... Ja czyli Ja czyli On czyli Ja :)

wszystkie komentarze odnośnie samego zespołu, muzyków, ich zachowań i umiejętności

Moderatorzy: Piotrek, Radek, smar666

Po prostu Ja....

... Ja czyli Ja czyli On czyli Ja :)

Postautor: Po prostu Ja.... » pt gru 26, 2003 11:57 pm

mam nadzieje że po takim dość sporawym wytłumaczeniu kim jestem, chodzi mi o moją płeć, nie bedzie problemów ze zwracaniem się. Prosiłbym per Pan :) bo wiecie jak zwacacie się ludziska do mnie inaczej to mi jakoś głupio:D. Żartuje oczywiście:D Kocham was wszystkich :) ...... w szczególności dziewczyny - a więc Kochane Dziewczyny jeśli tez mnie kochacie dzwnońcie 0 700...... jeśli odbierze mama zadzwońcie jeszcze raz;) Dobra kończe te mało sercowe sprawy czas na poważnie.
Przeczytałem że nasz Drogi Kolega powiedział że teksty są głupie...... hmmm.... zastanawiałem się i doszedłem do wniosku że nie zaneguje tego tak do końca, bo zawsze będzie można się do czegoś przyczepić. Ale powiem tak - jest to tylko moja opinia jeśli ktoś się pod tym podpisze to będzie nas już dwóch lub jeden i jedna;) itd. :
Myślę że Rysiek i następca (nie wiem czy świadomie czy nieświadomie) próbowali wpłynąć na naszą wyobraźnię. My wszyscy próbujemy zapewne w swojej głowie i naszym życiu odnaleźć sytuacje do których być może po pewnym przekształceniu te piosenkowe teksty pasują. I nie które teksty które dla Ciebie mogą wydawać się głupie i nic nie znaczące oraz nic nie przekazujące dla inny człowiek słuchając może powiedzieć sobie w duchu serca lub dla większego wyzwolenia swych skrywanych emocji krzyknąć sobie na głos : " Rysiu przecież Ty śpiewasz o moim życiu". Wiec nie mówiłbym że są głupie lepiej napisz które teksty i fragmenty, rozsądzimy to wspólnie w naszej Dżemowej rodzinie ;), może ktos się wypowie i będzie miał jakąś historię którą bardzo trafnie opisze ten owy "głupi" tekst.
Pozdrawiam
Ja czyli ja czyli on
czyli cóż tu dużo mówić PoProstuJa
Gość

Postautor: Gość » pn sty 05, 2004 7:32 pm

np. jak nie to cyk browara łyk....
ktos moze powiedziec ze trudne zycie , odpoczać przy piwie , itp.itd.
chodzi mi nie tyle o wymowe tekstu i poruszaną problematyke ale o banal rymowanki
wojtek

Postautor: wojtek » wt sty 06, 2004 7:00 pm

Cześć !!
Ja Słyszałem tą piosenke wiele ray słyszałes cała czy tylko refren ??
Piosenka jest o tym jak wsyzstko nie udaja sie to lepjej na browca skoczyć i dobrze bo o to chodzi ..Ma dobry tekst.
a co do refrenu to on ma byc taki prosty poprostu jak nic nie wychodiz to ić sie napij L(:):)
Gość

Postautor: Gość » wt sty 06, 2004 9:09 pm

Nie mam w zwyczaju wypowiadac sie na tematy o ktorych nie mam pojecia np. tekst piosenki ktorej nigdy nie slyszalem ...a powiedz mi gdzie mozna uslyszec refren piosenki Dzemu poza koncertem ? Skoro slyszalem na koncercie ( koncertach) to raczej całą no nie ?
Gość

Postautor: Gość » wt sty 06, 2004 9:13 pm

powyzszy post jest oczywiscie mojego "autorstwa" tylko zapomnialem sie zalogowac.......
wojtek

Postautor: wojtek » wt sty 06, 2004 9:14 pm

Mi się ten kawałek podoba, to jest moje zdanie każdy może myśleć co chce ale,przecież pisze on swoje teksty,nie każdemy się muszą podobac proste ??
Gość

Postautor: Gość » śr sty 07, 2004 7:20 pm

hmm... kiedyś siłą Dżemu był Rysiu. nie słuchało się piosenek dla ich tekstów, ale dla tego niesamowitego głosu. Rysiek mógł śpiewać o wszystkim, a dźwięk Jego głosu pozostawał na długo w pamięci. chociaż oczywiście teksty piosenek też były niecodzienne :) dzisiaj natomiast żeby się wybić (nie ujmując nic wokalnym umiejętnościom Maćka) muszą mieć piosenki, które wpadają w ucho. tak się składa, że gdy usłyszałam po raz pierwszy "Browara łyk" potem nuciłam refren przez ładnych parę dni... a chyba właśnie o to chodzi :)
Gość

Ja czyli Ja czyli Ty czyli On ma racje!!! :)

Postautor: Gość » czw sty 08, 2004 8:02 pm

zupelnie sie z Toba zgadzam - czyli z Ja :) !!! Teksty dzemu sa swietne i przedewszystkich sczere i prawdziwe do bolu. Rysiek nie bal sie pisac i spiewac o swoim zyciu, ktore uslane rozami nie bylo, dlatego kazdy z nas znajdzie piosenke ktora pasuje do jego sytuacji. Ja musze przyznac ze bardzo czesto mi sie to przydarza, a ponadto znajduje w piosenkach dzemu pocieszenie i pewnego rodzaju wskazowki. Co tu wiecej pisac... ja tak mysle.
Awatar użytkownika
Dagamarka

Postautor: Dagamarka » śr lut 18, 2004 9:12 am

Ale zeby teraz sie przebic nie wystarczy pisac o bólu, narkotykach, chlaniu i smutku ( jeden z moich znajomych stwierdził ze własnie o tym spiewał Rysiek.) Ja bym ujęła to w ladniejsze słowa, w kazdym razie chodzi mi oti, ze Rysiek już byl, był to człowiek który zrobił wiele dla muzyki, dla nas, dla mnie... I dlatego Maciek musi sie postrac być inny, ale inny tez jest Dżem. Inny był z Ryśkiem, inny z Dewódzkim, i inny z mackiem. tego nie da sie zmienic. tak po prostu jest. bo chocaz zespół nie tworzy jedna postać, to zawsze wokalista jest najbardziej widoczny...
Gość

Postautor: Gość » sob lut 28, 2004 5:40 pm

Słucham Dżemu już długo i mogę tylko dodać że każdy kawałek jest wypasiony, Maciek pasuje do Dżemu i fajnie mi się słucha najnowszych kawałków jak i starych. Pamiętajcie Ryśka nie można zastąpić, a Maciek tego nie robi. Byłem na kilku koncertach, i podobało mi się bardzo. Do tekstów też nie mam żadnych zarzutów. Pozdrowionka
Gość

Postautor: Gość » pt lis 23, 2007 11:04 pm

tak jak poprzednik napisał - uważam że Maciek wniósł do kapeli coś nwego, swojego. nie próbował naśladować Ryśka tylko robił swoje i za to go cenię. A piosenki uwielbiam w wykonaniu Ryśka oczywiście jak i w wykonaniu Maćka. Każda jest dla mnie wyjątkowa. pozdrooo

Wróć do „zespół DŻEM”