Złe słowa o fanach Dżemu i Ryśka

Wasze rozważania, dywagacje, opinie na temat fabularnego filmu pt."Skazany na bluesa" w reżyserii Jana Kidawy-Błońskiego

Moderatorzy: Piotrek, Radek, smar666

Awatar użytkownika
Meriath

Złe słowa o fanach Dżemu i Ryśka

Postautor: Meriath » pt sie 12, 2005 1:19 pm

Oto co przeczytałem dziś w gazecie Metro:

http://serwisy.gazeta.pl/metro/1,50145,2865400.html

Proszę zwróćcie uwagę na ostatnie słowa... Do dziś na grobie Ryśka spotykają się NARKOMANI żeby podzielić się działką... :shock:

Co jak co, ale la mnie to już duża przesada... Nie wiem co Wy o tym myślicie... Bo ja szczerze mówiąc nie wiem nawet co powiedzieć...
-= W Życiu Piękne Są Tylko Chwile... =-
Awatar użytkownika
Armin
Kontaktowanie:

Postautor: Armin » pt sie 12, 2005 1:30 pm

Brak słów... :?
Gość

Postautor: Gość » pt sie 12, 2005 1:48 pm

beszczelność! Ludzie (nie mówię o fanach) widzą w nim tylko narkomana i wydaje mi się że ten film pogłębi jeszcze tylko tą teorię. Ale różni ludzie różne zdania : http://film.wp.pl/p/wiadomosc.html?id=63177 Ta wypowiedź jest o wiele mądzrejsza ;)
Gość

Postautor: Gość » pt sie 12, 2005 3:47 pm

brak slow ... jak kobieta sie nic nie wie o Rysku to sie nie powinna wypowiadac .... :/
Gość

Postautor: Gość » pt sie 12, 2005 4:31 pm

"Ożenił się, urodziło mu się dwoje dzieci. Pisał, śpiewał, porywał tłumy na koncertach. Zaczął brać narkotyki" tak pisze babka z Metra- bardzo przedmiotowo, bez wyczucia. Chciałbym sie tej pani zapytac czy ma w sobie iskierke, choc niewielka, uczuc, piszac takie słowa. Tak jak myslalem niektorzy nie dorosli do tego filmu i tylko zal sciska ze sa to ludzie niby wyksztalcen, dziennikarze ktorzy juz nie jedno widzieli... no coz dziennikarz tez czlowiek i gardzic nim nie wypada
Gość

Postautor: Gość » pt sie 12, 2005 5:14 pm

-"Był jednym z niewielu, skazanych na bluesa/Ten wyrok dodawał mu sił/Miał dom i rodzinę/spokojnie mógł żyć/Lecz często uciekał, by stanąć przed wami/By znów nabrać sił.

Tak pisał w jednej z piosenek Ryszard Riedel, lider i wokalista Dżemu. Czy mówił o sobie? "

Nie wydaje wam się, że jeśli ktoś coś pisze, powinien głębiej poznać temat, na który się wypowiada? Wiadomo o kim z założenia pisał ten tekst

-"rozmowami z przyjacielem, który jako pierwszy daje Ryśkowi strzykawkę z kompotem"

Potwierdzenie tego, nawet nie zadała sobie trudu, żeby poczytać o filmie. Wiadomo o co chodzi z tym przyjacielem.

Narkomani na grobie - bez komentarza

Ale co chcecie, metro to g... gazetka, rozdawana za free w autobusach i na skrzyżowaniach, pewnie po to żeby było sobie czym d... wytrzeć.
Gość

Postautor: Gość » pt sie 12, 2005 5:39 pm

Wiecie co...aż odechciewa się czytać różne gazety...Widać wg niej jesteśmy nic nie wartymi ludźmi, gadamy tylko po to żeby dać sobie w żyłę i spotkać się przy grobie"narkomana".Coś chyba jest nie tak, cóż szkoda że takie coś się pojawiło, rozumiem że film nie może mieć tylko pochlebnych opini ale żeby od razu kogoś wyzywać od narkomanów?Coś jest nie na miejscu.
Pozdrawiam Wszystkich
Oficjalny Dżemowy Fanclub
"Skazani na Bluesa"
Gość

Postautor: Gość » pt sie 12, 2005 6:12 pm

szkoda tylko tego, ze poniewaz metro jest gazeta darmowa ich 'przekaz' dotrze do wiekszej ilosci ludzi ... prawdopodobnie
ale z drugiej strony, skoro sprzedaja za darmo, to nie maja za duzo funduszy na placenie dobrym dziennikarzom prawda?
ogromna dawka ignorancji - co zawsze smuci i powoduje u mnie przyplyw bezradnosci ....
bogo

Postautor: bogo » pt sie 12, 2005 6:29 pm

Nie wiem jak wy, ale ja napisalem do redakcji metra, przeciez to jest skandal!!!:
metro@agora.pl
jerzy.wojcik@agora.pl - redaktor naczelny
Najemnik

Postautor: Najemnik » pt sie 12, 2005 7:33 pm

Rzeczywiście ta recenzja to żenada, lub jakaś marna prowokacja. :evil:

Ludzie (nie mówię o fanach) widzą w nim tylko narkomana i wydaje mi się że ten film pogłębi jeszcze tylko tą teorię

Na szczęście chyba tak nie będzie. Moja znajoma która Dżemu nie słucha, była w Kazimierzu na festiwalu filmowym. Obejrzała 'Skazanego..' i tak jak ja stwierdziła że film dobrze pokazuje po prostu jak narkotyki wyniszczają. I nie mówię tu tylko o Ryśku ale też o innych artystach, a także o zwykłych ludziach nie związanych z żadną branżą artystyczną
A po niewinnych zostało tylko wspomnienie...
Gość

Postautor: Gość » pt sie 12, 2005 7:51 pm

bogo pisze:Nie wiem jak wy, ale ja napisalem do redakcji metra, przeciez to jest skandal!!!:
metro@agora.pl
jerzy.wojcik@agora.pl - redaktor naczelny

bardzo dobry pomysł! też to zrobię! I wy to zróbcie! Nie może się głupota wśród narodu Polskiego szerzyć!
Gość

Postautor: Gość » pt sie 12, 2005 7:55 pm

Już napisałem do nich, kurczę trochę mnie poniosło ze słowem szmatławiec, ale nie mogę inaczej. Oni mnie obrazili! Ciekawe, czy będa mieli odwagę odpowiedzieć i wyjaśnić co mieli na myśli, lub może nawet przeprosić?

A i jeszcze coś, ja też aktualnie dorabiam do studiów i kieszonkowego jako dziennikarz :) hehe Ale głupot nie wypisuję, przynajmniej się staram :)
Awatar użytkownika
Adi
Kontaktowanie:

Postautor: Adi » pt sie 12, 2005 9:16 pm

przeczytalem, zdenerwowalem sie... a chwile pozniej wybuchnalem ironicznym smiechem i stwierdzilem ze nie bede sie przejmowal jakas glupia gazetka.
Awatar użytkownika
Benson

Postautor: Benson » pt sie 12, 2005 9:28 pm

E tam, robicie z igły widły. Z pierwszą częścią tekstu (recenzja filmu) zgadzam się. Druga (notka biograficzna) jest śmieszna, głównie pod względem stylistycznym. Tyle. Jeśli chodzi o narkomanów, to po pierwsze, nie przebywam przy grobie Ryśka 24h/dobę, więc nie wiem, jak jest naprawdę, a po drugie mam ten komfort psychiczny, że totalnie mi wisi, co sądzą o mnie obcy ludzie. Polecam więcej dystansu (jak Adi).
Gość

Postautor: Gość » pt sie 12, 2005 9:36 pm

No tak, ale wyobraź sobie: jedziesz do tychów na grób po raz pierwszy, pytasz kogoś o drogę jak trafić a tu cię wyzywają od narkomanów, bo tak pisało w darmowej gazetce. Dla niektórych ta gazetka może być opiniotwórcza (wiem że to dziwne). Już wystarczy, że każdy ubrany na czarno to satanista (w oczach wielu).

Wróć do „Skazany na bluesa”