[2014.06.07] 35 URODZINY, Chorzów, Pola Marsowe!

Dyskusje na temat przyszłych i minionych sztuk Dżemu

Moderatorzy: Piotrek, Radek

murek17

Re: [2014.06.07] 35 URODZINY, Chorzów, Pola Marsowe!

Postautor: murek17 » pn cze 09, 2014 12:47 pm

kikan pisze:Ojejku, bo się zaraz popłaczę. Gdybyś czytał moje wypowiedzi ze zrozumieniem, to byś nie spinał bezsensu swojej wielmożnej dupy. Chodzi mi tylko o to, że jak ktoś mnie próbuje przekonywać, że Muza to znakomity album, to ja mogę powiedzieć, że wg mnie jest słaby i dziwi mnie to, że komuś się on podoba. Ale to jest całkiem normalna rzecz przecież, bo jeden lubi to, a drugi tamto. Jak Ci się coś nie podoba to dodaj mnie do wrogów i nie czytaj moich postów, a nie bawisz się w przysrywanie się do mnie.

A gdybyś Ty przeczytał ze zrozumieniem mój post, to wiedziałbyś że nie mogę znieść TYLKO Twojego prześmiewczego tonu. Co z tego że napiszesz że każdy może mieć własne zdanie, jak chwile wcześniej i tak mówisz o tej osobie zdanie znacząc tyle, że ma gówniany gust. Nie możesz się wypowiedzieć normalnie? A to że przeszedł Ci okres fascynacji Dżemem i patrzysz na niego do bólu krytycznie, to jest Twoja sprawa i mnie nic do tego. W tej kwestii nie spinam dupy w ogóle. Osobiście nie jestem zaślepionym fanboyem, ale też miło jest przeżywać ten okres fascynacji, będąc młodym. Ty z pewnością jesteś dużo starszy, miałeś to szczęście słuchać lepszego Dżemu, ale w swoich wypowiedziach próbujesz usilnie pozbawić nas, młodszych fanów tego fajnego czasu, wmówić nam coś co może i jest prawdą, ale po co? Daj nam w spokoju przeżywać, jak dorośniemy, to nam samo przejdzie. Tyle. I nie dodam Cię do wrogów, bo użytkownikiem jesteś wartościowym, ale błagam zmień czasem ton.
Sebawroc

Postautor: Sebawroc » pn cze 09, 2014 12:56 pm

a co do samego koncertu to dla mnie Maciek zaśpiewał Mirandę i Prokuratora przede wszystkim lepiej niż Rysiek ,
takie jest moje zdanie
Awatar użytkownika
kikan

Postautor: kikan » pn cze 09, 2014 1:04 pm

Ale ja absolutnie nie chcę niczego Wam odbierać. Przecież napisałem żebyście się cieszyli i przeżywali jak najwięcej :).

Robert_K pisze:W słodkiej faktycznie zabrakło tego ostatniego podsumowującego solo ale i tak była kozacka!

Posłuchałem, trochę szkoda, bo mogli się fajnie z Gałachem rozkręcić, ale to chyba zamierzone, bo Jurek raczej by kiwnął do Zbyszka żeby grał dalej.
"Nothingman... Isn't it something...?"
Sebawroc

Postautor: Sebawroc » pn cze 09, 2014 1:07 pm

olusia11 pisze:
Sebawroc pisze:

Chorzy jesteście i tyle ... może powinni na scenie się z okazji 20 rocznicy śmierci się biczować ???? żeby to GODNIE uczcić ??

Człowieku, opanuj nerwy i fanatyczne emocje. Napisałam wcześniej, dlaczego uważam, że powinni uczcić pamięć Ryśka i Pawła bardziej niż kilkoma zdjęciami, z resztą Adi wytłumaczył Ci to czarno na białym- cytując oświadczenie samych dżemowców. Nie wiem, czy miałeś okazję być na 30. urodzinach.. tam był kapelusz na statywie, światła zgasły... to była chyba "Ballada o dziwnym malarzu"- to była magia. Aż czuło się ciary.
Krytyka nie zawsze oznacza, że ktoś jest chory, czy też żenujący.

Ja nie wiem czemu się tak czepiacie ich o to ...

Może ja mam złe informacje , ale z tego co wiem , to Rysiek nie był już wokalistą Dżemu w chwili śmierci .

Może mam tez złe informacje , ale wy gloryfikujecie Ryśka i TAMTEN OKRES. A z tego co ja wiem, to tam tez różowo nie było. Słyszałem że sporo koncertów było odwoływanych z wiadomych powodów. Słyszałem że na wielu jednak Rysiek nie był do końca w pełni dysponowany delikatnie mówiąc.

Nie wiem czemu Wy w większości tutaj uważacie że wtedy to było SUPER a teraz jest ***** ...

Tam wcale nie było raczej tak różowo, ta polska heroina to naprawdę potworne ***** było. To jest 10x gorsze niż alkoholizm.

I to wcale nie piszę po to żeby jakoś przywalić komuś. Po prostu się zastanówcie czasem ....

Ja śmiem twierdzić ze to co pokazali w filmie "SKAZANY NA BLUESA" to jest tylko cząstka tego jak było naprawdę. Tam naprawdę mogło być dużo gorzej. I nie tak zabawie i fajnie jak się tam tu chyba w większości wydaje ...
Monk

Postautor: Monk » pn cze 09, 2014 1:16 pm

[/quote]

Nie wiem czemu Wy w większości tutaj uważacie że wtedy to było SUPER a teraz jest ***** ...[/quote]

Drogi Sebo... można by wiele napisać, tylko czy można słowami opisać to "coś", chyba nie, wówczas była magia. Dzisiaj Maciek jest zbyt przewidywalny.
I tyle w tym temacie, pozdrawiam
Awatar użytkownika
Robert_K

Postautor: Robert_K » pn cze 09, 2014 1:19 pm

kikan pisze:
Posłuchałem, trochę szkoda, bo mogli się fajnie z Gałachem rozkręcić, ale to chyba zamierzone, bo Jurek raczej by kiwnął do Zbyszka żeby grał dalej.

Swoją drogą Jurek w Ibanezie ostatnio wsadził pod gryf Gibsonowski 57 Classic a pod mostem dalej ma Rio Grande BBQ, to jak brzmi ta gitara słowami się opisać chyba nie da. Ma pazur jak i delikatne brzmienie, słychać to np w Skazanym na Bluesa
Awatar użytkownika
borszysz
Kontaktowanie:

Postautor: borszysz » pn cze 09, 2014 2:51 pm

Robert_K pisze:Aha, i w tym miejscu chciałbym również pozdrowić Borzysza dzięki któremu nie otrzymałem obiecanej pamiątki z koncertu ponieważ "wszyscy znają Ewrego, wyprowadzić"

Dziękuję za pozdrowienia :) Jak zrobisz w życiu parę koncertów, gdzie płacisz m.in. za ochronę to zrozumiesz sens mojego działania:)

P.S. Wystarczyło wyjść z Pól Marsowych i podejść pod wjazd za sceną i tam Evrybadego byś złapał bez żadnego problemu;)
Pozdrawiam!
Borys
Pozdrawiam!
Wojciech "Borszysz" Mirek

Stowarzyszenie Oficjalny Fan Club zespołu Dżem
"Skazani na bluesa"
http://www.skazaninabluesa.pl
w.mirek@skazaninabluesa.pl

www.HOODOOBAND.pl
murek17

Postautor: murek17 » pn cze 09, 2014 4:43 pm

W ogóle w ciągu tego koncertu było kilka takich niedociągnięć i drobnych wpadek. Oczywiście to ma swój urok i świadczy, że panowie chyba naprawdę mieli małego stresa. Wydaje mi się że Janusz wszedł trochę spięty, bo nie mogli się z Adasiem zgrać na początku solówki w Wehikule. Adam na sam koniec "Nie patrz tak na mnie" zapomniał o swojej zagrywce, którą z uśmiechem na twarzy dograł już po skończeniu utworu :D Jurek chyba popełnił kilka fałszów więcej niż normalnie. O Maćku i jego przedwczesnej zapowiedzi już wspominałem. Tak samo o Malarzu który zamienił się w Słodką ;)

Ale to jest właśnie urok koncertów i mam nadzieję, że na wydawnictwie jak najwięcej materiału będzie nieedytowane. :D
tomekw

Postautor: tomekw » pn cze 09, 2014 4:51 pm

Koncert udany, świetny, kto nie był niech żałuje.......
Awatar użytkownika
Robert_K

Postautor: Robert_K » pn cze 09, 2014 4:56 pm

borszysz pisze:Dziękuję za pozdrowienia :) Jak zrobisz w życiu parę koncertów, gdzie płacisz m.in. za ochronę to zrozumiesz sens mojego działania:)

P.S. Wystarczyło wyjść z Pól Marsowych i podejść pod wjazd za sceną i tam Evrybadego byś złapał bez żadnego problemu;)
Pozdrawiam!
Borys

Gdybym był sam no na pewno bym tak zrobił ale było nas 8 osób więc nie chciałem ich ciągać i też sie wyłamywać z grupy dlatego ustawiłem się z nim tam :)
Awatar użytkownika
Adi
Kontaktowanie:

Postautor: Adi » pn cze 09, 2014 6:28 pm

borszysz pisze:P.S. Wystarczyło wyjść z Pól Marsowych[...]

jak wchodziłem to pan fosiarz powiedział, że nie wolno wychodzić :(
Awatar użytkownika
borszysz
Kontaktowanie:

Postautor: borszysz » pn cze 09, 2014 8:06 pm

Adi rzecz działa się już po koncercie, gdy wszyscy już wyszli z terenu imprezy, nie licząc niedobitków inwestujących w piwo. Jedyni pozostali na placu boju to kilkuosobowa grupka młodych miłośników słodkich dźwięków. Zbliżała się kolejna pełna godzina, a na obiekcie była jeszcze ochrona w pełnej gotowości (czytaj- kolekcja kart Narodowego Banku Polskiego z pocztem królów polskich uszczupla się).

Zespół wyjechał z terenu koncertu jakieś 50 minut po końcu imprezy, technika niewiele później- wystarczyło poczekać pod tylną bramą;) Jak byłem w liceum to zdarzało mi się warować od 7 rano pod bramami Stadionu Śląskiego, by o 21:00 mieć dobre miejsca na koncercie Maidenów... ;)
Pozdrawiam!

"Skazani na bluesa"

www.HOODOOBAND.pl
joasia78

Postautor: joasia78 » pn cze 09, 2014 10:45 pm

Bardzo dziękuję Panowie za wspaniała ucztę muzyczną. Koncert 35-lecia będę wspominała bardzo długo i mam nadzieję że wkrótce będę sobie mogła przypomnieć sobie tą ucztę oglądając wydawnictwo DVD. :D
Awatar użytkownika
borszysz
Kontaktowanie:

Postautor: borszysz » wt cze 10, 2014 8:03 am

Trochę odespałem, trochę się z natłoku obowiązków odkopałem, to wreszcie mogę przelać na ekran komputera swoje przemyślenia po tym wybitnie koncertowym weekendzie.

Dla mnie możliwość współorganizacji 35. urodzin Dżemu razem z Dżemem była w jakiejś formie spełnieniem marzeń z października 2009 roku, ogromnym wyzwaniem i doskonałą zabawą. Zabawą, bo mimo iż jest to moja praca, to jednak sprawia mi to naprawdę wielką frajdę i każdy kolejny koncert, czy event przy którym przyjdzie mi troszkę zamieszać zawsze powoduje pojawienie się uśmiechu na twarzy.
A w przypadku organizacji jubileuszu wyjątkowego zespołu widać było to szczególnie.

Na wstępie przepraszam za kolejki przez pierwsze 2-3 godziny na stoiskach gastronomicznych. W którymś momencie udało się nam je już rozładować, rzucając dodatkowe siły do roll barów (z jednym z dyrektorów sprzedaży Kompanii Piwowarskiej na czele), jednak początek wyszedł po prostu słabo. Biorę to na klatę, kajam się i do następnych realizacji przystąpię bogatszy o doświadczenie, że znienawidzony przeze mnie system sprzedaży żetonowej jednak jedynym sensownym wyjściem z sytuacji.

Scena, dźwięk, światła jak to mówią znajomi z Wrocławia typu świat. Potężna lahyer'owa konstrukcja sceniczna, którą za 2 tygodnie będzie można ponownie zobaczyć na Śląsku na koncercie 30 seconds to Mars w Rybniku. Światło, które wyczyściło magazyny najlepszej firmy oświetleniowej w tej części Europy, dźwięk idealny. Pod względem technicznym absolutnie najwyższa półka.

Koncerty? Poza Dżemem- najlepszy występ dali Ścigani- nowy skład, nowe możliwości, widać że bawili się przednio. Podobnie sprawa z HooDoo- ciekawy zestaw na scenie, akustyczny, minimalistyczny materiał bardzo mi się podobało.

Chris Duarte i Coco Montoya- przyznam się bez bicia- totalnie nic odkrywczego, nie porwało mnie to w ani jednym momencie.

Dżem- celowo zrobiłem sobie roczną przerwę od ich koncertów. Na czczo można by rzecz przystąpiłem do tego koncertu. I głód został zaspokojony z nawiązką.

Cała w trawie, Miranda, Niewinni, Słodka, Ostatnie widzenie- naprawdę wszystko się zgadzało. W zasadzie z utworów tybu must be brakło mi tylko "W imię ojca", liczę, że uda mi się usłyszeć to kiedyś na żywo.
Królem całego koncertu natomiast został Jan Gałach. Jasiu- czapki z głów. Składam formalny wniosek o przyjęcie go do Dżemu na stałe. Od zawsze wiedziałem, że to nie jest człowiek tylko magik. Ale w sobotę przeszedł sam siebie.

Generalnie koncert jak najbardziej wart swojej rangi. Był totalnie inny od tego sprzed 5 lat w Spodku i razem pięknie się uzupełniają. Zwróćcie uwagę, że zaczęli koncert Wehikułem Czasu, którego w Spodku zabrakło. Tak jakby chcieli uzupełnić tamto wydawnictwo. Podobnie postąpili przecież na Woodstockowych płytach.

Przeczytałem wszystkie posty w tym temacie, dotyczące koncertu, upamiętnienia Ryśka i Pawła. I w moim odczuciu panowie zrobili wszystko to co zrobić tego dnia powinni. Były wizualizacje, wspomnienie ze sceny i wystarczy. "Idź zawsze do przodu..." jak to śpiewa Maciek. Pomniki zostały już zbudowane (List do R., Pamięci Pawła Bergera), w moim odczuciu naprawdę wystarczy już tylko zapalić tą symboliczną świeczkę. Tak jak to było w sobotę w Chorzowie.

Natomiast! Nigdy nie jest tak, że wszystkie czereśnie są świeże, zawsze trafi się jakaś robaczywa, czy zepsuta.
Jest rzecz, na którą zwróciłem uwagę i która bardzo mi się nie podobała. Mianowicie- "Skazani na bluesa".
Drogi zarządzie, koleżanki i koledzy z fan clubu. Spapraliście wybitną wręcz okazję do pokazania się.
Nie wiem- produkcja jakiejś wielkiej flagi "sektorówki", tort na scenę, 2 tygodnie temu mieliście majówkę, trzeba było nagrać film z życzeniami od fanów, puścić go przed koncertem, czy przed bisami, zrobić cokolwiek!!!, żeby pokazać że "Skazani na bluesa" istnieją.
Poszliście po najmniejszej linii oporu, robiąc "Wszystkie gwiazdy nieba", które okazały się tym razem kompletną klapą, jeśli zapaliło coś 5% publiki to można to uznać za naprawdę wielki sukces.
Przykro mi to mówić, ale po prostu jestem zawiedziony.

Tyle w temacie!

Pozdrawiam wszystkich!
Pozdrawiam!

"Skazani na bluesa"

www.HOODOOBAND.pl
boston

Postautor: boston » wt cze 10, 2014 9:15 am

Dzięki za krótkie omówienie pozostałych wykonawców! Może ktoś jeszcze ich słuchał i podzieli się swymi odczuciami? Jak się podobali, czy ktoś okazał się niespodzianką? W końcu przez kilka godzin "uzupełniali" urodziny Dżemu.
Widziałam kilka kawałków z koncertu na YT i faktycznie Jaś Gałach porwał moje serce :lol: Jest po prostu wspaniałym muzykiem, który bardzo wzmocnił i urozmaicił wykonania dżemowe!
No i podziękowania dla Dżemów za upamiętnienie osób, które Ich kochały!

Wróć do „Koncerty”