Rysiek Riedel- osoba kontrowersyjna czy dziwna?

wszystkie komentarze odnośnie samego zespołu, muzyków, ich zachowań i umiejętności

Moderatorzy: Piotrek, Radek, smar666

nataliaw

Postautor: nataliaw » czw cze 12, 2008 5:16 pm

Według mnie Rysiek był na swój sposób kontrowersyjny, i na swój sposób dziwny. Był po prostu "swój".
Gość

Postautor: Gość » ndz cze 15, 2008 4:13 pm

w sumie, niewiele mogę o Ryśku powiedzieć, więc nie wiem po jaką cholerę się tu pcham, ale spróbuję.
--
no tak z jednej strony był trochę dziwny, ale w pozytywny sposób. był inny od wszystkich, myślał nawet jakoś tak inaczej, co słyszymy w śpiewanych przez Niego utworach. jeśli chodzi o tą kontrowersyjność, to trza powiedzieć, że to słowo raczej też do Niego pasuje.
`Scypion` , ktokolwiek by to nie był, dobrze napisał.`Kontrowersja to rozbieżność opinii pociągająca za sobą dyskusje i spory` Richardo to był chyba taki Człowiek - Zagadka i to było w Nim świetne. nigdy nie wiedziałeś czy zjawi się na koncercie, czy też nie. czy da radę wystąpić, a może nie da.
ciągle coś się o Nim zastanawiamy, niektórzy przynajmniej.
600!
evvus00

Postautor: evvus00 » czw cze 19, 2008 10:54 am

dziwny?
kontrowersyjny?
ktoś jest inny niż wszyscy i już takimi przymiotnikami się go określa? :shock:
chwila, która trwa może być najlepszą z Twoich chwil...
Gość

Postautor: Gość » czw cze 19, 2008 2:08 pm

evvus00 pisze:dziwny?
kontrowersyjny?

te slowa same w sobie nie mają pejoratywnego znaczenia... :roll:
nataliaw

Postautor: nataliaw » pt cze 20, 2008 11:36 am

evvus00 pisze:dziwny?
kontrowersyjny?

Pozwól zauważyć, że ja nie określiłam osoby Ryśka kontrowersyjną czy dziwną, lecz zapytałam co Wy wszyscyn sądzicie o tego typu określeniach :)
Gość

Postautor: Gość » śr lip 02, 2008 7:21 pm

Dla mnie był przede wszystkim wspaniałym piosenkarzem, kompozytorem i autorów najpiękniejszych tekstów które naprawde przemawiały do ludzi. Z drugiej strony to zwykły ćpun, który po prostu upadł tak nisko że chyba niżej się nie da. Taka jest prawda... Jak na gwiazde tamtych lat zeszmacił sie po prostu. Brutalne ale prawdziwe ;((
Gość

Postautor: Gość » śr lip 02, 2008 7:23 pm

Dla mnie był przede wszystkim wspaniałym piosenkarzem, kompozytorem i autorem najpiękniejszych tekstów które naprawdę przemawiały do ludzi. Z drugiej strony to zwykły ćpun, który po prostu upadł tak nisko że chyba niżej się nie da. Taka jest prawda... Jak na gwiazdę tamtych lat zeszmacił sie po prostu. Brutalne ale prawdziwe ;((
poprawka
Gość

Postautor: Gość » śr lip 09, 2008 12:45 pm

Rysiu był wspaniałym wokalistą wspaniałego zespołu i bardzo dobrym człowiekiem.... Absolutnie NIE był dziwny :shock:, nie wiem czy ktokolwiek zasługuje, żeby nazywać go "dziwnym".

Rolling pisze: Z drugiej strony to zwykły ćpun, który po prostu upadł tak nisko że chyba niżej się nie da. Taka jest prawda... Jak na gwiazdę tamtych lat zeszmacił się po prostu. Brutalne ale prawdziwe ;((

Tak po części to prawda...ale ktoś kiedyś powiedział, ( i chyba miał rację )
że gdyby nie ten jego nałóg to najlepsze kawałki Dżemu nigdy by nie powstały.... :cry:
Gość

Postautor: Gość » czw lip 24, 2008 3:11 pm

A ja myślę, że Rysiu nie pasował do świata który go przytłaczał, po prostu nie radził sobie z tym wszystkim, być może nawet widział że nie zmieni świata choć bardzo by chciał ( sądząc po tekstach ). Było kilku poetów i artystów realnych lub fikcyjnych, którzy popełniali nawet samobójstwa z powodu okrucieństwa świata i ich własnej bezradności. Może właśnie stąd jego charakter no i narkotyki które były ucieczką, źle szukał i znalazł śmierć której może nawet chciał.
Awatar użytkownika
peepshow

Postautor: peepshow » czw lip 24, 2008 11:06 pm

kurde, niektóre tematy po prostu mnie rozbrajają. no nic...
napiszę krótko, ale jakże treściwie: Rysiek Riedel - osoba normalna. dziękuję, pozdrawiam.
~. "ze słabości drwię, bo zamiast niej - warto kpić, kopać, kląć i wyć."
Gość

Postautor: Gość » pn lip 28, 2008 10:10 am

peepshow pisze:kurde, niektóre tematy po prostu mnie rozbrajają. no nic...
napiszę krótko, ale jakże treściwie: Rysiek Riedel - osoba normalna. dziękuję, pozdrawiam.

no pewnie, normalni ludzie tocza zycie rockowej gwiazdy i zbutnowanego przeciw rzeczywistosc poety. U mnie w bloku mieszka 7 poetow , 4 buntownikow i 3 gwiazdy rocka ;)
Gość

Postautor: Gość » pn lip 28, 2008 11:44 am

Scypion pisze:no pewnie, normalni ludzie tocza zycie rockowej gwiazdy i zbutnowanego przeciw rzeczywistosc poety. U mnie w bloku mieszka 7 poetow , 4 buntownikow i 3 gwiazdy rocka ;)

tylko ?? to w jakimś małym bloku mieszkasz ;););)
Gość

Postautor: Gość » pn lip 28, 2008 11:52 am

KrolOlch pisze:A ja myślę, że Rysiu nie pasował do świata który go przytłaczał, po prostu nie radził sobie z tym wszystkim, być może nawet widział że nie zmieni świata choć bardzo by chciał ( sądząc po tekstach ).

To dzisiaj wykończyłby się dwa razy szybciej. I to nie tylko ze względu na dostępność wszelkiego typu używek ale i ze względu na to, że jak ktoś wspomniał - jeśli rzeczywiście nie radził sobie z "pędem do pieniądza" itp, itd ... to dzisiaj mamy to do potęgi ...

No i ktoś wspomniał o odwiecznym chyba dylemacie ... Rysiu kontra jego twórczość, legenda.

Ciekawy temat do rozważań - co byśmy wyżej postawili - samego Ryśka czy jego twórczość ...
Gość

Postautor: Gość » pn lip 28, 2008 12:02 pm

Czy ktokolwiek znał Rysia osobiście??Wątpię...więc dlaczego wypowiadacie się na temat kogoś, kogo nie znacie?Każdy z nas jest inny, ja, Ty i Ona...a inny jest jednoznaczne z dziwnym??
Gość

Postautor: Gość » pn lip 28, 2008 12:05 pm

Beatka17 pisze:Czy ktokolwiek znał Rysia osobiście??

Czy którys z histoyków znał osobiście np. Napoleona czy Cezara? A piszą o nich nierzadko bardzo wnikliwe studia.

Wróć do „zespół DŻEM”