Maciek Balcar

Wszystko o członkach zespołu

Moderatorzy: Piotrek, Radek

Awatar użytkownika
mala_aleja_roz

Re: Maciek Balcar

Postautor: mala_aleja_roz » wt mar 23, 2010 6:22 pm

Gość

Postautor: Gość » wt mar 23, 2010 6:35 pm

Nooo rozkręca się nasz Maciej :D superancko! rzeczywiście dostał kopa do pracy, jak to wspomniał w ostrowskim ratuszu :) Dżem, Nie-bo, Staszczyk i inne projekty - artysta pełną parą :) Facet jak wino, im starszy tym lepszy :wink:
Awatar użytkownika
mala_aleja_roz

Postautor: mala_aleja_roz » wt mar 23, 2010 6:37 pm

Nowa płyta solowa też zapowiedziana...tylko ja chyba zbankrutuje jak tak wszystko będzie w tym roku! Nagranie z 30 urodzin, nowa płyta studyjna i jeszcze archiwalne nagrania z Ryśkiem....jak dojdzie do tego jeszcze jakaś płyta Maćka to nie wiem :P Ale niech oczywiście nagrywa, szczerze mu tego życzę :)
Gość

Postautor: Gość » wt mar 23, 2010 6:58 pm

no proszę, znajomych z Ostrowa widzę :wink:
Gość

Postautor: Gość » wt mar 23, 2010 8:09 pm

Ten filmik świetny .;d
Widzę, że nasz Maciek nabiera powera ;d
mala_aleja_roz pisze:tylko ja chyba zbankrutuje jak tak wszystko będzie w tym roku! Nagranie z 30 urodzin, nowa płyta studyjna i jeszcze archiwalne nagrania z Ryśkiem....jak dojdzie do tego jeszcze jakaś płyta Maćka to nie wiem :P Ale niech oczywiście nagrywa, szczerze mu tego życzę :)

Zgadzam się w całej rozciągłości. ;d Będzie trzeba zaciskać pasa .;]
Awatar użytkownika
Adi
Kontaktowanie:

Postautor: Adi » wt mar 23, 2010 9:44 pm

kari_na pisze: Facet jak wino, im starszy tym lepszy :wink:

tylko głos miał 7 lat temu lepszy :P
michalz

Postautor: michalz » śr mar 24, 2010 12:20 pm

Wydaje mi się ze głos Macieja zmienial się na przestrzeni tych 9 lat w dzemie jak wlaczam woodstock 03 a ogladam na youtube ten z 2009 to odnosze wrazenie ze teraz maciej spiewa lepiej niz kiedys chociarz niektore piosenki spiewal lepiej kiedys niz dzis
Peace&Love
Awatar użytkownika
mala_aleja_roz

Postautor: mala_aleja_roz » czw mar 25, 2010 12:29 pm

Wszystko zależy...mi się bardziej podoba jego głos teraz. Na nagraniu z woodstocku 2003 albo 4 nie pamiętam, nie mogę go słuchać! Jak śpiewa to źle, a jak mówi to z takim śląskim akcentem czy ja wiem czym, niewyraźnie...ale teraz jest dobrze :)
boston

Postautor: boston » czw mar 25, 2010 1:52 pm

Śląska gwara jest cudna! :lol:
Gość

Postautor: Gość » pt mar 26, 2010 4:50 pm

Jak dla mnie Maciek jest ciągle świetny ... ;d
Ale co prawda to prawda . ;d
Głos w porównaniu z np. Woodstock 2004 mu się zmienił, ale i tak jest świetny według mnie ;d
A co do jego śląskich nalotów językowych to ię nie wypowiadam, bo nie zauważyłam . :):)
Gość

Postautor: Gość » czw kwie 01, 2010 11:12 pm

Każdy kto pochodzi ze śląska lub ma śląskie korzenie ma tez naleciałości gwarowe-.Maciek też momentami . Zgadzam się z opinią, że śląska gwara jest cudna! sama mam dużo śląskich naleciałości przykładowo zamiast powiedzieć - mówisz powiem- "fandzolisz " . Wokalistom takim jak Maciek moim zdaniem dodaje to tylko uroku. A co do solowej płyty to czekamy cierpliwie!
Awatar użytkownika
Drut

Postautor: Drut » pt kwie 02, 2010 1:36 am

mala_aleja_roz pisze:http://www.youtube.com/watch?v=9_Aj3J0fFFs Jak dla mnie - wow.

No widze ze nie wszytsko stracone..Ale Ja natomiast zycze na te święta Maciejowi WIECEJ JAJEC!!!!!!!!!!!!!!!!rozmywa sie jak dla mnie ten czlowiek coraz bardziej !Gdy Dżem grał z Jackiem tesknilem za Ryskiem, pozniej gdy zaczynal z Mackiem myslalem ze to jakies odrodzenie..no a teraz??Teraz znow tęskie za Ryskiem i to bardziej niz wtedy gdy grali z Jackiem.....
www.dzikijunak.org/gallery/Drut
I'd like to think that when I die
I'd get a chance another time
And to return and live again
Reincarnate, play the game
Again, and again, and again, and again
http://junakm10.fotosik.pl/
Gość

Postautor: Gość » pt kwie 02, 2010 9:08 am

Cóż,dla mnie głos Maćka ostatnimi czasu nabrał bardzo subtelnego brzmienia,i to dodaję uroku utworom zwłaszcza w utworach bliskie Ryśkowi...W ustach Maćka słowa "Modlitwy" lub "Listu do M" brzmią dojrzalej i bliższy jest odbiór emocjonalny tych utworów... Ja nie dostrzegam "prawdziwych" zmian głosowych Maćka,jednak to jest kwestia indywidualnego odbioru muzyki...A co do kwestii gwary śląskiej,też posługuję się naszą kochaną gwarą,jednak w szkole posługiwać się muszę językiem tzw "literackim",i nikt inny nie zarzucił mi,że słychać w mym mówieniu akcent "śląski".I bym się nie doszukiwał się ,ze Maciek takim akcent głosowy posiada...Myślę,że to kwestia sposobu mówienia...
Awatar użytkownika
rzexnia

Postautor: rzexnia » pt kwie 02, 2010 11:35 am

trzeba też zważyć na fakt,że jak śpiewa się praktycznie codziennie i to nie same balladki,to gardło nie ma jak się regenerować i po pewnym czasie bez odpoczynku poprostu "siada".
A skoro Dżem gra koncert po koncercie, do tego dochodzą jeszcze poboczne projekty Maćka,to głos mu się coraz bardziej zjeżdża. Chwila przerwy lub mniej intensywnego śpiewania i wszystko wróci do normy;)
papusny

Postautor: papusny » ndz kwie 04, 2010 10:49 am

Może troszkę nie w temacie ale w jaki sposób trafił Maciej Balcar do Dżemu? Czyżby Szansa na Sukces jak w zespole Łzy?

Wróć do „Muzycy”