Najsłabsze ogniwo - poszczególne utwory

Wszystko i nic, czyli tzw."wolność słowa"

Moderatorzy: Piotrek, Radek

Gość

Najsłabsze ogniwo - poszczególne utwory

Postautor: Gość » pn sie 10, 2009 9:30 pm

Temat podpatrzony na innym forum. Zakładam, w celu rozrywkowo-rozluźniającym, w oczekiwaniu na ceny biletów do Spodka na 30-lecie Zespołu, na nową płytę etc :)

Wybieramy najlepszy utwór na płycie. Każdy w poszczególnej turze ma prawo do 1 głosu. Jednak nie głosujemy na najlepszy, ale na najsłabszy utwór - ten z największą liczbą głosów odpada. Ten, który przetrwa, wygrywa.

RUNDA 1
Na początek album koncertowy Pamięci Pawła Bergera; wybieramy spośród następujących utworów:

"W drodze do nieba"
"Mała Aleja Róż"
"Dzikość mego serca" (Jacek na vocalu)
"Człowieku co się z tobą dzieje"
"Cała w trawie"
"Oh, słodka"
"Jesiony" (Bastek na vocalu)
"Modlitwa III – pozwól mi"
"Zapal świeczkę" (Jacek na vocalu)
"Magazyn mód"
"Najemnik II"
"Powiedz czy słyszysz" (Jacek na vocalu)
"Sen o Victorii"
"Niewinni i ja cz. I i II"
"Skazany na bluesa"
"Autsajder" (Jacek, Bastek, Maciek na vocalu)

(nie podaję linków na youtube'a do wersji koncertowych z wiadomych względów)

Który z tych utworów najmniej wam się podoba - np słyszeliście go w lepszym wykonaniu danego wokalisty (ewentualnie ktoś inny zaśpiewał lepiej - jak w przypadku np "Jesionów" czy "Zapal świeczkę").

Wybór powinien być umotywowany.

Zatem zaczynamy

Głos na "NIE" oddaję na "Dzikość mego serca" - 1. Nie słyszałam tego utworu w wykonaniu Maćka - więc nie mam porównania, 2. Nie przepadam za vocalem Jacka.

WYJĄTKOWO GŁOSUJEMY DO CZWARTKU DO GODZINY 20.00
SWÓJ GŁOS NA "NIE" ZAZNACZAMY POGRUBIENIEM
Ostatnio zmieniony czw wrz 03, 2009 7:01 pm przez Gość, łącznie zmieniany 3 razy.
Gość

Re: Najsłabsze ogniwo

Postautor: Gość » pn sie 10, 2009 9:52 pm

Magazyn mod, slyszalem w lepszym wykonaniu Ryska to raz i w lepszym wykonaniu Macka to dwa... (o to chodzi?)
Ostatnio zmieniony wt sie 11, 2009 1:54 pm przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mandey
Kontaktowanie:

Postautor: Mandey » wt sie 11, 2009 7:53 am

Głos na Powiedz, Czy Słyszysz.

Nie przepadam za tym utworem ogólnie. Czy to za wersją studyjną czy live...
Więc ze wszystkich pozycji na płycie najmniej mnie porywa. :)
Ostatnio zmieniony wt sie 11, 2009 7:56 am przez Mandey, łącznie zmieniany 1 raz.
nataliaw

Postautor: nataliaw » wt sie 11, 2009 7:53 am

"Mała aleja róż"
Piosenkę uwielbiam, ale nie w tym wykonaniu.
Gość

Postautor: Gość » wt sie 11, 2009 11:33 am

kaczka6661 pisze:Magazyn mod, slyszalem w lepszym wykonaniu Ryska to raz i w lepszym wykonaniu Macka to dwa... (o to chodzi?)

No mniej więcej - choć gdybym miała wykonania z tej płyty porównywać do wykonań (koncertowych) Ryśka, to wiadomo, że Rysiek zawsze jest najlepszy :mrgreen: , więc ja w tym przypadku wychodzę z założenia, że porównuje Jacka z Maćkiem (i na odwrót) + wykonanie Bastka (jeśli takowe istnieje). Poza tym - część z Nas w ogóle nie miała przyjemności słuchać Ryśka na żywo, więc jak porównywać wykonanie, którego nigdy nie słyszało się live ... ale to już insza inszość i patrz punkt pierwszy - Rysiek zawsze jest najlepszy 8)
Awatar użytkownika
olam

Postautor: olam » wt sie 11, 2009 12:07 pm

"Zapal świeczkę" (Jacek na vocalu)

Krótko zwięzle i na temat
"idąc cmentarną aleją szukam Ciebie mój przyjacielu ..."
Gość

Postautor: Gość » wt sie 11, 2009 12:32 pm

Powiedz czy slyszysz...(vocal Dewodzkiego)
anetawaldi

Postautor: anetawaldi » wt sie 11, 2009 1:21 pm

Dzikosc mego serca[voc.Dewodzki] wlasnie ze wzgledu na vocal
Gość

Postautor: Gość » wt sie 11, 2009 1:40 pm

Zapal świeczkę

bo Jacek... nie przepadam za jego charakterystycznym głosem
Gość

Postautor: Gość » wt sie 11, 2009 1:44 pm

Powiedz, czy słyszysz

Nie przepadam za tą piosenką a vocal Jacka działa mi na nerwy, jego maniera jest nie do zniesienia :roll:
Gość

Postautor: Gość » wt sie 11, 2009 2:01 pm

Dzikość Mego Serca...A Co do Vocalu Jacka...Klaudia Popieram Twoje Zdanie :wink:
Ostatnio zmieniony wt sie 11, 2009 3:09 pm przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.
Gość

Postautor: Gość » wt sie 11, 2009 2:19 pm

kubas_w pisze:Dzikość Mego Serca i jeszcze inne Dwa Utwory na Płycie...A Co do Vocalu Jacka...Klaudia Popieram Twoje Zdanie :wink:

sory za ot, ale tylko jeden a nie dwa inne utwory wiec powiedziales dzikosc i dobrze... a co do wokalu Jacka to ja mam inne zdanie i niezle wypadl na tej plycie... koniec ot
Awatar użytkownika
Adi
Kontaktowanie:

Postautor: Adi » wt sie 11, 2009 3:41 pm

Powiedz, czy słyszysz
za lalkę barbie i nieznośną manierę Jacka D
Awatar użytkownika
borszysz
Kontaktowanie:

Postautor: borszysz » wt sie 11, 2009 5:08 pm

Coście sie tak tego Jacka uczepili. Koleś ma fenomenalny głos, jak wchodzi w Autsajderze w pewnym momencie ("nie szukałem zemsty w niebie") to aż ciary po plecach przechodzą... I na zabrzańskim koncercie naprawdę dał radę fenomenalnie. Mam wrażenie jakby 3/4 z was nie lubiło wokalu Jacka bo taki trend sie na tym forum przyjął. Że odcinamy się grubą kreską od tego co chłopaki z Jackiem zrobili i najlepiej jakby tych paru lat wogóle nie było. A kawał dobrej muzyki wtedy powstał. Podziwiam chłopa za odpowiedzialność jakie wziął na swoje plecy gdy stanął za Ryśka na scenie i za głos, który jest jednym z ciekawszych w tym kraju. Na pewno oryginalny patrząc na męskie głosy w Polsce i mniej hmmm cukierkowaty niż Maćka.
I podoba mi sie jeszcze że to własnie on przedstawił Maćka, a nie kto inny. Widać, że spontanicznie i nastąpiło dla mnie takie symboliczne przejęcie żółtej koszulki lidera.
Zejść mi prosze z Dewódzkiego.

A wracając do tematu:

Sen o Victorii- w tym utworze sie prosi o solówkę gitarową, gitara jest wyraźnym odcięciem się od tego klawiszowego motywu który się przewija przez cały utwór, a zamiast niej solówka klawiszowa moim zdaniem zrobiła z tego taką muzyczną rozmokłą zupe mleczną.

I dodatkowo mam wrażenie jakby Adasiowa gitara miała nieco na bakier ze strojeniem ;) Szczególnie pod koniec.

Cała w trawie- I tutaj się prosi o solówkę gitarową. Troche by to wydłużyło, ale trudno, teraz też grają potrojne i z solówką klawiszową i naprawdę to gada. A na tej płycie hmmm... no zdarza mi się przewijać ten utwór pomimo tego, że to jeden z moich ulubionych generalnie. To wykonanie odstrasza.

Podaje dwa, bo dwa na równi mi się nie podobają.
Ostatnio zmieniony wt sie 11, 2009 7:52 pm przez borszysz, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam!
Wojciech "Borszysz" Mirek

Stowarzyszenie Oficjalny Fan Club zespołu Dżem
"Skazani na bluesa"
http://www.skazaninabluesa.pl
w.mirek@skazaninabluesa.pl

www.HOODOOBAND.pl
Gość

Postautor: Gość » wt sie 11, 2009 6:45 pm

borszysz pisze:Coście sie tak tego Jacka uczepili. Koleś ma fenomenalny głos, jak wchodzi w Autsajderze w pewnym momencie ("nie szukałem zemsty w niebie") to aż ciary po plecach przechodzą... I na zabrzańskim koncercie naprawdę dał radę fenomenalnie. Mam wrażenie jakby 3/4 z was nie lubiło wokalu Jacka bo taki trend sie na tym forum przyjął. Że odcinamy się grubą kreską od tego co chłopaki z Jackiem zrobili i najlepiej jakby tych paru lat wogóle nie było. A kawał dobrej muzyki wtedy powstał. Podziwiam chłopa za odpowiedzialność jakie wziął na swoje plecy gdy stanął za Ryśka na scenie i za głos, który jest jednym z ciekawszych w tym kraju. Na pewno oryginalny patrząc na męskie głosy w Polsce i mniej hmmm cukierkowaty niż Maćka.
I podoba mi sie jeszcze że to własnie on przedstawił Maćka, a nie kto inny. Widać, że spontanicznie i nastąpiło dla mnie takie symboliczne przejęcie żółtej koszulki lidera.
Zejść mi prosze z Dewódzkiego.

sorki tym razem za offa ale musze... tez zauwazylem ten trend, ktos powie ze Jacek jest be to od razu wszyscy tez tak uwazaja... wedlug mnie malo kto przesluchal plyty z Jackiem i go na podstawie 2-3 utworow posadza... osobiscie uwielbiam te plyty, chyba nawet bardizej niz z Mackiem a przez cala kadencje z Dzemem nagral wiecej niz Maciek i tutaj nie ma co sie klocic... wedlug mnie kazdy patrzy ze to Jacke byl nastepca Ryska i kazdy od razu go krytykuje, a jakby bylo na odwrot i to Maciek byl przed nim to kazdy by mowil ze Maciek jest do niczego... a Jacek ma swietny glos i nagral naprawde godne uwagi plyty z Dzemem...
amen...

Wróć do „HydePark”