Biała i czarna legenda Ryszarda Riedla

wszystkie komentarze odnośnie samego zespołu, muzyków, ich zachowań i umiejętności

Moderatorzy: Piotrek, Radek, smar666

Gość

Postautor: Gość » ndz sie 05, 2007 4:47 pm

Istotą nauki jest stawianie innowacyjnych teorii, które dla niektórych mogą być nieco "naciągane":) ,ale o to chodzi, by w ogóle stawiać pytania.

Czy ktoś wcześniej pisał i pytał o fenomen Ryska w takim kontekście?
Raczej nie.

Fragmenty z wypowiedziami policjanta oraz opis scenicznych zachowań i wizerunku Ryśka jest rzeczywiście najbardziej "nośny" dla każdego fana, ale warto przeczytać całość.
Gość

Postautor: Gość » pn sie 06, 2007 9:38 am

Książkę przeczytałem. Bardzo fajna. Zdecydowanie lepsza od książki "Kilka niedopowiedzianych słów". Widać, że nie była pisana na przymus, czego nie można powiedziedź o książce pani Aldony.
Moja ocena obydwu książek:
"Biała i czarna legenda" 5/6
"Kilka niedopowiedzianych słów" 2/6.
Gość

Postautor: Gość » czw sie 09, 2007 3:30 pm

Własnie dowiedziałem się, że 7 września o godzinie 18.00 w Centrum Sztuki
Filmowej w Katowicach przy ulicy Sokolskiej 66 odbędzie się wieczór autorski z autorką ksiazki "Biała i czarna legenda Ryszarda Riedla".
Na spotkaniu oprócz promocji ksiażki z dedykacją autorki, rozmowy z nią, będzie można zobaczyć jakiś film, jeszcze nie wiem jaki :oops:

Zatem do zobaczenia!
Awatar użytkownika
smar666

Postautor: smar666 » czw sie 09, 2007 3:46 pm

onir pisze:Własnie dowiedziałem się, że 7 września o godzinie 18.00 w Centrum Sztuki
Filmowej w Katowicach przy ulicy Sokolskiej 66 odbędzie się wieczór autorski z autorką ksiazki "Biała i czarna legenda Ryszarda Riedla".
Na spotkaniu oprócz promocji ksiażki z dedykacją autorki, rozmowy z nią, będzie można zobaczyć jakiś film, jeszcze nie wiem jaki :oops:

Zatem do zobaczenia!

Jak będę przechodził obok to sprawdzę jak to wygląda :) W końcu do CSF mam 5 minut :wink:

smar666
Piwko jedno, albo dwa....no i słoik Dżemu
Gość

Postautor: Gość » pt sie 17, 2007 10:36 am

Witajcie!
Dobra wiadomość dla tych, którzy złożyli zamówienie w wydawnictwie i czekają na książkę...od dziś ma być już dostępna.
Awatar użytkownika
Iwa85

Postautor: Iwa85 » pt sie 17, 2007 1:38 pm

Właśnie zamówiłam już się niemogę doczekać...yeah :D
Gość

Postautor: Gość » pt sie 17, 2007 2:50 pm

Przeglądałam tę książkę na koncercie w dżemowym sklepiku :) są ciekawe zdjęcia, których wcześniej nie widziałam. Przejrzałam, ale w końcu nie kupiłam, może skuszę się na następnym koncercie, jak przejrzę ją jeszcze raz :)
Gość

Postautor: Gość » ndz sie 19, 2007 11:21 am

Ja szczerze polecam książke "RYSIEK" z 2005 roku. Nie dawno skończyłem czytać i jestem naprawde bardzo zadowolony ze ją kupiłem..
Gość

Postautor: Gość » pn sie 20, 2007 10:10 am

Witajcie!

Widziałem wczoraj na allegro info o Białej i czarnej legendzie...
Podaje linka zainteresowanym

http://www.allegro.pl/item227885218_bia ... nowa_.html
Gość

Postautor: Gość » śr sie 22, 2007 2:55 pm

Witajcie!

Doszły mnie słuchy, że autorka książki wybiera się na najbliższe spotkanie FC.
Jenny, czy to prawda?...... :) :?:
Awatar użytkownika
Iwa85

Postautor: Iwa85 » pn sie 27, 2007 5:20 pm

Dzisiaj nareszcie dostałam książeczkę :D także za chwilkę zabieram się za czytanie
Awatar użytkownika
Armin
Kontaktowanie:

Postautor: Armin » czw wrz 06, 2007 12:11 pm

Gość

Postautor: Gość » pt wrz 07, 2007 9:28 pm

Byłam sobie dziś na spotkaniu z autorką ksiązki. Spotkanie dosc interesujace. Zakupiłam ksiązke i to był mój zyciowy błąd. Jak narazie przecytałam wstęp i I rozdział i naliczyłam 110 razy uzytego słowa LEGENDA... a ten wstep i I rozdział to tylko 14 stron!!!! czuje ze cały czas czytam o tym samym... o legendzie, białej i zcarnej Ryśka Riedla, nie ma tam nic wiecej!!! no jesczez jest kilka czynników LEGENDOtwórczych.

Podkreslam ze jest to praca magisterska , promotorem był polonista z UŚ a autorka jest magistrem kulturoznastwa... RATUJ SIE KTO MOZE!!!

czuje ze ta ksiązka jest LEGENDARNA!!!

Po przeczytaniu ksiazki zlicze wszystkie LEGENDY i dam Wam znać... no to do czytania LEGENDY...
Gość

Postautor: Gość » ndz wrz 09, 2007 6:37 pm

Witam!

Ja też byłem w piątek na spotkaniu z autorką. Było miło i naprawdę interesująco. Dziwię się mojemu poprzedniemu rozmówcy na forum, że myli fakty.
Gdyby uważnie słuchał tego, co mówiła autorka, wiedziałby dlaczego tak się stało, że opiekunem pracy (a nie książki) był profesor z polonistyki-żaden inny profesor na kulturoznawstwie nie chciał się tego tematu podjąć ze względu na to,że nie miał pojęcia o tym temacie.
Zatem słowa uznania za odwagę dla autorki.
Gość

Postautor: Gość » ndz wrz 09, 2007 9:01 pm

ale od podstawówki wpaja się jakies formy gramatyczne i estetyczne pracy pisemnej o to tlyko mi chodzi. Po coś ktoś storzył słownik synonimów i różne takie bajery,żeby wypowiedzi jakoś wyglądaqły a tu... jeden akapit:

" W pierwszym rozdziale pracy dokonuję próby zdefiniowania i scharakteryzowania LEGENDY R.R. W oparciu o dyrektywy konstrukcyjne definuję czym jest i jaka jest jego LEGENDA. Następnie podaję przytczyny poswtania LEGENDY zarówno w białym jak i czarnym obliczu. Określam również społeczne i kulturowe funkcje LEGENDY muzyka"

to tak jakby napisać ze Jasiu psozedł kupić jabłka. Jabłka które kupił były jeszcze zielone, jak to z jabłkami wiosną często się dzieje. Wiemy o tym z podręczników o jabłkach oraz od znawców jabłek, którzy zgłębili wiedze na temat jabłek.

A co do tego polonisty to chodziło mi o to ze skoro jest promotorem to mógłby wpłynąc na błędy, bo czytał to na pewno...

Wróć do „zespół DŻEM”