[2010.08.14] Bolesławiec

Dyskusje na temat przyszłych i minionych sztuk Dżemu

Moderatorzy: Piotrek, Radek

Awatar użytkownika
dariusz30t
Kontaktowanie:

Re: [2010.08.14] Bolesławiec

Postautor: dariusz30t » ndz sie 15, 2010 11:37 pm

Tak na koniec podsumowując moje dwa wcześniejsze komentarze.

Impreza ogólnie bardzo dobrze zorganizowana, miejsce piękne, klimatyczne.
Organizatorzy stanęli na wysokości zadania, jednak niestety czasami pogoda może popsuć nawet najlepiej zorganizowaną imprezę.
W tym przypadku zamienna pogoda wpłynęła na średnią frekwencję.

Jednakże miło było posłuchać Gangu Olsena, Obstawy Prezydenta i Dżemu oraz wszystkich innych wykonawców.

Na tym kończę, krótka relacja z festiwalu w moich wcześniejszych postach.
Pozdrawiam wszystkich fanów.
Fan Dżemu
Fan Deep Purple

Polecam http://www.skazaninabluesa.pl
http://www.deeppurple.com.pl

Pozdrawiam
dariusz30t
e-mail : d.tajer@skazaninabluesa.pl
boston

Postautor: boston » pn sie 16, 2010 8:31 am

Dzięki Twoim relacjom mogłam chociaż trochę zorientować się jak wyglądała ta impreza.
Dlatego - dziękuję Ci :lol:
No a pogoda to niestety siła wyższa, nie zawsze nam sprzyjająca :?
Awatar użytkownika
borszysz
Kontaktowanie:

Postautor: borszysz » pn sie 16, 2010 9:03 am

A ja żałuje tylko tego gangu... bo skoro się zebrali w normalnym, gangowym składzie z Estepem i Papą to musiało to zagadać... bo tej baby nie wytrzymam ;)
Pozdrawiam!
Wojciech "Borszysz" Mirek

Stowarzyszenie Oficjalny Fan Club zespołu Dżem
"Skazani na bluesa"
http://www.skazaninabluesa.pl
w.mirek@skazaninabluesa.pl

www.HOODOOBAND.pl
Awatar użytkownika
paweldzem

Postautor: paweldzem » pn sie 16, 2010 8:34 pm

Byłem na Dżemie i na Obstawie Prezydenta i bardzo mi się podobało. Pogoda mi odpowiadała wcale nie padało, mogłem jednak wybrać się motorkiem. Co mnie zaszokowało to dwie sprawy, pierwsza to taka iż Maciek, Rysiek Kramarczyk, Szymon Rogosz i ktoś czwarty przyjechali motórami. Pierwszy raz widziałem przyjazd Maćka na koncert motocyklem i to nie byle jakim. Druga rzecz, Jurek ma gitarę że tak powiem bezprzewodową. Ma tylko krótki kabelek z gitary do nadajnika i podczas któregoś kawałka zaczął grać solówkę ale nie widziałem gdzie on jest a byłem pod sceną prawie i po chwili patrzę a on wymiata pod sceną przy płocie oddzielającym publiczność od sceny. Fajne to było A oto set:
1. Poznałem go po czarnym kapeluszu
2. Powiał boczny wiatr
3. Gorszy dzień
4. Cała w trawie
5. Złoty paw
6. Koniecznie
7. Zawsze do przodu
8. Harlej mój
9. Tylko ja i Ty
10. Strach
11. Człowieku co się z Tobą dzieje
12. Diabelski żart
13. Wehikuł czasu
BIS
14. Autsajder
15. Whisky
BIS
16. Kaczor coś Ty zrobił
17. Czerwony jak cegła
Publiczność taka sobie natomiast ja z dziewczyną i znajomą skakaliśmy. Super koncert.
Awatar użytkownika
dariusz30t
Kontaktowanie:

Postautor: dariusz30t » wt sie 17, 2010 1:59 am

paweldzem pisze:Byłem na Dżemie i na Obstawie Prezydenta i bardzo mi się podobało. Pogoda mi odpowiadała wcale nie padało, mogłem jednak wybrać się motorkiem. Co mnie zaszokowało to dwie sprawy, pierwsza to taka iż Maciek, Rysiek Kramarczyk, Szymon Rogosz i ktoś czwarty przyjechali motórami.
-----------------------------------------------------------------------------------
Publiczność taka sobie natomiast ja z dziewczyną i znajomą skakaliśmy. Super koncert.

W drugi dzień owszem padać nie padało, jednak w pierwszy w zwłaszcza podczas koncertu Gangu Olsena to z nieba po prostu lała się woda i to skutecznie odstraszyło publiczność na dzień drugi.
Przeciwnie, publiczność była świetna bo typowo bluesowa, cierpliwa podczas przygotowań technicznych Dżemu do koncertu, a na koncercie słuchająca i delektująca się każdym utworem.
Koncert dobry jednakże nie zaliczam go do tych rewelacyjnych, ze względu na błędy w ustawieniu nagłośnienia, o dziwo dzień wcześniej Gang zabrzmiał lepiej, oraz w dniu koncertu Dżemu Obstawa Prezydenta też miała lepiej ustawione nagłośnienie. Sorry ale wyjątkowo coś chłopakom z obsługi technicznej nie zagrało.

A tak na koniec nie związane z tematem pytanie, ponieważ widzę, że kolega "PAWEŁDZEM" też napisał set-listę (abstrahując już od tzw. skrótów),
jaki właściwy tytuł ma ten utwór : "Żyj mały żyj" czy "Koniecznie" - bo spotykam się z podwójną nazwą tego kawałka.
Pozdrawiam wszystkich fanów.
Fan Dżemu
Fan Deep Purple

Polecam http://www.skazaninabluesa.pl
http://www.deeppurple.com.pl

Pozdrawiam
dariusz30t
e-mail : d.tajer@skazaninabluesa.pl
Awatar użytkownika
Adi
Kontaktowanie:

Postautor: Adi » wt sie 17, 2010 6:51 am

dariusz30t pisze:A tak na koniec nie związane z tematem pytanie, ponieważ widzę, że kolega "PAWEŁDZEM" też napisał set-listę (abstrahując już od tzw. skrótów),
jaki właściwy tytuł ma ten utwór : "Żyj mały żyj" czy "Koniecznie" - bo spotykam się z podwójną nazwą tego kawałka.

Koniecznie
misiekban

Postautor: misiekban » wt sie 17, 2010 9:11 pm

Wyjątkowy koncert.... nie mój pierwszy i nie ostatni....ale ten był inny od wszystkich na których byłem.... niewiem dlaczego. pozdrawiam
boston

Postautor: boston » śr sie 18, 2010 8:40 am

Może przy okazji byłeś z ładną dziewczyną...... :D
Awatar użytkownika
paweldzem

Postautor: paweldzem » śr sie 18, 2010 8:58 pm

"KONIECZNIE". Nie wiem skąd niektórzy wzięli tytuł "żyj mały żyj". Może dlatego że tak się zaczyna ten kawałek. Sam nie raz słyszałem na koncertach jak Maciek zapowiada "koniecznie".
karunia

Postautor: karunia » śr sie 18, 2010 9:05 pm

a nie "KONIECZNY"?
Awatar użytkownika
smar666

Postautor: smar666 » śr sie 18, 2010 9:11 pm

paweldzem pisze:"KONIECZNIE". Nie wiem skąd niektórzy wzięli tytuł "żyj mały żyj". Może dlatego że tak się zaczyna ten kawałek.

Dokładnie z tego powodu. A tytuł "Koniecznie" pojawił się jakiś czas później, gdy ludzie nazywali ten utwór już inaczej.
Piwko jedno, albo dwa....no i słoik Dżemu
Awatar użytkownika
paweldzem

Postautor: paweldzem » pn sie 23, 2010 7:47 pm

Kiedyś pamiętam jak Maciek zapowiadał "konieczny" ale na ostatnich koncertach to "koniecznie". Będzie płyta to się dowiemy jak to ma być dokładnie :D

Wróć do „Koncerty”