35 Urodziny/ DVD

Opinie i rozważania na temat Dżemowych utworów

Moderatorzy: Piotrek, Radek

murek17

Re: 35 Urodziny/ DVD

Postautor: murek17 » wt cze 16, 2015 9:43 pm

Przesłuchałem na słuchawkach :D Podtrzymuję zdanie o Jasiu Gałachu - troszkę za bardzo wybija się na pierwszy plan w niektórych momentach. Skrzypce mają jednak ostry dźwięk i czasem zagłuszają resztę. Cofam zdanie o Zbyszku - jest dobrze słyszalny :) Ogólnie bardzo dobre wrażenia. Po przesłuchaniu na spokojnie stwierdzam też, że Ostatnie Widzenie z tego koncertu jest GENIALNE! Jasiu Gałach wkomponował się tam idealnie.
Awatar użytkownika
hiril

Postautor: hiril » czw cze 18, 2015 9:21 pm

Wydawnictwo zakupiłam :) Dodatkowo zmotywował mnie fakt, że jest to nagranie koncertu na którym przecież byłam i przeżywałam całymi tygodniami po jego zakończeniu. Wspaniale jest móc sobie przypomnieć tamte emocje. Dobrze, że świetne wykonania, które mogliśmy usłyszeć tego wieczoru zostały zarejestrowane. Szczególnie cieszą mnie utwory z gościnnym udziałem Jana Gałacha (absolutnie fantastyczni "Niewinni i ja" i urzekający "List do M."), te rzadziej grane ("Miranda"!!!, "Płyń mój bluesie", "Bujam się", "Noc i rytm") oraz niepowtarzalne wykonanie "Autsajdera". Do płyty z pewnością będę często wracać :)
"Dlaczego chowacie pod klosz
wartości, wartości tego świata?"
Awatar użytkownika
patpul

Postautor: patpul » ndz gru 27, 2015 10:43 am

Hej,
w jaki sposób (skąd konkretnie) dane do znaczników utworów w bibliotece pobiera Windows Media Player? Czy to twórczość fanowska czy wydawca/producent ma wpływ na to, co np. przy zgrywaniu utworów z płyty trafia do tagów - nazw utworów, albumów etc?

Doprecyzuję - i tu bardziej pytanie do menedżmentu i ludzi związanych z kapelą. Czy ktoś się wysilił w studiu podczas masteringu (czy innych takich guseł) przed wysłaniem materiału do tłoczni, żeby otagować ten album?
Jestem piwowarem domowym.

http://patpul.deviantart.com/
GG: 5684404
Awatar użytkownika
Ziemniaq
Kontaktowanie:

Postautor: Ziemniaq » ndz gru 27, 2015 11:27 am

Tak. Wysilił się :p. Jest otagowany.
Pozdrawiam
Marcin Ziemiański

fanclub@dzem.com.pl
Oficjalny Dżemowy Fan Club
"Skazani na Bluesa"
Awatar użytkownika
patpul

Postautor: patpul » ndz gru 27, 2015 12:07 pm

To pytanie numer dwa - czy na pewno jest poprawnie otagowany? I czy ten ktoś nie umarł od nadmiernego wysiłku?
Bo mam wrażenie, że albo mam pecha, albo ktoś odpieprzył ostrą fuszerkę. W mojej wersji, której przypadkowym właścicielem się stałem, po pierwsze część numerów jest opisana wersalikami, część normalnie, część z polskimi znakami diakrytycznymi część bez. Dodatkowo CD nr 2 i 3 jest opisane jako "30. (sic!) Urodziny" i na dodatek ma tytuły właśnie z poprzedniego urodzinowego koncertu, czyli jest błędnie otagowane.
To jak to jest? Mam pecha czy ktoś znów - za przeproszeniem - odpierdolił pańszczyznę, wydoił ludzi i jest z siebie dumny?
Nie to, że jakoś nadmiernie mnie to uwiera, bo od "Symfonicznie" i ciszy wokół spieprzonego dźwięku niczego dobrego się już po produkcjach Dżemowych nie spodziewam, ale ciekawość mnie po prostu zżera.

Żeby nie było, że wiecznie narzekam, to pochwalę. Znów bardzo ładne wydanie:) W sensie opakowania.

Awatar użytkownika
Ziemniaq
Kontaktowanie:

Postautor: Ziemniaq » ndz gru 27, 2015 5:06 pm

Aż sprawdzę w samochodzie. Trochę ta płyta ze mną jeździ, a ja nic nie zauważyłem niepokojącego.
Pozdrawiam
Marcin Ziemiański

fanclub@dzem.com.pl
Oficjalny Dżemowy Fan Club
"Skazani na Bluesa"
Awatar użytkownika
patpul

Postautor: patpul » ndz gru 27, 2015 5:36 pm

Podkreślam, że chodzi o zrippowanie CD do mp3 i transfer tagów do elektronicznej wersji. Nie wiem czy, ale pewnie pewnie odtwarzacz CD bierze te same dane, co np. WMP. Zawsze zrzucam album właśnie przez WMP z CD/DVD do postaci mp3 (albo obrazu płyty w przypadku koncertu) i płyta ląduje na półce. W zasadzie potem jej nie dotykam.
Ale spox, sprawdź proszę i podziel się tym, co zauważyłeś.
Tak, jak wspomniałem - CD 1 oraz 4 widzi jako "35. Urodziny" i spoko, choć te wersaliki i znaki diakrytyczne irytują. CD 2 i 3 odczytuje (i zapisuje) jako "30. Urodziny" i z tracklistą z tamtego koncertu. Oczywiście w słuchaniu to nie przeszkadza, dowodzi jedynie kolejny raz niechlujstwa.

Awatar użytkownika
elvis_paw

Postautor: elvis_paw » ndz gru 27, 2015 6:29 pm

Cześć! Nie wiem dokładnie, jak to działa, ale wydaje mi się, że Windows Media Player pobiera dane z internetu i nadpisuje te, które są na oryginalnej CD.
Po pierwsze - kupiłem niedawno Bryan'a Adams'a "Bare Bones" i przy zgrywaniu WMP zgrał się jako "Antology CD1" (zarówno okładka, jak i tytuły utworów, a że na Antology jest ich mniej, to ostatnie dwa zgrały się jako "Ścieżka 19" i "Ścieżka 20").
A po drugie, kiedy odłączam internet przy zgrywaniu płyty, to wszystkie utwory zgrywają się jako "Ścieżka 1, 2..", "Nieznany wykonawca" itp. A np. tę samą płytę włączam w samochodzie (w którym netu nie mam;)) i tytuły, wykonawca itp. wstawiają się poprawnie.
Zatem myślę, że to fuszerka Microsoftu;) Aplikacja wyszukuje czegoś podobnego i to jest ok, ale powinna zapytać moim zdaniem, czy potwierdzam, że to ta płyta. Albo najlepiej, jakby zczytywała bezpośrednio z tagów, jeśli są, a nie szukała informacji na własną rękę;)
Pozdrawiam,
Paweł
Hm.. Dzem jest tylko jeden! ;)
Piotrek
Kontaktowanie:

Postautor: Piotrek » ndz gru 27, 2015 8:03 pm

Ziemniaq pisze:Aż sprawdzę w samochodzie. Trochę ta płyta ze mną jeździ, a ja nic nie zauważyłem niepokojącego.

Bo nic niepokojącego Marcinie tam nie ma. Wysłałbym mądralę na dokształcenie np. do Dzikiego ale istnieje za duże ryzyko że go zbyt mocno uszkodzi :p
Awatar użytkownika
patpul

Postautor: patpul » ndz gru 27, 2015 10:11 pm

elvis_paw pisze:Zatem myślę, że to fuszerka Microsoftu;) Aplikacja wyszukuje czegoś podobnego i to jest ok, ale powinna zapytać moim zdaniem, czy potwierdzam, że to ta płyta. Albo najlepiej, jakby zczytywała bezpośrednio z tagów, jeśli są, a nie szukała informacji na własną rękę;)

A widzisz, może tak być. Sprawdzę jeszcze całość Winampem i/lub poszukam jeszcze jakiejś innej aplikacji do rippowania CD. Bo w przypadku CD1 normalnie napisane tytuły (nie wersalikami) ale bez polskich znaków diakrytycznych. Ale to kłopot najmniejszy, bo to w sumie chwila roboty, żeby naprostować;) Dzięki za refleksję na ten temat;) Dam znać.

E. Rzeczywiście, Fuszerka Microsoftu;) CDex sczytuje nieźle CD-text. Brak polskich znaków, ale to żaden kłopot. Czyli jednak WMP ściąga jakąś losową tracklistę.

Piotrek pisze:Wysłałbym mądralę na dokształcenie np. do Dzikiego ale istnieje za duże ryzyko że go zbyt mocno uszkodzi :p

Ty jednak nieskomplikowany pętak jesteś. Niemniej chętnie skorzystam z propozycji. Dam znać, gdy będę w Twej okolicy, sprawdzimy czy też będziesz tak wyszczekany, jak zza monitora.

Awatar użytkownika
elvis_paw

Postautor: elvis_paw » pn gru 28, 2015 10:27 am

patpul pisze:E. Rzeczywiście, Fuszerka Microsoftu;) CDex sczytuje nieźle CD-text. Brak polskich znaków, ale to żaden kłopot. Czyli jednak WMP ściąga jakąś losową tracklistę.

CDex - nie znam, ale w takim razie chętnie poznam, bo już się przyzwyczaiłem do tego, że uzupełniam sobie dane ręcznie w powiedzmy 3/10 płyt. A właściwie po co to robić, jeśli ktoś zrobił to wcześniej, jak należy?;)

Pozdrawiam,
Paweł
Hm.. Dzem jest tylko jeden! ;)
Awatar użytkownika
ArekJ
Kontaktowanie:

Postautor: ArekJ » pn gru 28, 2015 6:28 pm

patpul pisze:W mojej wersji, której przypadkowym właścicielem się stałem

Czyli Mikołaj przyszedł? :D

Wracając do tematu to na 95% mi iTunes zgrał dobrze, o ile pamiętam, bo teraz nie mam dostępu do tego komputera na którym zgrywałem.
Jak będe miał to sprawdzę ;)

A co do braku polskich znaków to akurat mnie cieszy - moje radio w aucie ma z tym problem i mi krzaczy :P
"Dlaczego chowacie pod klosz
wartości, wartości tego świata..."
Awatar użytkownika
patpul

Postautor: patpul » pn gru 28, 2015 10:42 pm

elvis_paw pisze:CDex - nie znam, ale w takim razie chętnie poznam, bo już się przyzwyczaiłem do tego, że uzupełniam sobie dane ręcznie w powiedzmy 3/10 płyt.

Poszukałem jakiś darmowy program, CDex był całkiem dobrze oceniany, więc sprawdziłem. Ale w Winampie tez nie było polskich znaków. Nie ma to jednak najmniejszego znaczenia - najważniejsze, że bangla:)

elvis_paw pisze:A właściwie po co to robić, jeśli ktoś zrobił to wcześniej, jak należy?;)

A widzisz, to jest jakaś myśl. Kilka razy mi się tak zdarzyło, że wykorzystałem cudzą pracę uzupełniacza tagów:P Tym razem jednak chyba nie chciało mi się szukać i zakręciłem swoją płytą w napędzie;)

ArekJ pisze:Czyli Mikołaj przyszedł?

Niemal dokładnie - mój znajomy z siwą brodą (choć nieco krótszą, niż Beno:P) i ze dwa razy starszy od Ciebie. Oczywiście musiał być - no nie, nie napiszę, że złośliwy... - w każdym razie wiedział, że nie kupię tego wydawnictwa, więc postarał się, żeby w mojej Dżemowej dyskografii nie było zbyt wiele luk. Mówi się trudno i słucha się dalej;)

tomekw

Postautor: tomekw » wt gru 29, 2015 10:56 am

Patpul odpowiedz mi czy po zrippowaniu do mp3 nie tracisz jakości dźwięku?
Awatar użytkownika
patpul

Postautor: patpul » wt gru 29, 2015 11:51 am

Nie mam audiofilskiego słuchu, więc nie odczuwam dyskomfortu z powodu jakości dźwięku, jaki na moich pierdzidełkowych głośnikach odtwarzam;) Rippuję na 128 bitów zawsze.

Wróć do „Twórczość”