Reakcja innych na to, że słuchacie Dżemu?

wszystkie komentarze odnośnie samego zespołu, muzyków, ich zachowań i umiejętności

Moderatorzy: Piotrek, Radek, smar666

evvus00

Postautor: evvus00 » wt gru 04, 2007 4:44 pm

Moja mama ostatnio często mi powtarza, że zaczynam wyglądać tak jak Rysiek, że obszarpana cała chodze (miała na myśli rozerwana kurtkę. ale jejku? co to takiego :wink: ), i że o siebie nie dbam.
Ja w swoim zachowaniu czy stroju nie chcę się do niego upodabniać.

Kuzyn, który od dawna słucha Dżemu gdy się dowiedział, że i ja wczułam sie w te klimaty powiedział: no wkoncu ktos jeszcze w rodzinie slucha porzadnej muzyki :lol: 8) nie powiem, miło się zrobiło :)

A inni jakoś znoszą to, że słucham takiej a nie innej muzyky. Jedni już maja dosyc gdy w kołko o tym mowie, a inni wrecz przeciwnie! Pytaja jeszcze bardziej :) I wkrecaja sie w bluesa, w Dżem :)
A ja ciesze wtedy mordkę, że kogos sprowadziłam na dobrą drogę z tak modnego teraz popu :?
chwila, która trwa może być najlepszą z Twoich chwil...
Gość

Postautor: Gość » wt gru 04, 2007 4:57 pm

a ja mam tak:
mojej mamie to wszystko jedno co slucham w koncu sama sluchala takich wykonawcow jak Czeslaw Niemen czy Czerwone gitary. Zreszta kiedys(ostatnio) pomylila wokal Rysia z Czesiem. I nawet cieszy sie ze nie slucham jakiegos hip-hopu czy techno bo by ja cos trafilo jedno i to samo w kolko. Ojciec w koncu sluchal takich kapel jak Ten Years After, Black Sabbath, Tadzia Nalepe, Deep Purple i to mam po nim :D

Kumple ktory slucha metalu oczywiscie nie przepada za Dzemem ale mam to gdzies co on o mnie mysli. Ja lubie Dzem, lubilem i bede lubil. Kazdy z kumpli poszedl w inna strone. Jeden slucha reggae i rock, drugi punk rocka, trzeci zas metalu a ja poszedlem w strony blues-rockowe no i progresywne i gotyckie :D

Ogolnie nikt nie mam nic przeciwko co ja slucham mam dosc tolerancyjnych niektorych kumpli ale wiekszosc mojego pokroju takze wraca z checia do Dzemu i bedzie wracala i to mnie cieszy :D
evvus00

Postautor: evvus00 » wt gru 04, 2007 5:13 pm

No to świetnie masz!
U mnie jakos ta miescina taka nijaka.
Nie ma z kim pogadac o Dzemie, dlatego jak ja ciagle nawijam moim znajomym to sie juz potem czepiaja, ale to nie moja wina, ze sie nie mam komu wygadac :roll: :P

Moi znajomi roznej muzyki sluchaja, w wiekszosci chyba popu... rock tez sie przewinie ;) moze kiedys zejda na blues'a :)
Gość

Postautor: Gość » wt gru 04, 2007 5:19 pm

widzisz ja mam tak po ojcu ktory zawsze sluchal rocka, bluesa no ciezkiego rocka. Ale przewaznei takiej muzyki tam potem Czerwone gitary, Krajewski ale nie przecze ze to jest zle. Ale nadal tak ma. Mam kilku kumpli ktorzy przepadaja za Dzemem ogolnie bluesem ale niektorzy to tylko metal(chodzi mi tutaj o kumpli mojego pokroju oczywiscie) no a jesli chodzi o kumpli z klasy to wiekszosc techno, pop i tego typu muzyka. Jakos kurcze nie wyszlo to jeszcze z mody. Nie przepadam za muzyka elektroniczna dla mnie musza byc instrumenty tj. gitara, bas perkusja, ew. klawisze i inne (harmonijka, trabka, cyja, saksofon itp. itd.) poprostu muzyka grana na zywo. Ale chcialbym zeby muzyka rockowa byla na topie zeby "obumarlo" sluchanie takiego rodzaju muzyki. Odrazu mowie nic do niej nie mam tylko wkurzaja mnie czasem tacy ludzie co ciagle tylko wlosy na zel i z komorek tylko techno puszczaja ale juz sie przyzwyczailem jak w klasie mi puszczaja wlasnie tego typu mozyke :P A jesli chcesz pogadac o tego typu muzyce to masz mnie :D
evvus00

Postautor: evvus00 » wt gru 04, 2007 5:23 pm

Rozumiem Cie doskonale, bo tez jakis tam szacun mam do takich ludzi.
Wkoncu kazdy robi to co lubi :P
Ale tez mnie wkurzaja takie osoby o ktorych Ty napisales :P

a co do rodziny to u mnie tata slucha Dzemu, nie nalogowo, ale zna piosenki i mu sie podobają :) dlatego tak chetnie mi zawsze nagrywa wszelkie koncerty :p ostatnio mu sie spodobal Harley moj ;-)
Dzemem zarazilam moje rodzenstwo: siostre i brata, ktory jak tylko przyjechal z Niemiec to chcial ogladac wszystkie filmy i koncerty, ktore mam na kompie :) dodatkowo prowadzilismy ciekawe dyskusje na kontrowersyjne nie raz tematy :P tylko szkoda, ze on na stale mieszka za graniaca...
Gość

Postautor: Gość » wt gru 04, 2007 5:45 pm

EHH NO TO U MNIE JEST TAK...

W SZKOLE DZEMU SłUCHAJą TYLKO 3 OSOBY:
-JA
-KOLEGA Z KLASY
-KOLEGA Z 2 KLASY TECHNIKUM

RESZTA SAME TECHNO I TAKIE DUPERELE :D

MOJA MAMA LUBI JEDNą PIOSENKE:DO KOłYSKI I W DRODZE DO NIEBA

RESZTY NIE TRAWI... :roll:

TATA SłUCHAł BLUESA I ROCKA ZA MłODOśCI I SłUCHA TERAZ ALE NA KONCERTY NIE CHODZI...

JA BLUESA I ROCKA WłASNIE ZACZAłEM SłUCHAC PRZEZ TATE SZCZEGóLNIE DZEMU BO TATA PUSZCZAł MI KASETE W SAMOCHODZIE :) :)

MAM TO GDZIES ZE INNYM SIE NIE PODOBA ZE SłUCHAM DZEMU ALE MI TAK ZAPRZEPROSZENIEM TO ZWISA :lol: :lol:

MAM SWóJ STYL I TEGO SIE TRZYMAM :P :P

NIECH INNI SOBIE MóWIą CO CHCą...

ZAPARSZAM NA MóJ PROFIL:www.kubaDZEM6.fotka.pl

"W ZYCIU PIEKNE SA TYLKO CHWILE"
Awatar użytkownika
2ptac

Postautor: 2ptac » wt gru 04, 2007 6:10 pm

hejo:)

a ja ma całkiem nieeźle:D ja moje siosrty i moi bracia czyli 7 z 9:D słuchamy Dżemu... pochwale się to ja ich zaraziłam tą muzyką:D:D mama heh.... czasem sobie podśpiewuje jak w domu gra Dżem:) a studia... no cóż... mam w grupie paru takich co słuchają bluesa a i moja wspołlokatorka też się nauczyła Dżemu słuchać... jednak mam znajomego, który zabrania mi grać na jego gitarze piosenki Dżemu... no cóż...
dlatego czasem warto żyć...
Gość

Postautor: Gość » wt gru 04, 2007 6:36 pm

ja tam mam dżemową rodzinę, z tymże mama "nowy Dżem", ja i tata i "stary" i "nowy" a mój brat tylko "stary Dżem" :)
Mama na koncerty jak ma chodzic to tylko do teatru, kulturalnie :D ale zastanawiała się czy jechać ze mną na festiwal, ale wiem ze chodzi tylko o to zeby miec na mnie oko :P

generalnie to w rodzinie z dzemem problemów nie ma, gorzej w szkole, bo w teatrze mamy taka ekipe i nawet sporo osób słucha Dżemu. Pamietam jak był teraz koncert w teatrze to wszyscy na pierwszym pietrze przy głośnikach słuchali pierwszego koncertu :)

na ulicy teraz juz rzadko zdarza sie zeby ktos mnie zaczepił za naszywke czy glany czy co tam mam na sobie... Kiedys bywało czesciej, ze słyszałam rózne nieprzyjemne słowa w moim kierunku.
Ludzi jednak da sie przyzwyczaić... :)
Gość

Postautor: Gość » wt gru 04, 2007 6:37 pm

u mnie też wypas :D rodzice lubią,w akademiku wspooołlokatorzy i przyjaciele też lubią więc jestem szczęśliwym słuchaczem Dżemu :d

Rodzice nawet ze mną oglądale Skazanego na Bluesa :D

-...Indianer ja już przestałem śnić...
Awatar użytkownika
2ptac

Postautor: 2ptac » wt gru 04, 2007 6:40 pm

tośmy są szczęściarzami:) ja zrobiłąm kilka spektakli z wykorzystaniem utworów Dżemu:) wiec wieksza ilość ludzi akceptuje tą muzyke bo nie było negatywnych opini... no i sami grający... obejrzeli skazanego, posłuchali muzyki Dżemu a teraz niektórzy na Paprocany jeżdzą:D:D to się nazywa sukces wychowawczy:D:D:D:D
dlatego czasem warto żyć...
Gość

Postautor: Gość » wt gru 04, 2007 6:58 pm

Ja powiem szczerze że u mnie w rodzinie do Dżemu podchodzą różnie
Mama moja raz podchodzi głównie do Ryśka że ćpał. Ale bardzo lubi Dżem za List do M,Sen O Viktori . Moje rodzeństwo też do starego Dżemu podchodzą nie bardzo ,ale lubią za to Do Kołyski. Za to moje otocznie klasowe podchodzi do Dżemu wręcz alergicznie. Koledzy z klasy nazywają Dżem pedałami ( jest jeden kolega który uważa że Rysiek dobrze śpiewał).
Gość

Postautor: Gość » wt gru 04, 2007 7:18 pm

Czyli to tylko ja mam sajgon:D
mama- napoczatku bardzo sceptycznie non stop krytykuje a jak słyszy "glany" to widze jak sie czerwieni sie ze złości:D ale powoli powoli zaczyna sie przekonywac...
tata - non stop mówi "gdzie nie spojrze tam ta cholerna marmolada" ale jak był na ślązaku roku to mi nawet dał posłuchać :D
siostra - ma 7 lat i płacze bo nie moze dostac glonostrzałów bo ma zamałą nóżkę i chodzi po domu śpiewając "Djabli mi zjobili zajt"
Szkoła hmmm no tam jest różnie mam opinie fanatyczki dzemu i potrafie mówić tylko tekstami dzemu powiem szczerze ze wnerwia to technodebili:D hmm pozatym dziwnie to wygląda bo po szkole chodza dwie farbowane blondynki na szpilkach no i ja na czarno nie poczesana w glanach..:D trza sie odróżniać no nie:D
tak czy inaczej wszyscy muszą uszanować to jak wyglądam i czego słucham bo jak nie "to cyk browara łyk" i juz wszystkim wszystko pasuje:*
Pozdrawiam
Gość

Postautor: Gość » wt gru 04, 2007 7:34 pm

GoLa301

Spoko damy rade:D nie poddawaj się w domu już pewnie powoli robi się lepiej i będzie ok a szkoła...no cóż jak ktoś jest debilem to i tak nim pozostanie więc technogłupy zostaną sobą:P
Gość

Postautor: Gość » wt gru 04, 2007 7:35 pm

A u mnie jakoś im to nie preszkadza :D:D Ja już miałam różne fazy muzyczne więc już nic ich nie zdziwi :D Ale Dżem i tak zawsze był numer 1.
W sumie starsi też słuchali różnych rzeczy, ojciec kiedyś Guns N Roses, Metallica i takie klimaty a teraz jakiejś alternatywy, a mama jak sama otatnio powiedziała przeżyła już fazę black metalu, gotyku to już każdą muzykę przeżyje :D:D

A w sumie reakcje były zróżnicowane, ktoś tam z rodzinki mi stare dżemowe vinyle wydarł z piwnicy.
A w sumie w szkole każdy był zdziwiony że "takiej starej muzy słucham" i "a ten zespół to jeszcze istnieje"
Ale w sumie reakcje były pozytywne
Gość

Postautor: Gość » wt gru 04, 2007 9:05 pm

z rodzina ok poniewaz sami to lubia.to muzyka ich mlodosci. a poza tym znajomi nie podzielaja moich zainteresowan wiec zero komentarzy.i bardzo dobrze zreszta :)

Wróć do „zespół DŻEM”