[2009.04.03] Chorzów, Teatr Rozrywki

Dyskusje na temat przyszłych i minionych sztuk Dżemu

Moderatorzy: Piotrek, Radek

Mazzi84

Re: [2009.04.03] Chorzów, Teatr Rozrywki

Postautor: Mazzi84 » pt kwie 03, 2009 10:24 pm

Pierwszy raz byłem na koncercie w teatrze i podobało mi się.
Nie wiem czy podaje właściwą kolejność piosenek jakie grał Dżem na koncercie jak coś to mnie poprawicie :oops:
1. Wehikuł czasu
2. Mała aleja róż
3. Detoks
4. hmm nie pamiętam
5. Jak malowany ptak
6. Styczyński i Otrębą zagrali Lunatyków
7. Do Kołyski
8. Paw
9, 10, 11 Potem Dżem zagrał nowe kawałki i zapowiedział że tworzy nową płytę
13. Poznałem go po czarnym kapeluszu
14. Sen o wictorii
Na bis
1. Autsaider
2. Lunatycy
3. Whiski
a na zakończenie Dżem zaśpiewał Czerwony jak cegła
Balcarowi od połowy koncertu było widać że chciało mu się pić i konsumował złocisty napój :D
Mi osobiście szkoda że nie zagrali " Naiwne pytania" ale nie ma co narzekać :)
Gość

Postautor: Gość » pt kwie 03, 2009 11:39 pm

pozwolę sobie poprawić setlistę - na szybko

I koncert
Wehikuł czasu
Mała Aleja Róż
Detox
Uśmiech śmierci
malowany ptak - w bardzo ciekawej wersji
instrumental - Adaś & Jurek
Do kołyski - Maciej + Janusz + Jerzy
Paw
Żyj, mały, żyj
(Idz) zawsze do przodu - przyznam szczerze, że coraz bardziej ten utwór mi się podoba, wersja acustico ciekawa :)
Kapelusz - także w ciekawej wersji
Diabelski żart + solo każdego z muzyków
Victoria
---
Autsajder
Lunatycy
Whisky
---
wariacje Jerzego
Cegła
- - koniec 18.50 - -

II koncert
Ballada o dziwnym malarzu
Uśmiech śmierci
Detox
Gorszy dzień
Małą Aleja Róż
2* instrumental - Adaś & Jerzy
Do kołyski - Maciej + Janusz + Jerzy
Człowieku, co sie z tobą dzieje + wybitna Jaśkowa solówka :), do której dołączyła reszta zespołu:)
Żyj, mały, żyj
(Idz) zawsze do przodu
Wehikuł czasu
Harley
Diabelski żart
Victoria
---
Naiwne pytania
Gitarowy dialog Adasia i Jurka
Cegła - w genialnym wykonaniu Maćka z publiką :)
Autsajder - na początku Maciej + Jerzy, a potem dołączyła reszta zespołu
Lunatycy
Whisky

Warto było :mrgreen:
Gość

Postautor: Gość » sob kwie 04, 2009 9:39 am

Oj warto warto :)
Moja mama była pierwszy raz na koncercie Dżemu, Maćka znała tylko z roli musicalowych. Była zachwycona :)
Nie mniej jednak uważam, że koncert o 20:00 był lepszy. Publika żywiej reagowała, szkoda tylko, że set lista tak mało się różniła.
Co do nowych piosenek, są naprawdę dobre, szczególnie "Zawsze do przodu" przypadła mi do gustu. Ciekawa jestem czyj to tekst?
Czekamy na nową płytę, nie wiadomo kiedy, ale będziemy cierpliwie czekać :D Sądząc po trzech nowych piosenkach, warto :D
Pozdrowienia dla wszystkich, których spotkałam.
Gość

Postautor: Gość » sob kwie 04, 2009 10:16 am

alice pisze:Oj warto warto :)
Co do nowych piosenek, są naprawdę dobre, szczególnie "Zawsze do przodu" przypadła mi do gustu. Ciekawa jestem czyj to tekst?

domniemam ze Mackowy tak mi jego zalatuje... tak jak prawie wszystkie teksty na 2004 oprocz dwoch (66 i W imie ojca) sa jego tak pewnie i na tej plycie beda jego... no bo ktoz inny by mogl napisac?
Awatar użytkownika
Chiquita

Postautor: Chiquita » sob kwie 04, 2009 1:07 pm

Jestem pod wrażeniem. Koncert był na prawdę wart swojej ceny :) Nigdy nie byłam dobra w opisywaniu własnych odczuć, dlatego powiem jeszcze tyle, że nowe piosenki (szczególnie Zawsze do przodu) są świetne i do teraz chodzą mi po głowie :D resztę do opisania pozostawiam innym. podsumowując - koncert bardzo pozytywny a kto nie był ma czego żałować.
pozdrawiam i czekam na zdjęcia ;]
Awatar użytkownika
Armin
Kontaktowanie:

Postautor: Armin » sob kwie 04, 2009 1:17 pm

Mazzi84 pisze:6. Styczyński i Otrębą zagrali Lunatyków

No według Maćka tak..lecz był to letni spacerek z Agnieszką i Śmiech czy łzy..także lekko się majtnął :P

Co tu dużo pisać..fajne dwa koncerty, drugi chyba bardziej..co zapowiedziała Ballada o dziwnym Malarzu na wstępie..
Z tego co najbardziej zapadło w pamięci to ciekawa, choć nie wyjątkowa, wersja Wehikułu.. energiczny Diabelski Żart, fajna aranżacja Malowanego Ptaka, Harleya, Gorszego Dnia, Kapelusza.. Cegła z Koziołkiem Matołkiem, czy tam Reksiem..nie pamiętam z czego to motyw...jakiś ktoś przeżywający orgazm przy bodajże Lunatykach..i jeszcze tam parę fajnych, niecodziennych dźwięków :P
Nowe kawałki do zaakceptowania.. nie ma sensu oczekiwać czegoś "dżemowego z lat 80tych", słychać w nich Dżem mimo, że zupełnie inaczej..ale słychać. Wpadają w ucho.. i dobrze. (a że są to nowe kawałki..to również odczuwalne :arrow: fall-start Maćka w "Żyj mały, żyj" :P )

kaczka6661 pisze:pewnie i na tej plycie beda jego... no bo ktoz inny by mogl napisac?

a czemużby kto inny nie mógł? :P

Dzięki Wam wszystkim za towarzystwo przed i w przerwie między koncertami..niech gulasz i pjyyrogi bydom z Wami na zawsze :P

Jak mawia klasyk... fotki,filmiki będą jak się odkopię :wink:
Gość

Postautor: Gość » sob kwie 04, 2009 2:29 pm

a ja sie odkopalem i na fotki z pierwszego koncertu juz zapraszam:)

http://www.pkokot.com

staralem sie pokazac nie tylko gre muzykow ale tez momenty miedzy utworami mam nadzieje ze w jakims stopniu mi sie to udalo
Ostatnio zmieniony sob kwie 04, 2009 4:36 pm przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
didok86

Postautor: didok86 » sob kwie 04, 2009 4:21 pm

Hmm no to może teraz ja. Może zacznę od pierwszego koncertu, na którym szczerze mówiąc się zawiodłem. Setlista całkiem jak na przeciętnym koncercie na targowisku, tyle, że w wersji akustycznej (aczkolwiek racja, że aranżacje niektórych utworów świetne). Po 2 nagłośnienie, przynajmniej z mojego miejsca do bani (środek 4 rzędu), było słychać bas, bas, bas, jurek, dudniący mikrofon Maćka, bas, bas i bas......Adama nie było słychać wcale......no może jak nikt nie grał. Dodatkowo co minute ku....jący Jurek :). W ogółe wszyscy byli bardzo nerwowi od początku. Publika no taka sobie siedząca i milcząca tylko.
Drugi koncert o niebo lepszy. Wszystko poprawione. Bas w dół, Adama było głośno słychać, Maćka również wyraźnie. Nawet oświetlenie inaczej padało. Setlista? Po Balladzie i uśmiechu śmierci narobiłem sobie apetytu na dalej....ale niestety musiałem się obejść smakiem. Reszta utworów, poza wyjątkami, takie jak na pierwszym koncercie choć trzeba zauważyć, że zdecydowanie lepiej wykonane. Nie było tej nerwowośći tylko było widać przyjemność z gry.(może dlatego, że panowie mogli posilić się piwkiem w przerwie, co dało doskonały efekt ;)). Publika również bardziej żywiołowa, śpiewająca, klaskająca :), to było jak wesele o 21 w porównaniu do stypy o 17.
Ogólnie rzecz biorąc, na koncerty warto było iść chociażby z powodu, że nie chodzi się na takie na co dzień, przynajmniej w wykonaniu Dżemu. Co do utworów, to nie było niczego czego bym się nie spodziewał, a szkoda. Będzie trzeba poczekać do Łodzi :). To tak krótko i ogólnie moje odczucia. Pewnie częśc osób się ze mną nie zgodzi jak mój znajomy siędzący 10 rzędów wyżej :), dla którego obojętnie jak, gdzie i co by nie grali to i tak będzie świetnie :D . Pozdrawiam wszystkich, z którymi miło można było spędzić czas przed, i wypełnić lukę pomiędzy koncertami :)
Gość

Postautor: Gość » ndz kwie 05, 2009 10:47 am

Ja dołączam się do opinii po koncertach Armina i Didoka - mam podobne odczucia.

Pierwszy koncert zdecydowanie słabszy od drugiego, publika drętwa, zespół też wydaje mi się dał z siebie więcej na drugiej części. Beno chyba najbardziej sie starał (w sumie nadrabiał nieobecność w teatrze w zeszłym roku, kiedy to zastępował go Jasiu Frychel) Mimo wszystko ja się - jak na warunki teatralne - dobrze bawiłam :wink:
I wcale nie miałam w zamiarze podpalić teatru :mrgreen: :lol: Co niektórzy wiedzą o co chodzi :P

Oczekiwałam jednak czegoś duuuużo bardziej wyjątkowego jesli chodzi o setlistę - a tu tylko dawno niegrana "Ballada o dziwnym malarzu". Bogu dzięki zagrali "Uśmiech śmierci", który uwielbiam akustycznie. Ponadto w wersji akustycznej spodobał mi się dżemowy standard "Wehikuł czasu", a także "Do kołyski", "Mała aleja róż", w sumie to zawsze warto na DŻEM do teatru się wybrać, żeby wszystkie utwory usłyszeć na gitary akustyczne. Zawsze jest to taka odmiana od "codziennych" koncertów elektrycznych. Nawet Maciek se troche pobrzdękał na gitarce :wink:

Pozdrowienia dla Zbyszka, z którym udało się chwilke pogadać od dziołchów z Krzanowic :) Pozdrowionka też dla wszystkich spotkanych znajomych, dawno niewidzianych Horzelów, a w szczególności dla nowo poznanych osobiście - Armin, Marzena i ekipa raciborska: Olaf, Diana i Asia :)

EEEverybody - sex, drugs and volksmusik :P
Awatar użytkownika
Armin
Kontaktowanie:

Postautor: Armin » ndz kwie 05, 2009 11:11 am

kari_na pisze:spotkanych znajomych, dawno niewidzianych Horzelów, a w szczególności dla nowo poznanych osobiście - Armin

A dzięki dzięki, wzajemnie :wink:
Gość

Postautor: Gość » ndz kwie 05, 2009 12:37 pm

Hej
Po powrocie do domu i ja mogę coś o koncercie napisać. Byłem tylko na pierwszym. Ujmę to krótko:
plusy: aranżacje, które mi się podobały, nastrój koncertu (wygląd sceny), skaczący Beno.
minusy: ogólny spokój publiki (wiem, to teatr- może i powinno być spokojnie- ale nie ZA spokojnie)
Nie wiem czy ktoś z was słyszał gitarę Maćka? Bo dla mnie była to tylko ozdoba, która ładnie wygląda ;) No i w ogóle jakoś tak dziwnie miejscami było z wokalistą- zapowiedź Lunatyków, po której był Letni spacer i druga miniaturka, pomyłkowe wejście w Żyj mały żyj (?) albo którejś innej piosence.
Ogólnie rzecz biorąc- było fajnie, ale bez szaleństw ;) A wydanych pieniędzy nie żałuję. Więc jest dobrze.
Gość

Postautor: Gość » ndz kwie 05, 2009 1:38 pm

Armin pisze:

Tylko odrazu kliknijcie sobie na HQ, lepsza jakość wtedy jest, choć dłużej się ładuje (w zależności od internetu)

Torba i kij coming soon 8)

Ty to jednak masz fajny sprzęt. Ja choć bardzo się starałam, to moje filmiki nie są tak dobre, robione małym aparatem. :( Może kiedyś się dorobię kamerki ;)
Awatar użytkownika
Armin
Kontaktowanie:

Postautor: Armin » pn kwie 06, 2009 1:33 pm

alice pisze:Ty to jednak masz fajny sprzęt.

E tam, widziałem i macałem lepszejsze :P

Trochę fotek do wglądu :
Klik
Awatar użytkownika
Adi
Kontaktowanie:

Postautor: Adi » pn kwie 06, 2009 2:00 pm

Ty tu Arminie fotami oczu nie mydlij ino wrzucaj Torbę i kij :P
Awatar użytkownika
Armin
Kontaktowanie: