[2014.04.26] Luboń

Dyskusje na temat przyszłych i minionych sztuk Dżemu

Moderatorzy: Piotrek, Radek

Matteo90

[2014.04.26] Luboń

Postautor: Matteo90 » sob kwie 26, 2014 11:25 pm

Setlista z pamięci

Detox
Gorszy dzień
Do przodu
Powiał boczny wiatr
Tylko Ty i Ja
Mała aleja róż
Malowany ptak
Nie patrz tak na mnie
Cała w Trawie
Partyzant
Naiwne pytania

Harley
Wehikuł czasu
Sen o Victorii
Diabelski żart
Cegła
Kaczor
Autsajder
Whisky

kolejność przypadkowa ,Panowie w świetnych humorach :D ,publika Też dopisała.PS Dziwi Mnie Tylko jedna rzecz w sklepiku dżemowym nie ma już koszulek z wizerunkiem Ryśka ... :? Czas zacząć odliczanie dni do Urodzin Dżemu
stadzio2

Re: 2014.04.26 Luboń

Postautor: stadzio2 » ndz kwie 27, 2014 8:57 am

W sumie nie musiałeś podawać setlisty, bo każdy ją zna już na pamięć. Też byłem na koncercie, ale nie zwróciłem uwagi na koszulki. Wygląda na to (szczególnie biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia), że zespół chce całkowicie odciąć się od Ryśka. Szkoda tylko, że na koncertach grają przeważnie jego utwory (i prawda jest taka, że większość ludzi przychodzi na koncerty właśnie dla nich). Trochę przykre to wszystko. Ale co tam, biznes się kręci.

Pozdrawiam.
michalz

Postautor: michalz » ndz kwie 27, 2014 9:23 am

Wstyd tyle zęby odciąć się od najważniejszego członka zespołu całkowicie.
Peace&Love
bercik69

Postautor: bercik69 » ndz kwie 27, 2014 10:20 am

Widzę, że niektórym się chyba pogorszyło na zdrowiu, pisząc takie bzdury...
michalz

Postautor: michalz » ndz kwie 27, 2014 10:28 am

Ale tak to wygląda niestety.
Peace&Love
stadzio2

Postautor: stadzio2 » ndz kwie 27, 2014 10:50 am

bercik69 pisze:Widzę, że niektórym się chyba pogorszyło na zdrowiu, pisząc takie bzdury...

W takim razie jak możesz to proszę, wyprowadź mnie z mojego błędnego toku myślenia. Bo jak tak sobie patrzę no to, co ostatnio robi zespół, to sytuacja dla mnie jest jasna. A te same utwory grane wszystkich koncertach (nierzadko powtarza się też kolejność) to już po prostu szcztyt :)
Zapewniam, że z moim zdrowiem wszystko OK. Chyba, że głowa szwankuje.
bercik69

Postautor: bercik69 » ndz kwie 27, 2014 3:19 pm

stadzio2 pisze:
bercik69 pisze:Widzę, że niektórym się chyba pogorszyło na zdrowiu, pisząc takie bzdury...

W takim razie jak możesz to proszę, wyprowadź mnie z mojego błędnego toku myślenia. Bo jak tak sobie patrzę no to, co ostatnio robi zespół, to sytuacja dla mnie jest jasna. A te same utwory grane wszystkich koncertach (nierzadko powtarza się też kolejność) to już po prostu szczyt...

Cóż to takiego złego robi ostatnio Dżem, bo przyznam się że nie wiem? Decyzja o nie zagraniu na festiwalu? Zostało to przecież wyjaśnione. Po kilkunastu latach można przecież jednorazowo coś zmienić w tym względzie. Dla mnie ta decyzja jest w pełni zrozumiała. Co do utworów granych na koncertach, to przejrzyj set listy innych polskich zespołów i dojdziesz do wniosku, że właściwie wszyscy grają swój żelazny repertuar (szczególnie na bezpłatnych imprezach plenerowych, bo tak często życzy sobie organizator), a jakieś zmiany pojawiają się gdy promowana jest nowa płyta, lub na biletowanych koncertach, gdzie jest bardzo mało przypadkowych osób. :lol: Na urodzinowym koncercie na pewno będą niespodzianki, wierzę że zagrają "Słodką", a może i "Klosz".
Awatar użytkownika
Robert_K

Postautor: Robert_K » ndz kwie 27, 2014 3:55 pm

Musisz wziąć to pod uwagę że Dżem koncertuje po całej polsce, nie wiem na ilu koncertach bywasz miesięcznie/rocznie ale zauważ że większość ludzi na koncertach bywa może raz w roku, może raz na 2 lata jak się okazja w mieście trafia i przychodzą tacy ludzie i chcą usłyszeć kilka znanych numerów. Koncerty Perfectu trwają po 1,5 godziny i Idź Precz czy Lokomotywa z Ogłoszenia jest tak samo pewna jak Whisky. Z tą różnicą że oni jednak grają po 1,5 godziny a nie 2-2,5.
Awatar użytkownika
Robert_K

Postautor: Robert_K » ndz kwie 27, 2014 3:56 pm

W dodatku puszczasz jakąś durną teorie na temat koszulek. Może się akurat skończyły? Ktoś ci powiedział że zespół nie będzie ich już wcale sprzedawał i chcą się od Ryśka odciąć? Proszę cię..
stadzio2

Postautor: stadzio2 » ndz kwie 27, 2014 5:01 pm

Powiem tak: liczby koncertów, na których byłem nie jestem w stanie wymienić, bo trochę się tego już nazbierało, więc CZASAMI chciałbym usłyszeć jakąś zmianę w setliście, a nie iść na koncert, przed którym mógłbym prawie w 100 % wytypować numery, które zostaną zagrane. Chyba mam do tego jakieś prawo jako fan, prawda? Rozumiem ludzi, którzy rzadziej chodzą na Dżem, ale chyba nie tylko oni się liczą. Mogłyby pojawiać się utwory najbardziej znane, ale oprócz nich także te, które przykrył już kurz. Wszyscy byliby zadowoleni.
A "durnej teorii o koszulkach" nie puściłem (wnioskuję, że to było do mnie).
michalz

Postautor: michalz » ndz kwie 27, 2014 5:16 pm

Wystarczy popatrzeć na the cure oni dowodzą ze jak się chce to można sięgnąć po perełki na każdym koncercie albo grać nawet całe albumy.
Peace&Love
Awatar użytkownika
ArekJ
Kontaktowanie:

Postautor: ArekJ » ndz kwie 27, 2014 5:24 pm

Albo można spojrzeć na taką Metallicę, która daje możliwość wyboru fanom piosenek, które chcą usłyszeć, a oni... i tak wybierają standardową setlistę! :D Nie ma co się oszukiwać, ludzie idąc na koncert Dżemu chcą usłyszeć Victorię, Cegłę, Pawia, Whisky, Wehikuł i oczywiście nieśmiertelne, wykrzykiwane przez fanów "W życiu piękne są tylko chwile" :D :D :D
Ja tam pomimo mocno stałej setlisty chodzę na koncerty i czerpię z nich mega przyjemność, bo wiem, że nawet jak nie zaskoczy mnie jakiś utwór to zaskoczy mnie jakaś solówka czy lekko inna linia basu w danym utworze. Dżem w porównaniu do większości koncertujących zespołów potrafi zaskoczyć czymś nieprzewidzianym, jakąś improwizacją (tak jak np. Kaczor akustycznie w Stodole, który był w zupełnie innej aranżacji niż dotychczas grana na koncertach akustycznych, był w pełni improwizowany. ile zespołów grających teraz jest w stanie w pełni zaimprowizować jakiś numer w taki sposób? tak samo było z "Abym mógł przed siebie iść" w Katowicach jakiś rok temu).

Swoją drogą... 2 dni temu Dżem zagrał "To tylko dwa piwa". Kiedy ostatnio słyszeliście ten utwór?

A co do koszulek to szkoda słów... Nie przyszło Wam do głowy, że one mogły się po prostu skończyć i trzeba poczekać na nową partię?
"Dlaczego chowacie pod klosz
wartości, wartości tego świata..."
Awatar użytkownika
patpul

Postautor: patpul » wt kwie 29, 2014 11:25 am

ArekJ pisze:Albo można spojrzeć na taką Metallicę, która daje możliwość wyboru fanom piosenek, które chcą usłyszeć, a oni... i tak wybierają standardową setlistę!

Gdyby grali w Polsce 200 koncertów rocznie, jestem niemal pewny, że byłoby inaczej. Dlatego biznesmeni z Dżemu mogliby wziąć pod uwagę, że nie graja w kraju raz na kilka lat, a wiele osób jeździ za nimi niemal koncert w koncert.

Co do koszulek, to jakoś nie widzę związku z sytuacją. Pewnie było, jak wspominano - brak na stanie - i tyle. Wszak sporo kasy z nich idzie, więc szkoda byłoby rezygnować z takiego źródła dochodu.

bercik69 pisze:Decyzja o nie zagraniu na festiwalu? Zostało to przecież wyjaśnione.

A w którym miejscu zostało to wyjaśnione? Piszesz o tym porozumieniu i oświadczeniu, w którym _przyjaciele_ prawniczym językiem ustalają, że są jednak przyjaciółmi? Tam nie jest nic wyjaśnione, jedynie pompę z tego debilizmu można cisnąć. Na więcej to to nie zasługuje.
Jestem piwowarem domowym.

http://patpul.deviantart.com/
GG: 5684404
Awatar użytkownika
ArekJ
Kontaktowanie:

Postautor: ArekJ » wt kwie 29, 2014 12:34 pm

patpul pisze:
ArekJ pisze:Albo można spojrzeć na taką Metallicę, która daje możliwość wyboru fanom piosenek, które chcą usłyszeć, a oni... i tak wybierają standardową setlistę!

Gdyby grali w Polsce 200 koncertów rocznie, jestem niemal pewny, że byłoby inaczej. Dlatego biznesmeni z Dżemu mogliby wziąć pod uwagę, że nie graja w kraju raz na kilka lat, a wiele osób jeździ za nimi niemal koncert w koncert.

A mi się wydaje, że jednak byłoby tak samo. Jeżdżę bardzo dużo na koncerty Dżemu i na koncertach w kółko da się usłyszeć nawoływanie o Whisky, Wehikuł, Cegłę, "W życiu piękne są tylko chwilę", Pawia czy Victorię. Czasami trafi się tam również Partyzant. Rzadko kiedy słychać jakieś nawoływania o "perełki". A jak się zdarzy tak, że zagrają coś mniej standardowego i oklepanego to publiczność nagle przestaje się bawić, nie zna tekstów itd. Też czasami sobie polamentuję, że nie zdarza się tak, że stoję na koncercie a tu nagle Słodka. Ale zrozumiałem, że takie perełki rzeczywiście trzeba zostawić na jakieś specjalne koncerty, na których publiczność je zna, rozumie i doceni to, że one zostały zagrane. Energia musi iść i ze sceny i na scenę, a jak publiczność się nie bawi, nie czuje tego to tej energii brakuje.
"Dlaczego chowacie pod klosz
wartości, wartości tego świata..."
Awatar użytkownika
patpul

Postautor: patpul » wt kwie 29, 2014 9:46 pm

ArekJ pisze:A mi się wydaje, że jednak byłoby tak samo. Jeżdżę bardzo dużo na koncerty Dżemu i na koncertach w kółko da się usłyszeć nawoływanie o Whisky, Wehikuł, Cegłę, "W życiu piękne są tylko chwilę", Pawia czy Victorię.

A ile tych głosów słyszysz? 5-10 na kilka tysięcy luda? I to jeszcze głosy wyrywające się z gardeł, które ledwo na nogach stoją. Żadna wykładnia.
Ale jeśli nie tak, to inaczej spróbuję. Rozumiałbym granie tego samego, gdyby w Polsce byli raz na kilka lat. Skoro są non stoper - pojąć nie potrafię braku rotacji setlisy, gdy ma się sto kilkadziesiąt 115 (wg oficjlnej strony) utworów w repertuarze. Amen.
Ostatnio zmieniony śr kwie 30, 2014 12:21 pm przez patpul, łącznie zmieniany 1 raz.
Jestem piwowarem domowym.

http://patpul.deviantart.com/
GG: 5684404

Wróć do „Koncerty”