Jeśli ktoś czegoś nie będzie wiedział, chciał się popytać to możecie walić do mnie(e-mail, gg, PW), nie gwarantuję, że odpowiem natychmiast ale napewno.
Swojego tematu nie pamiętam, ale przy literaturze posiłkowałem się dwoma pozycjami Jana Skaradzińskiego, tak przejrzałem w dopatrzeniu się jakichś ciekawostek, okoliczności powstawania utworu i np. wskazałem do utworu "Dzień w którym pękło niebo" nawiązanie do WRON-u i parę innych takich spraw :)
Co do wyboru tematów-dałem swoją jedną propozycję, ten temat (podobnie jak Wasze) nie znalazł się na liście ale nawiązywał do tego co ja dawałem.
Alka90

Postautor: Alka90 » pn paź 13, 2008 11:12 pm

Dzemek01 - dzieki za ten " Dzien.." bo gdzies slyszalam o tym WRON-ie ale nie moglam skojarzyc..
napewno wezme Skaradzinskiego obydwie pozycje..ale slyszalam, ze wyszla jeszcze jakas ksiazka..i nie chodzi mi tu o pozycje napisana jako praca magisterska..

a co do matury to polski niemiecki na podstawie matma i geografia na rozszerzeniu..
Gość

Postautor: Gość » wt paź 14, 2008 10:24 am

No u nas niestety nie ma takiego tematu, w którym mogłabym wykorzystać tylko i wyłącznie Dżemowe teksty... Szkoda, że lista już zamknięta, bo tak jak już wspomniałam, w zeszłym roku to wszystko takie odległe się wydawało :twisted:
a co do matury to polski niemiecki na podstawie matma i geografia na rozszerzeniu..

Biję pokłony :mrgreen:
Ja zdaję polski i angielski- podstawa i historię rozszerzoną
Gość

Postautor: Gość » wt paź 14, 2008 2:04 pm

Coś tam ostatnio było że jakaś nowa książka wyszła. nawet, był tu gdzieś odnośnie tego temat. A ja mam taki zestaw zdawania:

J. polski rozszerzony
J. niemiecki podstawowy
WOS podstawowy
Gość

Postautor: Gość » wt paź 14, 2008 2:29 pm

polski podstawowy
niemiecki podstawowy
geografia podstawowy
:mrgreen:
Alka90

Postautor: Alka90 » wt paź 14, 2008 4:14 pm

Asia_Pycja pisze:Biję pokłony :mrgreen:

Aż tak źle ze mną?XDD
Gość

Postautor: Gość » wt paź 14, 2008 4:23 pm

haha to przyjmij i pokłony ode mnie :D jesteśmy ostatnim rocznikiem który matmy zdawać nie musi a tu patrzę i tak połowa ludzi zdaje :D:D

A tak w ogóle jakie kierunki planujecie na studiach ?
Awatar użytkownika
Armin
Kontaktowanie:

Postautor: Armin » wt paź 14, 2008 6:03 pm

dzemek01 pisze:Swojego tematu nie pamiętam

Zdawał zaledwie kilka miesięcy temu i już nie pamięta.. :lol: oj Karol Karol, a co będzie na starość ze sklerozą? :wink:

kasiak1990 pisze:A tak w ogóle jakie kierunki planujecie na studiach ?

W piątek ma być koniec świata więc po co planować :P
Gość

Postautor: Gość » wt paź 14, 2008 6:14 pm

Armin pisze:
kasiak1990 pisze:A tak w ogóle jakie kierunki planujecie na studiach ?

W piątek ma być koniec świata więc po co planować :P

Kolejny koniec świata ? I to w piątek ? O jak fajnie :D mam nadzieję, że przed moim sprawdzianem z chemii :D:D
Alka90

Postautor: Alka90 » wt paź 14, 2008 10:04 pm

W piątek..nooo..a ja na czwartek mam lekture do przeczytania..xDD
ale sprawdzic nie zdazy xPP

co do studiow to planuje WSP Szczytno..

Wróć do „HydePark”