płatny serwer FTP ?

Czekamy na wszelkie pomysly realizacji nowych czesci strony prezentacyjnej, FanClubu, spotkań itp.

Moderatorzy: Piotrek, Radek, smar666

Gość

płatny serwer FTP ?

Postautor: Gość » pn mar 28, 2005 6:18 pm

co myslicie o stworzeniu odplatnego serwera FTP z materialami o grupie.
np. wysylacie smsa kosztem 5 zl i dostajecie 2-dniowy dostep do materialow, ktore na biezaco beda dodawane i katalogowane,
czekam na opinie i sugestie
Gość

Postautor: Gość » pn mar 28, 2005 6:40 pm

i po co znowu zakldasz ten temat :?: przeciez juz jest jeden...
Awatar użytkownika
Adi
Kontaktowanie:

Postautor: Adi » wt mar 29, 2005 12:15 pm

no wlasnie jest juz taki temat
ale tutaj zaciekawila mnie jedna rzecz "platny serwer FTP"
Ja mam pytanie czy masz prawa autorskie do zmieszczanych tam materialow ??
Jesli nie to jakim prawem chcesz za to pobierac oplaty ??
Moim zdaniem to zwykle piractwo ...
Gość

Postautor: Gość » wt mar 29, 2005 1:59 pm

tylko czekalem na to zeby ktos pokusil sie o nazwanie tego piractwem (pamietajac moje wywody z poprzedniego tematu)... :D

w tej chwili sie przyznaje ze dokladnie nie przegladnalem dokladnie calego forum, zrobilem to pobieznie i dlatego myslalem ze serwer z materialami padl i nie ma go kto ponownie postawic...

jesli chodzi o platny dostep, to nie mialem na celu zarobkowac na nim...
po prostu nie mam mozliwosci zalatwienia darmowego serwera, jednak mam dostep do bardzo szybkiego lacza, gdzie moznaby takowy serwer postawic... kosztowaloby to jednak 50 zl/mc, jednak moznaby zakladac swoje konta i nie ma limitow przekroczenia ilosci osob na serwerze ortaz limitu miesiecznego transferu... wszystkie pieniadze wchodzilyby wlasnie na ten abonament, jednak wiadomo ze musialbym dorzucac z wlasniej kieszeni dodatkowo cos jeszcze...

tak wlasnie to widzialem i sorry jesli ktos odebral to inaczej...
nie wiedzialem o istnieniu starego serwera i pewnie dlatego to cale zamieszanie... ale oczywisice co za problem sprobowac zrobic cos "wiekszego" w stylu internetowego archiwum grupy dzem, gdzie beda ogolnodostepne nagrania z koncertow, zdjecia fanow, czy wywiady... wszystko oczywiscie z serwisem www, gdzie bedzie mozna latwo wszystko segregowac i przegladac
Piotrek
Kontaktowanie:

Postautor: Piotrek » wt mar 29, 2005 2:15 pm

seva pisze:tylko czekalem na to zeby ktos pokusil sie o nazwanie tego piractwem (pamietajac moje wywody z poprzedniego tematu)... :D

Wiec ja to nazwe po imieniu: PIRACTWO!!!

seva pisze:tak wlasnie to widzialem i sorry jesli ktos odebral to inaczej...
nie wiedzialem o istnieniu starego serwera i pewnie dlatego to cale zamieszanie... ale oczywisice co za problem sprobowac zrobic cos "wiekszego" w stylu internetowego archiwum grupy dzem, gdzie beda ogolnodostepne nagrania z koncertow, zdjecia fanow, czy wywiady... wszystko oczywiscie z serwisem www, gdzie bedzie mozna latwo wszystko segregowac i przegladac

a gdzie ty widziales legalne ogolnodostepne nagrania grupy Dzem? (oczywiscie poza oficjalnie wydanymi materialami) o czym mowisz? nagrania z festiwalow w Tychach robione amatorskimi kamerami? kasety nagrywane podczas koncertow na zwyklych grundigach?
Nikt nie ma prawa kopiowac, odtwarzac czy tez inaczej rozpowszechniac materialow do ktorych nie ma praw autorskich. Zaden koncert, ktory zostal zarejestrowany bez zgody muzykow nie jest materialem legalnym. A jesli chodzi o internetowe archiwum: po to zespol juz od kliku lat czyni starania w skompletowaniu materialow archiwalnych i praw do nich zeby je pozniej wydac na dvd jako zupelnie legalne wydawnictwo. Tacy jak Ty na pewno nie ulatwiaja tych dzialan. Tlumaczenia ze tej kasety, tej plyty, tego utowru czy tez tego filmu nie ma juz w sprzedazy, nie mozna posluchac, nie graja w kinie jest moim zdaniem wielka niedorzecznoscia... skoro tak jest, zespol o tym wie i postanawia co postanawia to widocznie w tym jest jakis cel, jakis powod. Uwierz mi: nikt, kto cokolwiek w zyciu stworzyl samodzielnie i z czego utrzymuje swoja rodzine nie bedzie entuzjasta rozdawania swojego tworu za darmo na lewo i prawo.

Konczac tego posta, zastanawiajac sie nad zakonczeniem tego tematu poddaje Waszemu sumieniu ocene czy tak mozna? czy wypada?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Adi
Kontaktowanie:

Postautor: Adi » wt mar 29, 2005 4:06 pm

Piotrek pisze:zespol juz od kliku lat czyni starania w skompletowaniu materialow archiwalnych i praw do nich zeby je pozniej wydac na dvd jako zupelnie legalne wydawnictwo.

to bylo by cos pieknego DVD Dzemu z czasow Ryska heh :D
Gość

Postautor: Gość » wt mar 29, 2005 7:45 pm

a gdzie ty widziales legalne ogolnodostepne nagrania grupy Dzem? (oczywiscie poza oficjalnie wydanymi materialami) o czym mowisz? nagrania z festiwalow w Tychach robione amatorskimi kamerami? kasety nagrywane podczas koncertow na zwyklych grundigach?
Nikt nie ma prawa kopiowac, odtwarzac czy tez inaczej rozpowszechniac materialow do ktorych nie ma praw autorskich. Zaden koncert, ktory zostal zarejestrowany bez zgody muzykow nie jest materialem legalnym. A jesli chodzi o internetowe archiwum: po to zespol juz od kliku lat czyni starania w skompletowaniu materialow archiwalnych i praw do nich zeby je pozniej wydac na dvd jako zupelnie legalne wydawnictwo. Tacy jak Ty na pewno nie ulatwiaja tych dzialan. Tlumaczenia ze tej kasety, tej plyty, tego utowru czy tez tego filmu nie ma juz w sprzedazy, nie mozna posluchac, nie graja w kinie jest moim zdaniem wielka niedorzecznoscia... skoro tak jest, zespol o tym wie i postanawia co postanawia to widocznie w tym jest jakis cel, jakis powod. Uwierz mi: nikt, kto cokolwiek w zyciu stworzyl samodzielnie i z czego utrzymuje swoja rodzine nie bedzie entuzjasta rozdawania swojego tworu za darmo na lewo i prawo.

heh, popatrz sobie na zawartosc biezacego serwera FTP.... widocznie to jest wporzadku :D

A moze poprostu zapytac chlopakow z Dżemu jak widza ta sprawe

Pozdrawiam
Gość

Postautor: Gość » wt kwie 05, 2005 11:07 pm

Dzieki wypowiedzi Admina na temat udostepniania archwaliow na serverze FTP, jednoczesnie dowiedzielismy sie jakie sa szanse na stworzenie Intrnetowego radia, a wiec temat Radia mozna juz zablokowac:(. Oczywiscie Zgadzam sie z Toba Piotrze, ze byloby to okradania, gdyby taki server powstal, ale z drugiej strony nie kazdego stac na kupienie DVD, czy plytki Cd, chociaz te na szczescie do az tak drogich nie naleza. I dlatego tez takie posty powstaja i beda powstawaly. Wielu z nas nie mialo okazji zobaczyc Ryska na zywo i dlatego mam nadzieje ze zespol wygra bitwe z prawami autorskimi i w niedlugim czasie pojawia sie DVD ze starymi koncertami :D :D :D
Awatar użytkownika
WPrek

Postautor: WPrek » śr kwie 06, 2005 12:40 am

Piotrek pisze:Tlumaczenia ze tej kasety, tej plyty, tego utowru czy tez tego filmu nie ma juz w sprzedazy, nie mozna posluchac, nie graja w kinie jest moim zdaniem wielka niedorzecznoscia...

Bez sensu w ogóle...
Mówię Ci! Ten co jest głupi nie jest głupi! - to tak samo brzmi niedorzecznie

Piotrek pisze:skoro tak jest, zespol o tym wie i postanawia co postanawia to widocznie w tym jest jakis cel, jakis powod.

Różni ludzie robią różne głupie rzeczy

Piotrek pisze:Uwierz mi: nikt, kto cokolwiek w zyciu stworzyl samodzielnie i z czego utrzymuje swoja rodzine nie bedzie entuzjasta rozdawania swojego tworu za darmo na lewo i prawo.

Hmm... Egoista? Samolub? Patrzy przez pryzmat własnego szczęścia i ograniczonego szczęścia swej rodziny? - tu tak... humorystycznie, ale to prawda, bo nie na tym przecież życie polega.

I w ogóle znów bez sensu... Przecież nie dostanie ani złotówki za coś czego oficjalnie nie ma!

Piotrek pisze:Konczac tego posta, zastanawiajac sie nad zakonczeniem tego tematu poddaje Waszemu sumieniu ocene czy tak mozna? czy wypada?

A tu się zgadzam, że taki serwer to beznadziejny pomysł... W ogóle nie przemyślany temat...
Gość

Postautor: Gość » śr kwie 06, 2005 6:55 am

Może uznacie mnie za fanatyka albo za pseudofana, ale posiadam troche tzw nieoficjalnych materialow dzemu sciagnietych z internetu badz tez zdobytych droga wymiany, jednak gdyby kiedykolwiek ukazalo sie na rynku DVD z tymi materialami chetnie bym je zakupil, ale tymczasem o tym jedynie moge pomarzyc, wiec nie mam zamiaru wyobrazac sobie jak wygladaly koncerty z Riedlem i gdy tylko nadarzy mi sie okazja sciagnac jakis zrobie to bez wahania i nawet przez chwile nie przyjdzie mi do glowy mysl ze okradam kapele, jezeli juz ktos to robi to sa ta grube ryby trrzymajace lepe na prawach do materialow itp, itd, dodam tez jezeli nawet Dzem wydalby te materialy w jakosci bootlegow rowniez bym je zakupil i to nie dlatego ze spie na pieniadzach ale dlatego sa takie rzeczy na ktore chetnie je wydaje o ile je posiadam.
Awatar użytkownika
elvis_paw

Postautor: elvis_paw » śr kwie 06, 2005 4:29 pm

"Mam tak samo, jak Ty.." ;) Jezeli chce cos miec i jest do tego dostep, to sobie po prostu kupuje (wczesniej, czy pozniej - to zalezy od mozliwosci finansowych w danej chwili). Tak bylo chociazby z Woodstockiem '03, ktory najpierw byl w tv, gdzie sobie nagralem, pozniej w divxie material z tv, az ukazalo sie i zamowilem w dniu premiery; podobnie bylo z Dzemem w Operze, ktorego w tv chyba nigdy nie brakowalo i kupilem sobie VHS mimo, ze do ulubionych moich koncertow Dzemu ten wlasnie nie nalezy.. Nie wspomne juz calej serii koncertow Guns N'Roses z trasy "Use Your Illusion Tour", ktorych malo sie nie ukazalo.

Najlepszym dowodem zreszta bedzie wynik sprzedazy DVD Dzemu z Woodstocku '04, ktory to w calosci byl emitowany w TVP2.

POzdr.
Hm.. Dzem jest tylko jeden! ;)
Gość

Postautor: Gość » ndz kwie 10, 2005 1:26 pm

jestem pelen dozgonnej wdziecznosci dla tego co robi Pan Zaremba :)...
udostepnia cos za darmo nam wszystkim, jednak sam doskonale wie o tym ze nie jest to najszybszy serwer.... wielu z was zapewnie posiada jakze szybkie na dzisiejsze czasy :) polaczenia modemowe i bedzie miala problem ze sciagnieciem niektorych materialow stamtąd w niecaly miesiac :D

to byla poprostu moja sugestia zeby zjednoczyc checi i zrobic szybszy serwer bazujacy na obecnym...

Wróć do „Wasze propozycje”