OFICJALNA STRONA ZESPOŁU
//MUZYCY
Jacek Kazimierz Dewódzki

Urodzony 4 marca 1964 roku w Lubaniu śląskim. Idąc śladami rodziców po studiach rozpoczął pracę jako nauczyciel PO w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Niepołomicach.

Choć najmłodszy w Dżemie wzrostem górował ponad wszystkimi (190cm).

Mając lat 27 ożenił się z Iwoną, ma dwoje dzieci: córka Aneta (urodzona w 1991 roku) i syn Michał (urodzony rok później).

Karierę muzyczną rozpoczął w zespole Patchwork. Do Dżemu trafił praktycznie przez przypadek. Do wysłania zgłoszenia na konkurs na nowego wokalistę Dżemu (maj 1994) namówiła go żona. Sam nie zdawał sobie sprawy z wagi przedsięwzięcia. Wcześniej specjalnie nie interesował się zespołem - znał jedynie kilka największych hitów. Na konkurs nadchodziły dziesiątki mało atrakcyjnych nagrań. Przypadkiem jego kasetę przesłuchano jako jedną z ostatnich i Dżemowcy dostrzegli w nim polskiego Joe Cockera.

W listopadzie 1994 roku został rzucony na głęboką wodę. Karierę z grupą rozpoczął od nagrywania nowego albumu pt."Kilka zdartych płyt". Potem przyszła pora na kolejne albumy, których w efekcie z Dżemem nagrał 5. Ostatnia wspólna płyta "Być albo mieć" ukazała się w maju 2000