Biała i czarna legenda Ryszarda Riedla

wszystkie komentarze odnośnie samego zespołu, muzyków, ich zachowań i umiejętności

Moderatorzy: Piotrek, Radek, smar666

Gość

Postautor: Gość » pn lip 23, 2007 4:20 pm

przemo12 pisze:nooooo niczego sobie. kiedy jest jakis wieczorek autorski?? :wink:
no moze na festiwalu :lol: :P
Gość

Postautor: Gość » pn lip 23, 2007 6:18 pm

zraziłam się do książek piszących przez panie studentki, po tym jak przeczytałąm, a raczej przejrzałam bo nie chciało mi się czasu tracić na książke o tekstach Dżemu i ich nadzwyczajna interpretacje :| tragedia... i tekty typu "podmiot liryczny miał na myśli..." eh...
Ale nie zaszkodzi zobaczyc i tę... :)
Gość

Postautor: Gość » pn lip 23, 2007 8:21 pm

Armin pisze:http://www.users.pjwstk.edu.pl/~s3464/edyta/index.html

no tak... Armin śledzi moje opisy na GG :) wlasnie pod wyżej wymienionym adresem (lub krócej: http://skocz.pl/legendaryska ) możecie zobaczyć strone "reklamującą" tą książke, Taka moja mała przysługa dla Edyty, z tego co wiem, to książka jest dobrze dopracowana, Edyta spędziła wiele lat na pisaniu jej, mogę Was tylko zachęcić do lektury :) [ino mi nie godojcie, że strona je brzydka, bo żech ją w pośpiechu robioł :]
Gość

Postautor: Gość » wt lip 24, 2007 6:47 am

kwiatuszek pisze:
przemo12 pisze:nooooo niczego sobie. kiedy jest jakis wieczorek autorski?? :wink:

No może, może.
Chyba trza będzie kupić :)
Gość

Postautor: Gość » wt lip 24, 2007 1:47 pm

kwiatuszek pisze:

Spotkanie z Edytą Kaszycą planowane jest na wrzesień w Galerii Młodych Strefart, ktora mieści się w biurowcu tyskiej Podstrefy KSSE (cholera wie co za firma... :wink: ) przy ul. Fabrycznej 2, rzecz jasna w Tychach. Premiera 25, a kupić książkę można na Tyskim.

A oprócz tego, wszyscy zainteresowani, mogą Ją zobaczyć także na wydziale filologicznym UŚ, tak się składa, że studiuję na tym samym uniwersytecie i ten sam kierunek, co Ona :) .... też napiszę książkę o Ryśku? :roll:
Gość

Postautor: Gość » śr lip 25, 2007 5:16 pm

...czy http://www.allegro.pl/item217499509_tajemnica_prfesora_riedla_reprint.html też jakaś studentka/absolwentka napisała?

..taki żart...
Gość

Postautor: Gość » śr lip 25, 2007 6:47 pm

wilkas pisze:...czy http://www.allegro.pl/item217499509_tajemnica_prfesora_riedla_reprint.html też jakaś studentka/absolwentka napisała?

..taki żart...

to zdecydowanie czarna legenda ;)
mblues

Postautor: mblues » pt sie 03, 2007 11:21 pm

Przeczytał już ktoś ..legendę Ryśka?
Jeśli tak to napiszcie jakie wrażenia, tzn. czy warto ją kupić.
Awatar użytkownika
kikan

Postautor: kikan » sob sie 04, 2007 10:12 am

ja jestem w trakcie... moj kolega przeczytał i mówił, że taka sobie
"Nothingman... Isn't it something...?"
Gość

Biała i czarna legenda Ryśka Riedla

Postautor: Gość » sob sie 04, 2007 6:12 pm

Witajcie!
Przeczytałem książkę i myślę, że każdy fan powinien po nią sięgnąć. Dowiedziałem się z niej kilku ciekawych rzeczy, o których dotąd nie miałem pojęcia. Jest to książka napisana z dystansem, zupełnie inna od tego, co napisał Skaradziński. Opisuje fenomen Ryśka i jego legendy oraz istotne relacje pomiędzy zespołem a fanami.
Podoba mi sie to, że autorka nie ocenia, nie podsuwa czytelnikowi gotowych rozwiązań, ale między wierszami zmusza do przemyśleń.
To dojrzała, również pod względem języka pozycja.
Każdy znajdzie w niej coś dla siebie.
Awatar użytkownika
Iwa85

Postautor: Iwa85 » sob sie 04, 2007 7:26 pm

Dawno mnie tu nie było na forum :D muszę to nadrobić

Mam pytanie gdzie można kupić książkę? Chciałam sobie zamówić na stronie Śląskie Wydawnictwo Naukowe a tam już pisze że pozycja jest niedostępna :( Załamka
Gość

Postautor: Gość » sob sie 04, 2007 11:15 pm

Hej, momento. Jak to NIEDOSTĘPNA?! Miło, że zamówiłam ją kilka dni temu i pewnie nie dostanę w ogóle.
Gość

Postautor: Gość » ndz sie 05, 2007 8:43 am

Książka będzie dostępna na pewno na stronach Wydawnictwa Naukowego Śląsk
Być może to chwilowy brak-sezon urlopowy. Cierpliwości :)
Awatar użytkownika
Iwa85

Postautor: Iwa85 » ndz sie 05, 2007 11:11 am

Aerie pisze:Hej, momento. Jak to NIEDOSTĘPNA?! Miło, że zamówiłam ją kilka dni temu i pewnie nie dostanę w ogóle.

Aerie to napewno dostaniesz jesli zamówiona, wtedy pewnie jeszcze była, a teraz jeśli się skończyła i już niebędzie to umrę :( Wcześniej nie zamówiłam bo niedałam rady, bo mnie nie było, a teraz jestem i chcę, to niema :(
JA CHCĘ KSIĄŻKĘ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :evil:
Gość

Postautor: Gość » ndz sie 05, 2007 11:31 am

przeczytałem... książka ma charakter raczej naukowy, mało w niej historii z życia Redla, których byśmy nie znali, no może poza fragmentami wspomnień milicjanta który ,,inwigilował" tyskie środowisko narkomańskie. W większości jest to ,,rozbieranie" fenomenu RR, za pomocą znanych autorce teorii, podejść naukowych. Raczej jest to praca która ma za zadanie pokazać nam dlaczego w społeczeństwie pewne jednostki zachowują sie inaczej niż reszta, jednostki które określamy autsajderami. RR jest tu tylko przykładem. Wiele twierdzeń autorki jest naciąganych, do tych twierdzeń naciągane są argumenty. Nie żebym ganił, ale taka prawda. Nie mniej jednak ciekawa pozycja.

Wróć do „zespół DŻEM”