Trudne pytania do kapituły fan clubu "Skazani na Bluesa"

Czegoś nie wiesz lub masz wątpliwości - pytaj

Moderator: smar666

gola72

Re: TRUDNE PYTANIA DO KAPITUŁY FAN CLUBU "SKAZANI NA BLUESA"

Postautor: gola72 » wt lis 24, 2009 10:20 pm

:D :arrow:
Ostatnio zmieniony pt gru 17, 2010 12:35 pm przez gola72, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
didok86

Postautor: didok86 » wt lis 24, 2009 10:21 pm

dariusz30t pisze: to dla mnie ważniejsze
jest pójście na koncert Dżemu , "sorry" niż pójście na piwo, które mogę równie dobrze wypić w domu słuchając muzyki Dzemu ( bez obrazy zdecydowanie wybieram uczestnictwo w koncercie).

A szanowny kolega mysli, że my na koncertach nie bywamy i gadżetów z Dżemu nie mamy??
Aaa i polecam wspomniany przecier z Gerbera zamiast tego piwa już :P
Awatar użytkownika
dariusz30t
Kontaktowanie:

Postautor: dariusz30t » wt lis 24, 2009 10:28 pm

Do Borszysza i innych.

Sorry, ale przeraża mnie Wasze podejście.
I napiszę trochę ostro. Ale proszę bez urazy, ponieważ jeżeli rzeczowa argumentacja nie dociera to jest przykre.
Kiedyś żeby zostać członkiem PZPR, należało najpierw zapisać się do ZSMP i brać udział w zebraniach młodzieżowych.
Podobny styl "naboru" widzę w Skazanych na bluesa : - najpierw tzw. Sympatyk min. dwa spotkania , a potem decyzja o przyjęciu do skazanych.

A co do Deep Purple, tak to międzynarodowy zespół i nie tylko słuchają go "Angole" , i znany jest na całym świecie, to proszę nie spychajmy Dżemu do zespołu tzw. regionalnego polskiego czy śląskiego "zaścianka" (oczywiście słowo użyte symbolicznie w przenośni), bo Dżem swoją twórczością min. tekstami, stylem i techniką grania wcale w najmniejszym stopniu nie ustępuje wielkim światowym rockowym czy bluesowym gwiazdom.

Tak na koniec.
"W myśl zasady nie wpychaj się tam gdzieś nieproszony"
Zostać "Skazanym na bluesa" to byłoby coś, ale jak trzeba się sztywnie trzymać procedur, to zadowolę się i pewnie inni też swoją bytnością na koncertach , a czasami i w sektorach Vip (nie chwaląc się ) oraz systematycznymi zakupami w sklepie internetowym Dżemu.
Pozdrawiam wszystkich fanów.
Fan Dżemu
Fan Deep Purple

Polecam http://www.skazaninabluesa.pl
http://www.deeppurple.com.pl

Pozdrawiam
dariusz30t
e-mail : d.tajer@skazaninabluesa.pl
Awatar użytkownika
didok86

Postautor: didok86 » wt lis 24, 2009 10:32 pm

dariusz30t pisze:Tak na koniec.
"W myśl zasady nie wpychaj się tam gdzieś nieproszony"

Wręcz przeciwnie. Zapraszamy!!!
Awatar użytkownika
dariusz30t
Kontaktowanie:

Postautor: dariusz30t » wt lis 24, 2009 10:38 pm

Widzę, że najlepszym rozwiązaniem do ewentualnej merytorycznej, spokojnej dyskusji będzie zgłoszenie swojego akcesu
na spotkanie wigilijne w Mikołowie,
z czego chyba niezwłocznie skorzystam.

PS.
Serdecznie dziękuję za przeprowadzoną tu na forum dyskusję, zarówno zwolennikom jak i przeciwnikom.

Moja mała konkluzja, czas chyba porozmawiać na żywo, czyli chociaż jedno spotykanie w roku może będę miał na koncie.
Fan Dżemu
Fan Deep Purple

Pozdrawiam
dariusz30t
Awatar użytkownika
Kwinto2

Postautor: Kwinto2 » wt lis 24, 2009 11:37 pm

Widzę, że najlepszym rozwiązaniem do ewentualnej merytorycznej, spokojnej dyskusji będzie zgłoszenie swojego akcesu
na spotkanie wigilijne w Mikołowie,
z czego chyba niezwłocznie skorzystam.

Coś mi się wydaje że zgłoszenie tego akcesu na tegoroczne wigilijne spotkanie jest już mocno spóźnione więc zapraszamy na kolejne już w nowym roku pewnie na wiosnę i być może po przemianach o jakich tu dzisiaj dyskutowaliśmy.
Awatar użytkownika
smar666

Postautor: smar666 » wt lis 24, 2009 11:42 pm

Ojj widzę panowie, że gorąco się zrobiło w tym temacie. Stawiając wasze postawy w opozycji mogę stwierdzić, że jestem gdzieś po środku. Baa. Stwierdzam, że można by wypracować kompromis, który by zadowolił każdego z was. W takim razie fajnie że ta dyskusja ma miejsce.

Do kolegi dariusza. Nie wieszaj psów na tym co jest zapisane w konstytucji OFC. Weź pod rozwagę, iż była ona formułowana na samym początku istnienia Skazanych, a jakieś założenia trzeba było przyjąć. Nikt z osób, które ten fanklub tworzyły nie myślały o Skazanych jako prężnie działającej firmie. Sam zdaję sobie sprawę z tego, że w zderzeniu z rzeczywistością nie działa to w 100%, ale też z tego powodu (jak pisało kilku kolegów) planowane są pewne zmiany.

Do kolegi Borszysza. Nie wieszaj psów na dariuszu, bo wcale nie taki zły jak go tu malujecie. Tak samo jak nie można (wg. wielu z was) dyskryminować młodych za to że nie mieli by kasy na składkę, tak samo nie można dyskryminować kolegi za to, że terminy spotkań mu nie leżą. Tym bardziej, że jak sam zaznaczył chciałby pomagać i być członkiem OFC. A pomoc finansowa często też się bardzo przydaję - szczególnie jeśli OFC chce się rozwijać. Nie wiem skąd u wielu osób awersja do słowa 'pieniądz'. Bo jak ktoś wyskakuje z kasą to na pewno ma złe intencję. Ja jednak dodam, że ludzie 'sponsorujący' OFC też są potrzebni ! Chociaż by po to by organizatorzy spotkań nie musieli każdorazowo dokładać do nich, po to by było zawsze na kwiaty i znicze na groby Pawła i Ryśka. Potrzeb, które można by realizować z pomocy finansowej ludzi, bądź też obowiązkowych składek jest wiele.

Dlatego lepiej zastanówcie się co można z pomysłów kolegi dariusza wyciągnąć dobrego, zamiast wieszczyć, iż wszechobecny pieniądz z pewnością zniszczy piękne założenia tego OFC. Ten pieniądz zawsze tam był, tylko ktoś inny go za was czasem wyłożył. To że członek OFC płaciłby składki to wcale nie znaczy, że instytucja będzie się opierać tylko na pieniądzu Borszyszu. To wszystko zależy od ludzi. Ja nie widzę różnicy w jakości miedzy smarem który nie płaci składek, a smarem który składki płaci. I takiej samej różnicy nie będę widział u Ciebie Wojtku. Baaa stwierdzam nawet że osobie, której nie leży na sercu dobro zespołu nie będzie się chciało rejestrować i kupować członkostwa - bo niby co ? Kupilibyście członkostwo w OFC kapeli, której nie kochacie ? Jaki w tym cel ? Na prawdę Dżem ma wielu fanów, którzy nie jeżdżą na koncerty i na spotkania także - i to wcale nie świadczy o nich źle. Bo jeśli dzięki składce mogliby pomóc reszcie społeczności to dlaczego nie.

A na koniec dodam jeszcze jeden argument. Uważacie, że teraz ci co chodzą na spotkania to są 'true fans', a jeśli pojawiłyby się składki to byłaby komercja i kasa. Ja uważam wręcz przeciwnie. To właśnie teraz (i za to ktoś może się obrazić) na spotkania czasem przychodzą osoby, które traktują je na zasadzie fajnej imprezy, która akurat jest w okolicy i jest stosunkowo tania. To moim zdaniem ni jak ma się do bycia fanem kapeli. A skąd takie wnioski ? A stąd, że nieraz widziałem osoby, które pojawiały się na spotkaniach tylko i wyłącznie dla %. Jak spotkanie kosztuje 47 zł to już im szkoda kasy bo niby strasznie drogo. A jak trzeba się wysilić i wysłać 3 tygodnie wcześniej maila ze zgłoszeniem to jest wielki problem i błaganie by wpuścić na ostatnią chwilę do knajpy 'bo ja zapomniałem, nie byłem pewien czy będę' itp. Ja zawsze jestem pewien czy będę, czy będę mógł.

//edit
A kolega jeśli chce cię zapisać to niech to robi. Z niczym się nie spóźnił :) Więc Kwinto nie siej fermentu :P Co prawda jest już ciasno, ale zgłaszać się nadal można.

smar666
Piwko jedno, albo dwa....no i słoik Dżemu
Awatar użytkownika
borszysz
Kontaktowanie:

Postautor: borszysz » śr lis 25, 2009 8:10 am

Sławku, się nie zrozumieliśmy.
Nie mam nic przeciwko jakimś tam składkom na fan club, bo widze waszą działalność (np. kwiaty na grobie Pawła) i domyślam się, że jako "kadra rządząca" musicie do tego dokładać, poświęcacie swój cenny czas na organizacje spotkan i całej pracy fan clubu. Ja zawsze chętny wam do pomocy jestem, wiec jak cos na mnie mozecie liczyc.
Ja nazwijmy to że protestuję, przeciwko innej wizji zaprezentowanej przez Darka. Mianowicie kupowania sobie członkostwa- będziesz Skazanym jak zapłacisz, a jak zapłacisz to dodatkowo dam ci 3 bilety, 2 koszulki i będziesz się miał prawo czuć lepszy bo jednej z tych koszulek nie ma nikt, a i bilet jest fajniejszy bo VIPowski. Darek wyniósł Dżem i Fan Club do poziomu popularności Purpli, co jest moim zdaniem trochę irracjonalne. Bo z całym moim zamilowaniem do Dżemu, Dżem popularnością Purpli nie przebije. Dalej- chciałby mieć możliwość nabycia jakiś specjalnych edycji płyt czy gadżetów dostępnych tylko dla fan clubu. Od 2005 roku siedze na tym forum, obcuje z tym fan clubem i ani razu nie widziałem żadnego specjalnego gadżetu wydanego tylko dla fan clubu. I z mojej rozmowy ze Zbyszkiem na Rawie na temat płyty ze Spodka moge się domyślić, że raczej nic takiego nie wydadzą, bo to sie po prostu nie opłaca. Ani zespołowi ani nam- fan clubowiczom.
Nie podoba mi się po prostu takie roszczeniowe podejście. Chciałbym wstąpić do fan clubu, ale macie do bani ofertę nic mi za to nie dacie, to strzelam focha i nie wstąpie. No chyba nie o to chodzi w tej zabawie...
Dla mnie to co robicie w fan clubie jest zupełnie wystarczające- są spotkania z zespołem przedświąteczne, czasem nawet jakiś meczyk z kapelą się uda zagrać (co było świetną sprawą i dalej czekam na rewanż;)), ale to co najważniejsze często mam możliwość spotkać sie z ludźmi których lubie i dobrze mi sie z nimi spędza czas, (nawet pomimo tego że mnie czasem pośledzą, jak niejaki Smar ;)). I bynajmniej nie robię tego dla możliwości uchlania się jak dziki bober, co zasugerował Darek.
Pozdrawiam!
Wojciech "Borszysz" Mirek

Stowarzyszenie Oficjalny Fan Club zespołu Dżem
"Skazani na bluesa"
http://www.skazaninabluesa.pl
w.mirek@skazaninabluesa.pl

www.HOODOOBAND.pl
Awatar użytkownika
goebbels

Postautor: goebbels » śr lis 25, 2009 9:38 am

W 100% zgadzam się ze Smarem666, i dziękuję mu za normalną i wyważoną wypowiedź.

Uważam temat za bardzo na miejscu i świetnie, że coś się w tej materii dzieje. Zmiany są potrzebne - i Kapituła na pewno przeanalizuje propozycje podane w formie merytorycznych argumentów.

Natomiast jakiekolwiek osobiste wycieczki są zupełnie niepotrzebne. Moja ogromna prośba - nie posądzajmy nikogo w tym topic'u o złe intencje. Zamiast tego proponuję kredyt zaufania i życzliwości.
Awatar użytkownika
smar666

Postautor: smar666 » śr lis 25, 2009 10:52 am

borszysz pisze:Ja nazwijmy to że protestuję, przeciwko innej wizji zaprezentowanej przez Darka. Mianowicie kupowania sobie członkostwa- będziesz Skazanym jak zapłacisz, a jak zapłacisz to dodatkowo dam ci 3 bilety, 2 koszulki i będziesz się miał prawo czuć lepszy bo jednej z tych koszulek nie ma nikt, a i bilet jest fajniejszy bo VIPowski.

Trochę tu sprzeczności Borszyszu. Bo skoro pojawiłyby się składki to jednak jest to równoznaczne z kupieniem sobie członkostwa. Jak pisałem wcześniej jest duża grupa fanów, którzy po porostu nie chodzą na spotkania, co nie zmienia faktu że są wielkimi fanami i moim zdaniem takich też nie należy dyskryminować - szczególnie, że chcą pomagać. I nie wypada tu mówić, że to nie jest trudne dostać się na dwa spotkania w roku, bo jednak jest. Wybaczcie, ale osobiście ja nie byłem w tym roku jeszcze na spotkaniu OFC bo za każdym razem coś mi wypadało i nie mogłem. Czyli w związku z tym powinienem być usunięty ze Skazanych ? Dodam, że nie jestem jedyną taką osobą :wink: Więc jak widzisz troszkę to obala skuteczność tego zapisu....

Ale, żeby nie było, że się tylko czepiam to przyznam ci rację, iż model zachodni, w którym członek OFC ma dostęp do kupy gratisów u nas jest raczej z przyczyn organizacyjno-finansowych trudny do realizacji. Nie mniej jednak można z niego wyciągnąć co lepsze...
Piwko jedno, albo dwa....no i słoik Dżemu
boston

Postautor: boston » śr lis 25, 2009 11:01 am

A ja chciałabym stanąć w obronie dzikich bobrów :shock:

Najważniejsze, że ta dyskusja się rozpoczęła i mam nadzieję będzie kontynuowana i co jeszcze bardziej ważne: coś z niej wyniknie.
gola72

Postautor: gola72 » śr lis 25, 2009 3:11 pm

:D :arrow:
Ostatnio zmieniony pt gru 17, 2010 12:36 pm przez gola72, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dariusz30t
Kontaktowanie:

Postautor: dariusz30t » śr lis 25, 2009 6:08 pm

Witam.

Bardzo serdecznie chciałbym podziękować wszystkim za przeprowadzoną tu na forum merytoryczną dyskusję,
zarówno osobą " za , jak i przeciw oraz neutralnym " w swoich wypowiedziach.

Myślę, że każdy z nas w tej przeprowadzonej tu dyskusji ma trochę racji, więc najlepiej wyciągnąć z tego wszystko co
najlepsze, a wtedy sukces murowany.

Do zobaczenia w Mikołowie i oczywiście dwa dni później na koncercie w Zabrzu.
Fan Dżemu
Fan Deep Purple

Pozdrawiam
dariusz30t
gola72

Postautor: gola72 » śr lis 25, 2009 6:28 pm

:wink:
Awatar użytkownika
dariusz30t
Kontaktowanie:

Postautor: dariusz30t » pt lis 27, 2009 1:03 pm

I jeszcze na koniec, troszkę z innej "beczki."

Bardzo ciekawi mnie od kiedy (to czysta ciekawość) , tzw. elita Kapituły "Skazanych na bluesa" słucha Dżemu,
czy ktoś był np. w :
- Spodku w 92
- Ustroniu Gaude fest 93

Ogólnie ciekawi mnie ile osób zasiadających w Kapitule bywało na Dżemie w tych latach lub wcześniej.

Oczywiście nie chodzi mi od kiedy trafiły w ich ręce płyty Dżemu, tylko zaczęli bywać na koncertach.
Fan Dżemu
Fan Deep Purple

Pozdrawiam
dariusz30t

Wróć do „Zapytania”