[DVD, BD] Symfonicznie

Opinie i rozważania na temat Dżemowych utworów

Moderatorzy: Piotrek, Radek

Awatar użytkownika
patpul

Re: [DVD, BR-D] Symfonicznie

Postautor: patpul » pn lis 12, 2012 4:17 pm

Dlatego ja na ten przykład ciągle jeszcze się waham, czy nie powędrować do placówki, w której nabyłem to dziełko i nie powołać się właśnie na ten paragraf przepisów. Trochę czasu jeszcze jest, więc mogę się zastanawiać.
Jestem piwowarem domowym.

http://patpul.deviantart.com/
GG: 5684404
Awatar użytkownika
patpul

Postautor: patpul » wt lis 13, 2012 4:26 pm

Tak, dwa lata, ale w ciągu pół roku jest domniemanie, że wada była już w momencie zakupu.
W sumie to zwrot kasy i przyjęcie towaru to tylko dobra wola sprzedającego (inaczej w przypadku sprzedaży internetowej), generalnie zobowiązany jest wymienić na nowy, pozbawiony wady. Ale w tm przypadku, to raczej możemy testować cały nakład, jaki jest w magazynie.
Miło by było, jak piszesz, żeby menedżer (lub ktokolwiek odpowiedzialny za wydawnictwo) odezwał się w tej sprawie. Wydaje się jednak, że żaba w gardle stanęła i jest nie do przełknięcia.

Awatar użytkownika
patpul

Postautor: patpul » śr lis 14, 2012 8:36 am

Tego nie wiem. Ale piszemy tu o niezgodności towaru z umową, a to dotyczy _sprzedawcy_, nie wydawcy (producenta towaru). Wydaje mi się, że nie jest to możliwe w tym przypadku (jeśli w ogóle). A to dlatego, że wydawnictwo "Dżem Symfonicznie" jest tu towarem, a nie np. płyta CD nr 3. Na opakowaniu jest napisane, że mogę sobie obejrzeć koncert z dźwiękiem w formacie 2.0 albo 5.1 oraz (nie lub, nie albo, a oraz) posłuchać nagrań z CD.
Niemniej, pewnie przy okazji śledzenia jakiejś ratuszowej afery;) będę dziś w magistracie, zajdę do mej znajomej rzecznik konsumentów i podpytam, jak sprawa ma się w tym konkretnym przypadku oraz o taką ewentualność, jaką zaproponowałeś.

E. A nie, możesz mieć rację
http://reklamacje.wieszjak.pl/zadania-konsumenta/98570,2,Kiedy-odstapienie-od-umowy-z-tytulu-niezgodnosci-towaru-z-umowa-jest-mozliwe.html
Odstąpienie od umowy oznacza zwrot towaru sprzedawcy z jednoczesnym zwrotem kupującemu całości ceny. Jednak uprawnienie odstąpienia od umowy, jako najbardziej dotkliwe dla sprzedawcy, jest ograniczone. Kupujący nie może odstąpić od umowy, gdy niezgodność towaru konsumpcyjnego z umową jest nieistotna. Pojęcie istotnej (czy nieistotnej) niezgodności towaru z umową jest oceniane subiektywnie, jednak nieistotne będą takie niezgodności, które są mało istotne, bagatelne, drobne itp.

Joanna D. kupiła buty za 460 zł, w których wewnętrzna wkładka odbarwiła się. Złożyła reklamację, ale okazało się, że takich pantofli już w sklepie nie ma i prawdopodobnie nie będzie. Joanna D. nie mogła więc wymienić butów na nowe (naprawą nie była zainteresowana), dlatego postanowiła odstąpić od umowy. Sprzedawca odmówił zwrotu gotówki, ponieważ wada była nieistotna. Zaproponował jedynie obniżenie ceny o 100 zł.

W powyższym przykładzie wada dotyczyła wewnętrznej wkładki. Pozostałe części i elementy pantofli nie były wadliwe, dlatego sprzedawca uznał wadę za nieistotną. Stosowne obniżenie ceny miało zrekompensować klientce niedogodności związane z odbarwiającą się wkładką, np. zakup nowych wkładek. Ocena sprzedawcy jest oceną subiektywną i klientka nie musi jej podzielać. W ocenie klientki, również subiektywnej, wada polegająca na odbarwianiu się wewnętrznej wkładki może być bardzo istotna. Jeżeli strony nie dojdą do porozumienia klientka może zwrócić się do rzeczoznawcy z prośbą o opinię.

Niemniej i tak dopytam:)

maciek764

Postautor: maciek764 » śr lis 14, 2012 8:58 pm

Istnieje prawnie taka opcja jak właśnie obniżenie ceny - tak jak zostało przytoczone wyżej. Cała sprawa jest jednak w tym że stroną jeżeli chodzi o niezgodność towaru z umową jest sprzedawca. To na niego spada odpowiedzialność i nie ma tu żadnego związku wydawca.
Awatar użytkownika
elvis_paw

Postautor: elvis_paw » czw lis 15, 2012 8:53 am

elvis_paw pisze:Ja zapytałem. Napisałem w zeszłym tygodniu na adres mailowy p. Martinka, nie dostałem jeszcze odpowiedzi (jak dostanę <o ile?>, to dam Wam znać)...

Dostałem dziś informację zwrotną, że w tym momencie w dystrybucji jest premierowy nakład wydawnictwa i dostanę maila, kiedy będzie dostawa nowych zamówień.

..wtedy chyba udam się do miejsca zakupu i postaram się wymienić.

O ile dobrze powyższą wiadomość sobie zinterpretowałem, to biorąc pod uwagę fakt, że płyty nie zostały wycofane i cały czas są w sprzedaży, wychodzi na to, że 'udajemy, że nic się nie stało, może w większość nie zauważy albo nie ma możliwości sprawdzenia' i zostanie z bublem za 150zł.
Trochę dziwne podejście wg mnie jak na taki zespół. Jedyne (wiem, że to nie mało;)), co się w tym wypadku broni, to sam koncert, który wg mnie jest naprawdę dobry.

Pozdrawiam,
Paweł
Hm.. Dzem jest tylko jeden! ;)
maciek764

Postautor: maciek764 » czw lis 15, 2012 2:25 pm

chojnac pisze:
maciek764 pisze:Istnieje prawnie taka opcja jak właśnie obniżenie ceny - tak jak zostało przytoczone wyżej. Cała sprawa jest jednak w tym że stroną jeżeli chodzi o niezgodność towaru z umową jest sprzedawca. To na niego spada odpowiedzialność i nie ma tu żadnego związku wydawca.

czyli sprzedawca sam musi wytoczyć sprawę wydawcy, który stworzył bubla? Dziwne to jest. I przykre, ze Zespół olał fanów

pozdrawiam
Chojnac

Fakt, że może wydawać się to dziwne. Jednak stosuje się to do praktycznie wszystkich towarów, czy nieświeżego jedzenia, czy przykładowo zepsutego telewizora - w takiej sytuacji sklep jednak albo wymienia towar, albo i tak wysyła go do serwisu producenta. Tu w grę jednak wchodzi płyta więc sytuacja jest dość nietypowa i zapewne każdy będzie chciał zepchnąć odpowiedzialność na kogoś innego.
maciek764

Re: [DVD, BD] Symfonicznie

Postautor: maciek764 » czw lis 22, 2012 6:32 pm

bo jakoś umknęło mi stanowisko Zespołu w tej sprawie

Pewnie głównie dlatego, że go nie ma.
Awatar użytkownika
patpul

Postautor: patpul » czw lis 22, 2012 8:50 pm

chojnac pisze:[]obie wersje są w promocji i kosztują odpowiednio 92 i 127 złotych[]

Śmiem twierdzić, że promocyjna oferta w związku z tym, iż wydawnictwo jest po prostu spieprzone.

boston

Postautor: boston » czw lis 22, 2012 11:22 pm

Ja muszę się wypowiedzieć i od razu przepraszam, że zupełnie nie na temat. :shock:
Bardzo się cieszę, że "powrócił" na forum elvis_paw!!!!
Liczę na, jak zwykle ciekawe, wypowiedzi.
stadzio2

Postautor: stadzio2 » pt lis 23, 2012 12:24 pm

Ja mam pytanie odnośnie wersji DVD. Czy posiada ona, podobnie jak wersja BR, jakieś niedociągnięcia?

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Armin
Kontaktowanie:

Postautor: Armin » sob lis 24, 2012 1:12 pm

Heh,na OFICJALNYM Dżemowym profilu YT wyskakuje taka informacja,gdy chcemy zobaczyć "Strach" ;)
"
Ten film wideo zawiera treść od partnera EMI, który zablokował go w Twoim kraju na mocy praw autorskich.
Przepraszamy za usterki.
"
Awatar użytkownika
Adi
Kontaktowanie:

Postautor: Adi » sob lis 24, 2012 3:36 pm

Armin pisze:Heh,na OFICJALNYM Dżemowym profilu YT wyskakuje taka informacja,gdy chcemy zobaczyć "Strach" ;)
"
Ten film wideo zawiera treść od partnera EMI, który zablokował go w Twoim kraju na mocy praw autorskich.
Przepraszamy za usterki.
"

a oficjalny to ten "DzemVEVO" ? bo na tym dziala, przynajmniej u mnie ;)
Awatar użytkownika
Armin
Kontaktowanie:

Postautor: Armin » sob lis 24, 2012 3:38 pm

Adi pisze:a oficjalny to ten "DzemVEVO" ? bo na tym dziala, przynajmniej u mnie ;)

Nie
Awatar użytkownika
Adi
Kontaktowanie:

Postautor: Adi » sob lis 24, 2012 10:55 pm

Jak do tej pory rzucałem się na wszystkie wydawnictwa Dżemu w dniu, lub nawet jeszcze przed premierą. Symfonicznie jest pierwszym albumem którego jak na razie nie kupiłem i jak się okazało jestem sobie za to wdzięczny...

Pomysł wydania koncertu symfonicznego nie przemawiał do mnie od samego początku. Mamy przecież 30 urodziny, po co więc drugi raz to samo? W dodatku sam koncert w Zabrzu porywający nie był... to wszystko spowodowało, że z zakupem postanowiłem zaczekać.
Zaczekałem i uniknąłem zakupu bubla, w którym rozpadała się książeczka, w którym nie gra jeden głośnik i w którym reportaż stoi na niższym poziomie niż śmierć Hanki z M jak Miłość ...
Najgorsze w tym wszystkim jest to, że zespół, manager, czy nawet dżemowa sprzątaczka nie mają nic do powiedzenia w tej sprawie i pozwalają na sprzedaż czegoś, co nie jest pełnowartościowym produktem i takiej marce jak Dżem po prostu nie przystoi ...
boston

Postautor: boston » ndz lis 25, 2012 12:32 pm

Pierwszy raz od dłuższego czasu wypowiedział się Adi :)
I prawdę mówiąc, znając Jego wyważoną postawę, jestem pod wrażeniem stanowczej opinii zawartej w tym poście.

Również nie kupiłam tego wydawnictwa czekając na "rozwój sytuacji". Okazuje się, że przypadkiem dobrze wyszło...
Też dziwi mnie cisza ze strony Leszka Martinka. Czy to możliwe żeby nie wiedział o wszystkich niedociągnięciach? Wydaje mi się, że fanom należą się jakieś wyjaśnienia. No cóż - to by było na tyle :shock:

Wróć do „Twórczość”