Ankieta - ulubiony utwór z "Pod wiatr"

wszystkie komentarze odnośnie samego zespołu, muzyków, ich zachowań i umiejętności

Moderatorzy: Piotrek, Radek, smar666

Ulubiony utwór z "Pod wiatr"

To tylko dwa piwa
11
31%
Miliony srebrnych łez
3
8%
Alex
9
25%
Tylko dla wybranych
2
6%
W pułapce
1
3%
Słoneczny dzionek w Pewli Wielkiej
5
14%
Jak w dominie
1
3%
Gonić ciebie
0
Brak głosów
Bym zobaczyć mógł
0
Brak głosów
Jeden zwyczajny dzień
4
11%

Liczba głosów: 36
Awatar użytkownika
Benson

Ankieta - ulubiony utwór z "Pod wiatr"

Postautor: Benson » pt sty 14, 2005 2:11 pm

Po 3-tygodniowej przerwie na "List do R." wracamy do premierowych utworów Dżemu. Tym razem pora na drugi (pomijając "List...") album z Jackiem.

Te j płyty, podobnie jak "Kilku zdartych płyt" nie słucham za często. Przed tą ankietą nadrobiłem jednak zaległości i nie żałuję tego :D Nie jest to płyta wybitna, nie zbliża się też wg mnie do tych z okresu "Ryśkowego", ale mimo wszystko jest tu porcja solidnej muzyki. "Pod wiatr" na pewno bardziej mi przypadło do gustu niż "Kilka zdartych płyt". A mój głos idzie na "Alex". Bardzo fajna ballada (i wcale nie przypomina mi "Listu do M.", jak panu Skaradzińskiemu), zarówno muzycznie, jak i wokalnie. Choć bardziej muzycznie ;) Zwłaszcza solo (chyba Adama) ok. 5min.10s. utworu. Z chęcią posłuchałbym tego numeru na koncercie zamiast słodkiej aż do bólu "Do kołyski".
Ostatnio zmieniony pt lut 16, 2007 9:55 am przez Benson, łącznie zmieniany 1 raz.
Gość

Postautor: Gość » pt sty 14, 2005 3:06 pm

Ja zagłosowałam na "to tylko dwa piwa" właściwie to nie wiem czemu moze dlatego że najczesciej z tej plyty jej sluchalam i tak sie jakos oswoiłam :P
Awatar użytkownika
smar666

Postautor: smar666 » pt sty 14, 2005 3:09 pm

No co do mnie, to po tą płytę sięgam ostatnio dosyć często :) Podoba mi się na niej większość piosenek, choć oczywiście niektóre bardziej inne mniej :wink: Oczywiscie wybija się tu Alex...świetna ballada, lecz to nie na nią oddam swój głos. Zagłosuje na Jeden zwyczajny dzień. Prawdę mówiąc nie wiem co jest w tym utworze, lecz po prostu bardzo go lubie :) Buduje chyba jak dla mnie fajny nastrój :)

ps. plus również dla kompozycji instrumentalnej :) Może chłopaki pokusza się o jakąś perełkę na kolejnej studyjnej płycie :wink:

pozdrawiam smar666
Piwko jedno, albo dwa....no i słoik Dżemu
Gość

Postautor: Gość » pt sty 14, 2005 3:30 pm

Z tej płyty najbbardziej podobał mi się zawze jeden zwyczajny dzień i na niego głosuje,ale wg mnie kilka zdartych płyt to zdecydowanie lepsza płyta.
Gość

Postautor: Gość » pt sty 14, 2005 3:50 pm

Zagłosowałem na Alex...Jakoś najbardziej "buja":) mnie ta piosenka. A całej płyty słucha sie bardzo przyjemnie.
Awatar użytkownika
dyli
Kontaktowanie:

Postautor: dyli » pt sty 14, 2005 4:25 pm

" Słoneczny Dzionek w Pewli Wielkiej" Dlaczego? Ot tak, popostu, podoba mi się ten utwór instrumentalny za zmianę nastroju i jest taki "skoczny"... po prostu fajny :wink: :D :)

Pozdrawiam... :D
Gość

Postautor: Gość » pt sty 14, 2005 8:33 pm

Ciężko było mi się zdecydować... Ja cenię wiele kawałków z tej płyty. Ale wybrałem "To tylko dwa piwa". Bo to taki prosty, "lekki" utwór, ale wpada w ucho i naprawdę kręci (przynajmniej mnie). Ten pulsujący rytm bardzo wciąga, a te współbrzmiące na końcu gitary Adama i Jurka - jeszcze bardziej :)
Gość

Postautor: Gość » pt sty 14, 2005 8:57 pm

podobnie jak moj poprzednik - to tylko dwa piwa
Gość

Postautor: Gość » pt sty 14, 2005 10:51 pm

sloneczny dzionek nie slucham tej plytki zbyt czesto ale jednak kompozycja bena jest moim faworytem
Awatar użytkownika
elvis_paw

Postautor: elvis_paw » sob sty 15, 2005 1:14 am

Co do "To tylko dwa piwa" moge powiedziec tyle, ze uwielbiam ten numer, ale.. w wykonaniu Macka (wiem, ze w tej ankiecie glosujemy na konkretne wykonania z danej plytki, ale na zadnym wydawnictwie poza dvd nie ma tego utworu w moim ulubionym wykonaniu, wiec pisze tutaj, bo swiadczy to o tym, ze kompozycja jest naprawde dobra, tylko na "Pod wiatr" czegos tu brak;))) Ale to tylko taka informacja dodatkowa, bo glosuje na "W pulapce" - za co..? za b. dobry refren, swietne solo i rewelacyjne zakonczenie! Poza tym.. osobiscie uwazam, ze to kiepska plyta;( Gorsza od "Kilku zdartych plyt", nie wspominam juz o albumach ryskowych, czy 2004.. POzdr.
Hm.. Dzem jest tylko jeden! ;)
Awatar użytkownika
elvis_paw

Postautor: elvis_paw » sob sty 15, 2005 1:16 am

...chociaz "kiepska", to moze za mocne sformuowanie, ktore zatrzymam sobie dla "Byc albo.." ;> "Pod wiatr" jest.. bardzo przecietna..;) POzdr. raz jeszcze!
Hm.. Dzem jest tylko jeden! ;)
Gość

Postautor: Gość » sob sty 15, 2005 9:47 am

a ja głosuje na "słoneczny dzionek w pewli wielkiej" dlaczego?? po prostu słuchając tę płyte jakoś ten utwór mi sie najbardziej wbił w "pamieć". chociaz wachałem się pomiędzy tym a "milionem srebrnych łez".
ogólnie uważam że to bardzo dobra, równa płyta. :wink:
Gość

Postautor: Gość » sob sty 15, 2005 9:50 am

jeszcze małe pytanko do BENSONA. jaka ankietka będzie następna : opera czy być albo mieć?? ja osobiście jestem za operą. :wink:
Awatar użytkownika
Benson

Postautor: Benson » sob sty 15, 2005 12:43 pm

Będzie Opera, z wiadomych względów podzielona na 2 ankiety. Niestety z tych samych względów część 1 będzie okrojona, bo zawiera 12 utworów. Co wyrzucę z ankiety, jeszcze nie wiem.
Gość

Postautor: Gość » ndz sty 16, 2005 2:54 pm

Ja oddaje swoj glos na "Miliony srebrnych łez" choc wybor jest bardzo trudny. Musze powiedzic ze te plytke cenie sobie ogromnie - uwazam ze Jacek Jacek robi na niej cos wspanialego - a Dzemowi muzycy stworzyli na niej dziela niezapomniane jak "Alex", "Jeden zwyczajny Dzien" czy Dzonek;) Ale Milony srebrnych łez zrobily na mnie najwieksze wrazenie - czesto gdy pada deszcz ta pisoenka mi sie przypomina;) A muzycznie - coz tu duzo wychwalac - po prostu Dzem!!! :wink:

Wróć do „zespół DŻEM”