Pozadżemowe muzyczne wydarzenia kulturalne

to wszystko o czym chcesz napisac nie mogąc zdecydować sie na żadną z powyższych kategorii, a co ma jakikolwiek związek z zespołem Dżem

Moderatorzy: Piotrek, Radek, smar666

Gość

Postautor: Gość » pt sie 26, 2005 5:43 pm

Ja lubię J.M. Jarra, cieszyłem się na ten koncert (miałem nawet w planie jechać, ale finansowo i logistycznie nieco mnie to przerosło) ale z oglądaniem będzie kiepsko - celowo zrezygnowałem z ogłupiacza (tv) w pokoju, a dziś by się przydał - rodzice mają gości :(((( buuuu
może wyjdzie na dvd...
Gość

Postautor: Gość » pt sie 26, 2005 7:10 pm

Ja nie bedę oglądał-TVP 2 mecz o Superpuchar europy gra ukochany Liverpool z Cska Moskwa.A pozatym jakoś Jarre mi szczególnie nie imponuje, dobrze gra i improwizuje ale nie dla mnie taka muzyka.
Gość

Postautor: Gość » sob sie 27, 2005 8:03 am

No i oglądałem :)) Muszę przyznać, że koncert zrobił ogromne wrażenie na mnie. Mimo iż siedziełem przed tv ciary na plecach czulem cały czas! Nie wiem co napisać...rozmach, efekty no i to co najważniejsze czyli muzyka... czy w naszym kraju odbyło sie kiedyś lepsze wydarzenie muzyczne? NIE. Ten Francuz jest geniuszem. Fajnie, że zagrał na starych instrumentach - widzieliście to coś, co reagowało na ruch ręki i pochodziło z lat 20-tych XX wieku?? No i to co bardzo lubię - laserowa harfa:) jakaś lepsza bo gołymi dlońmi ją obsługiwał :)
Ponoć sygnał z tego koncertu był wysyłany do Belgii, gdzie wszystko zostanie ładnie zmasterowane i wydane na DVD...już nie mogę się doczekać...oj biedne głośniki...co one muszą i będą jeszcze musiay przeżyć :)
Awatar użytkownika
Benson

Postautor: Benson » sob sie 27, 2005 8:57 am

Faktycznie, opłacało się poświęcić te 2,5 godziny. Zresztą takie wydarzenie wstyd przegapić. Gołym okiem widać było, że JMJ wie, jak robić takie widowiska. Bardzo mi się podobało wykonanie "Murów" Kaczmarskiego i ten utwór poświęcony Janowi Pawłowi II. I choć w TV całość robiła ogromne wrażenie, to i tak pewnie to jest nic w porównaniu z tym, co można było zobaczyć i usłyszeć na żywo w Gdańsku.
Gość

Postautor: Gość » sob sie 27, 2005 2:37 pm

a ja zamiast na Jarra poszedlem na Gang Olsena i moim zdaniem, podobnie jak innych, ktorzy poszli (oraz moich rodzicow, ktorzy zostali na Jarze i mieli nieprzyjemnosc to ogladac) to byla dobra decyzja ;]
Gość

Lokalne - niedzemowe koncerty

Postautor: Gość » czw paź 20, 2005 3:20 pm

ten topik zakladam z mysla o tym, bysmy dzielili(lililili) sie opiniami o koncertach w waszych miastach, ktorym sie nie oplaca zakladac osobnych topikow

to tak :D zaczynajac od siebie
ogolnie to jutro ide na Metal Union Roadtour do deko

Obrazek
Awatar użytkownika
grimus
Kontaktowanie:

Postautor: grimus » pt paź 21, 2005 10:38 am

Nie wiem, czy ten temat ma tutaj rację bytu, ale skoro tu jest (choć w jakimś sensie powielony, vide: "Pozadżemowe wydarzenia kulturalne"), to:
http://www.choszczno.pl/index.php?Strona=22&News=504
Nie mam specjalnych złudzeń co do napływu okolicznych Dżemowców, niemniej nadmienię, iż zaprzyjaźniony Demogorgon (grywajacy czasem na moim "klawiszu") coś już tam prezentuje i nawet nieźle im to idzie (szukajcie, a znajdziecie :wink: ), a z Monsters Club gościnnie wystąpi znany Wam skądinąd Grimus :twisted: , który zagra, a raczej spróbuje zagrać na... basie :shock: (kłopoty personalne, ale czego się nie robi dla kumpli :wink: ).

Miało być lokalnie, no i jest, aż do bólu :wink: , pozdrawiam - G.
...siłom nieczystym w poprzek
siłom nieczystym wbrew
jest mi naprawdę dobrze
z tym, co jest we mnie złe...
(W. Waglewski)
Awatar użytkownika
Benson

Postautor: Benson » pt paź 21, 2005 11:46 am

Za niespełna miesiąc, 15 listopada, w Teatrze im. Wyspiańskiego w Katowicach odbędzie się koncert muzyki progresywnej, podczas którego wystąpią SBB, Quidam i brytyjska formacja Landmarq.

Występ rejestrowany będzie na potrzeby DVD i potrwa ponad 5 godzin.

SBB promować będzie swój najnowszy album "New Century". Materiał Józef Skrzek nagrał z Antymosem Apostolisem i Paulem Wertico, perkusistą z Chicago, wieloletnim współpracownikiem Patha Metheny'ego. Nagrania zarejestrowano w Studiu Zbigniewa Preisnera w Niepołomicach. Produkcję zapewnił Mack (Queen, Deep Purple, Led Zeppelin). W tym tygodniu album "New Century" ukazał się również w wersji DVD Audio/Video. Ścieżkę audio zapisano tutaj w trzech formatach: High Definition Stereo 96/24, DTS 96/24 oraz Dolby Digital 5.1 . Ponadto na krążek trafiły w formie dodatków: raport wideo ze studia oraz wideoklip "Music Is My Life".

Quidam powrócił w 2005 roku po kilku latach milczenia płytą "surREvival". Album ukazał się na początku czerwca. Produkcją płyty zajęli się Zbyszek Florek i Maciej Meller. Nagrań dokonano w Teatrze Miejskim i w studiu Island, w Inowrocławiu, w lutym i marcu 2005. Całość zmiksował Zbyszek Florek w studiu Island (kwiecień-maj 2005). Na krążku znalazło się siedem kompozycji. Poprzedni krążek Quidam, "Pod niebem czas", ukazał się w 2002 roku. Wówczas w zespole śpiewała Emilia Derkowska. Quidam tworzą obecnie: Mariusz Ziółkowski - gitara basowa, Maciej Wróblewski – bębny, Bartek Kossowicz – śpiew, Maciek Meller – gitary, Zbyszek Florek - instr. Klawiszowe, Jacek Zasada – flet.

Landmarq to formacja brytyjska, określana jako jedna z najciekawszych neoprogresywnych grup dekady. W jej muzyce wpływów Marillion jak również Camel, Genesis czy Pink Floyd.

SBB + Quidam + Landmarq: Teatr im. S. Wyspiańskiego, Katowice, godz. 17:00

Ceny biletów:

I miejsca 60/70 zł
II miejsca 50/60 zł
III miejsca 40/50 zł
Stojące 30/40 zł
Więcej informacji o sprzedaży biletów: tel.: 32/205 25 00 (wew. 101), e-mail: koncerty@metalmind.com.pl. Sprzedaż wysyłkowa: 32/ 205 25 00 (wew. 187), shop@metalopolis.com.pl, www.metalopolis.pl.

http://muzyka.onet.pl/mr,1181329,wiadomosci.html

PS 13.11 SBB wystąpi w Olsztynie (Filharmonia), a 14 w Wawrszawie (Dekada).
Gość

Postautor: Gość » pt paź 21, 2005 2:31 pm

hah jestem wzruszony ktos pamięta o moim śp temacie...:)
Gość

Postautor: Gość » pt paź 21, 2005 2:37 pm

a mnie akurat nie będzie....
Gość

Postautor: Gość » pt paź 21, 2005 3:26 pm

10.11- godz.20.00 -Arkadia- Stalowa Wola -> Cree :!:

Wybieraja się Dżemowcy :?:

Oprocz tego odbywa sie tez festiwal rockowy GO ROCK :!:
Gość

Postautor: Gość » pt paź 21, 2005 4:39 pm

Cześć ludziska! 13 listopada Blue Note ul. Kościuszki Rita Chiarelli i J.J.BAND
Awatar użytkownika
mareku
Kontaktowanie:

Postautor: mareku » pt paź 21, 2005 5:42 pm

Benson pisze:Hmm, czy jestem tu jedynym, który cieszy się na dzisiejsze wydarzenie muzyczne roku w Polsce (no, może poza U2 ;) ) ??? Nie mówcie, że nikt nie będzie oglądał Jarre'a w TVP...

przyznam ze jakos przeoczylem ten temat
jak widac w u mnie w podpisie, mialem okazje byc na tym koncercie. Zadne slowa tego nie opisza jak jest na zywo, zero! porownania z tym co w TV. Nie dziwia mnie wiec, negatywne komentarze ludzi, ktorzy ogladali jedynie relacje w TV. Po prostu zalujcie ze nie wydaliscie tych 55 (chociazby 33zl), by to zobaczyc w stoczni. COS PIEKNEGO. polaczenie muzyki, swiatla i elementow pirotechnicznych - miodzio. Jeszcze zaden koncert nie pobudzil tyly zmyslow na raz. doslownie zapieralo dech w piersiach.
mam nadz ze za 25lat JMJ znowu przyjedzie (a moze wczesniej), to bankowo przejde sie na jego koncert.

jedno co mi sie nie podobalo to czekanie ;) czekalismy juz w sektorze od 16, a koncert dopiero 21, no masakra, bo kazdy juz im blizej 9 byl coraz bardziej zniecierpliwiony ;) ale oplacalo sie tyle czekac
Pozdrawiam!
Mareku

Postautor: Gość » sob paź 22, 2005 3:12 pm

mareku pisze:
Benson pisze: mam nadz ze za 25lat JMJ znowu przyjedzie (a moze wczesniej), to bankowo przejde sie na jego koncert.

ciekawe, ze
bo teraz typiarz ma chyba 56 lat, wiec za 25 bedzie mial 81, i przy wiekszej dawce fal dzwiekowych badz swiatla dostanie zawalu lub wylewu na koncercie

a swoja Droga po murze wiecej sie spodziewalem:
Redrum i Bonkersi mnie smieszyli :D (pioseneczki takie jak np. Koziolek Matolek)
Hedfirst zagral jakos dziwnie (miedzy innymi scars, father's son i born to be wild), Sunrise niezle dowalil 8) , a tak jak lubie Frontside to musze powiedziec, ze nie zagral powalajacego koncertu (moze przez to ze poczatek trasy?!)
w ogole ludzi to moze polowa byla tego co na Blitzkriegu 3
tak czy inaczej wyrzylem sie po calym tygodniu szkoly i zajec pozaszkolnych, ale niestety dzis musialem isc do szkoly, bowiem odrabiamy, poniedzialek za tydzien :/
Awatar użytkownika
mareku
Kontaktowanie:

Postautor: mareku » sob paź 22, 2005 3:39 pm

spoko spoko, koles ma 56 lat, wyglada na 30-40, wiec wydaje mi sie ze i do 80 ze spokojem sie utrzyma w dobrej formie ;)
Pozdrawiam!
Mareku

Wróć do „Inne”