[2011.07.30-31] Chorzów-XIII Festiwal Muzycznyim. R. Riedla

Dyskusje na temat przyszłych i minionych sztuk Dżemu

Moderatorzy: Piotrek, Radek

Awatar użytkownika
Armin
Kontaktowanie:

Re: [2011.07-30-31] Chorzów-XIII Festiwal Muzycznyim. R. Riedla

Postautor: Armin » pt lut 18, 2011 2:58 pm

Na festiwalu zagrają:
DŻEM, CREE, Sztywny Pal Azji (25-lecie), Adam Kulisz (15-lecie) & Friends, Vintage
oraz być może kilka z niżej wymienionych:
TSA, Maciek Balcar & NIE-BO, BIG FAT MAMA, ŚCIGANI, NORMALSI, ZIYO, REDAKCJA
Gość

Postautor: Gość » pt lut 18, 2011 3:01 pm

Armin pisze:Maciek Balcar & NIE-BO

Po katowickim koncercie i obecności Adama Antosiewicza - nie zdziwiłabym się :mrgreen:
Awatar użytkownika
dzemland

Postautor: dzemland » pt lut 18, 2011 4:10 pm

Mam nadzieję, że jednak nie.... To nie jest festiwal im. Maćka Balcara. On będzie miał swoje 3 - 4 h z Dżemem. Co za dużo to nie zdrowo.
Jesli Nie-bo - to tylko w odsłonie Piotr Nalepa Breakout Tour! To by było coś.
Awatar użytkownika
borszysz
Kontaktowanie:

Postautor: borszysz » pt lut 18, 2011 5:24 pm

maciejK@ pisze:
Armin pisze:Maciek Balcar & NIE-BO

Po katowickim koncercie i obecności Adama Antosiewicza - nie zdziwiłabym się :mrgreen:

A, to pan Adam nie może sie już wybrać z małżonką na koncert bez żadnych podtekstów?;)
Ja tam się cieszę na Grubą Mame i Ściganych;) Jakby jeszcze zagrał Smokestack z Maciejem Radziejewskim to ta trójka zrobi dzikie szoł.
Pozdrawiam!
Wojciech "Borszysz" Mirek

Stowarzyszenie Oficjalny Fan Club zespołu Dżem
"Skazani na bluesa"
http://www.skazaninabluesa.pl
w.mirek@skazaninabluesa.pl

www.HOODOOBAND.pl
boston

Postautor: boston » pt lut 18, 2011 6:26 pm

dzemland pisze:Mam nadzieję, że jednak nie.... To nie jest festiwal im. Maćka Balcara. On będzie miał swoje 3 - 4 h z Dżemem. Co za dużo to nie zdrowo.

Zgadzam się w 100%.
Nie-bo to chyba jednak inna stylistyka.
Awatar użytkownika
margaret
Kontaktowanie:

Postautor: margaret » pt lut 18, 2011 10:46 pm

dzemland pisze:Jesli Nie-bo - to tylko w odsłonie Piotr Nalepa Breakout Tour! To by było coś.

Popieram:)

i mam nadzieję, że Gruba Mama odwiedzi Chorzów!:) Ścigani i TSA to również byłyby argumenty za tym, żeby ostatni weekend lipca spędzić na błotnistych Polach Marsowych...;)

Na festiwalowej stronie można wyrażać swoje opinie...
"...Doesn't the ground swollow me when I die, or the sea if I die at sea..."

Postautor: maciek764 » pt lut 18, 2011 10:56 pm

boston pisze:
dzemland pisze:Mam nadzieję, że jednak nie.... To nie jest festiwal im. Maćka Balcara. On będzie miał swoje 3 - 4 h z Dżemem. Co za dużo to nie zdrowo.

Zgadzam się w 100%.

Skoro w zeszłym roku był Hey ze swoją przedziwną mroczno-wesołą wokalistką i swoim przedziwnym repertuarem nijak mającym się do reszty zespołów, to nie widzę przeszkód aby Maciej Balcar tam zagrał.
Awatar użytkownika
borszysz
Kontaktowanie:

Postautor: borszysz » sob lut 19, 2011 6:46 am

maciek764 pisze:
boston pisze:

Zgadzam się w 100%.

Skoro w zeszłym roku był Hey ze swoją przedziwną mroczno-wesołą wokalistką i swoim przedziwnym repertuarem nijak mającym się do reszty zespołów, to nie widzę przeszkód aby Maciej Balcar tam zagrał.

Wy chyba wszyscy zapominacie, że to jest festiwal MUZYCZNY, a nie bluesowy. Na festiwalu grało T.Love, Coma, PtakY, Sztywny Pal Azji, Myslovitz. A jak ono ma sie do Dżemu? Nijak, ale gra, bo to jest festiwal MUZYCZNY, który ma skupiać w sobie różne style. Ważne, żeby była to muzyka bliżej lub dalej zbliżona do rocka.

Ja bym chciał zestaw- Gruba Mama, Ścigańce i Smokestack z Maciejem Radziejewskim (w wakacje będzie grał z nimi trasę). Cała trójka to kapele bardzo ze sobą zaprzyjaźnione i z pewnością sie gościnnie beda na scene zapraszać, to kapitalne 3 koncerty murowane. Fajnie by było pokazać młode kapele, które już mają uznanie, mają liczne grono fanów, a nie odgrzewać wiecznie kotlety w stylu ZIYO itp.
Pozdrawiam!

"Skazani na bluesa"

www.HOODOOBAND.pl
Awatar użytkownika
dzemland

Postautor: dzemland » sob lut 19, 2011 11:48 am

Ależ wszyscy sobie zdają sprawę że to nie jest festiwal stricte bluesowy. Mi chodzi jednak o to, że będziemy mieli przesyt Balcara. To ewidentnie chęć zrobienia dwóch pieczeni na jednym ogniu.

Ważne, żeby była to muzyka bliżej lub dalej zbliżona do rocka.

No i własnie w tym sęk. Wg mnie solowe dokonania Macieja, oscylują w pobliżu muzyki spod znaku Piaska, a targetem są zakochane w nim dziewczęta, (które z resztą ostatnio opanowały to forum :) )
Pewnie pojawią się zarzuty, że nie słuchałem płyty, od razu mówię, słuchałem - co prawda raz, bo więcej się nie da.

Mam nadzieję, że organizator festiwalu uszanuje bardzo różnorodną wiekowo publiczność, a jeśli chce zaprosić zespół Nie-bo, to projektem zdecydowanie lepiej wpisującym się w ramy festiwalu im. Ryśka Riedla, jest "Piotr Nalepa Breakout Tour". Byłem na ich koncercie, to świetna sprawa, usłyszeć klasyczne kawałki Nalepy w wersji live, w dodatku bardzo dobrze podane :).
Awatar użytkownika
borszysz
Kontaktowanie:

Postautor: borszysz » sob lut 19, 2011 11:54 am

Piaska? Faktycznie pierwsze co mi sie nasuwa w tym momencie, to to, że nie słyszałeś płyty. Zarówno tej Maćka jak i Piaska. Płyta Maćka jest dużo mocniejsza, dużo bardziej gitarowa niż płyta Dżemu, utwory są momentami stylizowane na Dave Matthews Band, momentami na klasyczne rockowe łojenie. Próbuje się wczuć w twój tok rozumowania przy porównaniu "Ognia i wody" do twórczości Piaska i za nic mi nie wychodzi;) Chyba, że mówisz o płycie "Czarno", to tu jeszcze jestem w stanie dojrzeć jakieś podobieństwa.
A co do odbiorców solowych dokonań Maćka, to też sie nie zgodze, specjalnym uczuciem do niego nie pałam, a jednak płytka do mnie przemawia i to bardzo. Np. na koncercie w Old Timers Garage wśród publiczności, trudno było dostrzec piszczące fanki na jego widok (no może poza Maciejką :lol: ).
Pozdrawiam!

"Skazani na bluesa"

www.HOODOOBAND.pl
katka6_k

Postautor: katka6_k » sob lut 19, 2011 12:32 pm

dzemland pisze:No i własnie w tym sęk. Wg mnie solowe dokonania Macieja, oscylują w pobliżu muzyki spod znaku Piaska, a targetem są zakochane w nim dziewczęta, (które z resztą ostatnio opanowały to forum :) )
Pewnie pojawią się zarzuty, że nie słuchałem płyty, od razu mówię, słuchałem - co prawda raz, bo więcej się nie da.

Trzeba się w kimś kochać, by lubić go słuchać, tudzież z chęcią iść na koncert, albo zrobić coś w kierunku, by zobaczyć ich ponownie? Bez przesady Drogi dzemland....

Ja osobiście lubię Macieja , ale to dzięki Dżemowi, a że udziela się solowo to chwała mu, coś innego. Mówisz Piasek...no spoko. Choć nie wiem,czy można Go aż tak porównywać... Za duża przepaść między Maciejem a Piaskiem... Ale to Twoje zdanie, szanuję.
"W życiu piękne są tylko chwile..."
http://www.youtube.com/user/katkka6
boston

Postautor: boston » sob lut 19, 2011 12:58 pm

dzemland pisze:a targetem są zakochane w nim dziewczęta, (które z resztą ostatnio opanowały to forum :) )

A co będziemy im żałować... :lol: :lol:

W dalszym ciągu popieram zdanie dzemland-a. On powiedział jedynie, że:
dzemland pisze:solowe dokonania Macieja, oscylują w pobliżu muzyki spod znaku Piaska
.
No i "Piotr Nalepa Breakout Tour" byłoby zdecydowanie ciekawsze i miałoby większy odbiór wśród publiczności.
katka6_k

Postautor: katka6_k » sob lut 19, 2011 1:18 pm

Ja widzę,że utworzyła się na forum loża szyderców i wszystko co piszę ja, tudzież dziewczyny to musi zostać skrytykowane... nie ma się widzę co tu udzielać i tak jak poradził na początku admin , czas zmienić podwórko.... Nieważne Boston, że nie masz nic mądrego do powiedzenia sama, tylko cytujesz innych (żadnych swoich przemyśleń i argumentów).... pozostaje mi powiedzieć: bez komentarza (łagodnie).

Było mi miło przebywać tu, do chwili obecnej, ale nie mam zamiaru być oponowana przy każdym możliwym temacie. Za bardzo wczuwacie się oraz bierzecie posty zbyt serio.
Pozdrawiam po raz ostatni.
Bywajcie :)
Kasia
"W życiu piękne są tylko chwile..."
http://www.youtube.com/user/katkka6
maciek764

Postautor: maciek764 » sob lut 19, 2011 1:25 pm

dzemland pisze:Ależ wszyscy sobie zdają sprawę że to nie jest festiwal stricte bluesowy. Mi chodzi jednak o to, że będziemy mieli przesyt Balcara. To ewidentnie chęć zrobienia dwóch pieczeni na jednym ogniu.

Ważne, żeby była to muzyka bliżej lub dalej zbliżona do rocka.

No i własnie w tym sęk. Wg mnie solowe dokonania Macieja, oscylują w pobliżu muzyki spod znaku Piaska, a targetem są zakochane w nim dziewczęta, (które z resztą ostatnio opanowały to forum :) )

Mam nadzieję, że organizator festiwalu uszanuje bardzo różnorodną wiekowo publiczność, a jeśli chce zaprosić zespół Nie-bo, to projektem zdecydowanie lepiej wpisującym się w ramy festiwalu im. Ryśka Riedla, jest "Piotr Nalepa Breakout Tour". Byłem na ich koncercie, to świetna sprawa, usłyszeć klasyczne kawałki Nalepy w wersji live, w dodatku bardzo dobrze podane :).

No to pojechałeś po bandzie z tym Piaskiem. Ja tej płyty słucham ze m.in. ze względu na rewelacyjnie brzmiące, mocne i mięsiste brzmienia gitary.
Gość

Postautor: Gość » sob lut 19, 2011 1:56 pm

borszysz pisze:Np. na koncercie w Old Timers Garage wśród publiczności, trudno było dostrzec piszczące fanki na jego widok (no może poza Maciejką :lol: ).

A gdzie Ty tam słyszałeś pisk z moich ust i płuc .... co najwyżej podśpiewywanie i brawa tudzież dialogi z Quentinem.
Nie było Cię na maćkowych koncertach we Wrocławiu i Opolu - tam to dopiero były piski - myślę, że mam następczynie i mogę spokojnie przekazać dziewczynom pałeczkę maćkowego fanowania :wink:

Ponadto, po wczorajszym koncercie Śrubek w Kato, z uczestnictwem Kuby Badacha, oficjalnie informuję, iż zmieniłam obiekt westchnień - od wczoraj mym muzycznym sercem włada właśnie Kuba (tylko nie wiem, czy przebiję konkurencję w postaci Oli Kwaśniewskiej ... )
Ostatnio zmieniony sob lut 19, 2011 1:58 pm przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Koncerty”