10 rocznica śmierci Pawła

Wszystko o członkach zespołu

Moderatorzy: Piotrek, Radek

Awatar użytkownika
Benson

10 rocznica śmierci Pawła

Postautor: Benson » wt sty 27, 2015 7:44 pm

To już 10 lat... Pamiętam, że uczyłem się wtedy do egzaminu i rano nadeszła wiadomość o wypadku zespołu. Cały dzień odświeżania wszystkich możliwych stron, słuchania Dżemu... Czemu tak się to potoczyło? :(
Awatar użytkownika
patpul

Re: 10 rocznica śmierci Pawła

Postautor: patpul » wt sty 27, 2015 10:27 pm

Siedziałem wtedy w robocie, nie miałem za bardzo możliwości odebrania telefonu. Po dwóch czy trzech próbach, rodzicielka w końcu wysłała SMS: "Dżemy miały wypadek, jedna osoba nie żyje". Tyle było wówczas wiadomo. Pomyślałem - pewnie głupio i irracjonalnie - "Oby nie Styka". No, nie był to on. To na Warmii był bardzo słoneczny poranek.
Jestem piwowarem domowym.

http://patpul.deviantart.com/
GG: 5684404
Awatar użytkownika
Benson

Postautor: Benson » śr sty 28, 2015 9:13 am

3 posty na forum, żadnej informacji na stronie - smutne to...
Awatar użytkownika
elvis_paw

Postautor: elvis_paw » śr sty 28, 2015 9:55 am

Podobnie, jak Benson, uczyłem się wtedy do egzaminu (po telefonie od Rodziców z informacją o wypadku, przestałem się uczyć) i podobnie, jak chojnac, miałem okazję zamienić kilka słów z Muzykami (i Janem Skaradzińskim, który też tam był) po fantastycznym koncercie w Dekadzie. Smutne wspomnienia.
Hm.. Dzem jest tylko jeden! ;)
Awatar użytkownika
Kwinto2

Postautor: Kwinto2 » śr sty 28, 2015 3:39 pm

Benson pisze:3 posty na forum, żadnej informacji na stronie - smutne to...

Widać Panowie traktują wszystkich równo..... wiemy jak w zeszłym roku uczcili 20 rocznice śmierci Ryska to czego się było spodziewać teraz.
I to już chyba nawet nie jest smutne to jest po prostu żałosne,a czasem wręcz żenujące.
Kwinto gg-6784791
OFC Skazani na Bluesa
k.zientkiewicz@skazaninabluesa.pl
Galerie
Kwinto - koncertowo http://picasaweb.google.com/Kwintokoncertowo
Tylko Dżem http://picasaweb.google.com/KwintoDZEMowo

Wiem, na pewno wiem, to już niedługo przyjdzie czas...
czarekkk

Postautor: czarekkk » śr sty 28, 2015 3:45 pm

Pamiętam jak Piotr Kaczkowski wtedy w Trójce w nocy przez 3 godziny grał piosenki Dżemu i wspominał.
Zapadła mi w pamięć ta audycja.
Awatar użytkownika
kikan

Postautor: kikan » pt sty 30, 2015 10:53 am

Ja mam nagraną tę audycję na kasecie, ale nie mam jak zgrać :)
"Nothingman... Isn't it something...?"
GreenHorn

Postautor: GreenHorn » pt sty 30, 2015 5:42 pm

Kwinto2 pisze:
Benson pisze:3 posty na forum, żadnej informacji na stronie - smutne to...

Widać Panowie traktują wszystkich równo..... wiemy jak w zeszłym roku uczcili 20 rocznice śmierci Ryska to czego się było spodziewać teraz.
I to już chyba nawet nie jest smutne to jest po prostu żałosne,a czasem wręcz żenujące.

Myślę, że zbyt wiele jadu jest w Tych słowach. Chciałbym przypomnieć, że zespòł Dżem przygotował i wydał na płytach dwa piękne koncerty poświęcone pamięci Ryśka i Pawła, poza tym przy każdej ważnej dla zespołu okoliczności jest miejsce dla oddanie hołdu i pamięci zmarłym muzykom. Owszem mogło by być na stronie oba te fakty rocznicowe zaznaczone choćby jakąś grafiką. Ja myślę, że jednak kapela nie ma sobie nic do zarzucenia.
"(...) skąd mamy wiedzieć, że nie jesteśmy bohaterami dzieła jakiegoś pisarza, przelotną myślą kogoś nudzącego się w autobusie albo źdźbłem w oku Boga, źdźbłem, od którego w tym oku pojawiły się łzy?" Stephen King
Awatar użytkownika
Ziemniaq
Kontaktowanie:

Postautor: Ziemniaq » pt sty 30, 2015 9:35 pm

Myślę że każdy z muzyków i ekipy zespołu bardzo przeżyli obie tragedie i odpowiednio uczcili pamięć zmarłych kolegów- wielokrotnie. Ile jeszcze mają postawić kapliczek?
Ostatnio spotkałem się z określeniem "społecznościowa żałoba"- wstawianie obrazków i smutnych minek na stronach internetowych, forach i portach społecznościowych na prawdę nie jest wyznacznikiem żalu i bólu po stracie bliskiej osoby.
Pozdrawiam
Marcin Ziemiański

fanclub@dzem.com.pl
Oficjalny Dżemowy Fan Club
"Skazani na Bluesa"
czarekkk

Postautor: czarekkk » ndz lut 01, 2015 9:46 pm

kikan pisze:Ja mam nagraną tę audycję na kasecie, ale nie mam jak zgrać :)

To jest k.... znak czasu :P
Z tej audycji to pamiętam jak pan Kaczkowski czytał smsy czy maile od słuchaczy i ktoś napisał przy "Do kołyski" (chyba jakiś marynarz), że jak usłyszał po raz pierwszy ten kawałek to pomyślał, że ten zespół nigdy nie przestanie grać i teraz gdy usłyszał tą smutną wiadomość ma takie samo przeświadczenie
a może coś przekręciłem.. no nie wiem.. szkoda, że nie możesz zgrać:)
blanka

Postautor: blanka » wt kwie 16, 2019 3:51 pm

też mam ją na kasecie, na szczęście jeszcze stare radio na kasety działa więc można posłuchac czasami
Serum Mialenia świetnie ujędrni twoją twarz. Sprawdź je już teraz https://mialenia.pl/produkt/mialenia/

Wróć do „Muzycy”