Jesteś nie dla mnie

Opinie i rozważania na temat Dżemowych utworów

Moderatorzy: Piotrek, Radek

Gość

Jesteś nie dla mnie

Postautor: Gość » sob wrz 19, 2009 10:51 am

Mam do Was pytanie :) Kiedy powstała piosenka "Jesteś nie dla mnie" i kto ją napisał??
Gość

Re: Jesteś nie dla mnie

Postautor: Gość » sob wrz 19, 2009 10:55 am

pierwszy raz zagrane w 2006 na festiwalu, slowa Macka Balcara, muzyka nie wiem kogo, cos mi Benem zajezdza :P
Gość

Postautor: Gość » sob wrz 19, 2009 11:47 am

Wielkie dzięki ;) pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
rzexnia

Postautor: rzexnia » sob wrz 19, 2009 6:21 pm

na festiwalu 2006 czy 2007?
Gość

Postautor: Gość » sob wrz 19, 2009 6:22 pm

2006, kiedys gdzies o tym wspominalismy i moderator potwierdzil... w nowa plyta chyba byla wzmianka o tym...
Gość

Postautor: Gość » sob wrz 19, 2009 6:24 pm

Potwierdzam - 2006 - była w setliście na koncercie w Bieruniu 03.09.2006 8)
Awatar użytkownika
rzexnia

Postautor: rzexnia » sob wrz 19, 2009 9:11 pm

w takim razie nie ma co się kłócić, grali ją też na festiwalu 2007 i myśłałem że własnie wtedy była jej premiera,ale widać się myliłem;)
Maciek90

Postautor: Maciek90 » ndz wrz 20, 2009 8:50 am

piosenka naprawde super! słowa i muzyka super !
Gość

Postautor: Gość » wt sty 05, 2010 5:23 pm

ta piosenka jest beznadziejna - normalnie do RMF się nadaje. straszne co się dzieje z moimi idolami ... :(

P.S. Oczywiście zaraz odezwie się grono miłośników tego utworku ale zwisa mi to i powiewa. Kolejny utwór z cyklu "jak nie to cyk browara łyk" tfuuu
Awatar użytkownika
olam

Postautor: olam » wt sie 03, 2010 10:52 pm

a mi się strasznie podoba! :)
"idąc cmentarną aleją szukam Ciebie mój przyjacielu ..."
michalz

Postautor: michalz » śr sie 04, 2010 10:11 am

Mi się bardzo podoba ta piosenka za solo Jurka właśnie :wink: w tym utworze dla mnie bomba
Peace&Love
Awatar użytkownika
kikan

Postautor: kikan » śr sie 04, 2010 10:43 am

kane87 pisze:ta piosenka jest beznadziejna - normalnie do RMF się nadaje. straszne co się dzieje z moimi idolami ... :(

P.S. Oczywiście zaraz odezwie się grono miłośników tego utworku ale zwisa mi to i powiewa. Kolejny utwór z cyklu "jak nie to cyk browara łyk" tfuuu

Dla mnie już bardziej do RMF "Do kołyski" się nadaje ;). Jesteś nie dla mnie nie jest może jakimś cudem, ale wpada w ucho i na koncerty jest naprawdę spoko. Na pewno dużo lepsze niż cyk browara łyk
"Nothingman... Isn't it something...?"
Awatar użytkownika
mala_aleja_roz

Postautor: mala_aleja_roz » śr sie 04, 2010 12:02 pm

Może zrobię lekki off top, ale...jakim cudem jeden facet mógł napisać tak inteligentny i głęboki tekst jak "jak nie to cyk, browara łyk" i tekst Do kołyski, który ma same złote myśli, wskazówki życiowe itp.? (Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś sam. Idź własną drogą, bo w tym cały sens istnienia, żeby umieć żyć bez znieczulenia... Chwila, która trwa, może być najlepszą z Twoich chwil). No jak to możliwe?! A co do Jesteś nie dla mnie, to mi się ta piosenka podoba, jest taka łatwo wpadająca w ucho, raz jej przesłuchałam i już praktycznie umiałam tekst na pamięć, fajna muzyka, a tekst...sama nie wiem, ktoś napisał że to o prostytutce, czy ja wiem...
Awatar użytkownika
misiek_k-ce

Postautor: misiek_k-ce » śr sie 04, 2010 3:22 pm

mala_aleja_roz pisze:Może zrobię lekki off top, ale...jakim cudem jeden facet mógł napisać tak inteligentny i głęboki tekst jak "jak nie to cyk, browara łyk" i tekst Do kołyski, który ma same złote myśli, wskazówki życiowe itp.? (Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś sam. Idź własną drogą, bo w tym cały sens istnienia, żeby umieć żyć bez znieczulenia... Chwila, która trwa, może być najlepszą z Twoich chwil). No jak to możliwe?! A co do Jesteś nie dla mnie, to mi się ta piosenka podoba, jest taka łatwo wpadająca w ucho, raz jej przesłuchałam i już praktycznie umiałam tekst na pamięć, fajna muzyka, a tekst...sama nie wiem, ktoś napisał że to o prostytutce, czy ja wiem...

A jakim cudem jeden facet mógł napisać tekst Ballady o dziwnym malarzu, Tylko ja i ty i Kaczora? Dokładnie takie samo porównanie...
Po takich postach nasuwa mi się na myśl tylko jedna myśl, a mianowicie: "Ale wy macie problemy ludzie..."
Awatar użytkownika
mala_aleja_roz

Postautor: mala_aleja_roz » śr sie 04, 2010 4:45 pm

misiek_k-ce pisze:A jakim cudem jeden facet mógł napisać tekst Ballady o dziwnym malarzu, Tylko ja i ty i Kaczora? Dokładnie takie samo porównanie...."
'

Tyle że Rysiu ćpał więc jedne piosenki mógł pisać na trzeźwo a inne nie, nie skończył wyższej uczelni, przecież nawet nie skończył podstawówki i to trochę usprawiedliwia Kaczora, a poza tym Balladę napisał Galaś. A szczerze mówiąc dla mnie Tylko ja i ty to żaden ambitny tekst, bo taki erotyk potrafi napisać każdy facet który się zakocha. Nie chcę umniejszać dokonań Ryśka, no ale taka moim zdaniem jest prawda...a akurat tekst do kołyski jest na serio mądry, więc trochę mnie dziwi, jakim cudem ta sama osoba napisała też refren gorszego dnia...

Wróć do „Twórczość”