OFICJALNA STRONA ZESPOŁU
//FANCLUBOWE AKTUALNOŚCI

[SnB]:: Wielki Turniej Improwizacji Muzycznej

2024-06-20 21:24:11

Skazani na bluesaKonkursy muzyczne to jest coś co bardzo lubimy, zwłaszcza konkursy, w których można wygrać fantastyczną gitarę PRS podpisaną przez muzyków naszego ulubionego zespołu DŻEM. Konkurs organizowany jest przez: Stowarzyszenie Oficjalny Fan Club Zespołu DŻEM "Skazani na Bluesa", oraz firmę: FX-Music Group Filipowicz sp.j www.fxmusic.com.pl, która jest fundatorem nagrody w konkursie.

Na czym polega konkurs?

//FANCLUB

"Skazani na bluesa" - kim jesteśmy?

"Skazani na bluesa" to stowarzyszenie skupiające kilkadziesiąt osób dla których Dżem to nie tylko muzyka, ale też sposób na życie. Wszystko zaczęło się od listy dyskusyjnej na której często pojawiał się pomysł spotkania "na żywo". Kilka aktywnych osób doprowadziło do skutku spotkanie, po którym to odbywały się i odbywają następne i następne, i następne...

"Skazani na bluesa" to fanclub w pełni zaakceptowany przez zespół Dżem oraz menadżera Leszka Martinka. Jako ciągle rozwijająca się organizacja ma zamiar dorównać fanclubom innych gwiazd muzyki rockowej i bluesowej.

"Skazani na bluesa" to nie tylko spotkania przy piwie, ale przede wszystkim szansa na poznanie nowych przyjaciół, wymiana ciekawych informacji o zespole, czy też możliwość spotkania z muzykami na jednym ze oficjalnych spotkań fanclubowych. Tutaj każdy może poczuć się jak w wielkiej rodzinie, pośród ludzi, których łączą wspólne idee a przede wszystkim: miłość do Dżemu.

"Skazani na bluesa" dają też wsparcie zespołowi w trudnych chwilach. Kierują się zasadą, że skoro zespół zawsze był dla nich i dostarczał im uniesień na wielu koncertach, to nadszedł czas, by fani też "dawali siebie" zespołowi.

"Skazani na bluesa" pomagają też w promocji zespołu, widać ich na wielu koncertach z flagami lub innymi transparentami. Organizują spotkania, na które może przyjść każdy kto tego chce, przyprowadzając wraz ze sobą swoich przyjaciół.

Historia

Oficjalny Fan Clubu Zespołu Dżem "Skazani na bluesa", ma swoje początki parę ładnych lat temu na internetowej liście dyskusyjnej. Znalazło się na niej kilka aktywnych osób, które chciały czegoś więcej niż tylko wymiany korespondencji e-mailowej, osób które pragnęły zjednoczyć fanów zespołu Dżem z różnych części Polski.

Przestał wystarczać tekst czytany na ekranie monitora, ludzie, którzy znali się z listy zapragnęli się spotkać i porozmawiać na żywo. Tak też się stało.

24 kwietnia 2004 roku w Krakowie odbyło się nieoficjalne spotkanie kilkunastu osób. Spotkanie było na tyle udane, że wszyscy tam obecni zgodnie stwierdzili, że właśnie tego nam trzeba. Takich właśnie spotkań.

Nie trzeba było długo czekać, bo zaledwie miesiąc, aby odbyło się kolejne spotkanie, tym razem w Tychach. Trwało ono dłużej, bo aż dwa dni, przybyło znacznie więcej osób, w tym też niektórzy muzycy z Dżemu oraz przyjaciele zespołu. Spotkanie zaowocowało nowymi znajomościami. Pojawiły się osoby z różnych części Polski, nawet z okolic Poznania, czy też Łodzi. Takich spotkań odbyło się jeszcze kilka. Każde następne z większym rozmachem i z rozmaitymi atrakcjami.

Nikt nie mógł czuć się samotny. Nikt się nie nudził. Jedni grali i śpiewali, inni rozmawiali, jeszcze inni wymieniali się trudno dostępnymi archiwalnymi materiałami. W środowisku osób, które bywały na większości tych spotkań padła propozycja aby stworzyć coś, co będzie miało zarówno aprobatę zespołu jak również umocowanie prawe.

11 grudnia 2004 roku w Tychach w pubie "Szwejk" na kolejnym spotkaniu, zapadły pierwsze ustalenia dotyczące Oficjalnego Fanclubu Zespołu Dżem. W demokratycznym głosowaniu została wyłoniona grupa osób odpowiedzialnych za przeprowadzenie procedur mających na celu zalegalizowanie fanclubu jako stowarzyszenia. Przyjęto strukturę organizacyjną w postaci trzyosobowej kapituły oraz sztabu.

Wybrano również nazwę dla powstałego oficjalnego fanclubu, a mianowicie: "Skazani na bluesa". W kolejnym etapie Kapituła spotkała się z Leszkiem Martinkiem - menadżerem zespołu Dżem, który poparł projekt fanclubu i w imieniu zespołu udzielił mu "błogosławieństwa". Od tego czasu "Skazani na bluesa" stali się Oficjalnym FanClubem zespołu Dżem.

Na majowym spotkaniu w Tychach 2005 roku, z pośród wielu prac, członkowie FanClubu wybrali logo, które od tamtego dnia stało się znakiem rozpoznawczym Oficjalnego Fanclubu Zespołu Dżem - "Skazani na bluesa".

Po wielu rozmowach i ustaleniach fanów, w sobotę 23 stycznia 2010 roku, w Katowicach, odbyło się Zebranie Członków Założycieli Stowarzyszenia Fan Club Zespołu Dżem "Skazani na Bluesa", a 13 kwietnia 2010 stowarzyszenie zostało oficjalnie zarejestrowane przez Sąd Rejonowy Katowice-Wschód w Katowicach. W chwili obecnej stowarzyszenie liczy 174 członków.

Istotną częścią życia fanclubu są organizowane z dużą regularnością spotkania, które zgodnie z przyjętą zasadą nigdy nie rozpoczynają się o pełnych godzinach. Do tej pory odbyło się ich ponad 40, wśród których nie zabrakło wspólnych wyjazdów majówkowych oraz spotkań świątecznych.

Dołącz do nas

Jak do nas dołączyć?

Istotą działalności każdego fan clubu jest zrzeszanie ludzi o podobnych zainteresowaniach. Nie inaczej jest w naszym przypadku. Dlatego jeśli ktoś z was podejmie decyzję o wstąpieniu w szeregi Oficjalnego Fan Clubu zespołu Dżem "Skazani na Bluesa" musi wykonać następujące czynności:

 1. Po pierwsze zastanów się jeszcze raz, czy jesteś tego w 100% pewien;-) "Skazani na Bluesa" to swego rodzaju rodzina, której członków łączą wspólne ideały oraz zamiłowanie do muzyki. Gdy przyjmiemy Cię w swe szeregi nie damy Ci już tak łatwo uciec - na zawsze będziesz już "Skazany na Bluesa"!
 2. Zapoznaj się ze statutem naszego stowarzyszenia. Znajdziesz w nim informacje na temat tego czym zajmuje się Fan Club, jakie są jego cele oraz jakie prawa i obowiązku spoczywają na każdym z członków. Zdajemy sobie sprawę z tego, iż rozbudowana oraz wielowątkowa akcja tej pozycji raczej nie wbije was w fotel, lecz mimo wszystko jest to lektura obowiązkowa ;)
 3. Pobierz i wypełnij deklarację członkowską potwierdzającą chęć przystąpienia do "Skazanych na Bluesa". Dokument ten znajdziesz na naszej stronie internetowej. Uzupełnij go swoimi danymi oraz nie zapomnij się podpisać. Jeżeli jesteś osobą niepełnoletnią pobierz ze strony także oświadczenie, które musi wypełnić jeden z twoich prawnych opiekunów.
 4. Prześlij do nas wypełnione dokumenty. W tym celu będziesz potrzebował koperty, znaczka i skrzynki pocztowej - tej tradycyjnej, nie internetowej. Adres na który należy przesłać deklarację to:

  Stowarzyszenie Fan Club zespołu Dżem
  "Skazani na Bluesa"
  ul. Sienkiewicza 45/6
  40-039 Katowice

 5. Opłać roczną składkę członkowską w wysokości 60zł. Pieniądze na ten cel należy przesyłać na nasze konto bankowe:

  Bank BZ WBK
  90 1090 2008 0000 0001 1392 2064

  Prosimy również, aby w tytule przelewu podać imię i nazwisko osoby, za którą opłacana jest składka.

 6. Czekaj na e-maila powitalnego, w którym to oficjalnie przywitamy cię w naszych szeregach. Obiecujemy, iż nie będziesz tego żałować!

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania - napisz do nas na adres fanclub@dzem.com.pl. Spróbujemy rozwiać wszelkie twoje wątpliwości.