Film

Czyli dywagacje na temat filmu Jana Kidawy-Błońskiego

Moderatorzy: Piotrek, Radek

Gość

Film

Postautor: Gość » ndz paź 19, 2008 2:01 pm

bardzo piękny film o zespole smutny ale piekny aż się wzruszyłam i gdzieś tam łezka pewnie też wielu się tam zakręciła w oku pozdrawiam :wink:
Gość

Re: Film

Postautor: Gość » ndz paź 19, 2008 3:48 pm

I teraz nie wiem co powiedzieć, był kiedyś temat w których można było to napisać, ale teraz ich nie ma. Z jednej strony temat nie ma sensu a z drugiej nie ma gdzie napisać swoich refleksji na temat filmu :D
Gość

Postautor: Gość » ndz paź 19, 2008 5:45 pm

dobra spoko ale jaki film? bo sa 4 filmy poswiecone tworczosci Ryska i Dzemu... w tym 3 dokumentalne...
Gość

Postautor: Gość » ndz paź 19, 2008 8:06 pm

kaczka6661 pisze:dobra spoko ale jaki film? bo sa 4 filmy poswiecone tworczosci Ryska i Dzemu... w tym 3 dokumentalne...

Akurat tutaj jest ewidentnie w zakładce ' Film Skazany na Bluesa'

Mimo wszystko można było uwzględnić to również w podtytule.
Gość

Postautor: Gość » pn paź 20, 2008 12:18 am

Na pewno nie jest piekny :shock:
Gość

Postautor: Gość » pn paź 20, 2008 2:57 pm

To chyba nie chodziło o piękność, taką jak w definicji słownika j.polskiego. Tylko że udany, bardzo dobry, poruszający itp.

Ja uważam, że film jest dobry ( moze nie ukazuje całej prawdy o Ryśku i jest troche nieścisłości), ale fajny. Ukazuje również szare życie więc 'piękny' być nie może. Oczywiście są sceny całkiem odmienne, znajdujące się raczej na początku...

A ogólnie to wypowiedzi na ten temat można poczytać na archiwalnym forum!
Gość

Postautor: Gość » ndz paź 26, 2008 4:04 pm

rodos pisze:Ja uważam, że film jest dobry ( moze nie ukazuje całej prawdy o Ryśku i jest troche nieścisłości), ale fajny. Ukazuje również szare życie więc 'piękny' być nie może. Oczywiście są sceny całkiem odmienne, znajdujące się raczej na początku...

do użytkownika rodos jak i pewnie do wielu innych mam jedną cenną uwagę...:roll:

"Skazany na bluesa" to dramat muzyczny a nie film dokumentalny czy biograficzny, więc ujmowanie ocenie filmu za to, że są nieścisłości jest bzdurą.:? Sama Gola w jednym z wywiadów po premierze powiedziała, że jest rozczarowana trochę filmem, gdyż ukazali ich rodzinę jako - co tu dużo mówić - patologiczną.

pozdrawiam :wink:
Gość

Postautor: Gość » czw gru 04, 2008 9:54 pm

u mnie w domu po tym filmie rodzinka zaczela sie interesować dzemem
nataliaw

Postautor: nataliaw » czw gru 04, 2008 10:32 pm

Film- jak by nie patrzył- bardzo poruszający. Szczerze mówiąc moje zainteresowanie Dżemem opiera się głównie na "Skazanym na bluesa" (Pomijając oczywiście muzykę :shock: ) A co do rodzaju filmu- moim zdaniem film jest dość biograficzny, by go za taki wziąć, choć nie przeczę, że to dramat. Już sam tytuł "Skazany na bluesa" świadczy o tym, iż film będzie skupiał się głównie na jednej osobie.
Gość

Postautor: Gość » sob mar 07, 2009 12:04 am

oj już wcześniej o tym filmie parę razy pisałem..
To nie jest dokument więc nie ma co się czepiać odstępstw itp.
Moim zdaniem to jest dobry film ze względu na to ,że choć troche pokazuje prawdę na temat całego Dżemu i śmiertelnego nałogu Ryśka i tego,że zespół nie zostawił go,nie wykorzystał tak jak było to ukazane w Sie macie ludzie...(gdzie poprostu totalną porażką i mega krzywdą dla Dżemooow było stwierdzenie i prooba pokazania,że oni odwroocili się od Ryśka i że tylko chodziło im o kase)...
Dżem to nie tylko Rysiek....
Gość

Postautor: Gość » ndz kwie 05, 2009 6:04 pm

no wieć film obejrzałam nie jeden raz i mi się bardzoo podobał ale każdy na inne zdanie pozdrawia :wink: m ;**
Gość

Postautor: Gość » czw cze 04, 2009 11:31 pm

Film mi sie bardzo podobal...zawsze jak go ogladam to lzy ciekna...ale to jednak nie to co obejrzec "Sie macie ludzie"...
Gość

Postautor: Gość » pt cze 12, 2009 8:37 pm

Nie wiem czy nie palnę gafy..ale czy wy mówicie o "Skazanym na blusa"??????!!!!:shock: jeśli tak, to ostatnie co bym powiedziała o tym filmie to to, że był PIĘKNY!!!!!!! obraz Ryśka przedstawiony w tym filmie był żałosny!!! wymieniłam wiele opinii na ten temat z różnymi muzykami i nie tylko i wszyscy byli równie ostro zdegustowani-delikatnie mówiąc. Zycie Rysia miało tragiczny finał-to fakt, czasem a nawet często trafiało mu się nie pojawić na koncercie, czy być w innej "świadomości", ale reżyser tego filmu bazuje tylko i wyłącznie prawie na tym. Czy ci wszyscy, którzy uważają film za piękny :!: :!: na serio sądzą, że to prawda cała o Ryśku??? nie zapominajmy, że to on był jednym z pierwszych członków zespołu-z Pawłem Bergerem, że to on tworzył te wszystkie teksty, które były odzwierciedleniem jego życia i tego, co działo się w duszy :( pewnych utworów nawet już zespół nie wykonuje, nikt bowiem nie jest w stanie ich wykonać choćby w jednej setnej tak, jak on to czynił. Co z "listem do M" z Małą :?: a film ten to raczej tania reprodukcja wersji o "The Doors"- takie było moje pierwsze doznanie. Owszem, film na pewno w jakimś sensie wzrusza, nie krytykuje też odtwórców głównych ról, ale spróbujcie pogadać na ten temat z Bastkiem, albo chłopakami z zespołu.....tylko możecie pożałować czasami,że ten temat zaczeliście. Dla mnie ktoś, kto wyraża opinię,iż ten film był piękny, nie może być fanem Rysia, ani też znawcą dobrym zespołu i jego historii.... bez urazy; to tylko przecież moje zdanie. pozdrawiam
Kamilt

Postautor: Kamilt » pt cze 12, 2009 9:19 pm

To nie jest film dokumentalny. Jest to film z przesłaniem przede wszystkim antynarkotykowym, oparty na nieco zfabularyzowanej historii Rysia i reszty zespołu. :) Film był ładny i nawet momentami wzruszający, ale przez swoje przesłanie, narkotykowy aspekt życia Ryśka jest dość przejaskrawiony. Dlatego u osób znających dobrze historię Dżemu, może wywoływać lekkie zniesmaczenie. :) A co do gry aktorskiej, to mi osobiście się bardzo podobało. :D Takie jest moje zdanie... :)
Gość

Postautor: Gość » pt cze 12, 2009 9:33 pm

oleczka78 pisze: ale spróbujcie pogadać na ten temat z (...) chłopakami z zespołu.....tylko możecie pożałować czasami,że ten temat zaczeliście. pozdrawiam

ciekawe ze tez brali w tym udzial :roll:

Wróć do „Film "Skazany na Bluesa"”