[2012.03.11] Częstochowa

Dyskusje na temat przyszłych i minionych sztuk Dżemu

Moderatorzy: Piotrek, Radek

karolina92

[2012.03.11] Częstochowa

Postautor: karolina92 » sob sty 21, 2012 2:22 pm

Koncert Dżemu

Data: 11.03.2012 (Niedziela)
Godzina: 18.00
Adres: Częstochowa, ul. Dekabrystów 43
Miejsce: Hala Widowiskowo-Sportowa (Hala Polonia)
Bilety: 50zł
do nabycia w :
- sieć TicketPro w EMPiK, Media-Markt
- Sklep Muzyczny GAMA ul. Berka-Joselewicza 4
- Biuro Podróży Travel Time Al. NMP 40/42, Cz-wa
- Hala Polonia
nie szukaj prawdy w snach, gdy ją wokół masz ...
Awatar użytkownika
olusia11

Re: [2012.03.11] Częstochowa

Postautor: olusia11 » sob sty 21, 2012 8:35 pm

będę na pewno! :D
karolina92

Postautor: karolina92 » pn sty 23, 2012 11:12 pm

to fajnie :)
mam nadzieję, że będzie nas więcej!
musimy być widoczni i dzielnie reprezentować "Skazanych " 8)
Awatar użytkownika
olusia11

Postautor: olusia11 » wt sty 24, 2012 5:27 pm

dokładnie :D za jakiś tydzień idę po bilety 8)
Mazzi84

Postautor: Mazzi84 » wt sty 24, 2012 11:30 pm

Zawitam do Częstochowy :D
Zapowiada się ciekawa niedziela.
karolina92

Postautor: karolina92 » czw lut 02, 2012 3:44 pm

próbowałam "pożyczyć" sobie jeden z plakatów informujących o koncercie ... niestety panowie ze straży miejskiej wytłumaczyli mi, że nie powinnam tego robić :( 8)
lenka83

Postautor: lenka83 » ndz lut 05, 2012 5:18 pm

Będę również !! :D
lenka83

Postautor: lenka83 » ndz lut 12, 2012 12:42 am

Od wczoraj posiadam 2 bilety :D :D :D Nie ma to jak Dżem na żywca!
papi21

Postautor: papi21 » sob mar 10, 2012 1:46 am

Hej,
jestem z Gliwic i mam w planach wyjazd na ten koncert swoim samochodem. Miałem jechać z kumplem, ale okazało się, że nie może jechać, a samemu to tak średnio chce mi się jechać taki dość spory kawałek. Jeśli ktoś jedzie z okolic- Gliwice, Zabrze, Katowice- te rejony, to dajcie znać. Kontakt do mnie- 507 061 980.

Pozdrawiam
papi21

Postautor: papi21 » ndz mar 11, 2012 12:40 am

Czyżby nikt ze Śląska( okolice Gliwice, Katowice) nie wybierał się na koncert do Częstochowy albo coraz mniej osób śledzi nasze forum.

Jakby jednak ktoś się wybierał to proszę dajcie znać.

Z góry dzięki:)
maciek764

Postautor: maciek764 » pn mar 12, 2012 2:35 pm

Widzę, że nikt się nie kwapi żeby coś napisać więc ja napiszę :P

Jeżeli o sam Dżem chodzi to wszystko na poziomie. Ale co mi się nie podobało to:
- support (po prostu mnie tak zmęczył, że nie mogłem się już Dżemem porządnie nacieszyć)
- paraliż logistyczny na sali - wąskie przejścia, ogromna kolejka do wejścia itd
- beznadziejna hala z beznadziejną akustyką :P

Setlista prawie w kolejności :P

Detox
Kapelusz
Do przodu
Bujam się
Złoty Paw
Mamy forsę mamy czas
Modlitwa
Powiał boczny wiatr
Jak malowany ptak
Strach
Diabelski żart
Mała aleja róż
Partyzant
Wehikuł czasu

Bis
Naiwne pytania
Cegła

Bis 2

Autsajder
Whisky
boston

Postautor: boston » pn mar 12, 2012 4:18 pm

No nie..... nic więcej się nie dowiemy?? :cry:
maciek764 pisze:Jeżeli o sam Dżem chodzi to wszystko na poziomie

To chyba najbardziej zwięzła recenzja jaką przeczytałam nt Dżemu :lol:

maciek764 pisze:- support (po prostu mnie tak zmęczył, że nie mogłem się już Dżemem porządnie nacieszyć)

To dopiero ciekawostka :roll: A kto to był? Jaką muzykę grali? Czy kazali Ci dołączyć do nich na scenie? Czemu nie wyszedłeś z ich występu np pogadać ze znajomymi?
No i jestem ciekawa co w sumie przeważyło: plusy czy minusy?
W każdym razie dziękuję za tych parę słów nt koncertu i mam nadzieję, że jeszcze ktoś się odezwie i podzieli swymi wrażeniami :lol:
maciek764

Postautor: maciek764 » pn mar 12, 2012 4:53 pm

No nie..... nic więcej się nie dowiemy??

Skoro jest zapotrzebowanie na szczegóły... To muzycy w formie, ale nie jakoś wybitnie. Bywały koncerty gdzie było widać więcej przyjemności z grania. Maciek wyglądał na lekko znudzonego. Publiczność raczej żywo reagująca. Przy scenie brzmiało w miarę, im dalej tym gorzej, utwory z bardziej dynamicznym basem (jak Detox) po prostu dudniły bo pogłos tam straszny, ale takie jak Kapelusz brzmiały świetnie.

A kto to był? Jaką muzykę grali? Czy kazali Ci dołączyć do nich na scenie? Czemu nie wyszedłeś z ich występu np pogadać ze znajomymi?

Grała jakaś Częstochowska formacja zwana 7A Blues. Grali coś w stylu bluesa ale takiego dosyć męczącego ;) Nie wiem dlaczego, może przez dudniącą od siłowego grania perkusję albo skrzeczącą gitarę która nadawałąby się bardziej do trash-metalu niż bluesa, no ale w każdym razie słyszałem już supporty które mnie naprawdę urzekły i tylko pogłębiły wrażenia z koncertu "właściwego" (np. Piff Pare w Zabrzu ostatnio) no ale tu tak się nie stało :P Co do wyjścia z występu to była jedna próba wyjścia ale jak się okazało nie można było opuścić przez kilka minut płyty (ochrona zabroniła) bo tak było zapchane wejście przez wchodzących (ciekawe ile by trwała ewakuacja tego gdyby się coś "wywaliło"...)
boston

Postautor: boston » pn mar 12, 2012 5:33 pm

Zawsze jest zapotrzebowanie na szczegóły..... :lol:
Dzięki za uzupełnienie relacji!
karolina92

Postautor: karolina92 » pn mar 12, 2012 7:19 pm

no to i ja dołożę swoje "trzy grosze", a że streszczać się nie potrafię to pewnie wyjdzie mi niezłe wypracowanko...
Faktycznie nagłośnienie na hali pozostawiało wiele do życzenia, brak szatni, wąskie przejścia i dostępna jedna toaleta też nie stawiały organizatorów w najlepszym świetle, ale wszystko to nie przeszkadzało w tym, żeby świetnie bawić się pod samą sceną :D . Stare utwory przeplatały się z nowymi no i była moja ukochana "Modlitwa" więc musiało być dobrze. Skrupulatnie zapisywałam w swojej pamięci , a częściowo tez w pamięci telefonu setlistę, a tu ktoś już mnie uprzedził i ją zapodał :wink: Panowie oczywiście nie zawiedli - ale to przecież nie dziwi. Czy ja wiem, czy Maciek był znudzony? Nie mnie oceniać co on tam czuł, ale z mojej perspektywy był uśmiechnięty i zaangażowany, wiadomo zdarzają się lepsze i gorsze koncerty, a te z większych hal różnią się od tych klubowych, ale myślę, że ten wczorajszy wypadł całkiem dobrze i nie ma do czego się "przyczepić". Poza tym wielkie brawa i podziw dla "Dżemów" za cierpliwość i humor w pozowaniu do zdjęć i podpisywaniu czego tylko się dało (plakaty, koszulki, kubki, płyty, kasety, jajko - na licytację, bilety, kartki i co tylko komu przyszło do głowy). Z tego co widziałam problemem nie było nawet napicie się Benowego piwka :wink: - tak, tak znalazł się szczęśliwiec, któremu się udało. Ja osobiście dostałam autografy na opakowaniu od DVD (dla ciekawskich mój biały marker to nie był korektor!!) i starej Maćkowej kasecie :) No i szczególne podziękowania dla Pana Zbyszka za to, że dotrzymał słowa i dostałam wyczekiwaną pałeczkę z autografem - DZIĘKUJĘ :) Poza tym koncert okazał się nie tylko muzycznym wydarzeniem, ale także okazją do spotkania (i poznania) bliższych znajomych i tych mieszkających na drugim końcu kraju :wink: no i mogłam do bólu chwalić się faknklubową koszulką :lol: Ogólne odczucia jak widac bardzo pozytywne.
Nasłuchałam się już tez opinii, że to juz nie ten Dżem... że przecież bez Ryśka... że owszem Wehikuł i Whisky ok, ale reszta to już nie ta aranżacja i nie ten klimat... dziwi mnie tylko to, że na brak Ryśka w zespole i "już nie ten klimat" narzekają moi rówieśnicy, którzy niestety nie mieli okazji Ryska zobaczyć na żywo, ani poczuć klimatu jego koncertów ... wydaje mi się, że ci najwięksi znawcy poza wspomnianymi Wehikułem i Whisky no i może jeszcze Cegłą więcej piosenek nie znają... :shock:
No to miłej lektury :wink:
pozdrawiam

Wróć do „Koncerty”