Bitwa o Nergala- co sądzicie;)

Wszystko i nic, czyli tzw."wolność słowa"

Moderatorzy: Piotrek, Radek

Awatar użytkownika
borszysz
Kontaktowanie:

Bitwa o Nergala- co sądzicie;)

Postautor: borszysz » wt wrz 20, 2011 9:27 pm

Skoro forum, to można dyskutować chyba na każdy temat;)
Co sądzicie o tym całym zamieszaniu z Nergalem w The Voice of Poland?
Mojemu znajomemu się dostało po łapach od .... Templariuszy!:D
http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35 ... rgala.html
Pozdrawiam!
Wojciech "Borszysz" Mirek

Stowarzyszenie Oficjalny Fan Club zespołu Dżem
"Skazani na bluesa"
http://www.skazaninabluesa.pl
w.mirek@skazaninabluesa.pl

www.HOODOOBAND.pl
Awatar użytkownika
mkielbas
Kontaktowanie:

Re: Bitwa o Nergala- co sądzicie;)

Postautor: mkielbas » śr wrz 21, 2011 5:30 pm

Ja czegos chyba nie rozumie... Ten program jest w TVP, czyli w Telewizji Publicznej, prawda?? Tu nie chodzi o Telewizje Trwam czy Niepokalanow?? Co tu ma do gadania Kosciol Katolicki???

O ile mnie pamiec nie myli, to Darski zostal uniewinniony przez niezawisly sad. Prawa wiec nie zlamal, przestepca nie jest wiec nie widze zadnych przeciwskazan aby wystepowal w TV. Do tego, Telewizja Publiczna ma obowiazej przedstawiac rozne swiatopoglady, czemu nie i Nergala?
SkazanynaD

Postautor: SkazanynaD » śr wrz 21, 2011 5:35 pm

Jestem katolikiem. Osobą która często bywa w kościele. Jednak nie przeszkadza mi obecność Nergala w TVP. W ręcz przeciwnie - podoba mi się. Reprezentuje zupełnie inne podejście do tematu ... a to moim zdaniem plus.
ivisenna

Postautor: ivisenna » czw wrz 22, 2011 5:33 pm

Wydaje mi się, że w tej kwestii trzeba odróżnić dwa wydarzenia: koncert, który tak bulwersuje przedstawicieli Kościoła i występy Nergala w publicznej tv. Ja nie słucham Behemota, nie podoba mi się zachowanie Darskiego i nawet uważam, że to całkiem dobrze, że Kościół wyraził swój sprzeciw w sprawie porwania Biblii, bo to znaczy, że jeszcze ma własne zdanie. Ale żądanie, aby zdjąć z anteny program, tylko dlatego, że bierze w nim udział Nergal, uważam za lekko śmieszne. Jeśliby to było jeszcze uzasadnione tym, że np. znieważył jakiś symbol religijny w czasie trwania audycji, to ok, ale o ile mi wiadomo, to nic takiego nie miało miejsca. Poza tym, czy Kościół uznaje swoich wyznawców za bandę kretynów, którzy gdy tylko posłuchają trochę gadania o satanizmie, od razu przejdą na ciemną stronę mocy? Chyba ludzie mają swoje poglądy i obejrzenie kilku odcinków programu muzycznego nie powinno ich diametralnie zmienić. A tak w ogóle, to nie zapominajmy, że jurorzy wypowiadają się głównie oceniając uczestników, a za wiele treści antykatolickich w kilku zdaniowej recenzji występu nie da się przemycić.
„Nie ma demonów, jeśli nie uważać za demona wolności; świat jest jeden i Bóg jest jeden, i wiara jest jedna, przybyszu, a reszta jest milczeniem.”

Wróć do „HydePark”