Rawa Blues

to wszystko o czym chcesz napisac nie mogąc zdecydować sie na żadną z powyższych kategorii, a co ma jakikolwiek związek z zespołem Dżem

Moderatorzy: Piotrek, Radek, smar666

Gość

Rawa Blues

Postautor: Gość » pn sie 16, 2004 8:49 pm

Witam chciałem w tym temacie zadać jedno pytanie , byc może bylo o tym juz pisane na forum ale nie widzialem. A więc dlaczego od 10 lat Dżem nie gra na Rawie , Czyż dlatego że mieli jakis konflikt z organizatorem czy dlatego żę z Jackiem grali bardziej muzyke rockową niż bluesowa , ale jezeli to drugie to o ile wiem plyta która sie ukaże we wrzesniu bedzie bluesowa więc czy znów zagrają na Rawie ? Z góry dziekuje za odpowiedzi pozdrawaim - Dzemen
gość

Postautor: gość » wt sie 17, 2004 12:34 pm

mój drogi o tym że dżem nie gra na rawie decydują tylko i wyłącznie "sympatie" dudka:D zastanów się - kiedy polską gwiazdą ray byłby dżem spodek byłby cały zapełniony... czysty masrketing, a jednak niektórych to nie przekonuje...;> pozdrawiam bluesowo!
Gość

Postautor: Gość » wt sie 17, 2004 12:54 pm

dzieki za odpowiedz -dzemen
adi

Rawa Blues

Postautor: adi » wt sie 17, 2004 5:36 pm

Z tego co wiem Dudek nie zaprasza Dżemu na Rawę m.in. dlatego,że na koncercie List do R. nie było żadnego wokalisty (muzyka) związanego ze śląskim środowiskiem bluesowym.
Gość

Postautor: Gość » wt lip 12, 2005 10:59 am

Nie będę zaczynał nowego tematu jak taki już jest.Więc zmienię nieco temat tematu :wink: Wybiera się ktoś na tegoroczną Rawę blues?Teraz odbędzie się 25 edycja, ja bym chciał pierwszy raz się tam znaleźć i zobaczyć jak to wszystko wygląda oraz posłuchać muzyki(oczywiście).Jest ktoś chętny?Jest to 8 października w Spodku.
Strona: www.rawablues.com
Gość

Postautor: Gość » wt lip 12, 2005 11:37 am

Dżemku, kochanie ty moje :) ja pojde :D na pewno sie spotkamy na Ku przestrodze i sie zgadamy ;P
Awatar użytkownika
smar666

Postautor: smar666 » wt lip 12, 2005 1:23 pm

Smar też by się wybrał....ale to kosztuje :? Jak sobie zarobię to pójdę, bo to świetna impreza :D A w tm roku będzie Cree i Wierzcholski więc naprawdę warto (te hamerykańskie gwiazdy jakoś nie robią na mnie takiego wrażenia :wink: )

pozdrawiam smar666
Oficjalny Dżemowy FC
"Skazani na Bluesa"
Piwko jedno, albo dwa....no i słoik Dżemu
Gość

Postautor: Gość » wt lip 12, 2005 1:57 pm

Jak pójdziesz, usłyszysz a także zobaczysz to zrozumiesz dlaczego mówi się o nich gwiazdy i zobaczysz jak często cieniutko prezentują się nasze rodzime tuzy...Jestem na Rawie nieprzerwanie od dobrych kilku lat i jak do tej pory nie wychodziłem zawiedziony...a co do wzajemnych relacji w środowisku śląskiego bluesa to faktycznie nie są najlepsze, tyle tylko, że ktoś uprościł nieco stronnictwa...;)
Gość

Postautor: Gość » wt lip 12, 2005 1:59 pm

Fajnie że są chętni.Byśmy kupowali jak co te bilety po 45 zł?Bo ja tak planowałem ze bede na płycie.Ale sie nie znam, nigdy mnie tam nie było :wink: .
Oficjalnt Dżemowy FC
"Skazani na Bluesa"
Piotrek
Kontaktowanie:

Postautor: Piotrek » wt lip 12, 2005 2:03 pm

Scypion pisze:...a co do wzajemnych relacji w środowisku śląskiego bluesa to faktycznie nie są najlepsze, tyle tylko, że ktoś uprościł nieco stronnictwa...;)

mozesz jasniej?
Awatar użytkownika
smar666

Postautor: smar666 » wt lip 12, 2005 2:13 pm

Scypion pisze:Jak pójdziesz, usłyszysz a także zobaczysz to zrozumiesz dlaczego mówi się o nich gwiazdy i zobaczysz jak często cieniutko prezentują się nasze rodzime tuzy...

Byłem Scypionie, lecz blues zza wielkiej wody jakoś mnie tak bardzo nie rusza. Jedynym ciekawszym aspektem ostatniej Rawy był dla mnie występ grupy "Little Charlie and the Nightcats". Mało tego...powiem, że koncert ten bardzo mi się podobał, lecz kolejne dwie gwiazdy zaproponowały muzykę zbyt smutną jak na mój gust. Tymczasem blues w wykonaniu panów z San Francisco był żywy, skoczny, aż nóżka sama podskakiwała. Jeżeli w tym roku organizatorzy zaproponują coś w tym stylu to będe pełen uznania i docenię wagę "hamerykańskich" gwiazd :wink:

pozdrawiam smar666
Oficjalny Dżemowy FC
"Skazani na Bluesa"
Piwko jedno, albo dwa....no i słoik Dżemu
Gość

Postautor: Gość » wt lip 12, 2005 2:40 pm

James Blood Ulmer-właśnie słucham mp3 głównej gwiazdy które były do ściagnięcia.I wielki pełen podziw dla tego pana.Jego gitara jest skoczna, gra żywy blues, choć są i momenty wolniejsze.Ale ogólnie ceniam go na plus.Napewno się Smarze nie zawiedziesz.
Oficjalny Dżemowy FC
"Skazani na Bluesa"
Pasztet

Postautor: Pasztet » wt lip 12, 2005 3:37 pm

wlasnie w tym roku chce isc na Rawe po raz pierwszy,ale sie waham.... nie wiem czy mi sie spodoba etc. Moze ma ktos jakis filmik z jakiejs rawy ?? (nie mwoie tutaj o "Ostatniej Rawie Blues Ryska Riedla")
pozdrawiam
Gość

Postautor: Gość » wt lip 12, 2005 4:14 pm

Nie mogę jaśniej, swoje zdanie opieram na własnej obserwacji, nikt z bezpośrednio zainteresowanych nie wygłosił oficjalnego wyjaśniającego wszystkie wątpliwości oświadczenia...W każdym bądź razie u nas widac, że coś jest nie tak...widac a właściwie nie widać np. na pogrzebach Kawy i Pawła ,na koncercie dla Kawy, w składzie zespołów festiwalowych...itp. itd.
Gość

Postautor: Gość » wt lip 12, 2005 4:42 pm

no ja chyba bede na rawie....;)

Wróć do „Inne”