Jacek czy Maciek?

Wszystko o członkach zespołu

Moderatorzy: Piotrek, Radek

michalz

Re: Jacek czy Maciek?

Postautor: michalz » śr mar 10, 2010 10:42 am

Rockers pisze:dla tych nastolatek <<<<<333333 :)
Bluesa to czuł John Lee Hooker ! A tak jak napisał ktoś przede mną Maćiek poprawnie może odśpiewać Ryśka tak jak i Piaska czy Tadeusza Nalepe !! pozdro

zgadzam się
Peace&Love
Gość

Postautor: Gość » śr mar 10, 2010 10:48 am

Bluesa to czuł John Lee Hooker ! A tak jak napisał ktoś przede mną Maćiek poprawnie może odśpiewać Ryśka tak jak i Piaska czy Tadeusza Nalepe !! pozdro

To jasne,ze Ryska nikt nie zastapi.
Ale pytanie brzmialo Jacek czy Maciek? :roll: Stawiam na Macka :wink:
Awatar użytkownika
olam

Postautor: olam » śr mar 10, 2010 4:30 pm

Maciek:) dziękuje za uwagę :evil:
"idąc cmentarną aleją szukam Ciebie mój przyjacielu ..."
Awatar użytkownika
WPrek

Postautor: WPrek » czw mar 11, 2010 6:36 pm

No proszę Cię. Akurat jak wchodzi na DVD z Breakout Festiwal zatykam uszy... To najgorszy moment z tego całego koncertu.
szalek81

Postautor: szalek81 » pt mar 12, 2010 3:59 pm

Już przestańcie porównywać obecnych i poprzednich wokalistów do Ryśka. On nie żyje już prawie 20 lat a Wy wiecznie Rysiek Rysiek. Jak wam się nie podoba wokal Balcara to nie słuchajcie Dżemu w jego wykonaniu. Albo cofnijcie się do 1994 roku i po śmierci Riedla przestańcie być fanami Dżemu. Tyle w temacie.
Gość

Postautor: Gość » pt mar 12, 2010 5:48 pm

sORki ! ale pomyliłeś chyba tematy , bo tu jest Porównanie Jacka i Maćka a nie RYśka ?
Gość

Postautor: Gość » pt mar 12, 2010 11:08 pm

szalek81 pisze:Jak wam się nie podoba wokal Balcara to nie słuchajcie Dżemu w jego wykonaniu.

Kuszące, ale niewykonalne, dopóki Styce przytrafia się zagrać jak za najlepszych lat. A czasem mu się jeszcze zdarza.

Zresztą nikt nie mówi, że Maciek to słaby wokalista, bo jest jak najbardziej poprawny.
clahon

Postautor: clahon » pt mar 12, 2010 11:43 pm

Tylko i wyłącznie Maciek.
Nie trawię Jackowego śpiewania, nie mam płyt z jego wokalem...
szalek81

Postautor: szalek81 » pn mar 22, 2010 9:51 am

sORki ! ale pomyliłeś chyba tematy , bo tu jest Porównanie Jacka i Maćka a nie RYśka ?

To raczej nie ja. To inni na zadanie pytanie Jacek czy Maciek? Odpowiadają Rysiek. Ja wyraziłem tylko swój sprzeciw.
Gość

Postautor: Gość » pn mar 22, 2010 10:39 pm

Moje zdanie jest takie: Ani nie przekreślam Jacka ani Maćka. Każdy z nich wniósł dużo do zespołu, każdy ma jakiś dorobek z zespołem. I Jacek potrafi wspaniale śpiewać i Maciek. Każdy z nich ma swoje utwory: Jacek np "dzikość mego serca" i nikt poza nim nie potrafi tego tak zaśpiewać Maciek np "do kołyski". Oboje są bardzo czyści i autentyczni w tym co robią i za to duży plus. Nic nie udają na scenie, są bardzo prawdziwi. Jacek miał swój wypracowany styl śpiewu i Maciek też. Myślę, że jeśli któryś starał się być podobnym do Ryśka to był to Jacek. Może to po prostu presja? Każdy z panów jest na swój sposób indywidualny i każdego równie bardzo cenię.

Pozdrawiam wszystkich Maćkowych i Jackowych fanów
Ala
Awatar użytkownika
kikan

Postautor: kikan » wt mar 23, 2010 1:10 pm

Alice18 pisze:Oboje są bardzo czyści i autentyczni w tym co robią i za to duży plus. Nic nie udają na scenie, są bardzo prawdziwi.

Jeśli myślisz, że Maciek nie udaje/nie udawał to włącz sobie Woodstock 03 lub 04 i jeśli to nie było udawanie to Twoje zdrowie :). Teraz niby już tak nie robi, ale nadal nie zawsze jestem przekonany co do jego autentyczności. Jacek znowu kapelusze i te sprawy. Nie wiem... Ostatnio dochodzę do wniosku, że Jacek miał ciekawszą barwę, ale nie umiał jej dobrze wykorzystać. Maciek znowu ostatnio śpiewa tak delikatnie, że mnie złość bierze. Na koncertach jakoś mnie tak bardzo nie razi, ale na nagraniach bardzo.
"Nothingman... Isn't it something...?"
Gość

Postautor: Gość » wt kwie 13, 2010 11:57 pm

Zdecydowanie Maciek :) Jeśli mam być szczery to nie przepadałem za Jackiem Dewódzkim, gdyż - w moim odczuciu - wokalnie za bardzo przypominał Ryśka. Maciek ma swoją własną manierę wokalną, swój styl. Ludzie mówią (tudzież moja siostra i jej kumpela z klasy, z którymi byłem 05-12-09 w Zamku), że zachowuje się na scenie jak Rysiek. Hmm, coś w tym jest, ale ... ja bardziej przykładam wagę do tego, jak śpiewa, a nie jak się porusza. A śpiewa naprawdę bardzo dobrze :) Moja mama też go bardzo lubi. Mówi, że jest niezwykle przystojny i do tego ma bardzo ładny uśmiech. Hmm, nie wiem :D nie znam się na tym :D
Gość

Postautor: Gość » śr kwie 14, 2010 3:57 pm

paulla pisze:To jasne,ze Ryska nikt nie zastapi

Wiadomo, że nie :) Ale musimy żyć dalej. Ja się cieszę tym, co jest :) Śpiewa Maciek i jest naprawdę fajnie :)

didok86 pisze:Na palcach jednej ręki wyliczę utwory z Jackiem, które mi się podobają.

Ja też :) Te, które zaśpiewał w Spodku :) Więcej nic :)
Gość

Postautor: Gość » pn sie 02, 2010 7:40 am

Stanowczo Maciek... On ma to coś w swoim głosie... Np. Słuchałem nagrań z Woodstocku 2003/04 i stwierdziłem że właśnie on pasuje do tego zespołu... Jacek też nie był zły ale niektórych piosenek nie umiał zaśpiewać tj. Maciek... To jest moja opinia... Pozdrawiam wszystkich "SKAZANYCH"
Awatar użytkownika
Kosteczka27

Postautor: Kosteczka27 » sob sie 21, 2010 9:28 pm

pisałam posta 4 razy i 4 kasowałam, bo stwierdzałam, że jest beznadziejny i nic nie wnosi do tematu. Ten też nic nie wniesie, ale przynajmniej zrobiłam bilans w swojej głowie i już wiem- też wolę Maćka:) chociaż "Dżem w Operze" wręcz uwielbiam.
/p.

Wróć do „Muzycy”