[08.02.2014] Pęcław Executive Center - okolice Góry Kalwarii

Dyskusje na temat przyszłych i minionych sztuk Dżemu

Moderatorzy: Piotrek, Radek

Awatar użytkownika
Robert_K

Re: [08.02.2014] Pęcław Executive Center - okolice Góry Kalwarii

Postautor: Robert_K » sob lut 08, 2014 3:56 pm

Jak się dowiemy to i tak nie powiemy bo trzeba czekać na oficjalne informacje
GreenHorn

Postautor: GreenHorn » sob lut 08, 2014 7:21 pm

Robert_K Moim zdaniem już sporo informacji można wywnioskować czytając choćby wywiady z Maćkiem, jak zarówno wpisy forumowiczów, którzy dzielą się relacjami z koncertów.(Zapraszam do lektury internetu) Aura tajemniczości i trochę taniej wyższości z posiadanej ewentualnej wiedzy. Ja tego nie kupuję ! A moim zdaniem zamiast ciekawości, lepszą opcją jest cierpliwość. Ja wolę niespodzianki ! Myślę, że już niebawem pierwsze informację się pojawią, gdyż w przypadku "30 Urodzin" info o koncercie pojawiło się ok. 4 miesiące przed koncertem. I tutaj może być podobna sytuacja.
Koncert takowy jest planowany i jeśli Bóg da na pewno się odbędzie!
"(...) skąd mamy wiedzieć, że nie jesteśmy bohaterami dzieła jakiegoś pisarza, przelotną myślą kogoś nudzącego się w autobusie albo źdźbłem w oku Boga, źdźbłem, od którego w tym oku pojawiły się łzy?" Stephen King
joasia78

Postautor: joasia78 » wt lut 11, 2014 10:37 am

witam jaki był set i jakie wrażenia po koncercie
:?:
Awatar użytkownika
ArekJ
Kontaktowanie:

Postautor: ArekJ » wt lut 11, 2014 1:09 pm

Detox
Gorszy dzień
Do przodu
Do kołyski
Złoty paw
Jak malowany ptak
Sen o Victorii
Harley mój
Wehikuł czasu
Cała w trawie
Partyzant
Naiwne pytania
Autsajder
Whisky

i coś jeszcze chyba, ale to z jeden utwór. Koncert dość specyficzny, set standardowy. Publiczność była taka jakaś dziwna, ale to może dlatego, że chwilę później była dyskoteka na górze...
Po koncercie Jurek kontynuował testowanie nowego wzmacniacza, który brzmi super!
Można było chwilę porozmawiać z chłopakami, za co serdecznie dziękuję :)
"Dlaczego chowacie pod klosz
wartości, wartości tego świata..."
joasia78

Postautor: joasia78 » wt lut 11, 2014 1:37 pm

dziękuję bardzo :D życzę miłego dnia
Awatar użytkownika
ArekJ
Kontaktowanie:

Postautor: ArekJ » wt lut 11, 2014 10:27 pm

A jeszcze Mała aleja róż była.
"Dlaczego chowacie pod klosz
wartości, wartości tego świata..."
Awatar użytkownika
thewesoly79
Kontaktowanie:

Postautor: thewesoly79 » wt lut 11, 2014 10:48 pm

Nowy rok, DŻEM dalej taki sam.. chyba nie usłyszymy długo jakichś perełek.. Od festiwalu do DŻEMu teraz podchodzę jakoś inaczej niż wcześniej.. (ale dalej są dla mnie kapelą nr 1) Obiecałem sobie że do 35 urodzin i festiwalu w tym roku na żaden koncert nie pójde.. mam nadzieję, że zmienię zdanie.
Awatar użytkownika
misiek_k-ce

Postautor: misiek_k-ce » śr lut 12, 2014 5:30 pm

thewesoly79 pisze:Nowy rok, DŻEM dalej taki sam.. chyba nie usłyszymy długo jakichś perełek.. Od festiwalu do DŻEMu teraz podchodzę jakoś inaczej niż wcześniej.. (ale dalej są dla mnie kapelą nr 1) Obiecałem sobie że do 35 urodzin i festiwalu w tym roku na żaden koncert nie pójde.. mam nadzieję, że zmienię zdanie.

Widzę, że mamy podobne odczucia. Po festiwalu byłem jeszcze na kliku koncertach, warto wyróżnić jeden - ten z Chorzowa z początku października, a tak na każdym po kolei to samo. Niestety wiele ludzi podziela to zdanie i wielu z tych największych fanów ogranicza swoje wizyty na koncertach, bo naprawdę słuchanie za każdym razem tego samego to już nie ta przyjemność... Warto by się nad tym Panowie poważnie zastanowić.
Awatar użytkownika
Robert_K

Postautor: Robert_K » śr lut 12, 2014 5:47 pm

Muszę was poprzeć, mam nadzieje że set ruszy jakoś w lepszą stronę. Dodatkowo spadła liczba granych utworów. Zazwyczaj było to 18-19 a teraz 15 :( Może panowie oszczędzają siły żeby polecieć 35 z taką siłą że będziemy ten koncert wspominać przez następne 35 lat? Miałem taką małą koncepcje co do urodzinowego seta żeby zagrać po 3 utwory z każdego wydanego albumu. Myśle że by to poszło. Nie mówie o tym żeby wziąć np "Cegłę" i z niej zagrać Cegłę, Whisky i Jesiony tylko raczej Balladę, Słodką i Nieudany Skok :)
GreenHorn

Postautor: GreenHorn » śr lut 12, 2014 8:05 pm

Ja od kilku lat obserwuję "dziurę" w programie koncertów Dżemu od 2011 roku . Może wyłączmy koncerty okazjonalne, jak Festiwal (choć tu też bywa różnie). Już nawet "nudę" słychać w koncertach akustycznych, które bywały magiczne dla fanów i zespołu. Ja uważam, że problem tkwi w braku czasu, by się spotkać, "pobawić" starymi numerami już nie mówiąc by robić nowe utwory.. Przyczyn jest wiele:choroby muzyków, inne zajęcia, życie prywatne. Też wypływa smutna refleksja, że bije z sceny świadomość, że brakuję mi więzi między członkami. Wykonujemy swoją pracę, a potem każdy idzie swoją drogą.. Nie mam na myśli trzymania się za rączkę, chodzenie wszędzie razem. A wyrwę, przepaść, która dzieli zespół...

Chciałbym też zauważyć, że ten temat wypływa już nie pierwszy raz. Skutki słychać na chwilę, bo przez chwilę można było posłuchać "perełek" Jak "Zdarte Płyty", "Boże daj dom", "Prokuratora". Zbytnio jednak chęci ostygły i set znów jest "skostniały" . Dziwi mnie też niechęć Maćka do repertuaru z okresu Jacka, który do obecnego nie przeniknął za wiele...
Za pewne wiadomości z forum docierają do Zespoły i coś się ruszy. Skoro mówimy o 35 leciu osobiście bym przygotował repertuar przekrojowy historii zespołu. Robert wyszedł z pomysłem, który fajnie obrazuje moje powyższe słowa. Czas pokaże i zweryfikuję same oczekiwania zespołu i fanów !Pozdrawiam :)
"(...) skąd mamy wiedzieć, że nie jesteśmy bohaterami dzieła jakiegoś pisarza, przelotną myślą kogoś nudzącego się w autobusie albo źdźbłem w oku Boga, źdźbłem, od którego w tym oku pojawiły się łzy?" Stephen King
tomekw

Postautor: tomekw » czw lut 13, 2014 9:42 am

GreenHorn pisze:Ja od kilku lat obserwuję "dziurę" w programie koncertów Dżemu od 2011 roku . Może wyłączmy koncerty okazjonalne, jak Festiwal (choć tu też bywa różnie). Już nawet "nudę" słychać w koncertach akustycznych, które bywały magiczne dla fanów i zespołu. Ja uważam, że problem tkwi w braku czasu, by się spotkać, "pobawić" starymi numerami już nie mówiąc by robić nowe utwory.. Przyczyn jest wiele:choroby muzyków, inne zajęcia, życie prywatne. Też wypływa smutna refleksja, że bije z sceny świadomość, że brakuję mi więzi między członkami. Wykonujemy swoją pracę, a potem każdy idzie swoją drogą.. Nie mam na myśli trzymania się za rączkę, chodzenie wszędzie razem. A wyrwę, przepaść, która dzieli zespół...

Chciałbym też zauważyć, że ten temat wypływa już nie pierwszy raz. Skutki słychać na chwilę, bo przez chwilę można było posłuchać "perełek" Jak "Zdarte Płyty", "Boże daj dom", "Prokuratora". Zbytnio jednak chęci ostygły i set znów jest "skostniały" . Dziwi mnie też niechęć Maćka do repertuaru z okresu Jacka, który do obecnego nie przeniknął za wiele...
Za pewne wiadomości z forum docierają do Zespoły i coś się ruszy. Skoro mówimy o 35 leciu osobiście bym przygotował repertuar przekrojowy historii zespołu. Robert wyszedł z pomysłem, który fajnie obrazuje moje powyższe słowa. Czas pokaże i zweryfikuję same oczekiwania zespołu i fanów !Pozdrawiam :)

Nic dodać, nic ująć....
Awatar użytkownika
patpul

Postautor: patpul » czw lut 20, 2014 8:21 pm

Robert_K pisze:Miałem taką małą koncepcje co do urodzinowego seta żeby zagrać po 3 utwory z każdego wydanego albumu.

Coś w ten deseń panowie z Judas Priest zrobili podczas koncertów w Polsce. To nie jest głupia idea.
Co do monotonii i skostnienia - ja już kilka lat temu na tym forum narzekałem na coś takiego. Zakrzyczany zostałem jednak przez fanklubowych rzeczników kapeli. Po wielu miesiącach okazuje się, że moje odczucia nie były wcale jakoś bardzo odległe od tego, co zauważa coraz więcej osób. Satysfakcji jednak zero.
Jestem piwowarem domowym.

http://patpul.deviantart.com/
GG: 5684404

Wróć do „Koncerty”