Artykuł z przeszłości...

Opinie i rozważania na temat Dżemowych utworów

Moderatorzy: Piotrek, Radek

Awatar użytkownika
alegorn

Re: Artykuł z przeszłości...

Postautor: alegorn » pt sty 23, 2009 12:18 pm

Tipi pisze:Dowiedzieliśmy się że jest taka piosenka jak ''Wołanie o deszcz''która gdzieś tam jest ale nie ma jej na żadnej płycie a ja pytam ''dlaczego''.

stwierdzenie iz nie ma tego na zadnej plycie - jest troche na wyrost... o ile mnie pamiec nie myli, zostalo to chyba wydane przez radio flash na plycie 'przybij piatke' aczkolwiek nie zalozylbym sie o zbyt wielka kwote...
hmmmm... i chyba na plycie do ksiazki o rysku skaradzinskiego zostalo wydane...
wiec ja slyszalem o przynajmniej 2 plytach...;)

inna sprawa - nie wiem czy zauwazyliscie - wolanie o deszcz nie jest w oficjalnym spisie piosenek zespolu (przynajmniej nie na stronie). kwestia tego czy kiedykolwiek zagrali to na koncercie? poecia nie mam, ale nie wydaje mi sie.
w mojej prywatnej ocenie jest to 'nieoficjalna' piosenka, bardziej jaam...

swoja droga slyszalem to raz w wykonaniu innej kapelki, tuz przed ubieglorocznym festiwalem, w piatek, w tawernie.... i bylem pod ogromnym wrazeniem.. zespolu przedewszystkim, ale i piosenki,
piosenka, jesli spojrzec na fakt jak to powstala, mozna powiedziec - wyszla calkiem fajnia.

Al
Trzy lustra
Trzy pytania które
Przewiercają mnie do dna
Ta dziura jest głębsza od duszy
[m]
Awatar użytkownika
Kwinto2

Postautor: Kwinto2 » pt sty 23, 2009 12:43 pm

stwierdzenie iz nie ma tego na zadnej plycie - jest troche na wyrost... o ile mnie pamiec nie myli, zostalo to chyba wydane przez radio flash na plycie 'przybij piatke'

AL ...pamięć Cie nie myli wszystko się zgadza "Wołanie o deszcz" jest na płycie Przybij Piątkę - Radio Flash
muzyke do tego utworu napisał Beno Otręba,a słowa słuchacze Radia Flash które pozbierał do "kupy" i opracował Maciej Barcik cała rzecz miała miejsce 22.03.1993r..... jak ten czas leci.
Bardzo miło wspominam te koncerty,a mieszkałem wtedy 5 minut od tego Radia...to się bywało.......a pamiątkowa płyta z tego koncertu .....to jedna z perełek moich DZEMowych zbiorów z tamtych lat.
Gość

Postautor: Gość » pt sty 23, 2009 2:19 pm

O tak faktycznie jest ,przepraszam strasznie mi wstyd :oops: Mimo wszystko i tak szkoda mi że nie ma jej na żadnej oficjalnej płycie ''Dżemu''.pozdrawiam i jeszcze raz przepraszam za pomyłkę.
Gość

Postautor: Gość » pt sty 23, 2009 2:47 pm

alegorn pisze:hmmmm... i chyba na plycie do ksiazki o rysku skaradzinskiego zostalo wydane...

nie Al nie ma na plycie Rysiek tego utworu... z tego co pamietam a zasiegnalem do zrodla utwory tam sa takie:
-Blues na powitanie(Leszek Winder i Ryszard Skibiński - Super session)
-Lista kowbojów(z Krzak)
-Blues dla Dzidka II Abym mógł przed siebie iść(z Krzak)
-Taki sobie blues(z Krzak)
-Powiedz mi mała(Józef Skrzek - Live)
-Hotelowy blues(Nocna zmiana bluesa)
-W domach z betonu nie ma wolnej miłości(z Jakubowicz)
-Blues na pożegnanie(Leszek Winder i Ryszard Skibiński - Super session)
Awatar użytkownika
alegorn

Postautor: alegorn » pt sty 23, 2009 3:10 pm

kaczka6661 pisze:
alegorn pisze:hmmmm... i chyba na plycie do ksiazki o rysku skaradzinskiego zostalo wydane...

nie Al nie ma na plycie Rysiek tego utworu... z tego co pamietam a zasiegnalem do zrodla utwory tam sa takie:

byc i tak moze. przyznaje sie do pomylki.
wydawalo mi sie ze gdzies jeszcze bylo to wydane (w sensie "wolanie o deszcz") aczkolwiek pisalem to z glowy, bez sprawdzania... moge jedynie powtorzyc :"pamiec niech bedzie przekleta. Wciaz robi remanenta!" :D:D

co nie zmiania faktu ze bylo wydane :)
kurcze - nadal mi sie gdzies kolacze jeszcze jeda plyta z tym kawalkiem.... chociaz teraz juz zupelnie nie mam pewnosci co do tegoz faktu

Al
Trzy lustra
Trzy pytania które
Przewiercają mnie do dna
Ta dziura jest głębsza od duszy
[m]
Gość

Postautor: Gość » ndz sty 25, 2009 2:39 pm

NIe oplaca mi sie zakladac nowego tematu bo to bardziej jako ciekawostka:

http://muzyka.interia.pl/pop/news/doda- ... 1248442,50
nataliaw

Postautor: nataliaw » ndz sty 25, 2009 5:11 pm

Cholera, 4000 zł za minutę?! :shock: Czy tym ludziom się naprawdę we łbach polasowało..? Nie znam się na marketingu, a na show- biznesie jeszcze mniej, ale powiem szczerze, że dla mnie jest to po prostu chore. :? Zresztą nie mam pewności czy wiadomości z owego 'źródła' są prawdziwe... :|
Gość

Postautor: Gość » ndz sty 25, 2009 7:44 pm

nataliaw pisze:Zresztą nie mam pewności czy wiadomości z owego 'źródła' są prawdziwe... :|

Też mi się to troszkę śmieszne wydaje, ale jeśli okazałoby się to prawdą, to jakoś specjalnie bym się nie zdziwiła. Przecież to nasza "GWIAZDA" - Doda! :roll:
Gość

Postautor: Gość » ndz sty 25, 2009 8:49 pm

zwykły człowiek, przez pół roku tyle nie zarobi, co te gwiazdy w ciągu minuty...
szkoda że ten artykuł przeczytałam, bo się wkurzyłam :P

Wróć do „Twórczość”