Olsztyn Kortowiada 2018

Dyskusje na temat przyszłych i minionych sztuk Dżemu

Moderatorzy: Piotrek, Radek

Awatar użytkownika
bonaparte

Olsztyn Kortowiada 2018

Postautor: bonaparte » pt maja 18, 2018 10:44 pm

Koncert zaczął się prawie punktualnie. Im panowie starsi tym bardziej w tym względzie porządniejsi. Ludzi ogromny tłum. Chyba trzeba liczyć w tysiącach. Co najmniej połowa młodych ludzi z Olsztyna. Koncert darmowy.
Set-nihil novi sub sole
1. Paw
2. Dwa piwa
3. Do przodu
4. Do kołyski (włączone komórki i wspólne śpiewy z Maćkiem)
5. Lunatycy
6. Nie patrz tak na mnie
7. Malowany ptak
8. Harley
9. Wehikuł (komórki i jeszcze głośniejszy równy śpiew publiki)
bis (tylko jeden!)
10. Whisky
Nie było Cegły na bis, co jest dla mnie zaskoczeniem. Mija 8 lat od ostatniej płyty. Dżem nie gra nic nowego. Już pogodziłem się, że Muza była ostatnią studyjną płytą grupy. Szkoda. Koncerty też w sumie przewidywalne. Nawet na tej stronie niewiele się dzieje. Może na facebooku, ale ja go nie mam.
edi1007

Re: Olsztyn Kortowiada 2018

Postautor: edi1007 » czw maja 24, 2018 10:55 am

Nie było Cegły na bis, co jest dla mnie zaskoczeniem.

I dobrze!!! :) ciągle te same . . . powiedziałbym wręcz monotonne bisy. . . i jeszcze Autsajder do tego . . . nuda nuda i jeszcze raz nuda. . . kiedy wydarzy się coś nowego!? Chyba nie wie nikt, ba!!! - mało kto na to liczy.

Już pogodziłem się, że Muza była ostatnią studyjną płytą grupy. Szkoda. Koncerty też w sumie przewidywalne.

Można się pogodzić, osobiście nie czekam na nową płytę. . . zależy mi tylko na czymś, co od dawna się już "zakurzyło". . . jak już wcześniej powiedziałem czekam, czekam, czekam na perełki, na coś niekonwencjalnego, na jakieś zmiany w przebiegu koncertów, może odrobinę szaleństwa. . .
... może kiedyś się doczekam, byle nie odbyło się to dopiero na trasie pożegnalnej zespołu. . . bo pewnie kiedyś taka będzie miała miejsce
GreenHorn

Re: Olsztyn Kortowiada 2018

Postautor: GreenHorn » pt maja 25, 2018 5:37 pm

Ja uważam, że zespół ciekawie "manewruje" swoim bogatym repertuarem i nawet na warunki piknikowe, festynowe jest ciekawie i nie ma nudno. Chcę przypomnieć, ze przy takich wydarzeniach gromadzi się różna publiczność, która oczekuję przebojów. Dżem wyróżnia się na tle innych kapel, że zawsze wyciąga jakieś smaczki - w myśl zasady chleba i igrzysk. Przykład : "To tylko dwa piwa", "Lunatycy"- w wersji singlowej, które przez lata grywane były jako "hiszpańskie"
"(...) skąd mamy wiedzieć, że nie jesteśmy bohaterami dzieła jakiegoś pisarza, przelotną myślą kogoś nudzącego się w autobusie albo źdźbłem w oku Boga, źdźbłem, od którego w tym oku pojawiły się łzy?" Stephen King

Wróć do „Koncerty”