[2010] Muza

Opinie i rozważania na temat Dżemowych utworów

Moderatorzy: Piotrek, Radek

traq

Re: [2010] Muza

Postautor: traq » pn lis 15, 2010 11:08 pm

borszysz pisze:Dobra... To przyszła pora na powrót Marudora:P ;)

Bo teraz powiem o tym, co mi się na płycie nie podoba. I nie podoba mi się do tego stopnia, że przesłuchałem płytkę kilka razy i z auta trafiła na półkę. W domu jej słuchać nie będę, poza góra 3 numerami.
Chodzi o BRZMIENIE. Brzmieniowo "Muza" dla mnie jest fatalna... . Rozumiem, nie można porównywać nagrań "na setkę" z klasycznym nagraniem studyjnym, ale pod względem brzmienia 2004, czy nawet solowa płyta Maćka biją "Muzę" na łeb. Poziomy głośności poszczególnych instrumentów, to obrzydliwe "echo", przy wokalu Maćka prawie w każdym numerze- słychać pomieszczenie w którym nagrywał, to samo z gitarami i perkusją, klawisze- momentami wogóle ich nie słychać... I najgorsza sprawa- błędy w wymowie... "mam czy sekundy...", "tam w luszcze jest duch", "nogi kołyszom sie miarowo", "coraz mie mniej", to jest tak wyraźnie, że uszy bolą...
Odnosze wrażenie, że chłopakom się pomyliły ścieżki i zamiast tej najlepszej, wgrali tą najgorszą...
Największy zawód? Strach... utwór, który ma targać dżinsy i szarpać sztruks, gitary mają warczeć, hammondy bulgotać, bas ma niszczyć bębenki w uszach... I tak jest- ale na koncertach... na płycie? Brzmi to jak wersja próbna przed właściwym nagraniem, żeby wiedzieć gdzie co jest...

I na koniec napisze coś, czego się nie spodziewałem, że to napiszę jak czekałem na obie płyty (Maćkową i Dżemową)- na stałe w odtwarzaczu zagościła "Ogień i woda", "Muza" wraca na półke... I nie wróci prędko...
Przez to brzmienie... bo muzycznie dla mnie to jedna z lepszych płyt w dorobku kapeli... Brzmieniowo, jedna z najsłabszych...

Co ty piszesz?!!!
Człowieku co sie z Toba dzieje?!
Zastanow sie!

Slyszales kiedys o dogrywanych chorkach? Efektach dzwiekowych? Zastanow sie choc raz!
Zanim napiszesz jakies bzdury o zlym brzmieniu. O 'echu' wokalu. :D
...
pusty smiech!

Brzmienie tej plyty jest perfekcyjne!
Pracowalo nad nia wiele tygodni 6 muzykow (ktorzy zjedli zeby na wsluchiwaniu sie w krystaliczne dzwieki!) oraz caly sztab najlepszych w Polsce akustykow. A Ty mowisz ze kiepskie brzmienie...
Żenada!
Jakas masakra.
Probujesz czepiac sie dykcji Macka, ktory w powszechnym mniemaniu szczegolnie wyraznie spiewa na tej plycie!
Niuanse i pojedyncze slowa Ci nie pasuja?
Czlowieku!
...
Mlody jestes i jesli chcesz zablysnac krytyka to opowiadaj o trampkach Bena, ale nie o sprawach o ktorych widac nie masz bladego pojecia!

Kurcze, i to jakies czcza krytyka na temat "swojego zespolu"! Jestes w OFC???
Uff... zdaje sie ze jestes w zarzadzie??!!
nie wytrzymam!
Ludzie! co za antyreklama Stowarzyszenia!

naprawde jest mi wstyd za takie gadanie.
Zapisz sie na inne forum i do innego FanCLubu i nie przynos wstydu wiecej.
papusny

Postautor: papusny » wt lis 16, 2010 7:06 am

traq i borszysz oszczędzicie reszty forumowiczom tego widowiska i załatwcie ta sprawę poprzez PW :wink:
Awatar użytkownika
kikan

Postautor: kikan » wt lis 16, 2010 9:19 am

Nie, nie, niech piszą tu, bo może i ja się włączę jak odbiorę dziś płytę :).
"Nothingman... Isn't it something...?"
Awatar użytkownika
kapsior13

Postautor: kapsior13 » wt lis 16, 2010 10:29 am

Myślę że jeśli temat obraca się wokół płyty to dlaczego chłopaki mieliby załatwiać to poza forum, w końcu forum właśnie od tego jest :) pozdrawiam
"Muzyka to naprawdę mocny narkotyk. Może Cię zatruć, podnieść na duchu lub sprawić, że rozchorujesz się, nie wiedząc dlaczego." -Adam Neste.
Awatar użytkownika
kikan

Postautor: kikan » wt lis 16, 2010 10:49 am

Mam już płytę. Wizualnie jest świetna, gratulacje i podziękowania dla Jarka i Przemka. Żal, że nie mogliście się tym zajmować za czasów Ryśka. Aż miło głaskać to opakowanie :). Zawartość płyt zbadam dopiero wieczorem
"Nothingman... Isn't it something...?"
Awatar użytkownika
Bzyku3

Postautor: Bzyku3 » wt lis 16, 2010 11:25 am

Witam przesłuchałem płytkę kilka dobrych razy i za każdym razem mnie zaskakuje pozytywnie.

Jeżeli chodzi o kawałki to wszystkie są klimatowe i Dżemowe wbrew niektórym opiniom moim zdecydowanym faworytem jest Strach i tu powiem, że wg mnie robi większe wrażenie na płycie niż na koncertach i wg mnie kawałek ma power.

Jeżeli chodzi o brzmienie to wg mnie całkiem całkiem do jednej "rzeczy" jakiej bym się czepiał to brzmienie gitarek, które nie brzmią tak jak by mogły niestety ale mimo tego przyjemnie się ich słucha oczywiście są momenty gdzie brzmią tak jak bym tego sobie życzył z czego się bardzo cieszę, reszta nagłośnienia wg mnie ok.

Płytka bardzo udana pod względem muzycznym oraz wizualnym. Zaryzykowałbym stwierdzenie, że jedna z lepszych od dłuższego czasu jeżeli chodzi o całość nagrania brzmienie + kompozycję + wizualna oprawa, wydaje mi się, że lepsza niż 2004, która też była bardzo udaną płytką, pomysł z DVD genialny !

P.S. Jeżeli chodzi o dykcję Maćka tego bym się nie czepiał w końcu to blues nie zawsze musi być wyraźnie, Ryśka też ciężko było zrozumieć niejednokrotnie, a maciek zaśpiewał bardzo dobrze. Uważam również, że każdy ma swoje zdanie na ten temat i należy to uszanować.

Pozdrawiam wszystkich Fanów Dżemu.
Do następnego spotkania.
Awatar użytkownika
borszysz
Kontaktowanie:

Postautor: borszysz » wt lis 16, 2010 11:31 am

Ja już swoje zdanie powiedziałem, nie planuję go zmieniać pod wpływem krzyku kolegi traq. :P
Jak to już pisałem na blues.com.pl lepszy lojalny fan, który nie boi się powiedzieć, że coś mu się nie podoba na nagraniu, czy koncercie niż taki, który mówi publicznie same superlatywy, a w myślach marudzi. Mój post z niedzieli to są moje własne przemyślenia które mnie naszły po przesłuchaniu płyty. Fakt bycia członkiem zarządu fan clubu nie pozbawia mnie możliwości podzielenia się tymi przemyśleniami z innymi. Ja się pod nimi podpisuję pełnym imieniem i nazwiskiem, się ich nie wypieram.
Tak już kurcze mam, że nie zakładam 50 kont na różne nicki, nie obrażam wszystkich wokół, z nadzieją że nikt nie zgadnie kim jestem;)

Muzycznie płycie nie można nic zarzucić, jest świetna, jedna z najlepszych w dorobku kapeli. Brzmienie mi się nie podoba. Tyle w temacie.

Odniosę się natomiast do ostatniego zdania:
traq pisze:Zapisz sie na inne forum i do innego FanCLubu i nie przynos wstydu wiecej.

Ok, zapiszę się zatem do Fan Clubu śląskiego zespołu "Autobana", a jeśli takiego nie ma, to założę;)
Mimo wszystko, judaszowo pozdrawiam;)
Borys vel. Judasz ;)
Pozdrawiam!
Wojciech "Borszysz" Mirek

Stowarzyszenie Oficjalny Fan Club zespołu Dżem
"Skazani na bluesa"
http://www.skazaninabluesa.pl
w.mirek@skazaninabluesa.pl

www.HOODOOBAND.pl
Awatar użytkownika
Jakub

Postautor: Jakub » wt lis 16, 2010 4:03 pm

Przesłuchałem płytę i jestem bardzo pozytywnie, mile zaskoczony kompozycjami oraz jakością nagranego materiału, bogactwem brzmieniowym. Moim zdaniem jest to po Detoxie (ze względu na nieśmiertelne kompozycje) najlepsza płyta studyjna zespołu. Jest to płyta spójna, nie przytłaczająca, pełna różnych ciekawych brzmień, z których zespól czerpie. Opinie dotyczące złego dźwieku są nietrafione i mogą wynikać ze złej jakości odtwarzacza, ustawień... Owszem, można nie lubić takich, czy innych brzmień, efektów gitarowych ale z pewnością nie ma tu żadnej fuszerki. Wokal wyraźny, zrozumiały. Maciek o wiele wiele lepiej zaśpiewał, niż na 2004. Słychać, że zespół zgrany. Mam nadzieję a właściwie prośbę, żeby zespół grał na koncertach jak najwięcej utworów z tej płyty.
Gość

Postautor: Gość » wt lis 16, 2010 6:05 pm

z calym szacunkiem dla zespołu i sympatyków jest to najgorzej wydane 36zl od dawna gdybym wiedział ze tak będzie wyglądała ta brzmiąca sztucznie płyta to kupiłbym sobie jakaś starsza płytę. Szkoda a miało być tak pięknie... Moim zdaniem płytę uratowały utwory "strach", "do przodu" i myślałem że "nie patrz tak na mnie" ale ten śnieg w oczach powalił mnie na kolana przy tak świetnym wykonaniu na woodstocku a na płycie to jest po prostu szok... Pod względem muzyki jest oki ale dla tak uznanej kapeli brak dobrego człowieka od pisania tekstów jest żenujące.

Koledzy i koleżanki bez ciśnień bo jest to moje osobiste zdanie i nie mam na celu wywołać jakiejś burzy jaka to płyta jest wspaniała a ja głupi nie o to chodzi.

pozdrawiam
Gość

Postautor: Gość » wt lis 16, 2010 6:10 pm

jak dla mnie płyta na wysokim poziomie , przesłucham jeszcze z 30 razy napisze coś więcej ;).

P>S>

Szukam kontaktu z Pasztetem gdyby ktos mógł i chciał mi pomóc proszę o kontakt.

Pozdrawiam.
Sito :oops:
Gość

Postautor: Gość » wt lis 16, 2010 6:52 pm

witam
chciałbym się podzielić swoja opinią na temat płyty.Jeśli chodzi o muzykę to jest naprawdę świetna teksty są nawet dobre każdy ma różne gusta. Pamiętam jak Maciek powiedział po 2004 że tam śpiewał tak delkiatnie bo był na lekach przeciw bólowych ale dla mnie na Muzie zaśpiewał tak samo.Nie ma tu jakieś charyzmy nie które utwory można nazwać popowe , ale ktoś wspomniał że blues tak ma że są nie wyrażne teksty ale gdzie tu jest ten Blues ?? to moje zadnie pozdro
Awatar użytkownika
thewesoly79
Kontaktowanie:

Postautor: thewesoly79 » wt lis 16, 2010 7:25 pm

.
Ostatnio zmieniony wt lis 16, 2010 8:27 pm przez thewesoly79, łącznie zmieniany 1 raz.
Cris7

Postautor: Cris7 » wt lis 16, 2010 7:35 pm

po pierwsze , po co linkujesz...

po drugie , po co szukałes ?:)
Awatar użytkownika
thewesoly79
Kontaktowanie:

Postautor: thewesoly79 » wt lis 16, 2010 7:41 pm

.
Ostatnio zmieniony wt lis 16, 2010 8:26 pm przez thewesoly79, łącznie zmieniany 1 raz.
Cris7

Postautor: Cris7 » wt lis 16, 2010 8:04 pm

no to sie ciesz ze przyczyniłes sie do tego by informacja o kawałkach w sieci przedostała sie do wiekszego grona ludzi.

Wróć do „Twórczość”