Pozadżemowe muzyczne wydarzenia kulturalne

to wszystko o czym chcesz napisac nie mogąc zdecydować sie na żadną z powyższych kategorii, a co ma jakikolwiek związek z zespołem Dżem

Moderatorzy: Piotrek, Radek, smar666

Gość

Postautor: Gość » sob paź 22, 2005 7:52 pm

To ja może troche po fakcie. Od środy w Toruniu był Toruń Film Festival TOFFI, mówiąc jaśniej:
'Toruń Film Festival TOFFI to impreza, która promuje ambitne i nieszablonowe światowe kino niezależne, wyprodukowane poza obiegiem wielkich wytwórni filmowych.
Celem TFF TOFFI jest prezentacja filmów „niezależnych wewnętrznie”. Bo niezależność nie wynika z tego, skąd pochodzą pieniądze na film, ale z wewnętrznej potrzeby twórcy.'
(http://www.toffi.filmforum.pl/index.php)
Ja z okazji festiwalu urwałam sie na 3 dni ze szkoły, więc byłam na praktycznie wszystkich projekcjach. Warto było, przede wszystkim dlatego, że raczej rzadko zdarza się okazja do obejrzenia tylu filmów niezależnych, w kinach z tym baaardzo kiepsko. To może nie będę sie bardziej rozpisywać, bo chyba na TOFFI nie było zbyt wielu ludzi z forum, coby kontynuować dyskusję :wink:
W każdym razie zapraszam na przyszłoroczną edycję, a zainteresowanych odsyłam na strone, z której cytowałam.
Pasztet

Postautor: Pasztet » pt paź 28, 2005 9:53 pm

witam.
jutro w Lesniczowce w WPKiW zagra kapelka NIENERWOWO PARAGONIA. powinno byc calkiem przyjemnie. wstep od 20 i bileciki po 5 zl. wybiea sie ktos? dla zainteresowanych podaje stronke kapelki www.nienerwowo.friko.pl
pozdrawiam
Gość

Postautor: Gość » pn paź 31, 2005 5:12 pm

DŻEMdobry! Super impreza JIMIWAY www.jimiway.pl
Awatar użytkownika
Benson

Postautor: Benson » śr lis 16, 2005 10:03 am

Byłem wczoraj na tym Wieczorze progresywnego rocka w Teatrze Śląskim. Wprawdzie poza Porcupine Tree nie słucham namiętnie takiej muzyki (SBB też mi nie specjalnie podchodzi), ale jak daja bilet (i to w pierwszym rzędzie), to głupotą byłoby nie wziąć :twisted: No i nie żałuję. Miało być 5, było prawie 7 godzin (z przerwami) solidnego grania.
Jako pierwsi na scenę wyszli Brytyjczycy z LANDMARQ. Instrumentalnie zaprezentowali się bardzo korzystnie, natomiast wrażenie bardzo psuła ich wokalistka. Wprawdzie głos miała dość mocny, ale bardzo irytowała mnie jej barwa, sposób śpiewania i (szczególnie) zachowanie na scenie. Wiła się momentami, jak jakaś gwiazda tańca erotycznego, choć nie miała ku temy warunków ;) Za to gdy pani zostawiała na scenie panów samych,od razu robiło się lepiej. Momentami brzmieli wręcz "Dreamtheaterowo" !

Potem zagrał polski QUIDAM. Podobnie jak o poprzedniej kapeli, nie słyszałem o nich wcześniej. Ale po tym co usłyszałem i zobaczyłem wczoraj, na pewno zainteresuję się bliżej ich twórczością. Na tyle na ile znam się na progresywnym rocku, to najbliżej im chyba do Riverside, choć było też sporo odniesień do Porków (np. śpiewanie na głosy). Genialnie pasuje tam flet, który fantastycznie buduje klimat, a kiedy po wstępie na klawiszach flecista zaczął grać "No Quarter" Zeppelinów, to aż mnie ciarki przeszły. Naprawdę polecam Wam tę kapelę. Zajrzyjcie na ich stronę http://www.quidam.pl/ . Jets tam rozpiska ich trwającej trasy koncertowej - grają w kilku większych miastach, m.in. w Łodzi, Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i kilku innych. Na Śląsku zagrają jeszcze raz - 18.11 w Leśniczówce.

No i w końcu przyszedł czas na gwiazdę wieczoru, czyli SBB. Nie widziałem ich na żywo wcześniej i cieszę się, że nadrobiłem zaległości. Właściwie ten koncert miał dla mnie jakby 2 oblicza. Za dużo było dla mnie "kołysanek" :? Ilekroć Skrzek siadał przy klawiszach, robiło się trochę sennie. Wystarczyło jednak, że chwycił za bas i od razu temperatura się podnosiła. W tych żywszych kawałkach Lakis pokazywał swe mistrzostwo, bo tak to raczej nie miał nic do grania. Najbardziej mi się podobał w jedynych dwóch kawałkach SBB, które rozpoznam, czyli w "Całkiem spokojnym zmęczeniu" i "Memento z banalnym tryptykiem". W tych dwóch utworach po prostu odpływał przy swoich solówkach. Bohaterem wieczoru był dla mnie jednak Paul Wertico. Nieraz już czytałem, że na koncertach po prostu miażdży swą grą. Byłem, widziałem i nie zgodzę się. "Miażdży" to za małe słowo na to, co pokazał wczoraj Amerykanin! Jego kilkuminutowa solówka sprawiła, że mój kuzyn, który gra na perkusji i podziwia perkusistów metalowych, siedział z podziwem na twarzy i niewiele zabrakło, a otwartby z wrażenia usta ;) Paul dał czadu raz jeszcze, tym razem z Lakisem, gdy na bis zagrali solo na 2 perkusje (!!!). Zespół bisował zresztą 3 razy, więc można chyba przyjąć, że dla fanów SBB koncert wypadł świetnie. Mi się podobało (miejscami nawet bardzo), ale fanem SBB chyba jednak nie zostanę. Raczej zachowam status quo - wielki szacunek dla zespołu i okazjonalne przesłuchanie płyt ;)
Awatar użytkownika
Benson

Postautor: Benson » śr lis 16, 2005 2:08 pm

Post pod postem, ale chodzi o coś zupełnie innego i ta informcja mogłaby wtopić się w relację z Teatru ;) Otóż:

"Benefis Śląskiego Bluesa

9 grudnia o godz 19 w Kinoteatrze "Rialto" w Katowicach odbędzie się
koncert Jana "Kyksa" Skrzeka i Śląskiej Grupy Bluesowej oraz projekcja
filmu Adama Sikory pt."Bluesmani" Bohaterowie filmu muzycy
Śląskiej Grupy Bluesowej obchodzą w bierzącym roku 33-lecie swojej współpracy.
10 grudnia o godz 20 w Leśniczówce odbędzie się koncert wymienionych
muzyków oraz zaproszonych gości."

za www.lesniczowka.art.pl

Jeszcze nie byłem w tym "nowym" Rialto, więc kto wie...
Pasztet

Postautor: Pasztet » śr lis 16, 2005 2:22 pm

tylko ciekawe jakie bilety uwala... niestety nigdzie infa nt biletow nie umiem znalesc... masz jakeis dane?
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Benson

Postautor: Benson » śr lis 16, 2005 2:55 pm

Pasztet pisze:masz jakeis dane?

Jeszcze nie, ale spokojnie, na pewno się pojawią. Obserwuj stronę Leśniczówki i ewntualnie www.rialto.katowice.pl (strona jeszcze nie działa). Albo zadzwoń.
Gość

Postautor: Gość » śr lis 16, 2005 8:56 pm

Ja też byłem na wieczorze w teatrze ślaskim. Głównie z powodu SBB. Nie pisze więcej gdyż widzę że obszerna relacja już tu jest :) W każdym razie było świetnie - SBB mnie zaczarowało kompletnie, to co zrobili Apostolis z Paulem na bębnach to kosmos, potem motyw Skrzeka z Walking aroun the stormy bay... miód dla uszu. A wcześniejsze solo Paula... wydaje mi się że on zdominował ten zespół, to on dostaje największe brawa za swa grę... ODLOT!!!
Gość

Postautor: Gość » pt gru 16, 2005 5:25 pm

Info znalazłam na gronie niestety troche pozno cytuje"
grudniowa juz edycja tej znakomitej imprezy zapowiada sie wyjatkowo!tym razem spotykamy sie w skromnych prochasz Sweet Home Racławicka:)) oraz obchodzimy jubileusz tej imprezy, gdyż mijaja własnie dwa lata pierwszego spotkania. mistrzem ceremoni bedzie zespol Tipsy Drivers- w opinii fachowcow najbardziej rasowy polski band grajacy chicagowskiego bluesa.Energiczne i gorace koncerty zespolu sa doskonala zapowiedzia tego, czego mozemy sie spodziewac na Warsaw Blues night.Na scenie pojawia sie zaproszeni przez Tipsy Drivers goscie znani z projektu Harp friends: tomasz Kiersnowski, lukasz Rumpel, dominik Abłamowicz i Igor Łojko.Kolejna atrakcja wieczoru bedzie koncert w ramach koncertu 100% cotton blues, czyli Adam Kulisz i michał Kielak(Coolish Blues Session).koncert ten będzie jednoczesnie promocja plyty, ktora ukazala sie wlasnie pod takim tytulem. A na zakonczenie zapowiadamy dlugie jamowanie do saego rana z udzialem gwiazd. bedzie wiec bardzo swiatecznie i jubileuszowo. goraco zapraszamy!!!"

Bilety 12 zł. mozna zamowic wczesniej www.ticketonline.pl

Start i tu nie jest okreslone jednoznacznie jest 18.00 i 20.00 wiec nie wiem ktora godzina jest dobra...
Adres Ul. Racławicka 99 -Clubrock
www.clubrock.pl
Gość

Koncerty z cyklu "Wieczory bluesowe" w MDK

Postautor: Gość » czw gru 29, 2005 7:43 pm

tak sobie pomyślałam, że czas aby coś napisać o moim kohcanym miescie ( :wink: )... Dobra... bez wstepów.
W Domu Kultury w Piekarch Śląskich od czasu zmiany dyrektra tamtejszej placówki zaistanialy koncerty o nazwie "wieczory bluesowe". Ostatnio goscił u nas Dave Ellis z USA, wczesniej Ian Paice z Deep Purple, a w lutym tego roku był Jan "Kyks" Skrzek z Leszkiem Winderem, M.Giercuszkiweczem - po prostu "Sląska grupa bluesowa", a zaniedługo - 26 stycznia 2006 bedzie koncert Obstawy Prezydenta, a 16 lutego przyjedzie Cree i własnie na Cree was przeserdecznie zapraszam - bilety po 20 zł, wstep od 18:45 :) :wink:

Nic tylko czekac jeszcze az Dżem do nad zawita :D Jak juz takie gwiazdy byly jak John Brodway Tucker, to czemu Dżem nie miałby przyjechać, co nie? :D
Gość

Postautor: Gość » ndz sty 08, 2006 1:06 pm

V OGOLNOPOLSKI ZLOT FANOW AC/DC ODBEDZIE SIE W CHORZOWIE W KLUBIE "KOTLOWNIA" 18 LUTEGO 2006 ROKU W WIGILIE 26-TEJ ROCZNICY SMIERCI RONALDA "BON" SCOTTA.
PLANOWE ROZPOCZECIE IMPREZY CZYLI ZLOTU PLANUJEMY NA GODZINE 18-TA...NAUCZENI DOSWIADCZENIEM Z POPRZEDNICH IMPREZ,CHCEMY TO JUBILEUSZOWE SPOTKANIE POTRAKTOWAC SPECJALNIE I PO PROSTU SPOTKAC SIE ,POROZMAWIAC WYMIENIC NA ZYWO INFORMACJAMI....PONIEWAZ CZESC Z WAS MOZE PRZYJECHAC Z DALEKA JESZCZE RAZ PROSZE MIESZKANCOW SLASKA I NAJBLIZSZYCH OKOLIC O WCZESNIEJSZE POROZUMIENIE SIE NA FORUM ABY PRZYJEZDNI MIELI ZAPEWNIONY NOCLEG,BO KOMFORT ZABAWY JEST WTEDY ZNACZNIE WIEKSZY...
TERAZ KILKA INFORMACJI TECHNICZNYCH:
-JEZELI WASZE POLACZENIA Z DALSZYCH MIAST UMOZLIWIAJA WAM DOTARCIE WCZESNIEJ LOKAL BEDZIE OTWARTY OCZYWISCIE WCZESNIEJ....DLA KAZDEGO ZZIEBNIETEGO FANA HERBATA ALA "ANGUS YOUNG" GRATIS!!!!!!!!!!
-KOSZT WJAZDU TO 5 ZL(KAZDY Z UCZESTNIKOW OTRZYMA PAMIATKOWA WEJSCIOWKE I ZNACZEK...TO SYMBOLICZNE 5 ZL POKRYWA KOSZTY DRUKU PLAKATOW,WEJSCIOWEK,ZNACZKOW I DOJAZDU ZESPOLU 4SZMERY
-WSROD UCZESTNIKOW ZLOTU ROZLOSUJEMY KILKA GADZETOW ZWIAZANYCH Z AC/DC....
-SPECJALNA NAGRODA DLA UCZESTNIKA IMPREZY,KTORY POKONA NAJWIECEJ KILOMETROW W DRODZE NA ZLOT...
-I NA KONIEC 4 GODZINY AC/DC NA ZYWO W WYKONANIU 4SZMEROW...NIE BEDE NIC PISAL O ZESPOLE BO NIE JEST LADNIE SIE PRZECHWALAC.....ALE OBIECUJE ZE PRZYJEBIEMY JAK NIGDY DOTAD....
-16-TEGO STYCZNIA ODPALAMY NASZA ZMODERNIZOWANA STRONE ZESPOLOWA....www.4szmery.net TAM ZNAJDZIECIE SZCZEGOLY ODNOSNIE ZESPOLU JAK I ZLOTU.....PLAKATY NA ZLOT DOTRA DO WSZYSTKICH ,KTORZY PRZESLALI MI SWOJ ADRES DO 20-TEGO STYCZNIA.......KTO SIE JESZCZE CHCE DOLACZYC DO AKCJI PLAKATOWANIE....... leeroykincaid@o2.pl...... KONIECZNIE Z ADRESEM DOMOWYM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
-WSZYSTKIM WAM RADOSCI MILOSCI I NOWEJ PLYTY AC/DC W NOWYM ROCKU ZYCZY

ZESPOL 4SZMERY
Awatar użytkownika
elvis_paw

Postautor: elvis_paw » ndz sty 08, 2006 6:57 pm

Bardzo mocno polecam powyzsza imprezke. Mialem okazje uczestniczyc takim zlocie ponad rok temu w jednym z warszawskich klubow i.. wspaniala atmosfera, swietna zabawa (rowniez z czlonkami FC TSA "Alien" i jego zarzadu) no i.. koncert Czterech Szmerow - jak dla mnie absolutne mistrzostwo swiata! Kilka godzin takiego czadu, ze przez pare kolejnych dni nie moglem dojsc do siebie. Prawda mowiac, biorac pod uwage, ze technicznie i emocjonalnie od AC/DC wg mnie zespol nie odbiegal, a moglem byc przy samiusienkiej scenie i prawie w tym uczestniczyc - bawilem sie lepiej, niz na AC/DC kilka lat temu:) Tym bardziej, ze na zywo AC/DC nie gra juz Scott'owego materialu w takich ilosciach, jak 4 Szmery;)
A tak na marginesie.. QuorthoN: mam rozumiec, ze grasz w tej kapelce? jesli tak, to.. ktory to Ty..?;)
Hm.. Dzem jest tylko jeden! ;)
Gość

Postautor: Gość » ndz sty 08, 2006 9:08 pm

A tak na marginesie.. QuorthoN: mam rozumiec, ze grasz w tej kapelce? jesli tak, to.. ktory to Ty?..

Nie,nie,nie gram,ja tylko wkleiłem wiadomosć z forum AC/DC :)
W kazdym razie po tym co napisałeś nie mogę się już doczekać tej imprezy
Ostatnio zmieniony ndz sty 08, 2006 9:08 pm przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.
Gość

Postautor: Gość » ndz sty 08, 2006 9:08 pm

Ja też miałem okazję uczestniczyć w występie 4SZMERY i muszę przyznać, że wymiatają :twisted:
Gość

Postautor: Gość » sob lut 04, 2006 11:49 am

Juz wpsominałam o tych wieczorach bluesowych w moim Domu KUlktury ale mam nowe nowinki :D Jesli ktos jest zainteresowany koncertem Sląskiej Grupy Bluesowej, Cree, albo Sławka Wierzcholskiego to piszta :D zrobimy sobie grupke i sie wybvierzemy razem ;) Pozdrawiam :]

Wróć do „Inne”