Wpływ muzyki Dżemu na nasze życie

Opinie i rozważania na temat Dżemowych utworów

Moderatorzy: Piotrek, Radek

Gość

Wpływ muzyki Dżemu na nasze życie

Postautor: Gość » sob sty 03, 2009 12:46 am

Jak utwory Dżemu wpływają na wasze życie , charaktery , osobowość .Co daje nam nasza muzyka a może przez nią jesteśmy lepsi , mamy bogatsze wnętrze?
Gość

Re: Wpływ muzyki Dżemu na nasze życie

Postautor: Gość » sob sty 03, 2009 3:03 am

Gdyby nie Dżem ? prawdopodobnie bym do późnego wieczora pił z ,,ziomkami" gdzies na osiedlu do późnych godzin wieczornych w spodniach mających krok przy kolanach ... nie poznałbym wielu wspaniałych ludzi, nie przeżył wielu wspaniałych chwil, nie otworzyłbym sie tak na świat i to co nas otacza, prawdopodobnie byłbym zimnym chamem i skurw*** dla którego najważniejsze to sie napić i komuś wpier***
boston

Postautor: boston » sob sty 03, 2009 2:46 pm

Ostra wypowiedź... :)
Ale ogromnie cieszy, że tak się stało!

Dla mnie muzyka Dżemu to ukojenie, oderwanie od codziennych spraw, powrót do szalonej młodości i cudownych wspomnień, ładowanie akumulatorów i "pobór" energii. Czasem melancholia i tęsknota za czymś nieuchwytnym - co nigdy już nie wróci...
Moje serce bije w rytm Ich muzyki.
Gość

Postautor: Gość » sob sty 03, 2009 4:11 pm

:?: To jest dobre pytanie. Muzyką Dżemu zachwycona jestem dopiero krótko, bo od koncertu w Gniewie, chociaż już prędzej znałam tą muzykę i bardzo ją lubiłam słuchać. A teraz to już nie mam żadnych wątpliwości: Dżem, Dżem i jeszcze raz Dżem. Słuchając muzyki Dżemu jest coś, co ciężko określić, ma ona w sobie to ogromne "COŚ" - które dla każdego jest inne. Dla mnie to poprostu wielkie zamyślenie... :?
Gość

Postautor: Gość » sob sty 03, 2009 8:18 pm

ja też słucham Dżemu krótko. codziennie przed pójściem do szkoły słucham Dżemu, to taki kopniak przed ciężkim dniem w "budzie" ;D. ewentualnie zabieram mp4 i słucham między lekcjami. ciężko mi powiedzieć jest dlaczego Dżem i co dla mnie zrobiła ich muzyka. myślę, że przetaczając słowa mojej najlepszej przyjaciółki, że dzięki Dżemowi i ich muzyce odnalazłam siebie mogę choć tak wytłumaczyć co dla mnie znaczy. ;)
nataliaw

Postautor: nataliaw » sob sty 03, 2009 11:48 pm

Co dała mi muzyka Dżemu? Wszystko. Inne myślenie, poglądy, zainteresowania, cele. Codziennie stykając się ze swoją ulubioną muzyką widzę siebie pośród niby prostych słów o tak głębokim znaczeniu. To moje lekarstwo na złość, sposób odreagowywania emocji. Zaczęłam mniej zwracać uwaę na przedmioty i rzeczy nabyte poprzez chęć bycia lepszym wobec innych czy nawet samego siebie. Po prostu: dzięki Dżemowi jestem sobą w pełni, a nie tylko po części. :wink:
Gość

Postautor: Gość » pt sty 23, 2009 10:27 pm

Słucham Dżemu od bardzo niedawna,ale już się zakochałem w ich muzyce. :D W tekstach piosenek odnajduję odzwierciedlenie w moim życiu.Ich muzyka jest uspokojeniem się po ciężkim dniu.Lubie ich słuchać w każdych okolicznościach,miejscu i czasie.Są wspaniali i żałuje tylko jednego,a mianowicie tego,że nie poznałem ich muzyki szybciej...
Gość

Postautor: Gość » sob lut 14, 2009 1:22 am

Dał mi to co najfajniejsze w młodym życiu. Słuchałem innej muzyki (techno, hip hop) ale zadna z nich nie dała mi tego co dżem. zaprawdę powiadam wam dżem czyni cuda i zmienia ludzi na lepsze :)
pzdr
Gość

Postautor: Gość » czw lut 19, 2009 9:53 pm

Wydaje mi się, że tego tłumaczyć nie trzeba.. Po prostu Dżem ma w sobie taka magię, że przyciąga do siebie..
Dla mnie jest oderwaniem się od szarej rzeczywistości, dzięki wspaniałym tekstom Ryśka zaczęłam się zastanawiać nad wieloma aspektami życia.. Dżem powoduje, że człowiek staję się lepszy, nabiera mądrości życiowej, poprzez naukę jaka jest zawarta w tychże tekstach.. ;)
strzesliwy

Postautor: strzesliwy » pt lut 20, 2009 6:08 pm

Jakże rad jestem czytając powyższe wypowiedzi. Zgadzam się z nimi wszystkimi, nie chcę się powtarzać. Rzeczywiście poszczególne teksty dają wiele do myślenia i kto ma głowę na karku, wyniesie z nich bardzo wiele. Ale patrząc na ilość fanów, ciepłą atmosferę, harmonię - piękny jest efekt pracy życia naszych uwielbianych muzyków, po trzydziestu kilku latach ciężkiej pracy oprócz muzyki "stworzyli" również Nas. Jak mistrz Niemen, idol Ryśka także, śpiewał :

"Lecz ludzi dobrej woli jest więcej
i mocno wierzę w to,
że ten świat
nie zginie nigdy dzięki nim.
Nie! Nie! Nie!
Przyszedł już czas,
najwyższy czas,
nienawiść zniszczyć w sobie."

A więc łączmy się !! Dawajmy przykłady młodszym i nie tylko :]
Mazzi84

Postautor: Mazzi84 » sob lut 21, 2009 9:29 pm

siemka
Ja słucham Dżem prawie 5 lat. Słucham wszędzie gdzie się tylko da;-)
A jaki ma wpływ na moje życie? Lubię wsłuchiwać w mądrości jakie daje Dżem i staram się stosować.
"Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi", "W życiu piękne są tylko chwile" itd, itp.
A po za tym poprawia mi humor i daje mi siły w tych trudnych i zwariowanych czasach gdzie liczy się tylko kasa i władza.
Pozdrawiam
Gość

Postautor: Gość » sob lut 21, 2009 9:45 pm

sie macie ludzie :) ja cenię twórczość dżemu za czasów riedla bo to co tworzyli miało w sobie pasję charakter i wolność. kiedy słucham choćby w życiu piękne są tylko chwile odczuwam taką beztroskość i błogość na duszy że prawie czuję jakby rysiek stał obok mnie i wspierał kiedy nie jest najlepiej sądzę że ceni swoich bezinteresownych fanów na tyle że ich nie opuścił :roll: on będzie z nami zawsze bo ludzi łączy to co w duszy gra :D
Gość

Postautor: Gość » śr mar 04, 2009 3:26 pm

Dżem?
Co by było gdyby nie te nuty, słowa?Z pewnościa życie byłoby trudniejsze. Rano, na lekcjach, w drodze do domu, przed snem...Dżem towarzyszy mi zawsze i wszędzie.Koncerty to coś, co daje siłę do codziennej walki ze światem. Myślałam trochę nad tym, ale postanowiłam jednak to zrobić.
Ta muzyka jest moja przyjaciółką, która nigdy mnie nie zostawi...na dobre i gorsze dni.
Gość

Postautor: Gość » sob mar 28, 2009 12:36 pm

Muzyka Dżemu sprawiła, że stałam się lepszym człowiekiem. Słuchając ich mam ochotę żyć. Wiem, że będzie dobrze. Pomagają mi w trudnych chwilach. :D I również dzięki tej muzyce spotkałam wspaniałych ludzi. Przede wszystkim otworzyłam się na inne znajomości. :)

Pozdrawiam fanów.
Gość

Postautor: Gość » sob mar 28, 2009 3:07 pm

Dżem (i nie tylko, bo inne zespoły bluesowe też) dają mi takie... wewnętrzne ukojenie. Mogę przeżywać każdą piosenkę całą sobą... taki 'orgazm w głowie'...
Od Dżemu wszystko się zaczęło... cała moja przygoda z światem bluesowym. Dżem jest tym przewodnikiem po życiu. Uwydatnia ważne cechy, charaktery... Jest takim drogowskazem. Ponadto jest strasznie szczery w swoich tekstach, można tam wyczuc prawdę... Dżem nie jest muzyką, Dżem jest życiem!

Wróć do „Twórczość”