[13.08.2016] Sieraków Wlkp Plaża Miejska

Dyskusje na temat przyszłych i minionych sztuk Dżemu

Moderatorzy: Piotrek, Radek

dzemiara24

[13.08.2016] Sieraków Wlkp Plaża Miejska

Postautor: dzemiara24 » ndz lip 31, 2016 1:49 pm

Witam, mam pytanie odnośnie koncertu w Sierakowie. Czy orientuje się ktoś w jakiej cenie są bilety na koncert? Na jakiejś stronie można je kupić za 20 zł, ale nie wiem czy cena w dniu koncertu nie będzie inna i czy stronka pewna. Inną wersję jeszcze słyszałam że kosztują 40 zł. Jeśli ktoś coś wie, proszę o podzielenie się informacją :) Z góry dzięki :) Wybiera się ktoś? 8)
Awatar użytkownika
wawierniamarcin
Kontaktowanie:

Re: [13.08.2016] Sieraków Wlkp Plaża Miejska

Postautor: wawierniamarcin » ndz lip 31, 2016 7:29 pm

Siema
Bilety są dostępne na stronie Bilety24.pl w cenie 20zł. życzę udanej zabawy :)
Pozdrawiam
Marcin Wawiernia
dzemiara24

Postautor: dzemiara24 » pn sie 01, 2016 7:29 pm

Chyba na tej stronce patrzyłam :) Ale dzięki Marcinie za poświęcony czas na poszukanie :) A ktoś z bardziej "miejscowych" może by wiedział jaką cenę podają na plakacie (a jakieś pewnie są :P) w dniu koncertu?

Bilety faktycznie po 20 zł, dostępne w Sierakowskim Ośrodku Kultury. Nie wiem jak w dniu koncertu, myślę że niewiele więcej. Odpowiadam sama na swoje pytania, nie ma to jak pogadać ze sobą :lol:
Awatar użytkownika
uboot

Postautor: uboot » ndz sie 14, 2016 9:16 am

Żeby nie rozpoczynać nowego wątku to podaję tutaj setlist wczorajszego koncertu:

1. Poznałem go po czarnym kapeluszu
2. Powiał boczny wiatr
3. Do przodu
4. Jak malowany ptak
5. W drodze do nieba
6. Lunatycy
7. Gorszy dzień
8. Mała Aleja Róż
9. Cała w trawie
10. Cegła
11. Harley mój
12. Diabelski żart
13. Wehikuł czasu
14. Sen o Victorii
BIS:
15. Partyzant
16. Człowieku co się z tobą dzieje
17. Naiwne pytania
BIS2:
18. Autsajder
19. Whisky
Awatar użytkownika
wawierniamarcin
Kontaktowanie:

Postautor: wawierniamarcin » pn sie 15, 2016 5:19 pm

Siema i jak było na plaży, fajnie?
Pozdrawiam
Marcin Wawiernia
dzemiara24

Postautor: dzemiara24 » pn sie 15, 2016 10:32 pm

Nawet bardziej niż fajnie :D Było zajedwabiście :lol:
Dali czadu jak zawsze, choć były momenty, że kawałki były zbyt przeciągnięte np. meeega długa Cała w trawie, choć fajnie że się pojawiła, bo dawno nie słyszałam na żywo. Ogólnie set podobny do setu z Czarnkowa, nie mówię że to źle, bo świetnie znowu usłyszeć W drodze do nieba, no ale małe zmiany mogłyby być.
Ale bardzo jestem zawiedziona z powodu jednej rzeczy. Gdzie jest akustyk ja się pytam??? Tak liczyłam na Autsajdera na pudle! Wcale go nawet nie widziałam na Jurkowym gitarowym stojaczku! :( I lunatycy mogliby być w tej szybszej wersji... Mam nadzieję że w Piaskach za niecałe dwa tygodnie będzie akustycznie choć trochę!
Ogólnie bardzo dużo "swoich ludzi", tzn. dużo koszulek dżemowych pod sceną, nawet unikatowych, dwie flagi... Ale na forum zbytnio ich nie widać...
Awatar użytkownika
wawierniamarcin
Kontaktowanie:

Postautor: wawierniamarcin » wt sie 16, 2016 1:14 pm

Bardzo dziękuję za recenzję. :D
Pozdrawiam
Marcin Wawiernia
Awatar użytkownika
uboot

Postautor: uboot » śr sie 17, 2016 8:13 am

Fakt brakło mi akustyka na lunatykach i autsajderze i było bardzo podobnie do Czarnkowa - nawet spotkałem jednego gościa, który bawił się obok mnie w Czarnkowie razem z żoną i córką czyli już znajome twarze się pojawiają na tych koncertach w pobliżu Poznania choć kojarzę ich chyba też z koncertu urodzinowego w Chorzowie, ale głowy nie dam :) Co do samego koncertu atmosfera była fajna, ale do czasu kiedy się nie zaczęli bawić w POGO bo tratowali ludzi nie patrząc na to czy są dzieci w pobliżu nie mówiąc o tym jak miałem nogi podeptane przez nich i przez to popsuli mi całą atmosferę i zabawę nie wspominając już jednej nawalonej dziewczyny i tego jak się zachowywała z jakimś obcym przypadkowym facetem. Chyba pod tym względem jednak wolę żeby Witek organizował koncerty w restauracji. Może są droższe bilety i mniejsza bardziej wyszukana grupa przyjeżdża, ale głównie przyjeżdżają prawdziwi dżemowcy a nie ludzie z przypadku. Co do setlisty może zaczynam być bardziej wymagający i marudny, ale dla mnie zagrali standardy a liczę bardziej na jakieś perełki grane rzadko. Dawno nie słyszałem na żywo "Ballady o dziwnym malarzu", rozmawiałem w zeszłym roku ze Zbyszkiem Szczerbińskim czy nie pomyślą któregoś razu o odświeżeniu utworu "Chcę ci coś powiedzieć", ale w tej sprawie musiałbym pogadać z Maćkiem a był akurat bardziej oblegany przez łowców autografów i wspólnych zdjęć więc nie chciałem mu już gitary zawracać a jestem pewien, że po latach ten utwór mógłby świetnie zabrzmieć bo Jurek z pewnością by do tego stworzył jakąś świetną solówkę i głos Maćka nadawałby się do tej piosenki :)
Awatar użytkownika
ArekJ
Kontaktowanie:

Postautor: ArekJ » śr sie 17, 2016 10:52 am

uboot pisze:Dawno nie słyszałem na żywo "Ballady o dziwnym malarzu"

Chyba jak każdy od 2009 albo 2010 ;) Najwyższa pora go odświeżyć według mnie ;) A Paprocany i Rawa coraz bliżej! :lol:
"Dlaczego chowacie pod klosz
wartości, wartości tego świata..."
mazepa

Postautor: mazepa » śr sie 17, 2016 12:19 pm

Podziękowania dla obu Panów za relacje! :lol:
dzemiara24

Postautor: dzemiara24 » czw sie 18, 2016 8:45 pm

mazepa pisze:Podziękowania dla obu Panów za relacje! :lol:

Mam nadzieję, że nie ja zostałam uznana za Pana :D Ale innej drugiej relacji nie widzę niż moja :lol: Wiem że mamy gender itp. ale nooo :lol:

uboot pisze:Co do samego koncertu atmosfera była fajna, ale do czasu kiedy się nie zaczęli bawić w POGO bo tratowali ludzi nie patrząc na to czy są dzieci w pobliżu nie mówiąc o tym jak miałem nogi podeptane przez nich i przez to popsuli mi całą atmosferę i zabawę nie wspominając już jednej nawalonej dziewczyny i tego jak się zachowywała z jakimś obcym przypadkowym facetem. Chyba pod tym względem jednak wolę żeby Witek organizował koncerty w restauracji. Może są droższe bilety i mniejsza bardziej wyszukana grupa przyjeżdża, ale głównie przyjeżdżają prawdziwi dżemowcy a nie ludzie z przypadku.

Tu się zgadzam w 100%. Fajnie, że bilety były tanie, ale to sprawiło, że pojawiło się trochę ludzi przypadkowych. Dużo było "dżemowców" jak już wspomniałam, ale trochę typowych ludzi z poglądem, idę bo coś się dzieje... Za mną jakiś młodziak stwierdził: niech zagrają coś co znam! :lol: Obok mnie również tańcowały dwie dziewczyny z jakimś mocno wstawionym młodym łebkiem jak na wiejskiej zabawie, i koleś co jakiś czas na mnie wpadał... W końcu nie wytrzymałam i go odepchnęłam łokciem konkretnie, to się przesunął :P Nieraz wiara nie zna umiaru... No ale bywając tyle na różnych koncertach typu dni miasta zdążyłam przywyknąć do głupich zachowań, choć nieraz to razi, ale co poradzisz, nie zabronisz przyjść takiemu komuś chociaż najchętniej bym tak zrobiła :D

uboot pisze:Co do setlisty może zaczynam być bardziej wymagający i marudny, ale dla mnie zagrali standardy a liczę bardziej na jakieś perełki grane rzadko. Dawno nie słyszałem na żywo "Ballady o dziwnym malarzu", rozmawiałem w zeszłym roku ze Zbyszkiem Szczerbińskim czy nie pomyślą któregoś razu o odświeżeniu utworu "Chcę ci coś powiedzieć", ale w tej sprawie musiałbym pogadać z Maćkiem a był akurat bardziej oblegany przez łowców autografów i wspólnych zdjęć więc nie chciałem mu już gitary zawracać a jestem pewien, że po latach ten utwór mógłby świetnie zabrzmieć bo Jurek z pewnością by do tego stworzył jakąś świetną solówkę i głos Maćka nadawałby się do tej piosenki :)

Tu też się zgadzam. Też bardzo lubię ten kawałek, fajnie gdyby był grany jak w oryginale akustycznie... Oprócz Ballady chodzi mi po głowie Dzień w którym pękło niebo, no w końcu gapy na dżemowym busie skądś się wzięły ;) Nie wiem czy to słyszałam kiedykolwiek na żywo, nie mogę sobie przypomnieć... W Szamotułach z perełek trafiła się Modlitwa III, świetnie wykonana... No teraz Cała w trawie, ale brakuje perełek, oj brakuje...
mazepa

Postautor: mazepa » pt sie 19, 2016 4:04 am

dzemiara24 pisze:
mazepa pisze:Podziękowania dla obu Panów za relacje! :lol:

"Mam nadzieję, że nie ja zostałam uznana za Pana :D Ale innej drugiej relacji nie widzę niż moja :lol: Wiem że mamy gender itp. ale nooo :lol: "

Zostałaś. :lol: Nie przyjrzałam się nickowi szybko "połykając" posty. Przepraszam.
Jeżeli chodzi o gender, mój wiek eliminuje mnie z tych rozważań, co bardzo ułatwia mi życie. :shock:

Temat zachowania publiczności na darmowych albo prawie darmowych koncertach wraca co pewien czas... ani kapela ani my nie mamy na to żadnego wpływu więc wybierając się na taki koncert trzeba to brać pod uwagę.

Set lista - fani zawsze z nadzieją oczekują tzw "perełek" ale wątpliwe jest czy właśnie ta "przypadkowa" publika by je zaakceptowała (nie są tak znane jak dżemowe hiciory...). Wydaje mi się, że tego typu koncerty są organizowane głównie jako atrakcja i rozrywka dla okolicznych mieszkańców, którzy pewnie nie maja zbyt wielu okazji aby się wyszaleć.

Jeszcze raz podziękowania dla "pary mieszanej" recenzentów :lol:
dzemiara24

Postautor: dzemiara24 » ndz sie 21, 2016 2:53 pm

mazepa pisze:Nie przyjrzałam się nickowi szybko "połykając" posty.

Nick nickiem, ale pisałam w rodzaju żeńskim :D No ale, zdarza się :P
mazepa pisze:Temat zachowania publiczności na darmowych albo prawie darmowych koncertach wraca co pewien czas... ani kapela ani my nie mamy na to żadnego wpływu więc wybierając się na taki koncert trzeba to brać pod uwagę.

Wiem, tak jak wspominałam jestem przyzwyczajona... Fakt nie ma na to wpływu, a coś za coś... Na płatnym koncercie lepiej dobrana publika, ale znowu trzeba za bilet jednak zapłacić, a tak jednak można ich zobaczyć "za darmochę" ponosząc praktycznie tylko koszt dojazdu. Trzeba nie zwracać uwagi i tyle. Szkoda tylko, że większość naszego społeczeństwa to takie buractwo i wyznawcy disco w polu... Jak można tego słuchać? :P :P :P Nie potrafię tego zrozumieć :lol: I chyba nigdy nie zrozumiem...
Kazimierzu

Postautor: Kazimierzu » pn sie 22, 2016 9:50 pm

Nick nickiem, ale pisałam w rodzaju żeńskim :D No ale, zdarza się :P

Zdarza sie, zwłaszcza jak tekst czyta sie pobieżnie, bez zwracania uwagi na rodzajniki. To takie trochę niechlujstwo, które potem próbuje sie usprawiedliwić tysiącem powodów.
mazepa

Postautor: mazepa » wt sie 23, 2016 6:11 am

Tak. Jestem niechlujem. Błagam o wybaczenie :!: I dziękuję za merytoryczną wypowiedź.

Wróć do „Koncerty”