Jan Skaradziński "Ballada o dziwnym zespole"

Co, gdzie i kiedy można "usłyszeć" o kapeli

Moderatorzy: Piotrek, Radek

Awatar użytkownika
Benson

Jan Skaradziński "Ballada o dziwnym zespole"

Postautor: Benson » pn sie 31, 2009 3:26 pm

Nie wiem, czy to ważna informacja, ani tym bardziej czy jest potwierdzona (bo nie ma wzmianki na stronie), ale ukazało się III wydanie książki Skaradzińskiego. W dość koszmarnej okładce zresztą :roll: Tak czy siak jest około 70 stron dodatkowego tekstu, który kończy się na 2009r., trochę nowych zdjęć, zaktualizowana dyskografia i videografia oraz kalendarium (kończy się 16.05.2009). Nie wiem, na ile zmienił się tekst w porównaniu z poprzednim wydaniem, ale po szybkim przejrzeniu wyłapałem kilka drobnych zmian stylistycznych. Ogólnie książka ma 372 str. i cenę okładkową 35,90zł (ja kupiłem w katowickim ALLu za 34zł).
Gość

Re: Jan Skaradziński "Ballada o dziwnym zespole"

Postautor: Gość » pn sie 31, 2009 3:38 pm

Koszmarna jest nie tylko okładka ale i zawartość książki. Wystarczy sam fakt, że nie ma w niej biografii Jaśka Borzuckiego.
Według mnie jest kompromitacją autora, a na pewno brakiem wyczucia taktu w opisywaniu pewnych osób. Nie wiem, co chciał osiągnąć - ja tego wyrobu biograficznopodobnego nie zakupię. Uważam też, że nie powinna pojawić się ani w oficjalnym internetowym sklepiku ani u Gerarda na stoisku.
Gość

Postautor: Gość » pn sie 31, 2009 3:45 pm

Benson pisze:kalendarium (kończy się 16.05.2009).

o w urodziny mojej dziewczyny :P
a tak na powaznie, okladka ochydna, opinie slyszalem ze zdjecia podpisane strasznie, niektore okropne, teksty typu "Maciek jezdzi na wakacje do cieplych krajow" mnie zniechecaja niestety... mam stare wydanie o wiele ladniejsze no ale coz... moze jak ktos mi sprezentuje to nie bede marudzil :P
p.s. witam znow Benson, dawno Cie tutaj nie widzialem...
Awatar użytkownika
Armin
Kontaktowanie:

Postautor: Armin » pn sie 31, 2009 4:07 pm

maciejK@ pisze:Koszmarna jest nie tylko okładka ale i zawartość książki.

..ale zdjęcia Jarka sa, więc niecałkiem koszmarna :wink:
Gość

Postautor: Gość » pn sie 31, 2009 4:28 pm

Armin pisze:
maciejK@ pisze:Koszmarna jest nie tylko okładka ale i zawartość książki.

..ale zdjęcia Jarka sa, więc niecałkiem koszmarna :wink:

Ok, zle sie wyraziłam - koszmarne jest słowo pisane, zdjęcia Jarka zawsze oglądam z podziwem 8)
Tyle ode mnie na temat tej książki.
Awatar użytkownika
Rolus

Postautor: Rolus » pn sie 31, 2009 5:20 pm

kalendarium (kończy się 16.05.2009).
w urodziny mojej dziewczyny :P

nie powinna pojawić się ani w oficjalnym internetowym sklepiku ani u Gerarda na stoisku.

teksty typu "Maciek jezdzi na wakacje do cieplych krajow" mnie zniechecaja

Ciary mi przeszły po gębsku, pupsku i łydzisku

---

Jak jest z okładką? Oryginał trzeciego wydania prezentuje się TAK. A jak z okładką być powinno? TAK.
Awatar użytkownika
Adi
Kontaktowanie:

Postautor: Adi » pn sie 31, 2009 5:41 pm

Rolus pisze:Jak jest z okładką? Oryginał trzeciego wydania prezentuje się TAK. A jak z okładką być powinno? TAK.

:shock: :shock: :shock:
o rzesz Ty kurczątko, ale kaszan ! :|
Gość

Postautor: Gość » pn sie 31, 2009 5:45 pm

Adi pisze:
Rolus pisze:Jak jest z okładką? Oryginał trzeciego wydania prezentuje się TAK. A jak z okładką być powinno? TAK.

:shock: :shock: :shock:
o rzesz Ty kurczątko, ale kaszan ! :|

Dokładnie ... zrozumiałabym wygląd tej okładki, gdyby to był jakiś artysta-amator, ale akurat tego pana stać na więcej ...
Awatar użytkownika
dzemland

Postautor: dzemland » pn sie 31, 2009 6:21 pm

Tył okładki jest w podobnym klimacie, ale jeszcze bardziej masakrujący ;)
Gość

Postautor: Gość » pn sie 31, 2009 7:11 pm

Do mometu gdy nie zobaczyłem tej okaldki w poście Rollusa myslalem, ze dopierdzielacie sie na wyrost... teraz wiem ze mieliscie racje, najgorsza okaldka jaką widzialem od czasow 1 wydania "Gry o Tron" Martina.
Gość

Postautor: Gość » pn sie 31, 2009 8:07 pm

Wg mnie okładka jest OK, każdy obrazek symbolizuje jakiś utwór Zespołu. Nie wiem w czym ta jest gorsza od wydania pierwszego, gdzie Rysiek wygląda jak zstępujący anioł z niebios. Co do treści ... nie czytałem, ale już zamówiłem. Opiniami innych nigdy się nie sugeruję. Dziwię się, że nie ma żadnego oficjalnego info na stronie. Ale pewnie o kasę chodzi :( Myślę, że Janowi Skaradzińskiemu szacunek się należy. Zrobił kawał dobrej roboty pisząc Balladę ... i Ryśka. Znam parę książek - biografii różnych zespołów. Wymienione wyżej naprawę czyta się dobrze, a że Maciek jeździ na wakacje do ciepłych krajów... takie czasy. Adam jeździł swego czasu na saksy do Kuwejtu :wink:
Gość

Postautor: Gość » pn sie 31, 2009 8:28 pm

bloodflower pisze:Wg mnie okładka jest OK, każdy obrazek symbolizuje jakiś utwór Zespołu

Taką okładkę to nawet ja amator potrafię poskładać, autora - Jerzego Lindera - naprawdę stać na coś ambitniejszego - o czym wiemy, bo znamy zdjęcia jego autorstwa (no chyba, że nie znamy ... ?)

bloodflower pisze:Myślę, że Janowi Skaradzińskiemu szacunek się należy

Przeczytaj książkę, a potem napisz tu na forum, że nadal go szanujesz....
Gość

Postautor: Gość » pn sie 31, 2009 8:30 pm

Zdjęcia na okładkę się nie nadają !!! A co takiego napisał, że stracił Twój szcunek ?
Gość

Postautor: Gość » pn sie 31, 2009 8:34 pm

Przeczytaj najpierw książkę.
Gość

Postautor: Gość » pn sie 31, 2009 8:36 pm

OK. Do tematu wrócę niebawem.

Wróć do „Dżem w mediach”