"Bitwa na głosy"

Wszystko i nic, czyli tzw."wolność słowa"

Moderatorzy: Piotrek, Radek

boston

"Bitwa na głosy"

Postautor: boston » ndz mar 06, 2011 11:25 am

Wczoraj obejrzałam w/w program i chciałabym podzielić się z Wami swoją refleksją.
Jednym z uczestników jest Piotr Kupicha, tak często przez Was deprecjonowany... (dla wyjaśnienia - nie jestem jego fanką).
Otóż potrafił on (pomimo bardzo króciutkiej rozmowy) wspomnieć o Dżemie jako o "narodowym dobru" Śląska. Pokazał tym samym jak bardzo ceni dokonania naszego zespołu. Mógł wykorzystać ten czas na promowanie siebie a tego nie zrobił. Poza tym przyjął do swojej grupy wykonawców 41-letniego Kajetana, który chyba zalicza się do "Ryśkopodobnych wolnych ptaków". Wydaje mi się, że ten gest świadczy o jego wrażliwości i stosunku do innych ludzi.
Wg mnie pokazał klasę.
Awatar użytkownika
payne
Kontaktowanie:

Re: "Bitwa na głosy"

Postautor: payne » ndz mar 06, 2011 11:55 am

Piotr Kupicha wielokrotnie podkreślał swój szacunek do Dżemu. Wspominał też, że jeździł razem z członkami zespołu busem dżemowym (chyba u Wojewódzkiego). Szacunek dla niego, ale nie powinniśmy mylić opinii o człowieku z opiniami na temat jego osiągnieć artystycznych. Wiem, że o gustach się nie dyskutuje, wiec nie mam nikogo zamiaru przekonywać do swojego zdania.

Poprostu nie przekonują mnie piosenki Feel. Banalne melodie i teksty bezskładne, jakby pisane na kolanie. Myślę, że o tym piszą ludzie o tutaj, a nie o tym, że nie szanują Piotra bo to bardzo sympatyczny człowiek.

ps.
Na stronie http://www.tvp.pl/rozrywka/programy-muzyczne/bitwa-na-glosy/gwiazdy/druzyna-piotra-kupichy/4062384 reklamowali Kajetana Sulerza jako człowieka grającego z Ryśkiem w zespole Dżem. Szczerze mówiąc nie wiedziałem o tym. Czy ktoś z fanclubu mógły to potwierdzić lub nie?
Awatar użytkownika
Kwinto2

Postautor: Kwinto2 » ndz mar 06, 2011 12:14 pm

boston pisze: Wydaje mi się, że ten gest świadczy o jego wrażliwości i stosunku do innych ludzi.
Wg mnie pokazał klasę.

A według mnie po prostu słucha Listy Przebojów Trójki i wie którego zespołu Fani rządzą w tym kraju ... i tym sprytnym wybiegiem chce pozyskać nasze głosy :P
Przykro mi mojego nie zdobył .....
Kwinto gg-6784791
OFC Skazani na Bluesa
k.zientkiewicz@skazaninabluesa.pl
Galerie
Kwinto - koncertowo http://picasaweb.google.com/Kwintokoncertowo
Tylko Dżem http://picasaweb.google.com/KwintoDZEMowo

Wiem, na pewno wiem, to już niedługo przyjdzie czas...
boston

Postautor: boston » ndz mar 06, 2011 12:33 pm

Wg mnie nie dla każdego głównym motorem działania jest jego "własny interes".
Moich głosów też nie zdobył - z resztą jak cała reszta - bo ten program generalnie nie za bardzo przypadł mi do gustu.
Nie oceniam również twórczości Feel bo to nie moja muzyka ale spodobała mi się postawa Piotrka.
Karolu

Postautor: Karolu » ndz mar 06, 2011 1:25 pm

Kwinto2 pisze:
boston pisze: Wydaje mi się, że ten gest świadczy o jego wrażliwości i stosunku do innych ludzi.
Wg mnie pokazał klasę.

A według mnie po prostu słucha Listy Przebojów Trójki i wie którego zespołu Fani rządzą w tym kraju ... i tym sprytnym wybiegiem chce pozyskać nasze głosy :P
Przykro mi mojego nie zdobył .....

Pod koniec lutego Piotrek był gościem Karoliny Korwin Piotrowskiej w Maglu Towarzyskim, w którym to z rozbrajającą szczerością wyznał, że on z jego menago, Darkiem Krupą (dla niewtajemniczonych - ex Edyty Górniak) wprawdzie planuje (w domyśle, chyba chodziło o planowanie koncertów a nie jako takiego wizerunku Piotra; Piotrek wspomniał też, że postara się zmniejszyć ilość koncertów, tak, aby nie grać 2-3 dziennie), ale nie wyciąga wniosków ...
Nieco zaskakujące, że taka kfiasda, a nie ma dobrego PR'owca, który by mu podpowiedział, że wnioski ze swojej działalności jednak należało by wyciągać, a tym bardziej nie gadać takich bzdur; poza tym, mam wrażenie, że on na byciu fanem Dżemu chce się wypromować (i tym samym, jak wspomniał Kwinto, zdobyć nasze głosy), oby to nie doprowadziło do jakiejś współpracy z Zespołem ... wystarczy już duet Piotr Kupicha & Sebastian Riedel, który pokazał kto tak naprawdę potrafi śpiewać - od serca, i nie gwiazdorzy.
Tym samym mojego głosu również nie zdobył.

Dziękuję za uwagę :mrgreen:
boston

Postautor: boston » ndz mar 06, 2011 1:33 pm

Wiem, że wiek robi swoje :( (oczywiście chodzi o mój wiek) ale w ogóle nie zrozumiałam pierwszej części Twojej, Karolu, wypowiedzi....

Z Waszych wypowiedzi wynika, że Piotr Kupicha jest najbardziej wrednym i przebiegłym muzykiem ze Śląska :shock: Zmusił Bastka pod groźbą śmierci do wspólnego wykonania jednej z piosenek oraz śledzi podstępnie ruchy na forum fanów Dżemu i chce ich perfidnie przeciągnąć na swoją stronę. A może jeszcze - nie daj Bóg! - nawiąże współpracę z Dżemem. Na szczęście Dżemy są już dużymi chłopcami i sami będą decydować o tym z kim chcą się zadawać :?
Jarkowi K. chyba jednak udało się część osób skutecznie zarazić nieufnością i podejrzliwością wobec wszystkiego co nas otacza.
Ostatnio zmieniony ndz mar 06, 2011 1:49 pm przez boston, łącznie zmieniany 1 raz.
Karolu

Postautor: Karolu » ndz mar 06, 2011 1:45 pm

boston pisze:Wiem, że wiek robi swoje :( (oczywiście chodzi o mój wiek) ale w ogóle nie zrozumiałam pierwszej części Twojej, Karolu, wypowiedzi....

uhm..może postaram się wyjaśnić jaśniej :) - można planować - koncerty, pojawianie się w mediach, ale z każdej swojej działalności należy wyciągać wnioski - jaśniej już chyba nie potrafię :wink: może znajdę za jakiś czas link do tej wypowiedzi to wrzucę i może moja wypowiedz będzie jaśniejsza.
edi1007

Postautor: edi1007 » ndz mar 06, 2011 1:47 pm

Też miałem okazję to zobaczyć, jakoś od razu napłynęla mi myśl, skoro ten Kajetan uważa się/ jest "wolnym ptakiem" to dlaczego w ogóle zgłasza sie do takiego programu, to taka moja opinia.
Żenujące było wykonanie "Autsajdera" przez Piotra K. Osobiście nie gram na gitarze, nie wiem jaki to trud, ale na ucho się zdając... uh, brak słów. "Pier******* kotka za pomocą młotka" a Dżem jakiejkolwiek reklamy nie potrzebuje, kto chce ten słucha. Co mnie zaskoczyło, to szacunek Piotra do śląskiego sekstetu. Tylko czy to szczera opinia. Nie wiem.
Tak czy owak, jestem zniesmaczony tym występem. A program też jakoś nie przypadł do gustu, ten cały Hubert Urbański, ogólne zbijanie kasy.
Ale podkreślam, to tylko moja opinia :wink: :wink:
Pozdrawiam.
DonMateo1990

Postautor: DonMateo1990 » pt mar 11, 2011 3:12 pm

edi1007 pisze:Też miałem okazję to zobaczyć, jakoś od razu napłynęla mi myśl, skoro ten Kajetan uważa się/ jest "wolnym ptakiem" to dlaczego w ogóle zgłasza sie do takiego programu, to taka moja opinia.
Żenujące było wykonanie "Autsajdera" przez Piotra K. Osobiście nie gram na gitarze, nie wiem jaki to trud, ale na ucho się zdając... uh, brak słów. "Pier******* kotka za pomocą młotka" a Dżem jakiejkolwiek reklamy nie potrzebuje, kto chce ten słucha. Co mnie zaskoczyło, to szacunek Piotra do śląskiego sekstetu. Tylko czy to szczera opinia. Nie wiem.
Tak czy owak, jestem zniesmaczony tym występem. A program też jakoś nie przypadł do gustu, ten cały Hubert Urbański, ogólne zbijanie kasy.
Ale podkreślam, to tylko moja opinia :wink: :wink:
Pozdrawiam.

Zgadzam się z tobą i w kwestii tego Kajetana i w kwestii Kupichy.
To, że wypowiada się z szacunkiem o Dżemie, to żadna nowość, bo połowa polaków darzy słynnych ślązaków szacunkiem :) A to, że Kupicha w ogóle o nich mówi i wykonuje ich kawałki na koncertach, to po prostu jest sposób, aby przyciągnąć na swoją stronę fanów Dżemu. Nie mówiąc już o żałosnym wykonaniu autsajdera.
Kupicha nie robi muzyki, tylko szoooołł! ;)
Awatar użytkownika
Asia2606

Postautor: Asia2606 » wt kwie 12, 2011 9:01 pm

Tak sobie czytam i obserwuje ten watek i myslę że kazdy ma tutaj rację tylko tak naprawdę swoją rację .........Co ten Piotr Kupicha Wam zrobił ?????Kto nie chce niech nie słucha tego co spiewa .Pomimo żę nie słucham jego muzyki i nie jestem fanką to nie będę sie wypowiadac na ten temat......Kto nie poznał go osobiscie to może kiedys będzie miał okazję i zmieni zdanie.
Natomiast jeżeli chodzi o Bitwę Na Glosy to juz nie bądzcie takimi krytykami muzycznymi druzyna Piotra to fajni ludzie i jest tam parę Perełek z cudownymi glosami ,jest to dla nich przygoda zycia ,program ma ogromną ogladalność i kto nie chce niech nie ogląda ,a najwiecej maja do powiedzenia Ci co nie ogladaja lub zobaczyli 1 odcinek.................Poza tym Kupicha nie gra dla siebie tylko wygrane pieniadze przekaże na Budowę Nowego Domu Hospicyjnego CORDIS dla dzieci w KATOWICACH Janowie http://www.hospicjumcordis.pl/pl/dla-dzieci/ Nikomu nie zyczę żeby musiał korzystać z tego miejsca ,które jest bardzo ,bardzo potrzebne,nie wiem czy jest w tym kraju osoba żeby komuś nie odszedł ktos na chorobę nowotworową..... i jak juz nie trawicie Piotra to chociaż dla idei po co ten program jest to o ten glos bardzo proszę.
Nadmienię tylko że Zespół Dżęm jak już możę co niektórzy wiedzą bardzo wspiera Hospicjum i pomaga nam za jestesmy bardzo wdzięczni

http://www.hospicjumcordis.pl/pl/wbudow ... -aktualny/
Pozdrawiam serdecznie

http://www.facebook.com/album.php?fbid= ... c5863c5001
http://www.facebook.com/album.php?fbid= ... b0d6404d6b

http://youtu.be/QH32XBEmlEI
Spot rekalmowy dla Hospicjum Cordis
Anna Guzik prowadząca tłum ludzi na budowę, Julia Kamińska, szalejąca po placu z taczką, i Beno Otręba, który z piłą prezentuje się równie dobrze jak z gitarą basową. Co łączy popularną "Helę w opałach", "Brzydulę" i członka legendarnej grupy Dżem..............?
Awatar użytkownika
Asia2606

Postautor: Asia2606 » czw kwie 14, 2011 9:26 pm

http://www.tvp.pl/rozrywka/programy-muz ... art_rec=16

W sobotę BITWA NA GLOSY liczymy i prosimy o dalsze wsparcie sms o treści 2 pod numer 7249 ,to dzieki Wam możemy wygrać i wesprzeć Budowę Nowego Domu Hospicjum Cordis............
Awatar użytkownika
Asia2606

Postautor: Asia2606 » sob kwie 16, 2011 3:10 pm

Kolejne starcie BITWY NA GLOSY dzisiaj godz 20.00
Prezydent Katowic Piotr Uszok zadeklarował wsparcie dla Hospicjum Cordis w przypadku zwycięstwa Piotra Kupichy i jego katowickiej ekipy w programie "Bitwa na głosy".

http://muzyka.interia.pl/raport/bitwa-n ... 24448,7401

Bardzo ,bardzo liczymy i prosimy o Wasze glosy :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

cyt..Piotr Kupicha zaznacza, że niezwykle istotne jest dla jego ekipy wsparcie publiczności (to w końcu telewidzowie wysyłając sms-y decydują o tym, kto odpadnie z programu).
Awatar użytkownika
Asia2606

Postautor: Asia2606 » sob kwie 16, 2011 9:23 pm

Piotr Kupicha na drugim miejscu ,dziekujemy tym ktorzy oddali glosy , dziekujemy za WIELKIE SERCA i prosimy o dalsze bo to dzieki Wam możemy wygrać BITWE NA GLOSY............

HOSPICJUM CORDIS www.hospicjumcordis.pl ...w programie Bitwa na Głosy 'TVP2 reprezentuje PIOTR KUPICHA!!! GŁOSUJCIE smsami na niego, wygrane pieniądze zostaną 'przeznaczone na budowę Nowego Domu Hospicyjnego dla Dzieci i Dorosłych!!! Pamiętajcie, że głosując na Piotra Kupichę wspieracie tych, którzy najbardziej tego wsparcia potrzebują! DZIĘKUJEMY Z CAŁEGO SERCA!!!
wysyłajcie sms o treści 2 pod numer 7249

http://www.facebook.com/album.php?fbid= ... c5863c5001

http://www.facebook.com/album.php?fbid= ... b0d6404d6b
Awatar użytkownika
kwiatuszek

Postautor: kwiatuszek » sob maja 07, 2011 9:31 pm

Grupa Piotra Kupichy wygrała, a Hospicjium Cordis dostał 100tys i 50tys od prezydenta Katowic - zrobił gest medialny.
Kibicowałam tej drużynie i cieszę się że wygrali. :)
W życiu spędzasz za dużo cza­su na myśle­niu, a za mało na czy­nach.
W końcu to czy­ny są bar­dziej do­ceniane niż myśli.
Awatar użytkownika
Asia2606

Postautor: Asia2606 » ndz maja 08, 2011 2:47 pm

Bardzo bardzo dziekuję w imienju całego zespolu Hospicjum Cordis i podopiecznych ,wszystkim za wsparcie ,za to że byliscie z nami ,że wysyłaliscie smysy ,kibicowaliscie bez Was nie wygralibysmy tej BITWY mamy 150 tys zł ,pomoże nam to w dokończeniu budowy Nowego Domu.Dziekujemy Piotrowi i jego fantastycznej druzynie byliscie cudowni i WIELKI POKLON ...DLA WAS:):):):):)MACIE OGROMNE SERCA:):):)

Katowice zwyciężyły w „Bitwie na głosy”
Krew, pot i łzy – tak można podsumować ostatnie starcie „Bitwy na głosy”. Drużyny Piotra Kupichy i Urszuli Dudziak walczyły do końca, a niektóre z wykonań z pewnością przejdą do historii. W sobotni wieczór zatriumfowała grupa z Katowic pod wodzą Piotra Kupichy.
Czek na 100 tys. zł, ufundowany przez Zakłady Przemysłu Mięsnego Kania, trafi do Hospicjum Cordis. Zwycięzcom wręczył go Wojciech Jagielski. Dodatkowe 50 tys. zł na rzecz hospicjum przekaże prezydent Katowic.
Laboratorium Kosmetyków Joanna ufundowało nagrodę 50 tys. dla zdobywcy drugiego miejsca. Dodatkowo prezydent Zielonej Góry zadeklarował kolejne 50 tys. zł, czyli świetlica środowiskowa w Zielonej Górze – taki cel wybrała Urszula Dudziak – dostanie 100 tys. zł.

Grażyna Szapołowska zdecydowała się przekazać całość swojej gaży na rzecz wszystkich zespołów.

Wróć do „HydePark”