Dzem 30-Urodziny DVD

Co, gdzie i kiedy można "usłyszeć" o kapeli

Moderatorzy: Piotrek, Radek

boston

Re: Dzem 30-Urodziny DVD

Postautor: boston » pn mar 29, 2010 12:57 pm

Jako szczęśliwy posiadacz najnowszego wydawnictwa Dżemu i ogólnie znany prowokator dodam odrobineczkę dziegciu :roll:
Moje uwagi będą dotyczyły jedynie spraw wydawniczych - nie muzycznych.
Na dwie z nich zwrócił mi zresztą nieopacznie uwagę sam projektant.

1. Brak wycięcia w opakowaniu na paluszki faktycznie utrudnia trochę wyciągnięcie zawartości. W związku z tym podejrzewam, że pudełko dość szybko straci swój kształt. Może gdyby gramatura tekturki była trochę większa nie stałoby się to zbyt szybko.
2. Przyklejenie książeczki do okładki jest błędem - ja ją po prostu delikatnie odcięłam.
3. No i dla mnie (sprawnej inaczej) strasznie trudno było wyciągnąć płytki z plastikowych mocowań pomimo zastosowania mocnych okularów, manualnej sprawności paluszków i małego rozumku...

Ale to wszystko jedynie szczegóły w ogóle nie mające wpływu na radość posiadania boxu. Okładka - przez zastosowanie błyszczącego nadruku zdecydowanie "ożyła" i jest po prostu ładna.
W sumie ogromnie się cieszę z posiadania takiej pamiątki i możliwości oglądania i słuchania Dżemu w każdej chwili. Atmosfera koncertu była wyjątkowa, cudowna i zostało to wiernie zarejestrowane.
Oczywiście mnie najbardziej "łapie za serce" występ Bastka. Nie mogę odżałować, że nie jest on i pewnie nigdy nie będzie wokalistą mojej ulubionej kapeli.

P.S. Jest jedno, co mnie po prostu wkurzyło - na samo dzień dobry. Powitanie Maćka: "witajcie przyjaciele!"

Przyjaciół nie olewa się co roku w okolicach grudnia. Nawet łobuz Maleńczuk wie, o tym, że "wypada czasem spotkać się z kolegą" nie mówiąc już o "przyjaźni".
Dlatego słowo "przyjaciele" w ustach Maćka zaleciało mi fałszem i obłudą :?
Ostatnio zmieniony pn mar 29, 2010 1:01 pm przez boston, łącznie zmieniany 1 raz.
Gość

Postautor: Gość » pn mar 29, 2010 12:59 pm

Witam,jest to krepujące o co teraz proszę,jestem młodym człowiekiem z biednej rodziny...Bardzo kocham muzykę Dżemu która dodaję mi sił w trudnych chwilach...Do Spodka dostałem się dzięki miłym ludzi którzy oferowali mi bilet...(do Ekipy z Gdańska)Teraz wychodzi DVD i smutkiem stwierdzam,że sobie nie zakupię go gdyż mnie na to nie stać...Nawet nie wiecie jak mi jest o tym trudno mówić..I tu moja prośba,czy nie mógłby u kogoś,jakieś prace domowe,lub innego typu prace wykonać z zamian na zakup tego "Boxu" w obrębię Katowic,bardzo dziękuję za zrozumienie i czekam,na odpowiedź na mój apel...Bardzo proszę o odpisanie na podanego maila...outisider1992@gmail.com ...I proszę o zrozumienie mej prośby...
boston

Postautor: boston » pn mar 29, 2010 1:07 pm

Jeżeli nie przestaniesz ciągle wysyłać swego sępiącego posta to możesz zostać jeszcze biedniejszy.... :x
Koleżanka już raz zwróciła ci grzecznie uwagę.
Czy któryś z moderatorów mógłby usunąć tę pisaninę?
Gość

Postautor: Gość » pn mar 29, 2010 1:12 pm

Wybacz,Boston,miałem przed chwilą pewne problemy techniczne...I przez "zrządzenie losu" wysłałem jeszcze raz tego posta,wierz mi na słowo że już nie wyślę już posta w tym temacie...
Awatar użytkownika
Ziemniaq
Kontaktowanie:

Postautor: Ziemniaq » pn mar 29, 2010 1:31 pm

boston pisze:
P.S. Jest jedno, co mnie po prostu wkurzyło - na samo dzień dobry. Powitanie Maćka: "witajcie przyjaciele!"

Przyjaciół nie olewa się co roku w okolicach grudnia. Nawet łobuz Maleńczuk wie, o tym, że "wypada czasem spotkać się z kolegą" nie mówiąc już o "przyjaźni".
Dlatego słowo "przyjaciele" w ustach Maćka zaleciało mi fałszem i obłudą :?

Ile razy byłaś na spotkaniu grudniowym?

Ziemniaq
Pozdrawiam
Marcin Ziemiański

fanclub@dzem.com.pl
Oficjalny Dżemowy Fan Club
"Skazani na Bluesa"
Gość

Postautor: Gość » pn mar 29, 2010 1:34 pm

boston.. a jak tam ballada o dziwnym malarzu brzmi...?:) bo mi sie podoba ten fragm przy referenie..."kto choć jeden..."a ludzie 'kupii dziśś" a zaraz po nich Rysiek "kupi dzis..." nie wiem czy jest to zauwazalne na plytce;).
boston

Postautor: boston » pn mar 29, 2010 2:36 pm

Muszę wrócić do domu i sprawdzić.

Do Ziemniaqa: a ile razy trzeba być żeby dostąpić zaszczytu??
Awatar użytkownika
Adi
Kontaktowanie:

Postautor: Adi » pn mar 29, 2010 2:45 pm

boston pisze:Muszę wrócić do domu i sprawdzić.

rok 2005, Adi dostąpił zaszczytu :P
Gość

Postautor: Gość » pn mar 29, 2010 2:45 pm

borszysz pisze:Ja bym chciał tylko napisać, że jak nie zdam dzisiaj egzaminu to to będzie Dżemu wina!;)
Nie moge sie oderwać od słuchawek... ;p A chciałem sobie jeszcze powtórzyć conieco... ehh... ;) ;) ;) ;) ;)

Borszysz,nie zganiaj winy na Dżem...nie ładnie!!! :x a egzamin zdasz na bank :wink:

boston pisze:Jeżeli nie przestaniesz ciągle wysyłać swego sępiącego posta to możesz zostać jeszcze biedniejszy.... :x

Boston,nie można tego załatwić spokojniej???
i bez słowa SĘPIĄCEGO???

Ja rozumiem chłopaka,bo też nie jestem bogaty...i nie stać mnie jak narazie na zakupienie Urodzinowego Boxa :wink:
Gość

Postautor: Gość » pn mar 29, 2010 2:48 pm

kubas_w pisze:
borszysz pisze:Ja bym chciał tylko napisać, że jak nie zdam dzisiaj egzaminu to to będzie Dżemu wina!;)
Nie moge sie oderwać od słuchawek... ;p A chciałem sobie jeszcze powtórzyć conieco... ehh... ;) ;) ;) ;) ;)

Borszysz,nie zganiaj winy na Dżem...nie ładnie!!! :x a egzamin zdasz na bank :wink:

boston pisze:Jeżeli nie przestaniesz ciągle wysyłać swego sępiącego posta to możesz zostać jeszcze biedniejszy.... :x

Boston,nie można tego załatwić spokojniej???
i bez słowa SĘPIĄCEGO???

Ja rozumiem chłopaka,bo też nie jestem bogaty...i nie stać mnie jak narazie na zakupienie Urodzinowego Boxa :wink:

Kuba - JamSession swój tekst wrzucił dwa razy do Księgi Gości i dwa razy w tym temacie - uważam, że to przesada. Rozumiem Jego sytuacje, też aktualnie nie mogę sobie pozwolić na zakup Box'a ale, kurde, trzeba znać granice ...
Dla mnie dyskusja na ten temat zamknięta - kto będzie mógł pewnie pomoże chłopakowi

Pozdrawiam
Gość

Postautor: Gość » pn mar 29, 2010 2:51 pm

Życzę mu tego...żeby ktoś taki się znalazł kto pomoże :wink:
Awatar użytkownika
Ziemniaq
Kontaktowanie:

Postautor: Ziemniaq » pn mar 29, 2010 3:11 pm

boston pisze:Muszę wrócić do domu i sprawdzić.

Droga Ewo, piszesz tak jak byś nie wiedziała o tym, że Maciek oprócz pracy w Dżemie udziela się w wielu innych projektach, które są praco i czaso -chłonne. To, że spotkania splatają się ze spektaklami, koncertami i nagraniami w których bierze udział to nic z tym nie zrobimy. Musimy działać swoim rytmem- to są spotkania fanów, a muzycy czy ekipa techniczna są naszymi gośćmi. Zawsze są zapraszani i jeśli mają czas chętnie przychodzą aby się spotkać- powinniśmy to uszanować, a nie mieć pretensji, że kogoś nie było.

Ziemniaq
Pozdrawiam
Marcin Ziemiański

fanclub@dzem.com.pl
Oficjalny Dżemowy Fan Club
"Skazani na Bluesa"
Awatar użytkownika
rzexnia

Postautor: rzexnia » pn mar 29, 2010 4:01 pm

czyli w dalszym ciągu nikt nic nie wie o boxie z koszulką?;P
boston

Postautor: boston » pn mar 29, 2010 4:12 pm

Drogi Marcinie, :) ja napisałam jedynie o swoich odczuciach dotyczących "konsumpcji" boxa...
O ile się orientuję to Jurek również udziela się w różnych projektach a mimo to znajduje czas. Poza tym normalna jest jednorazowa nieobecność bo zdarzają się sytuacje, które nie sposób przewidzieć (np choroba czy ważne sprawy rodzinne), a czym innym powtarzająca się po raz kolejny nieobecność. Jeżeli umawiasz się ze znajomym i on po raz n-ty Ci nawala to chyba po prostu przestajesz się z nim umawiać.
Jeszcze jedno: nikt nie wymaga od członków zespołu uczestniczenia w całym spotkaniu. To przecież może być choćby godzinna obecność tylko żeby się pokazać, chwilkę pogadać, rozdać kilka autografów. Nie ma obowiązku biesiadowania od początku do końca spotkania (chociaż to zawsze jest miłe).
Może moja ocena wynika też z tego, że określenie "przyjaciel" jest dla mnie czymś wyjątkowym.
Gdzieś tam :D przeczytałam podziękowania od Zespołu dla fanów kończące się słowami: "Bez was nie ma nas!"
Rozumiem, że ja przywiązuję inną wagę do słów wypowiedzianych i napisanych.
OK - postaram się to zmienić przynajmniej w kontaktach fanclubowych.
Idę posłuchać sobie "Kiepskiej gry" w wykonaniu Bastka...
Ostatnio zmieniony pn mar 29, 2010 5:30 pm przez boston, łącznie zmieniany 1 raz.
Gość

Postautor: Gość » pn mar 29, 2010 4:45 pm

boston pisze:1. Brak wycięcia w opakowaniu na paluszki faktycznie utrudnia trochę wyciągnięcie zawartości. W związku z tym podejrzewam, że pudełko dość szybko straci swój kształt. Może gdyby gramatura tekturki była trochę większa nie stałoby się to zbyt szybko.

Pierwsza wersja wykrojnika jaki dostałem , mialo to wyciecie. A po kilku dniach przyszla "poprawiona wersja" ktora juz tego nie miala. Sam sie zdziwilem ale.. ja musialem dopasowac grafiki do przekazanych wykrojnikow.

2. Przyklejenie książeczki do okładki jest błędem - ja ją po prostu delikatnie odcięłam.

Pomysl klejonej ksiazeczki to rowniez nie moja decyzja. Dla mnie rowniez srednie rozwiazanie bo chociazby w momecie kiedy chcesz autografy od CHlopcow to zamiast samej ksiazeczki musisz dzwigac cale pudlo.

3. No i dla mnie (sprawnej inaczej) strasznie trudno było wyciągnąć płytki z plastikowych mocowań pomimo zastosowania mocnych okularów, manualnej sprawności paluszków i małego rozumku...

Ja bylem przekonany ze one beda mocowane tak jak tradycyjne, okazalo sie , ze Takt ma inne rozwiazanie na mocowanie plyt.

Jesli kiedykolwiek wyjdzie reedycja czy "dodruk" sprobuje o ile moge zasugerowac "luzna" ksiazeczke i wciecie ulatwiajace wyjmowanie.

Niektore rzeczy ustala producent, niektore rozwiazania podsuwaja inne osoby. Ale zawsze mozna wyciagnac wnioski na przyszlosc, ktore rozwiazania lepiej sie sprawdzaja.

Napisalem w celu nie tlumaczenia sie, ale raczej przedstawilem w jakiej formie otrzymywalem to ja. Wiem ze wielu osobom sie nie podoba to czy tamto bo dostaje tez wiele maili, ale glownie tycza sie one tego o czym napisalas EWo.
Ostatnio zmieniony pn mar 29, 2010 4:48 pm przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Dżem w mediach”