OFICJALNA STRONA ZESPOŁU
//AKTUALNOŚCI

Dżem bez licencji

2016-06-03 21:07:21

Witajcie.

Z przykrością informujemy, że w dniu 02.06.2016 w sieci sklepów "Biedronka" pojawiło się w sprzedaży wydawnictwo "Dżem - bez prądu" - koncert akustyczny wraz z książeczką (zapis koncertu z 1993 roku w Łodzi). W/w produkt niestety powstał bez wiedzy, udziału i jakiejkolwiek zgody, licencji czy akceptacji zespołu Dżem. Działanie wydawcy łamie szereg przepisów prawa, w tym ustawę o prawach autorskich i pokrewnych, a także stosowne przepisy kodeksu cywilnego odnoszące się do naruszenia dobrego imienia zespołu, m.in. poprzez podanie w książeczce, która jest częścią w/w produktu nieprawidłowych informacji dotyczących samego zespołu oraz wzajemnych relacji wewnątrz zespołowych.

Niestety, pomimo naszej natychmiastowej reakcji na informację z dnia 31.05.2016, godz. 20:03 o planach wprowadzenia do sprzedaży przez wydawcę, firmę New Media Concept Sp. z o.o. w/w płyty, a także pomimo zapewnień złożonych przez przedstawiciela tejże firmy o zaniechaniu dystrybucji i polubownym rozwiązaniu problemu, w dniu 02.06.2016 płyta pojawiła się na półkach "Biedronki". Wobec powyższego nie możemy tolerować ani pochwalać takich działań i jesteśmy zmuszeni do podjęcia stosownych kroków prawnych, które miejmy nadzieję wyjaśnią i rozwiążą w sposób zgodny z polskim prawem zaistniałą sytuację.

Zwracamy się do Was, naszych fanów, z prośbą o przekazywanie informacji o dostępności tego produktu w poszczególnych Biedronkach, jeśli komuś udało się zakupić tę płytę, albo widział ją fizycznie w ofercie dyskontu dajcie znać gdzie i kiedy (orientacyjna godzina jest również bardzo ważna). Oszacowanie skali problemu jest dla nas niezwykle istotne w kontekście czy to polubownego, czy sądowego zakończenia tematu. Czekamy na Wasze maile pod adresem info@dzem.com.pl

Pozdrawiamy
Zespół Dżem

PS 1. Jeśli kupiliście w/w płytę, a w związku z zaistniałą sytuacją chcecie ją zwrócić, możecie tego dokonać w miejscu zakupu
PS 2. Gwarantujemy, że nikt, kto napisze do nas z informacją o zakupionej płycie nie będzie z naszej strony pociągany do jakiejkolwiek odpowiedzialności, wręcz przeciwnie będziemy wdzięczni za pomoc :)
PS. 3. Mile widziane skany paragonów z zakupu wydawnictwa
Ps. 4. Na chwilę obecną (godz. 20:45) docierają do nas informacje, że sprzedaż w niektórych "Biedronkach" została zablokowana.