[2010.08.28] Bielsko Biała, Teren Zadaszony ATH

Dyskusje na temat przyszłych i minionych sztuk Dżemu

Moderatorzy: Piotrek, Radek

Awatar użytkownika
borszysz
Kontaktowanie:

Re: [2010.08.28] Bielsko Biała, Teren Zadaszony ATH

Postautor: borszysz » sob sie 28, 2010 10:48 pm

Powiem tak, publika idealnie na środku sceny to było nieletnie bydło, które chyba pierwszy raz w życiu napiło się piwa i poszło bez mamusi i tatusia na koncert- okrzyki w trakcie Pewli "nap...", "zaje....", gwizdy i tym podobne świadczą o całkowitym braku poszanowania muzyków.

Tyle z minusów.

Absolutny miszcz koncertu- pan z orkiestry na tamburynie;) Był najlepiej nagłośniony z całego zespołu, momentami lepiej od Maćka;P
Koncert ogólnie fajny, set mocno zbliżony do Urodzinowego, z paroma zmianami. Podobała mi się zabawa na Cegle, gdzie Jurek bawił się w dyrygenta.
Natomiast podróż, z tłustymi paluchami z czikena Kwinta, lożą szyderców w czarnym renaulcie, bo w żółtym to nie wiemy co sie działo była fantastyczna;)

Pozdrawiam absolutnie wszystkich których spotkałem, począwszy od zmiennej brygady samochodowej- Agi, Smara, Kwinta, Armina, przez spotkanych na miejscu Adiego, siostry Magdę i Gosię, Mazziego, Miśka z ekipą i całą resztę z 1/3 prezesa Ziemniaka na czele;p
Pozdrawiam!
Wojciech "Borszysz" Mirek

Stowarzyszenie Oficjalny Fan Club zespołu Dżem
"Skazani na bluesa"
http://www.skazaninabluesa.pl
w.mirek@skazaninabluesa.pl

www.HOODOOBAND.pl
Awatar użytkownika
margaret
Kontaktowanie:

Postautor: margaret » sob sie 28, 2010 11:24 pm

10 zł to nie jest zaporowa cena, pewnie dlatego można się było spotkać z tak różnymi reakcjami publiczności... Z drugiej strony i podczas imprez, na które bilety kosztują trochę więcej, amatorów pływania nad i po ludzkich głowach nie brakuje, na to niestety nie ma reguły. Nie tak dawno byłam na koncercie TSA i na podobną sytuację zdecydowanie zareagował Marek Piekarczyk, po prostu stwierdził, że zejdzie ze sceny jeśli przez barierki przedostanie się jeszcze jeden amator podniebnych lotów, może trudno w to uwierzyć, ale naprawdę poskutkowało.

Koncert byłby przepiękny, ale w innej oprawie...
A jeśli o mnie chodzi, to chyba pora na małą dżemową przerwę...

Kolego Adi wielkie, wielkie podziękowania za bilety:))
"...Doesn't the ground swollow me when I die, or the sea if I die at sea..."

Postautor: Mazzi84 » ndz sie 29, 2010 12:19 am

To ja dorzucę swoje 3 groszy
Oto set lista Dżemu:
1. A jednak czegoś nam żal
2. Lunatycy
3. Gorszy dzień
4. Do kołyski
5. Naiwne pytania
6. W drodze do nieba
7. Słoneczny dzionek w Pewli Wielkiej
8. Modlitwa III- Pozwól mi
9. Kim jestem-Jestem sobie
10. Malowany ptak
11. List do M
12 bis.1 Autsajder
13. Czerwony jak cegła
14. bis 2. Harley mój
15. Sen o Wiktorii
Jeśli coś pominąłem to przepraszam. Koncert ogólnie udany. Cieszę się że nareszcie nie było "Whisky".
Podobało mi się że z prawego pasa ruchu zrobiono parking dla zmotoryzowanych którzy przybyli na koncert :D
Eh szkoda komentować zachowanie i krzyk nastoletnich małolatów oraz pływaków którzy mieli frajdę pływając nad głowami innych uczestników koncertu którzy chcieli posłuchać spokojnie Dżemu lub bawić się w kulturalny sposób.
Pozdrowienia i podziękowania dla Adiego za kupienie biletów, dla Magdy, Pawła za to ze mogłem wybrać się z Wami na koncert i za wspólnie spędzony fajny wieczór i pozdrowienia dla wszystkich których zobaczyłem przed koncertem czyli Agi, Borysa, Smara, Kwinta, Armina, siostry Magdę i Gosię, Kariny, Ewy :)
Awatar użytkownika
dariusz30t
Kontaktowanie:

Postautor: dariusz30t » ndz sie 29, 2010 6:04 am

Witam serdecznie.
To i ode mnie kilka słów.

Dżem rozpoczął chyba bardzo punktualnie, jakoś parę minut po 18.00 ponieważ udało mi się przybyć już w trakcie pierwszego "kawałka".

Wracając do koncertu.

Wielki plus i pochwala dla całej technicznej obsługi, widać, że jak mają czas i możliwości to potrafią bardzo dobrze nagłośnić całą imprezę. Okazuje się, że lepiej jak Dżem gra bezpośredni koncert, niż jak ma występ w trakcie imprezy gdzie gra wiele zespołów, kiedy na przygotowanie jest mało czasu.

Koncert wyśmienity, chociaż nie było Stracha, widocznie z symfoniczną nie został jeszcze opracowany.

Na szczególną uwagę zasługują :
List do M - świetnie zagrane solo Jurka
Harley - końcowe solo Adama, które zbudziło aplauz publiczności
Modlitwa III - wokalne wykonanie Maćka
Bardzo czytelna sekcja rytmiczna dzięki dobremu nagłośnieniu przejrzysty bas Bena i krystaliczny dźwięk bębnów Zbyszka, a zwłaszcza werbel i hi-hat miały bardzo wyrazisty podkreślony dźwięk.
Oczywiście Janusz na "klawiszu" raz za razem "walnął" jakimś niezłym solem czy podkładem.
Orkiestra symfoniczna wyraźnie podkreślała fragmenty utworów czyniąc je bardziej pełnymi, można by powiedzieć powtórka z 30-lecia ze Spodka, jednakże każdy koncert jest inny i ma swój niepowtarzalny urok.

Nie ukrywam, że koncertów z symfoniczną powinno być więcej, ale to oczywiście techniczne i organizacyjne sprawy.

Niestety muszę również nawiązać do tzw. pływaków, bo to chyba wraca znowu jakaś moda na "pływanie" przy każdym utworze, a pływanie przy np. Liście do M to już chyba lekka przesada.

Plus dla publiczności za to, że na koniec nie wołali Whisky a za to krzyczeli Wehikuł, przynajmniej odeszliśmy od jakiś sztampowych przywołań pewnych utworów.

Mały organizacyjny minus, wolny parking na uczelni gdzie nie wpuszczono samochodów publiczności, a za to przepełniony 2 km dalej na remontowanej drodze.
Ale jak to mówią mały spacerek przydał się dla polepszenia zdrowia.

PS. Pozdrowienia dla wszystkich, chociaż poprzez spóźnione przybycie nie było mi dane nikogo znajomego spotkać.

Do zobaczenia na następnym, wynika z informacji na stronie że 3 września jest Wisła, no to do zobaczenia w Wiśle.
Pozdrawiam wszystkich fanów.
Fan Dżemu
Fan Deep Purple

Polecam http://www.skazaninabluesa.pl
http://www.deeppurple.com.pl

Pozdrawiam
dariusz30t
e-mail : d.tajer@skazaninabluesa.pl
Awatar użytkownika
serenity

Postautor: serenity » ndz sie 29, 2010 8:05 am

Witajcie,

ja też dorzucę parę słow od siebie. Koncert wspaniały, a Modlitwa i W drodze do nieba..z orkiestrą coś pięknego, czasem faktycznie przypominały się urodziny... i wszystko byłoby pięknie gdyby nie banda niewyżytych, skretyniałych nastolatków dla których ta muzyka i te wspaniałe teksty nie miały żadnego znaczenia byle tylko można było popływać albo poskakać ludziom po głowach czy plecach, ech żałosne, chyba pierwszy raz wyszłam z pierwszego rzędu przed końcem, jestem w stanie dużo wytrzymac ale wczoraj to juz była przesada.Jak można skakać po innych i pływać na Modlitwie??? Liście do M.?? :shock: Brak słów.
Ale mimo tych paru siniaków i tak bardzo się cieszę, że się wybrałam na ten koncert bo cudownie było tych dźwięków posłuchać i przy okazji spotkać się z tyloma fantastycznymi ludźmi, wszystkich których spotkałam serdecznie pozdrawiam. :D

Iva
Gość

Postautor: Gość » ndz sie 29, 2010 9:42 am

Hey!

Jak dla mnie koncert rewelacyjny i jeden z tych wyjątkowych, gdzie mamy okazję usłyszeć Dżem w aranżacjach z wielką orkiestra festiwalową pod batutą Andrzeja Marko. Rzeczywiście można było wrócić wspomnieniami do koncertu z 30-lecia... oprócz świetnego wykonania był też odpowiedni strój muzyków (szczególnie bracia Otręba wyglądali superancko!)

Miałam extra miejscówkę z lewej strony i sceny i nie mogę narzekać, tam ludzi bawili sie świetnie, nikt i nic mi nad głową nie latało, więc odbiór był bez zarzutu.

WIELKIE DZIĘKI ADI ZA ZAKUP BILETÓW! :D

Borys to mnie już nie pozdrowił jak widzę :P bo mu się oberwało i to konkretnie (dawno juz tak nie przeklinałam) żeby trzymać tyle czasu te transparenty, które wymagały czasu, żeby je zrobić i o które staram się jako tako dbać, żeby się nie "zużyły", w piwnicy i nawet ich nie rozwiesić żeby porządnie wyschły i się z lekka "wyprostowały" to szanowny Pan 1/3 prezesa potraktował je z buta twierdząc, że "tak jak je dostałem tak ci je oddaje" - SKANDAL :!:

Pozdrawiam wszystkich, których spotkałam i sorry, że sie nie pożegnałam i nie dotarałam do umówionego miejsca :wink:

Do zaś!
Awatar użytkownika
Adi
Kontaktowanie:

Postautor: Adi » ndz sie 29, 2010 11:07 am

najbliżej mieszkam, najpóźniej się wypowiadam :P

jeśli chodzi o bilety, nie ma za co :)
fakt, czekanie na Was pod tą bramą dłużyło się w nieskończoność, ale przynajmniej z każdym się przywitałem ;)

koncert jak dla mnie rewelacyjny :)
ciekawy set, fajne aranżacje, nawet akustyka miejsca okazała się być lepsza niż przypuszczałem.
Jeśli już o akustyce mowa, tu zgodzę się z Borysem, facet z tamburynem rządził :P

teraz parę słów o publice
stałem sobie spokojnie z tyłu gdzie publika była świetna, nikt nie zachowywał się jak małpa etc
wręcz przeciwnie, euforia i okrzyki kiedy zespół wyszedł na bisa przerosły moje oczekiwania, aż trzeszczało w uszach :P
na środku troszkę bydła było, ale to jest nieuniknione kiedy bilety kosztują 10zł...

jestem też dumny z jednego faktu: wyciągnąłem na koncert człowieka który był dość sceptycznie nastawiony do Dżemu bez Ryśka. Po koncercie wychodził pod wrażeniem i przyznał że Maciek głos ma i śpiewać potrafi ;)

tak więc kapelo, kupiłem na Wasz koncert rekordową ilość biletów, załatwiłem Wam nowego fana, w zamian zapraszam częściej do Bielska :D

aaa i jeszcze jedno, w tym McDonaldzie nie byłem chyba z 5 lat :P
Awatar użytkownika
Kwinto2

Postautor: Kwinto2 » ndz sie 29, 2010 11:11 am

Pozdrawiam wszystkich, których spotkałam i sorry, że sie nie pożegnałam i nie dotarałam do umówionego miejsca :wink:

No właśnie koleżanko i przez to do teraz nie umie sie jeszcze ruszać gdyż sam musiałem zjeść te wszystkie kurczaki które zamówiłem z myślą o waszym przybyciu :P
Kwinto gg-6784791
OFC Skazani na Bluesa
k.zientkiewicz@skazaninabluesa.pl
Galerie
Kwinto - koncertowo http://picasaweb.google.com/Kwintokoncertowo
Tylko Dżem http://picasaweb.google.com/KwintoDZEMowo

Wiem, na pewno wiem, to już niedługo przyjdzie czas...
Awatar użytkownika
borszysz
Kontaktowanie:

Postautor: borszysz » ndz sie 29, 2010 12:45 pm

kari_na pisze:
Borys to mnie już nie pozdrowił jak widzę :P bo mu się oberwało i to konkretnie (dawno juz tak nie przeklinałam) żeby trzymać tyle czasu te transparenty, które wymagały czasu, żeby je zrobić i o które staram się jako tako dbać, żeby się nie "zużyły", w piwnicy i nawet ich nie rozwiesić żeby porządnie wyschły i się z lekka "wyprostowały" to szanowny Pan 1/3 prezesa potraktował je z buta twierdząc, że "tak jak je dostałem tak ci je oddaje" - SKANDAL :!:

Karinko....;( Obrywam i obrywam... Wejdź sobie do mnie do piwnicy, gdzie mi Ziemniak przywiózł ogromny karton rzeczy po festiwalu "bo ja to mam gdzie trzymać", ja do tego kartonu w ogóle nie zaglądam, a jedyne po co ktoś sie zgłasza to po resztki gadżetów...;p Ja Cie strasznie przepraszam, ale no wszystko traktuje tak samo;p Ja sie od Ciebie dowiedziałem, że te flagi mam u siebie w domu;p
Pozdrawiam!

"Skazani na bluesa"

www.HOODOOBAND.pl
Awatar użytkownika
Armin
Kontaktowanie:

Postautor: Armin » ndz sie 29, 2010 1:35 pm

Adi pisze:aaa i jeszcze jedno, w tym McDonaldzie nie byłem chyba z 5 lat :P

..to dlaczego tak mało zjadłeś skoro tyle czasu Cie tam nie było :P

trza było "brać tą k... kurę " :lol:

Kwinto2 pisze:No właśnie koleżanko i przez to do teraz nie umie sie jeszcze ruszać gdyż sam musiałem zjeść te wszystkie kurczaki które zamówiłem z myślą o waszym przybyciu :P

jasne jasne..widzieliśmy jak pakowałeś to co nie zjadłeś za katanę..coby na dzisiaj mieć :P
Gość

Postautor: Gość » ndz sie 29, 2010 2:44 pm

borszysz pisze:
kari_na pisze:

Karinko....;( Obrywam i obrywam... Wejdź sobie do mnie do piwnicy, gdzie mi Ziemniak przywiózł ogromny karton rzeczy po festiwalu "bo ja to mam gdzie trzymać", ja do tego kartonu w ogóle nie zaglądam, a jedyne po co ktoś sie zgłasza to po resztki gadżetów...;p Ja Cie strasznie przepraszam, ale no wszystko traktuje tak samo;p Ja sie od Ciebie dowiedziałem, że te flagi mam u siebie w domu;p

Borys a co tam ciekawego zostało? :P
Awatar użytkownika
Ziemniaq
Kontaktowanie:

Postautor: Ziemniaq » ndz sie 29, 2010 3:20 pm

Hej
Jak dla mnie koncert był fantastyczny-ot taka powtórka fragmentu "30 URODZIN". Muszę stwierdzić, że bardzo mi pasuje to "nowe" Dżemowo- symfoniczne brzmienie (trochę inne niż w 1998 roku w Bytomiu), szkoda tylko, że nie wszyscy muzycy z orkiestry byli skoncentrowani na graniu, tak jak muzycy z Dżemu...
Przez chwilę żałowałem, że w tak fantastycznym wydarzeniu bierze udział tak niewielu widzów - koncert na takim poziomie to zasługuje co najmniej na Spodek ;) ;)

kubas_w pisze:
borszysz pisze:
kari_na pisze:

Borys a co tam ciekawego zostało? :P

A ja myślałem, że te fanty były przeznaczone na następne Fan Clubowe wydarzenia... - a one tak znikają... ;/

Ziemniaq
Pozdrawiam
Marcin Ziemiański

fanclub@dzem.com.pl
Oficjalny Dżemowy Fan Club
"Skazani na Bluesa"
michalz

Postautor: michalz » ndz sie 29, 2010 3:32 pm

zazdroszczę wam tego koncertu spodek jak najbardziej wskazany gdzieś czytałem tajemniczą datę 10 październik spodek może to będzie właśnie koncert z orkiestrą w każdym bądź razie zazdroszczę jak cholera.
Peace&Love
Gość

Postautor: Gość » ndz sie 29, 2010 8:08 pm

ja dopiero wrociłem z bielska, jestem z Rzeszowa koncert rewelacja, jurek w solowkach przechodził samego siebie^^ beno jak zwykle w czerwonych trampkach:) maciek jak to maciek cegła była rewelacyjna, wszystko było by świetnie gdyby nie towarzystwo które przyszło tylko po to zeby sie troche ponanapieprzac, no ale tanie bilety więc nei ma co sie dziwić. czekma bo 2 pażdziernika grają w rzeszowie;) pozdrawiam wsyztskich
Awatar użytkownika
borszysz
Kontaktowanie:

Postautor: borszysz » ndz sie 29, 2010 8:19 pm

Ziemniaq pisze:
A ja myślałem, że te fanty były przeznaczone na następne Fan Clubowe wydarzenia... - a one tak znikają... ;/

Ziemniaq

Póki co ty wziąłeś 2 flagi malowane w trakcie koncertu i Smar wziął koszulki do rozesłania. I tyle;p
Pozdrawiam!

"Skazani na bluesa"

www.HOODOOBAND.pl

Wróć do „Koncerty”