[05.09.2015] Rock na plaży - Tychy, Paprocany

Dyskusje na temat przyszłych i minionych sztuk Dżemu

Moderatorzy: Piotrek, Radek

damiano2503

Re: [05.09.2015] Rock na plaży - Tychy, Paprocany

Postautor: damiano2503 » pn wrz 07, 2015 5:07 pm

A jak dla mnie mowienie ze `no to bedzie sie dzialo ` i wychodzi Balcar spiewa ` Czyja to wina ` i zapomina polowy zwrotki. nie wiem gdzie tu przygotowanie. chyba ze brak zgrania i to mial Riedel zaspiewac. Wyszlo bardzo kiepsko. pozostale 3 z tej ` niespodzianki `jako tako. czasem jeden spiewa swoje inny swoje. ale powiedmzy ze jakies zaskoczenie bylo. co do reszty to raczej norma piosenki ktore mozna uslyszec na kazdym koncercie.
Awatar użytkownika
patpul

Postautor: patpul » pn wrz 07, 2015 6:21 pm

polo777 pisze:Jak pisze Podlesie to znaczy Podlesie.

Wybacz wieśniakowi, że metropolitalnych smaczków nie zna. Przepraszam i dziękuję za wyjaśnienie, teraz będę wiedzieć. I to, że jak piszesz, to znaczy to, co piszesz. Bez odbioru.

damiano2503 pisze:wychodzi Balcar spiewa ` Czyja to wina ` i zapomina polowy zwrotki. nie wiem gdzie tu przygotowanie. chyba ze brak zgrania i to mial Riedel zaspiewac.

Obserwując to, co działo się na scenie miałem wrażenie, że to nie Balcar zapomniał połowy zwrotki a Riedel zapomniał, że ma zaśpiewać. I nie o brak zgrania tu chodzi, a - jak to ładnie ujął czarekkk - niechlujstwo Riedlowe.
Jestem piwowarem domowym.

http://patpul.deviantart.com/
GG: 5684404
poncek

Postautor: poncek » pn wrz 07, 2015 7:17 pm

Ależ wy się czepiacie Bastka. Bylibyście nie sobą gdybyście czegoś o nim nie wspomnieli. Nikt nie jest perfekcyjny.

patpul pisze: niechlujstwo Riedlowe.

Jak Rysiu śpiewał z kartki 'Prokuratora' na Rawie przed kamerami to też jest niechlujstwo?
Mam jeszcze wiarę, że odmieni się los...
Dorian07

Postautor: Dorian07 » pn wrz 07, 2015 9:00 pm

polo777 pisze:BTW. Polesie czy Podlasie miałeś na myśli?:P

Patpul -Jak pisze Podlesie to znaczy Podlesie.

http://rjp22podlesie.pl/2015/08/26/kato ... ynki-2015/

..no z Podlesia do Piotrowic to rzut beretem ;)

A jo pozdrawiom wszystkich z Kamionki!!
guma188

Postautor: guma188 » wt wrz 08, 2015 2:49 pm

muszę o tym wspomnieć ....
na koncert mieliśmy ponad 400 km podróż PKP wiec trwała dość długo ale piwo "pod Jesionami" dodało sił ;-) w drodze do hotelu spotkaliśmy Pana Maćka.... (ja nie bardzo chciałam podchodzić do niego, ale mąż mnie namówił że będę później żałować ). Podeszliśmy zapytaliśmy czy można zrobić sobie zdjęcie . Pan Maciek chyba nie bardzo miał humor... "dzień dobry" opowiedział z musu a jak powiedzieliśmy skąd przyjechaliśmy na koncert to nawet słowem się nie odezwał. rozumiem zmęczenie etc., ale wystarczył by jakikolwiek miły gest. Ze zdjęcia zrezygnowałam... wiadomo że nic na siłę! później udało nam się spotkać Pana Jurka, który już umie uszanować swoich fanów !!!

I faktycznie spora część osób byłą przypadkowa...
czarekkk

Postautor: czarekkk » śr wrz 09, 2015 10:17 am

patpul pisze:Obserwując to, co działo się na scenie miałem wrażenie, że to nie Balcar zapomniał połowy zwrotki a Riedel zapomniał, że ma zaśpiewać.

No nawet Bastek rzucił coś w stylu: "to ja się poje..ałem" :D
A Maciek co jak co, ale z kim by nie śpiewał w przeróżnych projektach, to raczej przygotowany na tip top.

poncek pisze:Ależ wy się czepiacie Bastka. Bylibyście nie sobą gdybyście czegoś o nim nie wspomnieli. Nikt nie jest perfekcyjny.

Nie chodzi o to, żeby się czepiać. Dla mnie Cree to jedna z ulubionych kapel. O ile drobne pomyłki czasem dodają smaczku, to jeśli stają się normą, zaczynają irytować. Niejeden kawałek Dżemu zaśpiewany przez Bastka mnie zachwycił, ale często zdarzało mi się, że myślałem: "kurde, czemu nie poświęci trochę więcej czasu na naukę tekstu swojego ojca..."
Nie uważam, żeby to było czepianie, a bardziej wymaganie. Myslę, ze skoro kupuję jego płyty i bilety na koncerty mam do tego prawo.
Awatar użytkownika
Kwinto2

Postautor: Kwinto2 » śr wrz 09, 2015 10:47 am

guma188 pisze: Podeszliśmy zapytaliśmy czy można zrobić sobie zdjęcie . Pan Maciek chyba nie bardzo miał humor... "dzień dobry" opowiedział z musu a jak powiedzieliśmy skąd przyjechaliśmy na koncert to nawet słowem się nie odezwał. rozumiem zmęczenie etc., ale wystarczył by jakikolwiek miły gest. Ze zdjęcia zrezygnowałam... wiadomo że nic na siłę! później udało nam się spotkać Pana Jurka, który już umie uszanować swoich fanów !!!

No cóż już tu kiedyś była o tym mowa trafiliście na tego Dzemowego Pana Macieja a to jak wiadomo nie jest ten sam co solowy Maciej Balcar który i przed i po koncercie chętnie fotografuje się z swoim fanami.
I tak to własnie postawa jednego ale jak że ważnego członka kapeli bo to w koncu wokalista rzutuje na cały zespół ale jak to polo 777 napisał brak rezerwowego powoduje że nie ma konkurencji :-)))
Kwinto gg-6784791
OFC Skazani na Bluesa
k.zientkiewicz@skazaninabluesa.pl
Galerie
Kwinto - koncertowo http://picasaweb.google.com/Kwintokoncertowo
Tylko Dżem http://picasaweb.google.com/KwintoDZEMowo

Wiem, na pewno wiem, to już niedługo przyjdzie czas...
Awatar użytkownika
patpul

Postautor: patpul » śr wrz 09, 2015 7:03 pm

poncek pisze:Jak Rysiu śpiewał z kartki 'Prokuratora' na Rawie przed kamerami to też jest niechlujstwo?

Pi pierwsze - nie dyskutujemy o tym, co było 23 lata temu, a zaledwie dni kilka.
Po drugie - jeśli już bardzo chcesz. Gdy RR śpiewał "Prokuratora" z kartki to był to, jeśli dobrze to sobie chronologicznie układam, numer dopiero szykowany na "Autsajdera", a nie jak raczył przed "Czyja to wina?" powiedzieć młody Riedel - bardzo ważny dla niego utwór.
Po trzecie - to nie był też jednorazowy wyskok Riedla z niepamiętaniem, myleniem się etc. Więc tak, w jego przypadku niechlujstwo. I, jak mogłeś przeczytać, uwiera to nawet fanów kibicujących jego kapeli. Mnie to w sumie ani ziębi ani grzeje. Wspomniałem jedynie o tym, bo kiedyś wydawało mi się, że to może być dobra kapela. A w mojej ocenie jest taka sobie z tendencją zjazdową.
Jestem piwowarem domowym.

http://patpul.deviantart.com/
GG: 5684404
Dorian07

Postautor: Dorian07 » śr wrz 09, 2015 10:21 pm

patpul pisze:to nie był też jednorazowy wyskok Riedla z niepamiętaniem, myleniem się etc. Więc tak, w jego przypadku niechlujstwo. I, jak mogłeś przeczytać, uwiera to nawet fanów kibicujących jego kapeli. Mnie to w sumie ani ziębi ani grzeje.

Nigdy nie zapomne Paprocan z 2006, wyszedl motyw wrecz komiczny, i nie mam nawet na mysli przekretki typu
"Jesli go nie znales to nie zaluj jak ja.."..sam fakt ze skrocil kawalek o jedna zwrotke i nawet sie nie zorietowal ;)..uwielbiam to spojrzenie Styki ;)

https://www.youtube.com/watch?v=cBciIsT ... freload=10
Awatar użytkownika
Kwinto2

Postautor: Kwinto2 » czw wrz 10, 2015 11:31 am

Ziemniaq pisze:
Kwinto2 pisze:Dla zainteresowanych 11 września/piątek/ w Katowicach na Placu Grunwaldzkim o godzinie 14 nastąpi odsłonięcie pomnika Jana „Kyksa” Skrzeka zmarłego 29 stycznia 2015.

Odbiegnę od tematu… może wybierzemy się wspólnie - jako FC?

Myslę że to fajna inicjatywa wybierzcie się koniecznie :-))
Kwinto gg-6784791
OFC Skazani na Bluesa
k.zientkiewicz@skazaninabluesa.pl
Galerie
Kwinto - koncertowo http://picasaweb.google.com/Kwintokoncertowo
Tylko Dżem http://picasaweb.google.com/KwintoDZEMowo

Wiem, na pewno wiem, to już niedługo przyjdzie czas...
damiano2503

Postautor: damiano2503 » czw wrz 10, 2015 4:46 pm

Jesli juz mowa o zapominaniu tekstu to moze i pierdola ale gdy Panowie spiewali ` Ten o tobie film` na koniec nie wiem skad Pan Riedel zaspiewal ` na bardzo krotki sen `. Moze i pierdola ale jednak majac tekst przed soba no to jednak nie wypada sie jeszcze mylic. co nie zmiania faktu ze bardzo fajnie ze zagrali takie utwory ktore jednak rzadko sie slyszy.
GosiaPC

Postautor: GosiaPC » wt lip 05, 2016 10:40 am

I ja też się wybieram. Jak miło wrócić na forum po kilku lat nieobecności :D :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
wawierniamarcin
Kontaktowanie:

Postautor: wawierniamarcin » wt lip 05, 2016 7:37 pm

GosiaPC pisze:I ja też się wybieram. Jak miło wrócić na forum po kilku lat nieobecności :D :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Niby wątek z tamtego roku, ale co tam niech będzie. Ja też w tym roku podjadę :D
Pozdrawiam
Marcin Wawiernia
Awatar użytkownika
ArekJ
Kontaktowanie:

Postautor: ArekJ » śr lip 06, 2016 10:56 am

I ja i ja!
"Dlaczego chowacie pod klosz
wartości, wartości tego świata..."
Awatar użytkownika
wawierniamarcin