Universe

Muzycy i kapele, których warto posłuchać

Moderator: smar666

Awatar użytkownika
karolinahr
Kontaktowanie:

Universe

Postautor: karolinahr » pt sie 14, 2009 12:37 pm

Wydaje mi się, że godnym polecenia jest zespół Universe. Nie będę tu wypisywać historii zespołu bo jest za długa. Jeśli ktoś będzie jej ciekawy to odsyłam do linku http://strona.universe.nazwa.pl/historia .Chciałam tylko zachęcić innych ażeby skubnęli trochę twórczości Universe, ponieważ kryje w sobie coś szczególnego. Śp. Mirek był bardzo wrażliwą i specyficzną osobą, brał życie inaczej (jak to artysta), co słychać w jego piosenkach. Chociaż zespół istnieje ponad 27 lat to dalej świetnie gra, koncertów masa :D . Zapraszam na ich koncerty, warto naprawdę :) Nie mam zdolności do (roz)pis(yw)ania dlatego będę już kończyć, a dla tych którzy byliby zainteresowani osobą śp. Mirka lub zespołem zapraszam na http://www.universe.pl
"...Jak nie to cyk browara łyk
i jeśli to nie jest grzech
napij się, a będzie tak jak chcesz.."

gg: 968392
LoSeK

Re: Universe - Mirek Breguła&Henryk Czich

Postautor: LoSeK » sob paź 10, 2009 9:07 pm

No z tymi koncertami to się nie zgodzę.

Od jakiegoś czasu Universe gra bardzo mało koncertów, a jak już jakieś są - przychodzi na nie garstka ludzi. Zresztą to widać na stronie - najbliższy koncert 10.11.2009.
I chociaż zespół nigdy aż tak bardzo napiętego terminarza koncertowego nie miał, to na pewno stan z dnia dzisiejszego mimo wszystko wskazuje na zły stan rzeczy...

Z zespołem Universe jestem związany praktycznie od kilku lat, i z bólem przyznać muszę, że czasu tragicznej śmierci Mirka, pomimo usilnych starań, gwiazdka Universe pomału gaśnie.

Można się ze mną nie zgadzać, ale Heniek nie daje sobie rady jako wokalista zespołu.

A piosenki maja bardzo fajne, trzeba to przyznać :)

Pozdrawiam
Gość

Postautor: Gość » sob paź 10, 2009 11:50 pm

LoSku, ja dawno na koncercie Universe nie byłem ale to ja z Tobą nie zgodzę się w sprawie koncertów. Teraz może faktycznie tylko jeden koncert widnieje na stronie ale wcześniej grali trochę koncertów w danych miesiącach. Napewno nie jest to kalendarz podobno do 'dżemowego'. Jak na zespół dosyc nieznany współczesnej młodzieży (z nielicznymi wyjątkami) uważam to za sukces, że dalej nagrywają, grywają itp. Tylko z tego co mi wiadomo, pan Henryk Czich pracuje również w innym zawodzie.
Jak to już ktoś kiedyś powiedział-nie umieli wcisnąc się łokciami w świat wielkiego show-biznesu, szałowych i wielkich koncertów. Skromni.
Moja mama bardzo lubi ten zespół, ja tak...powiedzmy, że nie znam, parę utworów to za mało abym mógł ich ocenic.
Awatar użytkownika
karolinahr
Kontaktowanie:

Postautor: karolinahr » ndz paź 11, 2009 7:56 pm

Kilka miesięcy temu zespół zmienił managera :? i to był chyba błąd, bo od czasu zmiany jest o wiele mniej koncertów. Nowy manager myśli zupełnie inaczej i kieruje się całkowicie innymi priorytetami. Mirek nie chciał się "pchać" do show biznesu. Grał nie dla pieniędzy tylko dla przyjemności, bo kochał muzykę. Dlatego właśnie prawie w ogóle nie byli pokazywani w tv. Podobno twierdził, ze jeśli ktoś lubi ich piosenki to będzie ich słuchał, jeździł na koncerty itp. itd.Teraz Heniek robi tak samo, chociaż w ostatnich 2 niecałych latach byli w tv. Dziś również zaliczyli kolejny występ (telewizja trwam). Co do Henia to oprócz zespołu pracuje w Centrum Terapii Jąkania. Niedawno też ukończył studia, które czasem strasznie mu kolidowały z koncertami.Ale dał radę. Myślę, że ilość koncertów to tylko kwestia czasu.Wszystko powinno iść ku lepszemu. Zgodzę się z jeszcze jednym, piosenki Universe to trochę inna muzyka. Bardziej spokojna, wartościowa, ukazująca jak bardzo był wrażliwy Mirek. Wielu młodych ludzi nie lubi takiej muzyki a to dlatego, że nie można się przy niej bawić czy szaleć. Wiele razy coś takiego słyszałam, ale mimo to słucham jej dalej.W dyskografii zespołu bywają utwory szybsze przy których idzie się fajnie bawić, poskakać ;) Na serio... :wink: Kto chciałby się przekonać to zapraszam na koncerty :D

Awatar użytkownika
gosiaczek8807

Postautor: gosiaczek8807 » wt paź 20, 2009 7:35 pm

Universe odkryłam krótko po śmierci Breguły. I kiedy słuchałam tych piosenek to automatycznie przez pryzmat śmierci wokalisty. I faktycznie, największym magnesem tych piosenek jest niezwykła wrażliwość i prostota w jakiej owa wrażliwość jest ukazywana słuchaczowi. Mimo, że na co dzień słucham nieco mocniejszej muzyki, to czasem mój stan ducha domaga się słuchania Universu ;)
Oprócz tego jestem babą i wzruszają mnie takie słowa faceta jak np. w piosence "Jestem obok ciebie" ;)

Natomiast jeśli miałabym być do bólu szczera, to trzeba sobie jasno powiedzieć głos M. Breguły był słaby, chodzi mi o barwę i "siłę przebicia".
Gość

Postautor: Gość » śr paź 28, 2009 2:59 pm

Nie znam całej twórczości Universe.To , co mam to dwie płyty :
Złote Przeboje i Złote Ballady.Bardzo mi się podobają , dlatego polecam obydwa te albumy.Piękne , nastrojowe piosenki.Niestewtry Universe , podobnie zresztą jak Dżem :( nie był faworytem mediów.A szkoda , bo obydwa zespoły tworzą piękną muzykę.
Awatar użytkownika
karolinahr
Kontaktowanie:

Postautor: karolinahr » śr paź 28, 2009 8:27 pm

Moonshine26 pisze:Nie znam całej twórczości Universe.To , co mam to dwie płyty :
Złote Przeboje i Złote Ballady.Bardzo mi się podobają , dlatego polecam obydwa te albumy.Piękne , nastrojowe piosenki.Niestewtry Universe , podobnie zresztą jak Dżem :( nie był faworytem mediów.A szkoda , bo obydwa zespoły tworzą piękną muzykę.

zgadzam się z Tobą Moonshine26, media ich nie rozpieszczały :| a muzyka tych zespołów trafia do każdego, bo jest po prostu ponadczasowa :D

Awatar użytkownika
Adi
Kontaktowanie:

Postautor: Adi » śr paź 28, 2009 8:45 pm

karolinahr pisze:
Moonshine26 pisze:Nie znam całej twórczości Universe.To , co mam to dwie płyty :

zgadzam się z Tobą Moonshine26, media ich nie rozpieszczały :| a muzyka tych zespołów trafia do każdego, bo jest po prostu ponadczasowa :D

hohoho, proszę się nie zapędzać, do mnie nie trafia
Awatar użytkownika
karolinahr
Kontaktowanie:

Postautor: karolinahr » czw paź 29, 2009 6:21 pm

Wiadomość dla wszystkich fanów Universe i nie tylko :wink: :

"Drodzy Fani.

2 listopada 2009 o godz. 16.30 w kościele pw. św.Marii Magdaleny przy ul. Bożogrobców odbędzie się msza św.w intencji śp. Mirosława Breguły.
Po Mszy udamy się na cmentarz, aby wspólnie pomodlić się nad grobem Mirka za jego duszę...

Następnie ok. godz. 18.00 Starochorzowski Dom Kultury (ul. Siemianowicka 59) zaprasza na Spotkanie Wspomnieniowe a w nim:

-Wspomnienie Mirka w formie filmu dokumentalnego
-Wystawę zdjęć z życia Mirka
-Niepublikowane wspomnienia przeczyta Henryk Czich

przewidziany skromny poczęstunek

wstęp wolny

Serdecznie zapraszamy!"

http://www.universe.pl

LoSeK

Postautor: LoSeK » czw paź 29, 2009 8:38 pm

Zapraszam także na ten wieczorek. Miałem na nim grać nawet, ale niestety nie ma mnie w tym dniu chyba. ALe byłem rok temu i grałem. Fajni ludzie.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
karolinahr
Kontaktowanie:

Postautor: karolinahr » czw paź 29, 2009 9:57 pm

LoSeK pisze:Zapraszam także na ten wieczorek. Miałem na nim grać nawet, ale niestety nie ma mnie w tym dniu chyba. ALe byłem rok temu i grałem. Fajni ludzie.

Pozdrawiam

Byłeś :?: a co grałeś :?: ja również byłam (ale nie grałam) potwierdzam, że było cudownie :)

Teraz dostałam propozycję żeby zagrać (na mszy), ale niestety musiałam odmówić :cry: Nie będzie mnie w tym ważnym dniu na mszy ani na spotkaniu, ponieważ następnego dnia próbna maturka i wypadałoby się pouczyć :wink: no i problem z dojazdem :evil:

Gość

Postautor: Gość » pn lis 02, 2009 9:10 am

Ja także , nie będe na tej mszy i spotkaniu.Ze względów dojazdowych.Ale to coś pięknego , zorganizować takie memorium dla artysty.
Awatar użytkownika
karolinahr
Kontaktowanie:

Postautor: karolinahr » wt lis 03, 2009 1:45 pm

Kurczę... 02.11. to był magiczny dzień. W szkole był dzień bez pytania :mrgreen: laba na całego ;) Miało mnie nie być na tym spotkaniu wspomnieniowym, a byłam... aż mi ciężko w to uwierzyć...
Nie spodziewałam się, że przybędzie tyle ludzi :shock: Spotkanie rozpoczęło się od pysznej kawusi i ciasta, później wszyscy (w 2 salach ze względu na tak dużą ilość osób) obejrzeliśmy film o Mirku przygotowanym przez tv Sfera, który trwał ok. 30 - 40 min. Następnie Henryk Czich (obecny wokalista zespołu) przeczytał wspomnienia czyli jak powstawał zespół itp. (niektóre wspomnienia można przeczytać tu --> http://strona.universe.nazwa.pl/app/web ... ght=#42968 ) . Zostanie wydana książka z tymi właśnie wspomnieniami. Również pan Henio wspomniał o nowej płycie, kilka utworów jest już w wersji demo.Następnie Ania (śpiew) i Kamil (gitara) wykonali "Tak musi być" i "Zdumienie". Po niech można jeszcze było pooglądać wystawę z pamiątkami Mirka, chwilę porozmawiać, porobić sobie zdjęcia :wink: i tak bardzo przyjemnie upłynął nam wieczór. Pozdrawiam

ps. Czy "zdumienie" jest piosenką Dżemu ? :roll:

Zdjęcia i filmy z tego spotkania :
http://strona.universe.nazwa.pl/app/web ... 2129#52129

http://www.youtube.com/watch?v=L0dQS57IsTw (1 cz.)

http://www.youtube.com/watch?v=QjIdDTAMq_g (2 cz.)

http://www.youtube.com/watch?v=-t8Mecrk ... e=channel/ (reszta na chomiku http://chomikuj.pl/adam28wawa/UNIVERSE/2.11.2009/ )

Awatar użytkownika
karolinahr
Kontaktowanie:

Postautor: karolinahr » czw mar 04, 2010 7:39 pm

"Miejsce upamiętnienia Mirosława Breguły”

Wszystkich tych, którzy zechcą i będą mogli przeznaczyć na ten cel fundusze gorąco zapraszamy - będziemy wdzięczni i dumni , móc wspólnie stworzyć materialny dowód naszej pamięci (obok tych wszystkich głęboko schowanych w sercach) Wspaniałego Artysty i skromnego człowieka jakim był i pozostanie dla nas na zawsze Mirek.

Zachęcamy również do działań na rzecz rozpowszechnienia tej informacji.

Poniżej fotki tego miejsca:
[IMG=http://img175.imageshack.us/img175/7082/69559966.jpg][/IMG]
[IMG=http://img695.imageshack.us/img695/4416/19719525.jpg][/IMG]

Bank Spółdzielczy w Katowicach Oddział w Chorzowie,
ul. Żeromskiego 4
41-500 Chorzów
nr konta: 43-84370002- 0020021488050002

W przypadku wysyłania przelewów z zagranicy należy podać:

POLUPLPRPL- 43-84370002- 0020021488050002
BPS SA WARSZAWA

Termin dokonywania wpłat do: 31.10.2010 r.

Dziękujemy,
więcej informacji na
http://projektmbregula.pl.tl/

Wróć do „Ludzie, Muzyka, Dyskusje”