Jacek czy Maciek?

Wszystko o członkach zespołu

Moderatorzy: Piotrek, Radek

Gość

Jacek czy Maciek?

Postautor: Gość » wt wrz 08, 2009 10:30 pm

ktorego z tych wokalistow uwazacie za lepszego??
krory z nich wg Was lepiej pasuje do Dzemu??
ja osbiscie uwazam ze lepszy byl Jacek poniewaz wiecej wniosl do Dzemu, mial lepsza barwe glosu, nagral z Dzemem lesze utwory np. ''zapal swieczke'' czy ''krewny judasza'' a koncert Dzemu w operze to cos pieknego :)
oczywiscie Dzem z Mackiem tez jest bardzo dobry choc za bardzo nasladuje Ryska. (sa to oczywiscie moje subjektywne wnioski)
a co Wy sadzicie na ten temat??

pozdrawiam.
Gość

Re: Jacek czy Maciek?

Postautor: Gość » wt wrz 08, 2009 10:35 pm

Zapraszam tutaj :arrow: viewtopic.php?f=24&t=2642
Po co zakładać kolejny temat o podobnej tematyce ...
Gość

Postautor: Gość » wt wrz 08, 2009 10:54 pm

Jaki był powód zmiany wokalisty w Dżemie z Jacka Dewódzkiego na Macieja Balcara? :shock:
taki byl tam temat. nie sadzisz ze to troszeczke duza ruznica?? :D
Gość

Postautor: Gość » wt wrz 08, 2009 10:57 pm

nie chodzi o temat ale o treść rozmowy - porównywali(śmy)Jacka z Maćkiem i na odwrót
Zresztą - ModPiotr :wink: zadecyduje 8)
Maciek90

Postautor: Maciek90 » śr wrz 09, 2009 1:26 pm

zdecydowanie MACIEK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Gość

Postautor: Gość » śr wrz 09, 2009 9:46 pm

o rany oczywiscie ze Maciek....Dewodzki mi do Dzemu zupelnie nie pasuje...
Gość

Postautor: Gość » śr wrz 09, 2009 10:03 pm

może nie jestem obiektywny bo Jacka nie słyszałem na żywo ale wg mnie zdecydowanie Maciek!!!
Gość

Postautor: Gość » czw wrz 10, 2009 8:15 am

Jacek, bo Maciek zbyt delikatnie to co trzeba z jajem zaspiewac... chociazby takiego Malowanego ptaka czy Whisky albo chociazby Lunatycy o wiele, wiele lepiej wychodzi Jackowi niz Mackowi... chociaz do Macka tez mam sentyment i wiele utworow za to lepiej interpretuje od Macka ale brakuje mu tego kopa w niektorych wersjach, a plyty Jackowe (szczegolnie pierwsza) po prostu kopie po tylku ile wlezie... i bede bronil Jacka do ostatniej kropli krwi :twisted:
blesso

Postautor: blesso » czw wrz 10, 2009 1:46 pm

Moim skromnym zdaniem tylko Maciek.Mam 42 lata i pamiętam Ryśka i gdyby nie jego wielkie teksty,które byly wynikiem jego przeżyć,to uważam Maćka za najlepszego wokalistę Dżemu jaki mógł się trafić.Pozdrawiam Blesso.
lebiedzki grzegorz
Gość

Postautor: Gość » czw wrz 10, 2009 10:30 pm

kaczka6661 pisze:Jacek, bo Maciek zbyt delikatnie to co trzeba z jajem zaspiewac... chociazby takiego Malowanego ptaka czy Whisky albo chociazby Lunatycy o wiele, wiele lepiej wychodzi Jackowi niz Mackowi... chociaz do Macka tez mam sentyment i wiele utworow za to lepiej interpretuje od Macka ale brakuje mu tego kopa w niektorych wersjach, a plyty Jackowe (szczegolnie pierwsza) po prostu kopie po tylku ile wlezie... i bede bronil Jacka do ostatniej kropli krwi :twisted:

heheh bedzimy sie znow bic kaczka hehe Dla mnie np Lunatycy wyspiewani przez Jacka to totalna porazka...strasznie lubie ten utwor a on to totalnie kaleczy jak na moje ucho. I tak idac dalej ...jak uwielbiam sluchac Ryska i jego utwory w wykonaniu Macka mi sie podobaja, tak Jacka scierpiec nie moge hehe no juz tak mam, po prostu strasznie mnie drazni sposob w jaki spiewa...nic na to nie poradze :wink: jak juz gdzies kiedys pisalam jedynie Zapal swieczke lubie
Gość

Postautor: Gość » ndz wrz 13, 2009 3:03 pm

Moim skromnym zdaniem rzecz nie tkwi w tym, który z Nich jest lepszym wokalistą tylko, który z Nich bardziej pasuje do muzyki Dżemu, bo w końcu byle kogo na miejsce Ryśka by nie wzięli. Jacek uważam chciał śpiewać nieco zbyt ciężko kawałki Dżemu i nie do końca mi to odpowiada co nie zmienia faktu, że bardzo lubię słuchać albumu z opery. Maciek na moje ucho bardziej pasuje do Dżemu, może momentami za bardzo chce się upodobnić do Ryśka, ale Jego głos bardziej mi odpowiada. Jedno czego nie można odmówić Jackowi to, że bez Niego nie byłoby już prawdopodobnie Dżemu. Podjął się ciężkiego zadania żeby śpiewać stosunkowo krótko po śmierci Ryśka. Za to wszyscy powinniśmy chylić przed nim kapeluszy.
Awatar użytkownika
mala_aleja_roz

Postautor: mala_aleja_roz » ndz wrz 13, 2009 3:51 pm

Uważam, że Jacek w Dżemie to była totalna pomyłka...on jakoś tak dziwnie brał głos stąd, a Maciek bierze go stąd, a Rysiek brał stąd. :D Wszyscy wszystko rozumieją ;) A dla tych co nie, to chodzi mi o to, że Maciek bierze głos głęboko z przepony, a Jacek to tak coś pomiędzy, no a Rysiek z gardła bo się nigdy nie nauczył przeponą ;) Ale Jacka nie mogę znieść...jego chcę Ci coś opowiedzieć...wydaje mi się, że on kogoś tam próbuje naśladować, taka karykatura...coś makabrycznego. ;)
Gość

Postautor: Gość » ndz wrz 13, 2009 4:05 pm

tak tylko jakby Maciek byl przed Jackiem to by wszyscy na Macka najezdzali... taka prawda ze Jacek ma teraz przesrane za przeproszeniem ze byl od razu po Rysku bo wszyscy teraz go do niego porownuja i krytykuja a Maciek zawsze bedzie dla kazdego cacy, tylko jakby nie Jacek to by nie bylo dzemu, docencie czasem ;)... mial ciekawsza barwe glosu od Macka... a przyznajcie sie Ci ktorzy krytykuja Jacka, ile razy przesluchaliscie jego plyte? na pewno znajda sie tacy ktorzy ani razu, oraz tacy ktorzy raptem pare razy ze mozna przeliczyc na palcach u reki drwala no ale coz, trzeba sie wsluchac w jego dziela niestety...

to jest moje zdanie i kazdy moze sie ze mna zgadzac lub nie ;) tak uwazam i tak bede uwazal caly czas...
Gość

Postautor: Gość » ndz wrz 13, 2009 5:21 pm

Wolę Jacka. Biorąc pod kryterium ich plyty: Jacka plyty mi sie podobaja a plyta nagrana z Mackiem ni cholery ani jeden utwor.. Jezel chodzi o utwory przetwarzane to podoba mi sie Maciek w utworach spokojnych, do mocniejszyh jego "glosik" sie nie nadaje (oczywiscie wg mnie) co zaweza mozliwosc lubienia go bardziej niz Jacka.
Gość

Postautor: Gość » ndz wrz 13, 2009 7:37 pm

kaczka6661 pisze:tak tylko jakby Maciek byl przed Jackiem to by wszyscy na Macka najezdzali... taka prawda ze Jacek ma teraz przesrane za przeproszeniem ze byl od razu po Rysku bo wszyscy teraz go do niego porownuja i krytykuja a Maciek zawsze bedzie dla kazdego cacy, tylko jakby nie Jacek to by nie bylo dzemu, docencie czasem ;)... mial ciekawsza barwe glosu od Macka... a przyznajcie sie Ci ktorzy krytykuja Jacka, ile razy przesluchaliscie jego plyte? na pewno znajda sie tacy ktorzy ani razu, oraz tacy ktorzy raptem pare razy ze mozna przeliczyc na palcach u reki drwala no ale coz, trzeba sie wsluchac w jego dziela niestety...

to jest moje zdanie i kazdy moze sie ze mna zgadzac lub nie ;) tak uwazam i tak bede uwazal caly czas...

wiesz ze sie nie zgodze :mrgreen: dla mnie to nie ma roznicy ktory w ktorej kolejnosci byl...fakt ze mial gorzej bo kazdy porownywal go do Ryska...Ale jak slucham jego plyt to dla mnie to nie jest Dzem...po prostu dla mnie dziwnie spiewa i tyle...Chce Ci cos opowiedziec - taki piekny tekst a tak masakrycznie zaspiewane ze nie mam slow...na pewno nie bede przesluchiwac jego plyt po 100 razy zeby sie przekonac, bo zniesc go zwyczajnie nie moge... :wink:

Wróć do „Muzycy”